» »

chromecast 2

chromecast 2

«
1
2

rađo ::

Zdravo, ima kdo? se splača investirati +/- 50€ v to zadevo?
http://www.ebay.com/itm/Chromecast-2-by...
gledal pa sem tega na ebayu. Ma kdo še kakšno cenejšo varianto kje?

modelno1 ::

Imam prvo generacijo. Sem kar zadovoljen. Drugače moraš pa pri naročanju iz HK upoštevati še 22% DDV. Mislim, da te ceneje pride, če ga vzameš pri Anni (50 €).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

clip ::

Raje nabavi Amazon fire stick 2.Cena je enaka, zadeva pa je veliko bolj uporabna.
lp
Pozdrav od Clipa

cekr ::

Ne kupuj. Škoda vsakega € za neuporabno zadevo.
Po updatu pred 14 dnevi so celo tako zavozili, da pri nas še noben app ne moreš dat gor.
Raje si poišči kakšen Win dongl, da dobiš polnokrvno zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ingeniero ::

Jaz ga imam in je v Windowsu kar težko dobiti program, s katerim lahko predvajaš filme. Na OSX-u obstaja en program. V Windowsu pa je mogoče predvajati samo iz Chrome-a. Če je mogoče drugače naj me pa kdo drug popravi.

zee ::

Uporabljam prvo generacijo in je vredna vsakega dolarja/evra.

Za uradne reci uporabljam aplikacijo Netflix na telefonu ali tablici; za ostale vsebine pa kar preko brskalnika Chrome (neodvisno od operacijskega sistema).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Oldi ::

Z Andro tablico bi rad predvajal ful HD video prek Sambe (šeranega win diska) in je izgleda situacija brezizhodna, chromecast ne podpira Sambe in mora video it preko tablice in če razumem prav, mora video iz PC-ja najprej do tablice, od tam nazaj na router, od routerja pa na ChromeCast. Imam 450Mb router dovolj blizu TV-ja in tablice, pa se 1080 video v večini aplikacij sploh ne štarta, v Localcast pa se video hudo zatika. Ko isti video pretočim na tablico, zadeva dela brez zatikanja. SD video dela.
Skratka na PC bi moral nainštalirati nek mediaserver, ki bo noč in dan žagal po torentih delal ene preglednice videov, thrumbneilse.... beda od bede, jaz bi pa rad samo pogledal en film v folderju, ki se je včeraj naredil, imena videa seveda ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

STASI ::

ingeniero je izjavil:

Jaz ga imam in je v Windowsu kar težko dobiti program, s katerim lahko predvajaš filme. Na OSX-u obstaja en program. V Windowsu pa je mogoče predvajati samo iz Chrome-a. Če je mogoče drugače naj me pa kdo drug popravi.


Imam prvo generacijo Chromecasta. Vse dela tak kot sem pričakoval. Za filme gledati na TVju uporabljam Videostream, ki je nameščen v chromu in na mobilnem telefonu, ki služi za daljinca.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

All ::

A na chromecastu2 dela predvajanje iz t2 to go (samo video iz telefona(predvajaj v))?
Na sony ju mi dela bp...sm pa kupu en kitajski ....cast...k pa ni vredn poštine za nazaj poslat :-)

Mikrohard ::

Dela.

All ::

thx

japke ::

kaj kupit Chromecast2 ali Firestick?
gledal bi filme iz telefona in HBOGO.
kater id teh dveh omogoča gledanje filmov brez inernete (Wifi share prek telefona brez interneta)?

modelno1 ::

Chromecast naj bi delal preko hotspota, za Firetv pa ne vem.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Mavrik ::

Chromecast se ne bo pognal brez dostopa do interneta, tako da ti bo to delalo problem.
The truth is rarely pure and never simple.

rogerg ::

Ali Chromecast prenasa in zvok in sliko? Imam namrec vprasanje; pri starsih bi sliko+zvok iz racunalnika prenasal na main TV v dnevni sobi. Kablov nebi vlekel, ker sta si i, kjer je racunalnik (kabinet) in dnevna, nekih 12-15 narazen. Bi mi Chromecast2 resil tezavo? Predlagate kaj drugega? Bi se prenasal pa kaksni filmi, dokumentarci v VLC playerju. Je pa v hisi Wifi.....

