» »

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov

«
1
2

hmm23 ::

Poslanci so lani oktobra sprejeli zakon o nematerializiranih vrednostnih papirjih, ki ukinja registrske račune pri KDD. V praksi to pomeni, da bo moral vsak izmed 260 tisoč delničarjev, ki še ima delnice na brezplačnem računu pri KDD, te do konca leta prenesti na plačljiv trgovalni račun, ali pa se jim odpovedati.

Kaj se splača narediti? Jih prodati na pošti, banki oz. kje drugje čimprej?
  • spremenilo: hmm23 ()

samotest ::

Mare2 ::

Nekaterim se ne bo splačalo. :)

-------
V Abanki je do konca meseca prvi prenos delnic brezplačen, sicer stane 12 evrov. Temu pa je treba prišteti šest evrov na leto za vodenje računa in 0,028-odstotka nadomestila za vdrževanje. V obeh bankah tistim, ki se jim prenos na trgovalni račun ne splača, svetujejo zgolj opustitev ali prenos na depozitni račun.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Kakšne so možnosti prodaje oziroma vnovčitve?
Različne od primera do primera?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

http://www.zurnal24.si/ukinitev-registr...

Koliko so vredni tvoji papirji in kakšne dividende si imel dosedaj?
Če znaša dividenda manj, kot znaša letno vodenje, potem jih prodaj.

Če so tvoji papirji vredni manj kot znese odprtje trgovalnega računa (cene so od 16.55 eur dalje), potem ne narediš ničesar ali jih opustiš https://www.kdd.si/imetniki/poslovanje_... .

Zgodovina sprememb…

hmm23 ::

Že nekaj let ni bilo nič dividend, tako da vsekakor jih bom prodal. Kje se sedaj najbolj izplača delnice prodati?
Imam pa tudi nekaj obveznic s katerimi pa tudi moram nekaj storiti...

The Player ::

imam v lasti delnice pri NLB skladu, globalno delniški.

ali isto velja za te delnice, da jih bo treba prenesti?

anketar ::

ne mešat jabolk pa hrušk, kle je govora o certifikatih, skladi kjer si sam vložil nimajo veze

hmm23 ::

Kje se take delnice in obveznice najbolj splača sedaj prodati?

PaX_MaN ::

Čemu trgovalni račun oz. kaj je narobe s transakcijskim?

BlaY0 ::

Dosti bank (ne v SLO) ponuja _paketne_ račune prek katerih je mogoče početi vse. Se pravi imaš tekoči, varčevalni ter trgovalni račun in vse vidiš prek istega vmesnika.

hmm23 je izjavil:

Kje se take delnice in obveznice najbolj splača sedaj prodati?

Če nimaš dosti, potem se obrni na kakega ponudnika, ki ponuja odprtje računa, prenos, prodajo (odkup) ter zaprtje računa kot končno (eno) storitev.

Pa še to... BKS ima do konca leta akcijo zastonj odpiranja trgovalnega računa + stroške _vodenja_ za 2016 ter 2017. Se pravi plačaš samo prenos ter potem ležarino. Potem pa je strošek _vodenja_ za e-račun 4,8 EUR/leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

klihk ::

Pred kakim letom si šel samo na pošto in prodal, dobil si denar na TRR. To ne gre več?

BlaY0 ::

Ne. Za trgovanje z delnicami rabiš trgovalni račun, četudi bi jih rad samo prodal.

Ice-Heki ::

Že pred letom si moral odpreti trgovalni račun. Mogoče si v istem koraku podpisal tudi izjavo za njegovo zapiranje.

hmm23 ::

Pozna kdo kakega takega ponudnika? Ni jih veliko, vseeno pa je nekaj vrednosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

jurre ::

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Tilen ::

Lahko prosim napišete, katere delnice ste imeli na KDD? Količine ni potrebno navesti. Zanima me, česa je največ.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

D3m ::

Jaz imam od Triglava ene 4. :D

Revščina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejodagreat ::

jurre je izjavil:

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.


Lahko potrdim to, sem isto naredil. Mel pa sem za ~100€ delnic zav. Triglav.

dela ::

Se splača pred koncem leta delnice nakupit, ker jih bo veliko prodajalo in ceno s tem umetno tiščalo navzdol? Ali bo ta efekt preveč razredčen, da bi se opazil, ker bo večina prodajalcev imela v povprečju samo 3 delnice? :)

Tilen ::

Veliko jih že prodaja in to precej majhne pakete...

