» »

združevanje in poizvedbe

združevanje in poizvedbe

Kona77 ::

Zdravo, po tutorialih se moj primer ne obnese in se obračam sem...imam 2 tabeli. Prva v smislu imenika (več stolpcev podatkov), druga pa posamezni zapisi šifer(samo stolpec šifra). Potrebujem razbrat imena prek imenika za posamezne šifre. Tega je prek 200 zapisov, zato posamezno iskanje ne pride v poštev.

smacker ::

O kakih tabelah je govora? SQL? Pol lahko vsaj strukturo prilimaš, tak na pamet ti ne moremo pomagat nič bolj kot tutoriali.
Lahko ti napišem samo: SELECT * FROM sifre INNER JOIN imenik ON (sifre.sifra = imenik.sifra)

Kona77 ::

smacker je izjavil:

O kakih tabelah je govora? SQL? Pol lahko vsaj strukturo prilimaš, tak na pamet ti ne moremo pomagat nič bolj kot tutoriali.
Lahko ti napišem samo: SELECT * FROM sifre INNER JOIN imenik ON (sifre.sifra = imenik.sifra)

hvala
tabela se uvozi v obliki .xls izvaja pa access. Struktora je: v tabeli1 stoplci(ime, priimek, šifra...) tabela2 stoplec(samo šifra)

Kona77 ::

deluje mi tudi če uvozim le tabelo imenik in izvedem query design, dodam polja in v kriterij vnesem št. šifer...ampak za večje št. šifer to ne pride v poštev

smacker ::

Zakaj bi sploh združeval tabelo 1 s tabelo 2? Vse podatke dobiš iz tabele 1 - torej šifra, ime, priimek. Torej rabiš samo SELECT * FROM tabela1

kogledom ::

Torej uporabljaš Excel. Naštudiraj Pivot tables, VLOOKUP in HLOOKUP.
Ali pa vse skupaj prestavi v SQL, kjer bo vse veliko lažje.

smacker ::

Ne, uporablja Access, torej SQL ;) Z xls le uvaža podatke v bazo.

prozac ::

končni cilj je nejasen, ker tabela 2 s samo stolpcem šifra je nesmiselna.
drugače pa kot je napisal že smacker:

Lahko ti napišem samo: SELECT * FROM sifre INNER JOIN imenik ON (sifre.sifra = imenik.sifra)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TSQL rekurzivno

Oddelek: Programiranje
11885 (624) hamez66
»

SQL pomoč

Oddelek: Programiranje
132334 (1748) miko22
»

[SQL] teževa pri iskanju zapisov

Oddelek: Programiranje
102065 (1655) lopow
»

[Oracle] Osnovno povpraševanje problem

Oddelek: Programiranje
151876 (1517) zdravc
»

SQL vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
302638 (2201) jerneju

Več podobnih tem