Hvala za nasvete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

Mavrik ::

rogerg je izjavil:

Ali Chromecast prenasa in zvok in sliko? Imam namrec vprasanje; pri starsih bi sliko+zvok iz racunalnika prenasal na main TV v dnevni sobi. Kablov nebi vlekel, ker sta si i, kjer je racunalnik (kabinet) in dnevna, nekih 12-15 narazen. Bi mi Chromecast2 resil tezavo? Predlagate kaj drugega? Bi se prenasal pa kaksni filmi, dokumentarci v VLC playerju. Je pa v hisi Wifi.....

Hvala za nasvete


Ne vem če je tvoj scenarij najboljši za tako uporabo - streamanje slike z računalnika namreč ni najboljše po kvaliteti in gladkosti. Za ta namen raje kupi Android Box če hočeš preprost vmesnik.

(Alternativa je da kupiš chromecast in na računalnik postaviš Plex strežnik.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

rogerg ::

Kaj oz. kako bi pa resil z box-om? Box na TV preko HDMI pa potem? Predlagas kateri box posebej ali je vseeno?

Mavrik ::

Tule je kar nekaj predlogov: https://slo-tech.com/forum/t483526/2149

Drugače to pač rešiš tako da vklopiš deljenje mape z datotekami (verjetno z računalnika), na Android škatlico pa namestiš Kodi in tisto mapo dodaš med vire. Stvari se pojavijo na seznamu in jih zbereš z daljincem.

Alternativno na računalnik namestiš Plex strežnik in na Android škatlico namestiš Plex aplikacijo.
The truth is rarely pure and never simple.

m0LN4r ::

Pozdravljeni,
svojim starsem sem nabavil novi chromecast, instaliral vklopil broadcast na Amisovem ruterju in je delalo.

Ampak, zadeva dela dokler jo uporabljas aktivno. Takoj ko dlje casa ne uporabljas ali nic ne delas, zadeva izgine iz omrezja.

Ima kdo podobno tezavo z amisovim ruterjem?

Lahko resetiram po tistem chromecast 10x pa se vedno nebo delalo, moram dodatno izklopit amisov router za 5 minut, pa vse jovo na novo nastelat.

Opazil sem tudi, da ko resetiram Amisov router se mi ene 10 minut pojavi in izginja WLAN povezava na vseh napravah v bajti.

Predvidevam, da je Amisov router en navaden klump in da ni problem v chromecastu, ce se take stvari dogajajo.

Ma kdo podobne porodne tezave z omenjeno kombinacijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cekr ::

Koliko daleč pa imaš router od chromecasta?
Možno, da en ali drug primerek zmanjšata moč ob neuporabi.
Tako močno, da se ne vidita več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m0LN4r ::

Koliko daleč pa imaš router od chromecasta?

3 metre, en slab zid vmes. Sej pravim ko dela, dela super, ko pa zvecer gre v "idle" pa drug dan rabim pol ure da vse resetiram in na novo nastavim. Brez reseta ruterja, ga sploh ne morem na novo konfigurirat.

Zjutraj ko se zbudim Chromecasta vec ni nikjer videt oz. zaznat. Niti po resetu chromecasta ga naprave poskusajo konfigurirat pa sicer izpise, da je konfiguracija uspela, a ne telefon niti prenosnik ne najde chromecasta vec po tistem.

Možno, da en ali drug primerek zmanjšata moč ob neuporabi.

Za chromecast nikjer ni nobene opcije, da se izklopi energy saving isto za router ali se motim?

Torej resitev bi bila boljsi router?

