» »

Bradači, majčkeno pomoči

Bradači, majčkeno pomoči

«
1
2 3

Yohan del Sud ::

Teden dni nazaj sem si zapičil, da cleanface / babyface mogoče ne paše (več) moji glavi (be@42). Torej testiram. Raje bi imel bolj resen in akademski videz. Šel čez (tujih) nekaj forumov. Imajo generalnih nekaj nasvetov, rabil bi še kakšnega lokalnega. Itak da vse srbi in trenutno izgledam kot zadnji klošar. Kar je moja okolica tudi izpostavila. Za orenk brado se naj bi trajalo 3-6 tednov. Osebne izkušnje? Kako prvobradača vzgojit in vzgajat brado?
www.strancar.com

Furbo ::

A misliš da rabiš kaka gnojila in motiko? Samo nehaš briti pa je.

Pa malce več pozornosti pri umivanju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dice7 ::

nabavi si kaksno olje za brado, ti bo navlazilo brado in kozo

perci ::

Enkrat sem se odločil, da se med potovanjem po Burmi ne bom bril in sem britvice pustil kar doma. Po treh tednih sem šel kupit britvice. Vročina in vlaga naredi svoje, ampak tudi v SLO še nisem zdržal več kot 14 dni. Grozno srbi.

Thuban ::

ne srbi nič, samo baby koža se mora navaditi brade in je vse super, prav tako se moraš redno čistiti, drugače pa res lahko začne srbeti ja.

Yohan del Sud je izjavil:

Osebne izkušnje? Kako prvobradača vzgojit in vzgajat brado?


za 12 mm brade potrebuješ približno 4 tedne. Kupi si pristriževalnik brade z nastavki in pusti brado rasti. Čez 2 tedna si brado obrij na 6 mm, da jo urediš (da ne bodo kakšne dlake štrlele 5 cm ven), čez naslednja 2 tedna ponovi vajo na 12 mm in boš imel urejen videz. Ko boš na 12 mm pa se odloči kako dolgo brado bi rad imel. Ali je to morda ZZ Top ali pa morda Mr. T iz A-Team.

Olje za brado verjetno pomaga, lahko pa uporabiš balzam za po britju, bo prav tako dovolj dobro pomagal.

Za kaj več pa: google is your friend. Najdi stil, ki ti je všeč in eksperimentiraj. Preberi kako se maintaina brado (je preveč, da bi se mi dalo toliko pisat) :) Za naslednje 4 tedne pa je zagotovo dovolj to, kar sem ti napisal.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

TheKekec ::

nehaš se brit pa je, če malo srbi potrpiš.

Za lepoto je treba potrpeti.

Drugače na začetku brado pustiš rasti približno 2 meseca, šele na to jo urediš v tisto obliko kot jo želiš. Seveda lahko v teh dveh mesecih malo potrimčkaš, če določene kocine štrlijo preveč ven. Drugače pa, ko se boš enkrat navadil brade je to nekaj najlepšega, ni ga čez tisti občutek ko se z prsti počohaš po bradi :)

Pa komentarje ali v stilu, zgledaš kot klošar, musliman enostavno presliši. Itak pa take komentarje ponavadi dobiš od tistih moških, ki niso sposobni imeti brade in ti zavidajo. Punce vsaj v mojem krogu, niso proti bradi, sploh če je urejena in ne predolga, pravijo, da je seksi in te nenehno čohajo, ker se jim zdi smešen občutek.

Ko bo brada daljša si pa le kupi olje in šampon za brado prav tako priporočam majhen glavnik, ki ga imš lahko vedno pri sebi.