9/29/2016 12:49:59 PM 22.30 4
9/29/2016 12:44:36 PM 22.23 4
9/29/2016 12:35:17 PM 22.22 4
9/29/2016 12:34:14 PM 22.22 4
9/29/2016 12:27:05 PM 22.22 4
9/29/2016 12:22:06 PM 22.22 4
9/29/2016 12:17:52 PM 22.22 4
9/29/2016 11:34:39 AM 22.36 4
9/29/2016 11:06:59 AM 22.22 4
9/29/2016 11:01:10 AM 22.24 4
9/29/2016 10:56:29 AM 22.23 4
9/29/2016 10:47:13 AM 22.23 4
9/29/2016 10:46:53 AM 22.22 4
9/29/2016 10:32:25 AM 22.24 4
9/29/2016 10:23:35 AM 22.24 4
9/29/2016 10:23:26 AM 22.24 4
9/29/2016 10:23:08 AM 22.24 4
9/29/2016 10:23:04 AM 22.24 4
9/29/2016 10:23:00 AM 22.24 4
9/29/2016 10:06:41 AM 22.23 4
9/29/2016 10:06:34 AM 22.23 4
9/29/2016 10:06:27 AM 22.23 4
9/29/2016 10:05:53 AM 22.23 4
9/29/2016 10:05:16 AM 22.30 4
9/29/2016 10:03:17 AM 22.30 4

Očitno vas je precej s štirimi delnicami Triglava. :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dela ::

Hehe, pa res. Se splača te male pakete sploh kupovat, ker so ponavadi provizije omejene navzdol in potem plačaš hude procente, a ni tako?

Tilen ::

Ne, ni tako. Lahko nastaviš, da bi kupil 1000 delnic Triglava po 22.30 EUR in potem ti pobira cel dan ali 10 dni po 4 lote in na koncu izračuna provizijo iz fiksnega in variabilnega dela, ki je nek % od nakupne vrednosti. V primeru, da bi kupoval na način, da bi nakup z vsakimi štirimi loti zaključil, bi bila provizija ogromna. Paziti moraš samo, da ne zaključiš nakupa, dokler nimaš dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MadMicka ::

Super, za 100 EUR si šel odpirat trgovalni račun. Prej kot v petih letih boš v minusu.

dela ::

MadMicka je izjavil:

Super, za 100 EUR si šel odpirat trgovalni račun. Prej kot v petih letih boš v minusu.


Kje pa piše, da mora pustit odprtega 5 let?

Tilen je izjavil:

Ne, ni tako. Lahko nastaviš, da bi kupil 1000 delnic Triglava po 22.30 EUR in potem ti pobira cel dan ali 10 dni po 4 lote in na koncu izračuna provizijo iz fiksnega in variabilnega dela, ki je nek % od nakupne vrednosti. V primeru, da bi kupoval na način, da bi nakup z vsakimi štirimi loti zaključil, bi bila provizija ogromna. Paziti moraš samo, da ne zaključiš nakupa, dokler nimaš dovolj.


To opcijo ima večina posrednikov ali samo kakšni bolj fleksibilni? Pri katerem si ti, če ni skrivnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Tilen ::

Nimam ponudnika iz Slovenije, vendar verjamem, da večina pri nas to omogoča. Samo pravilen tip naročila je potrebno izvesti. Gre za limit order.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dela ::

Ok, hvala za info.

ohnowhy ::

Tilen, gbdonline.si je za Slovenijo zelo v redu in to lahko vse nastaviš, se pa da opaziti večkje, da intenzivno spremljaš dogajanje :)

ahac ::

Ice-Heki je izjavil:

Že pred letom si moral odpreti trgovalni račun. Mogoče si v istem koraku podpisal tudi izjavo za njegovo zapiranje.

jurre je izjavil:

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.

Jaz sem od Alte (alta.si) dobil pošto, da jim moje delnice (KSFR) lahko prodam brez stroškov. Danes sem šel tja in so naredil točno to: odprl račun, naredil prenos delnic, prodajo delnic, zaprl račun. Veliko sem podpisoval, ampak sem pa zdaj par € bogatejši. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

D3m ::

ahac je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

Že pred letom si moral odpreti trgovalni račun. Mogoče si v istem koraku podpisal tudi izjavo za njegovo zapiranje.

jurre je izjavil:

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.

Jaz sem od Alte (alta.si) dobil pošto, da jim moje delnice (KSFR) lahko prodam brez stroškov. Danes sem šel tja in so naredil točno to: odprl račun, naredil prenos delnic, prodajo delnic, zaprl račun. Veliko sem podpisoval, ampak sem pa zdaj par € bogatejši. :))


Envyyyyyyyy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hmm23 ::

ahac je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

Že pred letom si moral odpreti trgovalni račun. Mogoče si v istem koraku podpisal tudi izjavo za njegovo zapiranje.

jurre je izjavil:

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.

