» »

[IIS] Težave z ODBC povezavo

[IIS] Težave z ODBC povezavo

gtu ::

Pozdravljeni,
moja ASP.NET aplikacija bere podatke s pomočjo ODBC iz Excel datoteke, ki je na nekem strežniku. Zadeva povsem lepo deluje v razvojnem načinu. Ko sem zadevo Deployal na Windows Server 2012 R2, mi ta povezava nikakor ne deluje več. Pregledal sem vse pravice, datoteko lahko vidim z v raziskovalcu.

Poizkušam narediti nov Connection string, ampak mi ga z ODBC query tool-om ne uspe narediti.


Ker sem na tem području čisti začetnik, bi prosil za pomoč. Mi morda manjka le gonilnik, morda uporabljam napačnega?

Tukaj je še Connection string, ki mi v Debug načinu lepo deluje (zgeneriral sem ga z Microsoft Query):
Provider=MSDASQL.1;Persist Security Info=True;Extended Properties="DSN=Excel Files;DBQ=\\servername\ExcelFile.xlsx;DefaultDir=U:;DriverId=1046;MaxBufferSize=2048;PageTimeout=5;";Initial Catalog=\\servername\ExcelFile.xlsx

darkolord ::

Kakšna je napaka?

rokp ::

Pa servis, pod katerim tece web streznik, ima pravice, da dostopa do \\servername? Kaj pa, ce bi za zacetek dal datoteko na lokalni disk in dostopal do nje, da vidis, ce je v tem tezava?

gtu ::

Napaka je "Cannot find table 0;".
Datoteko sem poizkusil odpreeti tudi lokalno.
AplicationPool ima trenutno pravice z mojim uporabniškim imenom, ki zagotovo ima pravice do vira.

Nekaj sem sedaj bral tudi o drugačni vrsti povezave.

Res je tudi, da na strežniku nimam nameščenega Office paketa. Ampak za branje preko ODBCja mislim, da tega ne bi potreboval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

gtu ::

Sedaj mi je uspelo vzpostaviti povezavo. Vpisal sem napačno ime driverja.
Spodaj je še delujoč connectionstring, če bi komu prišel prav.

Driver={Microsoft Excel Driver (*.xls, *.xlsx, *.xlsm, *.xlsb)};DriverId=790;Dbq=\\servername\ExcelFile.xlsx;


LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč - Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
141169 (644) Twixz
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294929 (4566) sebavet
»

Spletni bralnik excel dokumentov

Oddelek: Programiranje
242692 (2260) b3D_950
»

c# Excel Interop problem

Oddelek: Programiranje
61041 (994) FlashM
»

[java] uporaba baze .mdb z javo

Oddelek: Programiranje
51586 (1501) gtu

Več podobnih tem