Na netu sem nasel ene 2-3 zadetke z istimi tezavami, ampak nobene resitve. Vedno samo eno in isti googlov butast odziv za troubleshoot, ki nic ne pomaga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mirkuma ::

Ena od rešitev bi bila morda Ethernet vmesnik (seveda če imaš UTP vtičnico kje blizu):
Recenzija: https://www.ctrl.blog/entry/review-chro...
Nakup: https://www.amazon.de/UGREEN-Ethernet-C...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

m0LN4r ::

Hvala za predlog, sicer zdaj sem ugotovil da ce samo ruter resetiram potem naprave spet najdejo chromecast, ampak se ne povezejo nanj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mavrik ::

To maš neki z mDNS probleme (kar pri teh crappy routerjih ni nobena redkost). Poglej če ti wifiju kaj broadcaste blokira.
The truth is rarely pure and never simple.

m0LN4r ::

Kaj lahko tle prestavim, da bi kaj pomagalo?



https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

clip ::

Predlagam nakup Asus 5G routerja. Chromecast 2 tudi podpira to frekvenco.
Dobiš ga za dobrih 30€

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Tudi sicer je ta frekvenca 5 Ghz namenjena predvsem prenosu multimedijske vsebine.
Če ne bo pomagalo, na mimovrste vrneš router brez problema.Nihče te nič ne vpraša.
Pozdrav od Clipa

weasel ::

A je mogoce na Chromecast predvajati vsebino iz MobiaTV na telefonu?

bauci ::

Lahko zrcališ vsebino telefona - kar se vidi na telefonu se vidi tudi na TV.

noob96 ::

weasel je izjavil:

A je mogoce na Chromecast predvajati vsebino iz MobiaTV na telefonu?


v appu ni opcije

rogerg ::

Chromecast nima usb vhoda, da bi lahko predvajal vsebino iz usb kljucka?
Potrebujem nasvet/pomoc; starsema bi rad omogocil ogled vsebin iz usb kljucka. Imata sicer T-2 tv box, ki ima usb vhod, vendar je tovarnisko onemogocen. Kaj bi svetovali za Plug and play vrjanto? TV je plasma Panasonic. Mora biti pa cim bolj enostavno....sta le +60 let stara. Med glavnim PCjem in TVjem je pol hise razdalje....!

Hvala,lp

c00L3r ::

bauci je izjavil:

Lahko zrcališ vsebino telefona - kar se vidi na telefonu se vidi tudi na TV.

To je zelo slaba izkušnja za gledanje videja. Slike so OK.

Za MobiaTV ne vem, T2 tv2GO in Telemach EON podpirajo Cast protokol v app-u.

Map ::

Tisti, ki imate Chromecast, kako se obnese in za kaj ga uporabljate? Kaj so dobre alternative? Bi vam bil dovolj tudi za hišni kino, ali se bolj splača nabavit Intel NUC?

damirj79 ::

Jaz sicer nimam Google Chromecast, pač pa Android TV z Chromecast podporo, in naj bi bilo bolj kot ne enako originalnemu. Deluje že čisto enako in tudi do sedaj nisem imel nobenih težav, iz Google produktov deluje vse BP in vedno mi najde ciljno napravo na mreži. Iz ne-google produktov pa je odvisno od aplikacije do aplikacije, do sedaj sem naletel samo na eno, ki 1x na 100 poskusov napravo najde, ostalih 99x pa ne in na žalost je to ravno ta, ki bi jo rad največkrat koristil.. t.j. Popcorn Time na Windows (je treba uporabiti tistega na Android napravah ali pa kakšno drugo alternativno aplikacijo, ki jih je mnogo). Dejstvo ena je, da castanje video na nek način ni kaj dosti slabše od takega preko HDMI kabla, kar mi ni najbolj jasno zakaj, ker namreč dejstvo dva je, da če grem cast desktopa prek Chrome-a, je pa video absolutno slabše kvalitete, pa tudi zvok na moje uho ni čisto pravi. Predvidevam, da Chromecast dejansko v prvem primeru sploh ne sprejema video in zvoka iz source naprave, pač pa source naprava le posreduje link, kje se video material nahaja, ter se le-to dejansko v celoti prenese, sprocesira in obdela na CC napravi. V obzir obeh dejstev je to čisto komot alternativa za predvajalnik, saj bolj ali manj ena napravica zmore skoraj vse oziroma je vse skupaj dosti bolj enostavno z manj kablarije. Lahko pa kupiš že TV z CC fukncijo, bodisi Android TV ali pa mogoče celo LGjev WebOS to zna.