Jaz sem od Alte (alta.si) dobil pošto, da jim moje delnice (KSFR) lahko prodam brez stroškov. Danes sem šel tja in so naredil točno to: odprl račun, naredil prenos delnic, prodajo delnic, zaprl račun. Veliko sem podpisoval, ampak sem pa zdaj par € bogatejši. :))


Lahko tako prodaš tudi obveznice ali samo delnice?

hmm23 ::

ahac je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

Že pred letom si moral odpreti trgovalni račun. Mogoče si v istem koraku podpisal tudi izjavo za njegovo zapiranje.

jurre je izjavil:

jaz sem se po clanku na zurnalu zgoraj odlocil za abanko. Nisem komitent tam, prisel sem tja in rekel da bi prodal delnice iz KDD, potrebujes izpisek od KDD, davcno in osebno.
Zastonj naredijo odprtje in zaprtje trgovalnega racuna, edini strosek je pri prodaji slabih 15 EUR. Podpisal papirje za odprtje trg. racuna. prenos in prodajo delnic, denar dobim na trr, to je to. Vse skupaj traja cca 10min.

Jaz sem od Alte (alta.si) dobil pošto, da jim moje delnice (KSFR) lahko prodam brez stroškov. Danes sem šel tja in so naredil točno to: odprl račun, naredil prenos delnic, prodajo delnic, zaprl račun. Veliko sem podpisoval, ampak sem pa zdaj par € bogatejši. :))


Ne drži, ravno dobil od Alte odgovor:

Stroški so sledeči:

· vzpostavitev poslovnega razmerja – 12,00 EUR,

· vzdrževanje evidenc stanj in podatkov stranke – 21,00 EUR za odprtje trgovalnega računa po 01.07.2016 (strošek obračunamo skladno s splošnimi pogoji poslovanja in uradnim cenikom enkrat na leto in velja za celo leto, za celo leto 2016 je znašal 28,00 EUR),

· prenos iz registrskega na trgovalni račun – 5,00 EUR na vrsto vrednostnega papirja,

· zaprtje računa brezplačno.



Želim vam prijeten in uspešen dan!







Lep pozdrav!



Nina Podobnik

Sodelavka za svetovanje in prodajo

Alta Invest, d.d., Železna cesta 18, SI-1000 Ljubljana,

T: +386 (0)1 3 200 350, F: +386 (0)1 3 200 302

www.alta.si | Pravno obvestilo / Legal notice | P Pred tiskanjem

klihk ::

Mare2 je izjavil:

Nekaterim se ne bo splačalo. :)

-------
V Abanki je do konca meseca prvi prenos delnic brezplačen, sicer stane 12 evrov. Temu pa je treba prišteti šest evrov na leto za vodenje računa in 0,028-odstotka nadomestila za vdrževanje. V obeh bankah tistim, ki se jim prenos na trgovalni račun ne splača, svetujejo zgolj opustitev ali prenos na depozitni račun.


Kaj pomeni prenos na depozitni račun?

ahac ::

Ne drži

Jaz sem napisal kako je bilo v mojem primeru. Če jim ti želiš prodati nekaj drugega, je pa čisto možno, da je drugače...
Sklepam, da "brezplačno" kupujejo samo določene delnice, ki jih želijo imet.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

hmm23 ::

Se mogoče izplača odpreti depozitni račun na banki in jih prenesti gor? Kakor vem ta račun nima stroškov vodenja? Kakšni so stroški s prenosom in ali to pomeni, da ti ohranijo vrednost delnic in obveznic?

klihk ::

Je kdo poskusil iti na Iliriko Modro zvezdo?

http://skupaj.si/kliping/2016-09-06/vla...

Spoštovani,



Zahvaljujem se vam za vaše vprašanje. Stroški pri zamenjavi delnic v Modro zvezdo so 0,00 EUR. Brezplačno lahko prenesete oziroma zamenjate delnice. S seboj morate imeti identifikacijski dokument, davčno številko, bančni račun ter izpis iz KDD iz katerega je razvidno katere delnice bodo predmet menjave.



Delovni čas je vsak delovnik med 8 in 17:30 uro.



Za vsa vprašanja smo na voljo in vam bomo z veseljem odgovorili.



Lepo pozdravljeni,



Norbert Mešanovič

Borzni posrednik



Opis: cid:image001.png@01CF8971.3E39F850

ILIRIKA borzno posredniška hiša d.d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

Tilen ::

Ti v bistvu zamenjaš npr. delnice Krke za ničvredne delnice modre zvezde, katere je Ilirika ustvarila čez noč. Seveda je prenos brezplačen. Jaz se zelo trudim in sploh ne najdem nobene tečajnice. Kaj je to modra zvezda? Komu lahko prodam modro zvezdo, ko bi želel pobegniti? Sliši se kot nateg.

Menjalno razmerje med posamezno delnico in delnico ILIRIKA MODRA ZVEZDA je natančno določeno in potrjeno s strani revizorja. Zagotovljena je enaka in pravična obravnava vseh delničarjev, ki bi želeli svoje delnice zamenjati za delnice ILIRIKE Modre Zvezde.