Dobrodešel med bradače, beard ON :)

nekega dne pa obišči brivca, da skupaj ugotovita kakšna brada ti sploh paše, glede na obliko glave in rasti brade.

noraguta ::

Pozim se pusti brad, polet se ostriže. Simpl. Za v hribe pozim je brada boljš kt neopren maska. Če te zmerjajo s klošarjem zamenjaj družbo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Unknown_001 ::

Ko sem bil mali so mi doma radokdaj v šali rekl: da ti bodo brko začel rast si morš povrh z medom namazat pod ustnco pa s kurjim drekom da vn zlezejo :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Baja ::

welcome to the club :) srbet bo nehalo, ko kocine malo zrastejo. drugače pa nimaš kaj veliko. umivat, česat in rezat tako, da ti bo všeč.

moja brada meri 15cm+ in kot pravi kajles, vedno se kje najde kakšna, bi te rada čohala ali kitice plela :)

Yohan del Sud ::

Upam. Izgleda, da ne bo evil črna, kot sem si zamislil, ampak nekaj tigrasto sivega. Ampak ok, se ne grem tega, da bi najstnice pecal. Sicer nisem kaj dosti telesno poraščen in v familiji tudi obrazne dlake ne ganjajo kaj dosti. Očitno sem izjema, kaže, da letina bo. :D Kako bo zadeva pristajala je drugo vprašanje. Dajmo času čas.
www.strancar.com

Unknown_001 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Upam. Izgleda, da ne bo evil črna, kot sem si zamislil, ampak nekaj tigrasto sivega. Ampak ok, se ne grem tega, da bi najstnice pecal. Sicer nisem kaj dosti telesno poraščen in v familiji tudi obrazne dlake ne ganjajo kaj dosti. Očitno sem izjema, kaže, da letina bo. :D Kako bo zadeva pristajala je drugo vprašanje. Dajmo času čas.


Počak drugič na November. Bo vsaj nek glup razlog zakaj si ne urediš tistega prehodnega stanja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Glugy ::

Mogoče ti bo pomagala kad da se zlekneš not pa pustiš brado namočeno v vroči vodi z milmom za telon za ene pol urce..da se omehča vmes pa mal sanjariš se sprostiš..
Ker sej veš zakaj te srbi..ker so dlačice ravno mal prevelike pa mal premale...in dražijo kožo. Če imaš ti vzdrženo kožo ti jo voda omehča in te ne draži več ( vsaj za nekaj časa ) . Olja tud pomagajo, pa mehčajo kožo za dlje časa. Oboje je dobr...tist z vodo namakat je fajn ker ti tud tiste odpadle kožne celice pobere stran pa mal prekrvavi ; kar je dobr za mini hitrejšo rast. Olja so pa fajn ker so priročna.

V glavn pa ni taka reč tisto srbenje sem ga že večkrat dal skoz. zamott se morš pa je.

TheKekec ::

oh sej na brado ne padajo najstnice, ker ti brada doda kakšno leto ali dve. Ponavadi imajo to rade malo starejše( študentke), ki iščejo nekaj drugačnega :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Miki N ::

Brade so mi zagravžali hipsterji. Vem, da vsi bradači niso, ampak so pač pokvarili za vse in sedaj je konec za večno.

noraguta ::

Eh jst sm bil prej bradat pozim in sem tud poslej. Hipsterje je že minil, letos najbrž nosijo plenice.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

maco-maco ::

moja brada meri 15cm+ in kot pravi kajles, vedno se kje najde kakšna, bi te rada čohala ali kitice plela :)
Najbrž si mislil pletla, ker nimaš tam repe in plevela za poplet. Drugače pa ja, tako je to.
Jaz brado umivam kot lase in hkrati kot obraz.
Brade so mi zagravžali hipsterji.

Enako. Samo sem nekako dosegel totalno neurejenost, sivino in dolžino. Urejam samo okoli ust. Sem nekoč že zapisal zakaj.
Sem pa itak med bolj šumskimi tipi poraščenosti, tako da se niti ne opazi preveč. Pač se ne ve, al je to brada, izrašča iz ušes ali pa je ljubavni.
Kaj?

dottor ::

Jaz imam pa problem da brada lepo raste, brki pa komaj vidno, tako da pol izgledam kot terorist :P Doma itak pizdijo, v službi kej zajebavajo (na temo teroristov), družba pa nima problemov. Nekako bi si brado pustu ampak še nevem kaj z njo nardit...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Yohan del Sud ::