Aja še glede Screenmirroring oziroma Miracast v novi verziji.. Spada kvalitativno med Chromecast video cast in Chromecast desktop cast, se pravi video se bo prenašal as-is na desktopu, ampak boljše kot to zna Chromecast. Ne bi ga uproabil za hišni kino, saj poslabša kvaliteto slike in zvoka, poleg tega še resolucije 4k ne (po)zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

rogerg ::

Kok dalec lovi CC2? Zakaj nebi bil OK, ce bi zelel iz kabineta PC predvajat kaksen film na TV v dnevni sobi?

Hvala

modelno1 ::

Saj to (PC na chromecast) gre brez problema z VLCjem ali pa videostream, če rabiš podnapise (donwside je, da ti ne ugasne monitorja med predvajanjem). Pri tem ne gre za direktno povezavo, chromecast in pc morata biti na istem omrežju, da se vidita, in to je to. Meni originalni chromecast potegne videe do ene 10 GB, več tudi preko kabla ne gre brez zatikanja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

damirj79 ::

A ni tako, da CC mora imeti tudi povezavo v internet, sicer ne deluje?

rogerg ::

modelno1: hvala za odgovor. CC2 bi bil itak na wifi-ju! Se pravi, ce prav razumem; CC2 na hisni wifi povezem in PC (ni na wifiju ampak kabl)in bo brez problema predvajat filme itd. na TV v dnevni? Rad bi se 100% preprical predno kupim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

modelno1 ::

@RogerG: če bosta chromecast in pc na istem omrežju (ni nujno da oba na wifi), bo delalo, da.

@damirj79: ja, chromecast potrebuje internetno povezavo, ker aplikacije sproti nalaga.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

rogerg ::

modelno1 je izjavil:

@RogerG: če bosta chromecast in pc na istem omrežju (ni nujno da oba na wifi), bo delalo, da.


Hvala za odgovor!

Lp

jveligov ::

Pri predvajanju filmov z vlc predvajalnikom na telefonu mi prek chromecasta na tv ne prikazuje podnapisov. Mogoče kdo ve v čem je težava?

damirj79 ::

Problem je v VLCju (menda neka razvojna verzija za ios zna) ker tega ne zna, beri release notese.

tebodi ::

Iščem preprosto varianto za predvajanje (predvsem) Plex videa s telefona (android) ali tablice (ipad) na TV in je težko najti zanesljiv odgovor.

Ali kdo ve, kako dobro deluje Chromecast za predvajanje videa s Plex serverja, ki je na drugi lokaciji?
Kako delujejo npr. Telemach EON in ostale pogoste video aplikacije?
Ali je katera od drugih variant, Anycast, Miracast ipd. enako dobra, enako ali bolj kompatibilna?

Kvaliteta slike in zvoka bi morala biti ok, ni pa treba da je avdiofilska, 4k je povsem odveč, delovanje pa bi seveda moralo biti preprosto in zanesljivo.

Vem, da to zmore tudi Android box, ampak bi bilo preveč zapleteno in še ena dodatna škatla.
Plex server laufa pri meni doma, pri starših se je do sedaj uporabljal Plex app na tablici (ipad) in nato prek kabla HDMI-out za ogled kakšnega filma, kar pa je v zadnjem času prenehalo delovat (verjetno je vzrok v ios app-u, oz. starejši iOS na ipad 3). Sem na tej drugi lokaciji skonfiguriral Plex server na PC-ju, ampak le-ta ni bil prižgan že par mesecev, tako da vsaka dodatna "škatla" ne bi prišla v poštev, pa po možnosti se še podvajajo vsebine.
Hvala za vsak odgovor.

Mavrik ::

tebodi je izjavil:

Iščem preprosto varianto za predvajanje (predvsem) Plex videa s telefona (android) ali tablice (ipad) na TV in je težko najti zanesljiv odgovor.

Ali kdo ve, kako dobro deluje Chromecast za predvajanje videa s Plex serverja, ki je na drugi lokaciji?


Če ti dela na tablici ne bi smelo biti problema na Chromecastu.

tebodi je izjavil:


Kako delujejo npr. Telemach EON in ostale pogoste video aplikacije?

Če aplikacija to podpira, potem dela. Dvomim da naši TV providerji to podpirajo (načeloma so zelo zaljubljeni v svoje vmesnike), ne vem pa kaj točno si mislil z "ostalimi" aplikacijami.


tebodi je izjavil:


Ali je katera od drugih variant, Anycast, Miracast ipd. enako dobra, enako ali bolj kompatibilna?