Vrednost modre zvezde je X, glede na tržno vrednost delnice, ki se prenaša oziroma gre v zamenjavo, dobite Y delnic modre zvezde. Je to tako težko? Očitno je.

Odsvetujem!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hmm23 ::

Ok, hvala, kaj pa prenos na depozitni račun?

Tilen ::

Če so kaj vredne, izplačujejo dividende in jih je dovolj, da pokrivajo stroške trgovalnega računa, odpri trgovalni račun.

V vseh ostalih primerih se jih znebi s čim manjšimi stroški.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hmm23 ::

Če prav razumem, če jih preneseš na depozitni račun postanejo depozit?

Tilen ::

Ne.


Kakšni so stroški zame, če se sam odločim za sodni depozit?

Pri sodni položitvi je najprej potrebno vedeti, da se sodno položeni vrednostni papirji ne bodo glasili več na dotedanjega imetnika, temveč na sodišče. Uveljavljanje pravic iz teh vrednostnih papirjev bo za dotedanjega imetnika zaradi navedenega okrnjeno, poleg tega pa bodo vrednostni papirji, ki v petih letih ne bodo prevzeti iz sodnega depozita, pripadli Republiki Sloveniji.
Stroški s sodno položitvijo bodo odvisni od vrednosti položenih vrednostnih papirjev in bodo odmerjeni kot siceršnji stroški v nepravdnih postopkih na sodišču (torej upoštevaje taksno tarifo, odvetniško tarifo in druge merodajne vire).

ZNVP-1 sicer določa, da je položitev nematerializiranih vrednostnih papirjev na račun pri pristojnem sodišču v določenih primerih brezplačna - to je v primeru, ko se sodna položitev opravi z registrskega računa, katerega imetnik je fizična oseba, pri čemer vrednost vseh nematerializiranih papirjev, ki se vodijo na registrskem računu in ki bodo položeni pri sodišču, ne presega 100 evrov ter da noben od nematerializiranih vrednostnih papirjev, ki se vodijo na registrskem računu, ni uvrščen v trgovanje na organiziranem trgu in da imetnik registrskega računa od 1. januarja 2014 dalje ni prejel nikakršnega izplačila iz naslova imetništva nematerializiranih vrednostnih papirjev, ki se vodijo na registrskem računu, vendar pa bodo tudi v takem primeru stroški nastali vsaj z dvigom položenih vrednostnih papirjev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hmm23 ::

Torej jih ne moreš prenesti na bančni depozit?

Tilen ::

Lahko. S prodajo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

Ima kdo tukaj trgovalni racun odprt pri banki, morda celo na isti banki kjer ima transakcijski racun? Malo gledam da bi sel na bks.

hmm23 ::

Bodo v kratkem neke spremembe?

http://www.zurnal24.si/stroske-pri-pren...

Tilen ::

Optimist. Večina prenosov se bo izvedla do 31.12.2016. Tile samo nabirajo točke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

klihk ::

Kaj novega na tem področju? Ali še vedno le odprtje trgovalnega računa za prodajo?

Tilen ::

Nič kaj novega. Večina to počne. Še vedno je na KDD odprtih blizu 200.000 računov. Bilo jih je 288.000.

Triglav jih je precej dobil po nosu s temi prodajami iz KDD, ker je likvidnost na LJSE slaba. Mogoče bi bilo vredno razmisliti o kakšnem nakupu. Še posebej, ker so v EU zavarovalnice v zadnjem času outperformerji, pri nas gre pa za enkraten dogodek.

EU insurance



ZVTG vs SBITOP

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

gapipro1 ::

Je kdo delal kako primerjavo pri kom se najbolj splača izvesti ta prenos?

Iliriko odsvetujete?

andromedar ::

Eno butasto vprašanje....sem lastnik nekaj delnic (?) KSFR. Včasih je bil to Kompas sklad. Seveda so mi poslali domov iz različnih firm, da lahko pri njih prodam, zastonj ali ne...kakorkoli. Seveda vsi začnejo tako, da se ukinjajo računi na KDD.

zdaj pa berem tukaj, da investicijski skladi niso na KDD in za prodajo ne potrebujejo trgovalnega računa. Torej, kako je potrebujem trgovalni račun...oz. kako lahko prodam?


Hvala
Eh?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"prenos" delnic

Oddelek: Loža
173550 (2507) Manu
»

Petrolove delnice - se splača prodati ali prenesti?

Oddelek: Loža
53190 (2731) BlaY0
»

Prodaja delnic Mercator

Oddelek: Loža
163725 (2961) BlackMaX
»

Boljša alternativa od alta invest?

Oddelek: Loža
113349 (3064) Isotropic

Več podobnih tem