Deveti dan, vidim vzorce. Brki so tudi pri meni šibka stran, ampak glede na razdivjanost (povsem čez moja pričakovanja) brade, se bodo že nadoknadili. Lica in zalisci čisto sivi, tako, da bo to šlo stran.
Anekdota. Imam bratranca, ki je star toliko kot jaz in sva si podobna toliko, da naju občasno, že celo življenje, (celo na družinskih srečanjih) zamenjujejo (za dvojčka). Deset let nazaj si je pustil rasti kozji fiks (aka evil beard). Sva imela nekaj šal s prisotnimi na ta račun.
Ampak, on je profesor na tehnični šoli. Itak da rabi izgledat bolj grrr.
Torej, kam po profi nasvet in prvo reciklažo brade v Ljubljano. Se zavedam, da bo vsak frizeraj dovolj za odstranit dlake. Iščem pa nekoga, ki ne ne servira zgolj neke pomade za 30€ na brado. Se pravi rabim klasičnega brivca in ne kakšnega hipsterskega, ki bi mi znal dati nasvet, kaj točno bo pasalo moji glavi in pomade zraven. In potem uredit zadevo. In še dat nasvet iz prve roke za rihtat nadalje z običajnimi dedlakarskimi aparaturami..
Nasvet iz prve roke? Je lahko zadnja bižuterija, kar se mene tiče.
www.strancar.com

perci ::

Klasični brivec je kao v hotelu Union, Mič. Sem bil v soboto tam, pa me razen fensi zavijanja v vroče krpe niso kej dosti impresionirali. Sem bil čist rdeč, tudi krvav, pri tem, da me sploh ni izbril (je prbil, da ne bi rad preveč razdražil kože). Razočaran.

Ravnokar sem se z Mach3 obril in izbril, brez ene ureznine in bolj natančno.

jype ::

A Kamenarič je pa že umrl?

Miki N ::

perci je izjavil:

Klasični brivec je kao v hotelu Union, Mič. Sem bil v soboto tam, pa me razen fensi zavijanja v vroče krpe niso kej dosti impresionirali. Sem bil čist rdeč, tudi krvav, pri tem, da me sploh ni izbril (je prbil, da ne bi rad preveč razdražil kože). Razočaran.

Ravnokar sem se z Mach3 obril in izbril, brez ene ureznine in bolj natančno.


Saj zakaj misliš, da so brivci izumrli? Ker je prišla na trg brivska oprema, ki dejansko dela, kot je treba. ;)

No glede na to, da je Mič.. je saj tvoja denarnica zdaj lepo pristrižena in urejena, brez štrlečih bankovcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Yohan del Sud ::

Mič je hipsterski brivec & frizer. Rabim bolj nekoga, ki je tik pred penzijo, ampak ima še vedno mirno roko. Lahko je tudi ženska s tovrstnimi izkušnjami, bi pa preferiral moško besedo in roko (jaz grdi metro šovinist).
www.strancar.com

one too many ::

Moški nosite brado, ampak ta pravi deci mamo pa kosmat hrbet!



(Jebiga, nimam sreče z geni.)

matobeli ::

Lahko se slikaš, pa potem z fotošopom nardiš več stilov brade in daš na ST za glasovanje!

Nimam sicer predloga za brivca, bom pa spremljal ugotovitve, ker tudi mene zanima. Če pa kateri izmed bradačev ve za dober prirezovalnik (baterijski, vodoodporen) pa naj pove, moj je šel v pokoj.

BTW, ker je nekdo omenjal: za Movember se brki ne smejo stikati z brado, drugače se ne štejejo kot brki ;)

one too many je izjavil:

Moški nosite brado, ampak ta pravi deci mamo pa kosmat hrbet!
(Jebiga, nimam sreče z geni.)


pa podplati tudi štejejo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

one too many> (Jebiga, nimam sreče z geni.)

Ne sekiraj se. Obriješ se vedno lahko brez problema, če bi bil brez dlak in bi si jih želel, bi jih moral pa limat gor.

perci ::

Yohan del Sud je izjavil:

Mič je hipsterski brivec & frizer. Rabim bolj nekoga, ki je tik pred penzijo, ampak ima še vedno mirno roko. Lahko je tudi ženska s tovrstnimi izkušnjami, bi pa preferiral moško besedo in roko (jaz grdi metro šovinist).