Kvaliteta slike in zvoka bi morala biti ok, ni pa treba da je avdiofilska, 4k je povsem odveč, delovanje pa bi seveda moralo biti preprosto in zanesljivo.

Kvaliteta slike je taka kot jo maš nastavljeno na Plexu in pač koliko interneta imaš. Ne bo kaj dosti drugače kot na tablici ali karkoli že zdaj uporabljaš. Glede na vložek nabavi enega pa probaj - saj neke hude druge izbire niti ni.
The truth is rarely pure and never simple.

modelno1 ::

EON in tv2go podpirata predvajanje preko Chromecasta, s tem, da tv2go deluje bolje kot EON. Za ostale mobilne tv pa ne vem.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

tebodi ::

Mavrik je izjavil:


Če ti dela na tablici ne bi smelo biti problema na Chromecastu.

Hvala!
Me preseneča, da izgleda relativno malo ljudi laufa takšno kombinacijo. Meni se zdi, da ko si enkrat postaviš, ni boljšega.

Nazadnje bom poskusil s spodnjo varianto, kjer se mi je postavljalo vprašanje, za katero verzijo dejansko gre, pa potem vidim, da so ravno to že odgovorili s supporta:
1080P Wireless Display Mirroring Support Google / Netflix / HDMI - BLACK
https://www.gearbest.com/networking-cab...

Is this product the cromecast ultra, cromecast 2 or cromecast 3?
By birdway Dec-19/2018 21:29:09
A: It is chromecast 3.Thank you.


Tudi če se izkaže, da zgornji odgovor ne drži, če bo zadeva delovala za svoj namen, bo čisto dobro.

Mavrik ::

Tole kar si polinkal je fejk, ne kupovati tega na gearbest.
The truth is rarely pure and never simple.

tebodi ::

Mavrik je izjavil:

Tole kar si polinkal je fejk, ne kupovati tega na gearbest.

Hvala, možno, da res. (Je sicer že na poti.)
Sem pa videl primere, ko je "fake" bilo čisto ok in ko je bilo "originalno" fake.
Ne moreš vedeti, dokler ne vidiš. Cena v tem primeru je (bila) res nizka (flash sale), normalna cena pa (izpisana) normalna, tako da ne vem.
(Dan pred nakupom sem večkrat pregledal gearbestovo trgovino in tega nisem našel, tako da sem domneval, da so dodali.)
Če bo delalo za to, za kar nameravam uporabiti, bo ok.

Mavrik ::

tebodi je izjavil:


Hvala, možno, da res. (Je sicer že na poti.)
Sem pa videl primere, ko je "fake" bilo čisto ok in ko je bilo "originalno" fake.
Ne moreš vedeti, dokler ne vidiš. Cena v tem primeru je (bila) res nizka (flash sale), normalna cena pa (izpisana) normalna, tako da ne vem.
(Dan pred nakupom sem večkrat pregledal gearbestovo trgovino in tega nisem našel, tako da sem domneval, da so dodali.)
Če bo delalo za to, za kar nameravam uporabiti, bo ok.


Googlovi serverji tega fake dongla ne bodo avtorizirali za Cast protokol in na njega ne boš mogel castati plexa in ostalega o čem smo se pogovarjali. Moral boš uporabljati Miracast, ki pa je bistveno manj stabilna zadeva. To kar si kupil pač ni chromecast :/
The truth is rarely pure and never simple.

tebodi ::

Bom probal in poročal. Ima pa tudi Miracast oz. "fakecast" dongle kakšno prednost.. (AirPlay mirroring, brez dodatne aplikacije). :|

All ::

Chinacast je dobr edin za ksno sliko predvajat. Stestirano.
Na konc uzames chromecast pa podaris chinacast.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast

Oddelek: Kaj kupiti
455631 (1201) Yossarian
»

Kako bi najlažje gledal YouTube na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5111885 (9250) tebodi
»

Povezava hdmi do TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
133643 (3329) nyler
»

Chromecast SDK je na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3016095 (13487) PrimozR

Več podobnih tem