» »

Kaspersky Internet Security for Android

Kaspersky Internet Security for Android

Vedran ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, staršem sem hotel kupit licenci za 'Kaspersky Internet Security for Android' prek Telekoma Slovenije, toda na Google Play ne najdem aplikacije.
Prek računalnika na spletni strani Kaspersky povezava me pošlje na aplikacijo 'Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security',
jaz na svojem telefonu dobim čist drugo aplikacijo 'Kaspersky Internet Security'.
Zdaj me najbolj skrbi zakaj na enem telefonu ne najde nobene aplikacije, prek spleta dobim povezavo do ene katera ima 50 milijonov prenosov, na svojem telefonu pa dobim čist drugo aplikacijo s 100 tisoč prenosov.
Ali mogoče kdo ve katera je prava aplikacija, ker se pač bojim da tista druga s relativno malo prenosov ni kak ponaredek?

Povezava do prve:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Povezava do druge:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Hvala!
  • spremenil: Vedran ()

Lonsarg ::

V play.google.com se vpiši z istim Google računom, kot ga uporabljaš pri telefonu. V tem primeru lahko kar iz računalnika naložiš aplikacijo na mobitel na vse naprave kjer si prijavljen. Oziroma ti napiše da za določene naprave ni kompatibilno. Zanimivo recimo meni napiše za Android 9.0 da je drugi link nekompatibilen.

Osebno sumim da je tista druga kaka specifična verzija, morda za kake starejše naprave ali kaj podobnega? Skratka nič nevarnega, ocen ima 6k+...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vedran ::

Android 4.4.2 na telefonu ne najde nobeno od teh dve aplikacij, tablet najde drugo.
Android 6.0.1 telefon in 8.1.0 tablet najde drugo.
Prvo aplikacijo dobim samo prek Kaspersky spletne strani na računalniku.

Ali ti najde aplikacijo s prvega linka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Lonsarg ::

Za Huawei Android 9.0 mi pri prvi napiše kompatibilno pri drugi pa nekompatibilno.

Zadaj imajo najbrž kako specifično kompatibilnostno listo per device, ni druge.

Vedran ::

Sve naprave na katerih sem jaz poskusil so Samsung.

DeeCoy ::

Android 4.4.2 ne rabi antivirusa, ker ne delajo več virusov za tako star sistem :))
Če je aplikacija ok ocenjena in ima veliko ocen, potem ni straha.

Vedran ::

Ali bi mogoče kdo iz lastnih izkušenj priporočil kak drug program?
Nekateri prijatelji pa mi svetujejo da ne nalagam nič od teh varnostnih programov ker od njih ni nobene koristi pač da je Android sam po sebi dovolj varen.
Kakšna so vaša mnenja glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

primozzzz ::

NOD32 mobile security.
NI PODPISA

Egidij88 ::

Common Sense Antivirus 2019.

Lonsarg ::

Antivirus rabiš zgolj če nalagaš mimo Store oziroma take, ker ni šans da ima antivirus bolši skener kot ga ima uradni Store že vključenega. Pa še to je zgolj pogojno uporaben, ker antivirusi za Android niso tako sofisticirani kot desktop in spustijo skozi marsikaj, skratka če nameščaš mimo Store ti bodo morda polovico viruso ujeli, tiste bolj popularne.

Za dodatno funkcijo te taki antivirusi sicer opozorijo če ima kaka aplikacija preveč pravic itd. ampak to lahko z zdravo pametjo vidiš že sam ker te na modernih Android vpraša za vsako aplikacijo za kritične pravice če dovoliš, bolj podrobno pa ob namestitvi, kar sicer folk velikokrat preskoči..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vedran ::

Brskanjem po spletu s tablico ni možno pobrati kakega malware-ja neopazno?

Lonsarg ::

Noben antivirusnih na android ni tok low level, da bi se usedel med internet in browser, če ima browser v kombinaciji s tvojim sistemom kakšno varnostno luknjo si pač pečen ne glede na antivirusnik. Je pa šansa za to dandanes precej precej majhna, že na desktopih kaj šele mobitelih, namreč ko taka varnostno luknja uide v širšo publiko izven NSA in podobnih je tudi zelo hitro zakrpana (hvalabogu se tudi na neposodobljenih Androidih posodabljajo vsaj browserji, če to izklopiš si precej povečas nevarnost). Tako da se s temi luknjami vedno redkeje navadne smrtnike targetira. Še 10 let nazaj je bilo precej drugače.

Drugo je če ti ponudi download aplikacije in ti da navodila kako inštalirati mimo Google Play in greš ti to vse naredit ročno, ampak to je potem že neumnost ne pa "okužba preko browserja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vedran ::

Vedran je izjavil:


Povezava do prve:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Povezava do druge:
https://play.google.com/store/apps/deta...


Danes sem dobil odgovor od podjetja Kaspersky Lab, druga aplikacija je za Bližnji vzhod.
Zakaj mi telefon ponuja aplikacijo samo za bližnji vzhod še nise dobil odgovor.

Ali lahko še kdo preveri katero od teh dve aplikacij mu ponuja Google Play?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838159 (255) bosmla
»

Android QR reader brez balasta in reklam

Oddelek: Pomoč in nasveti
201881 (1407) 49106
»

HTC Desire 601 - slaba baterija po posodobitvi

Oddelek: Mobilne tehnologije
173901 (3347) Heisenberg
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011550 (6819) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94429 (4091) CaqKa

Več podobnih tem