Ti rabiš Roberta Duvalla iz "Wrestling Ernest Hemingway". Jst mislim, da v LJ ne obstaja. Če ga najdeš, javi.

Yohan del Sud ::

To ja. Ampak bemtiš, če ga ni, ga ni. Bom pa sam eksperimentiral. Trenutno izgledam podobno kot Anže Kopitar na slab dan. Samo da brez hokejskega grrr pogleda.

Iz principa ne bom objavljal slik (ena uradna slika na netu je dovolj), niti samo od nosu dol ne.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

neboben ::

jest sm se odloču samo za brke. Načeloma mi je brada okey, srbi, sam se z rednim umivanjem,da to izboljšat. Edin težil so mi, da se zanemarjam pa take fore, sploh ker sem takrat pristal v psihiatrični bolnišnici, tam so mi pa toook težil zarad izgleda, da je blo za popizdit in sem se vdal ter se uredil, beri brada šla stran. Mi je še zmeri malce žal in razmišljam, da bi si jo pustil ponovno rasti. U glavnem go for it.

next3steps ::

one too many je izjavil:

Moški nosite brado, ampak ta pravi deci mamo pa kosmat hrbet!



(Jebiga, nimam sreče z geni.)

IPL pomaga. Par seans letno, pa je.
*I just used word seansa wrong-ly.

http://www.philips.co.uk/c-m-pe/hair-re...

Zgodovina sprememb…

jusv ::

neboben je izjavil:

jest sm se odloču samo za brke. Načeloma mi je brada okey, srbi, sam se z rednim umivanjem,da to izboljšat. Edin težil so mi, da se zanemarjam pa take fore, sploh ker sem takrat pristal v psihiatrični bolnišnici, tam so mi pa toook težil zarad izgleda, da je blo za popizdit in sem se vdal ter se uredil, beri brada šla stran. Mi je še zmeri malce žal in razmišljam, da bi si jo pustil ponovno rasti. U glavnem go for it.


Pusti jo rasti. Bodi moški ;)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Yohan del Sud ::

Še en update.

Pod pritiskom "okolice", sem se spustil sfrizirat moji nečakinji, amaterski frizerki. Brez izkušenj z bradami.
Rezultat: 3mm frizure in 6mm lepo urejene 10 dni stare brade (15-20 dni pred rokom za urejanje - thank you internet). Niti približno ne izgledam kot bi želel (še), ampak sedaj me res ne bi radi ogovorili ponoči v neki temni ulici. :D.

Odločila sva se za t.i. Circle beard (Walter White style). Go google.
www.strancar.com

neboben ::

Kul. Dej kaksno slikco prlep.

Yohan del Sud ::

>:D
www.strancar.com

matobeli ::

Pa še slika ko je bil mlad:

McMallar ::

Yohan, jaz to furam ze 20 let. Tu pa tam me mika da bi se obril pa bi me verjetno zena in hci fentali. Vsaj tako grozita... :)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

matobeli ::

sej ta tip brade (circular oziroma goatee) je še najbolj "civilen". jaz ga furam brez brkov, torej samo bradati del ker se mi ne ljubi prirezovat okol ust (pika brada v žnable). Ko pa začne srbet, cca 3cm dolžine, pa obrijem in furam "mladiča", potem pa spet raste. Mam to smolo da brada precej hitro raste, kar pomeni da relativno hitro menjam videz. :))

dottor ::

Malo mi gre na živce ko pridem izpod tuša je brada skupaj dokler se ne posuši in gre vsaka dlaka malo po svoje. Uporablja kdo kakšno kremo alpa losjon da bi brada ostala skupaj? Iščem predvsem nekaj, kar bi dobil v vsakem hipermarketu ali drogeriji. Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Malajlo ::

Kamenarič mora imet pa kakih 80. Dvomim, da še dela... Kadarkoli me je pot zanesla tam mimo, sem špegal, če je še tam. Pa je bil en mlajši. Saj, če se je kaj naučil od starega, bi bilo tudi v redu.

dottor ::

Bi spet obudil temo malo. Tisti z bradami, uporablja kdo od vas vosek za brado in če ja katerega?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

negotiator ::

dottor je izjavil:

Bi spet obudil temo malo. Tisti z bradami, uporablja kdo od vas vosek za brado in če ja katerega?


Ne, zakaj pa bi ga?
All easy problems have already been solved.

dottor ::

Za oblikovanje brade. Sam sem po tuširanju ko en amish :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krneki0001 ::

Jaz se brijem enkrat na mesec. Začnem na vrhu glave in grem proti bradi, obrijem celo glavo in to je to. Pa nobenih voskov ali gela nikoli ne uporabljam.

perci ::

vosek na bradi je IMO super recept za razdraženo kožo

glaš ::

eno vprašanje, kako rešujete srbečico, če jo sploh dobite seveda, ki se pri meni poonavadi pojavi po nekje tednu, dveh po zadnjem britju ?

RegulusDraco ::

z umivanjem obraza in uporabo Loccitane krem za obraz. Običajne Loccitane aftershave kreme. Ja, lahko jih uporabiš tudi če imaš brado.

dottor je izjavil:

Bi spet obudil temo malo. Tisti z bradami, uporablja kdo od vas vosek za brado in če ja katerega?


Zakaj bi uporabljal vosek? Ga ne rabiš, če si brado obriješ na primerno dolžino, da ti ne štrli vse nekam.

Brij se z mašinco za oblikovanje brade (dejansko je ista kot brivnik za lase, samo natančnejša).

Dolžine britja:
Jaz za vrat (oziroma podbradek) uporabljam dolžino 12, za "brado"...torej pod ustmi 18, lica pa 12 ali 18. Na predelu lic pod ušesi brijem na dolžino 12. Na ta način brada ne štrli ob robovih, za obliko pa ne rabiš nič. 1x tedensko popraviš.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

perci ::

glaš je izjavil:

eno vprašanje, kako rešujete srbečico, če jo sploh dobite seveda, ki se pri meni poonavadi pojavi po nekje tednu, dveh po zadnjem britju ?

To je čist odvisno od osebe. Meni recimo nič ne pomaga, zato nimam brade. 3-4 dni je ok, potem pa se počasi začne srbečica, ki kulminira nekje po 14 dnevih in ne popusti do britja. Tudi po enem mesecu (to je največ, kar se zdržal) ne popusti.

RegulusDraco ::

Zanimivo, mene pa zelo srbi, če brado obrijem do konca. Najbrž sem se je že toliko navadil. Oziroma verjetneje je, da sem se odvadil takšnega brivnika:
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

glaš ::

perci je izjavil:

glaš je izjavil:

eno vprašanje, kako rešujete srbečico, če jo sploh dobite seveda, ki se pri meni poonavadi pojavi po nekje tednu, dveh po zadnjem britju ?

To je čist odvisno od osebe. Meni recimo nič ne pomaga, zato nimam brade. 3-4 dni je ok, potem pa se počasi začne srbečica, ki kulminira nekje po 14 dnevih in ne popusti do britja. Tudi po enem mesecu (to je največ, kar se zdržal) ne popusti.


Isto pri meni, samo zdaj sem bil dolgo časa na bolniški in se nisem bril redno in me je srbečica odvrnila od tega, da bi si pustil brado.

dottor ::

Pač pustu bi si malo daljšo brado ampak ne da mi štrli povsod :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RegulusDraco ::



 brivnik

brivnik



Nastaviš željene milimetre in ne bo štrlelo nič.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brivnik? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
546154353 (955) krho
»

Brivci LJ

Oddelek: Loža
61409 (855) Daliborg
»

1 naprava all in one: Brivnik za lase, pristrižnik brade, brivnik telesa

Oddelek: Loža
173115 (2644) Klamzi
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697455 (44908) šernk
»

Moški strižnik brade, katerega priporočate?

Oddelek: Loža
1910944 (6537) Deetron

Več podobnih tem