» »

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do

«
1
2

xoxoxoxo1234 ::

Lp,

torej prodam včerej telefon, 150€ po pošti.

V oglasu sem navedel da je telefon kot nov itd...

V glavnem, kliče mene tip dans ene 3x pa se mu končno javim pa mi reče da je neki ekran popraskan?? (ekran je bil menjan, v oglasu sicer tega nisem omenil, s tem da je bil menjan z OEM delom (original tovarniški hardware), in je telefon zgledal pač kot nov.. Identično..)

V glavnem kr sm js prodau telefon BREZ PRASKE na ekranu (brez mikro risov), mu pač napišem da nevem o čem govori..

Me tip pokliče čez par urc, da mu je speaker grill (plastika nad zvočniku pri ekranu) padu nekam..
Sporoči mi še da se ekran ?maje? in da neve ka bo.. (ko sem telefon odpremil je bilo vse fiksno tako kot mora bit..)
V glavnem zdej mi pa tip napiše da hoče dnar nazaj, čene gre na policijo...

In reku je da naj mu naslov pošlem da pošle nazaj, in to je napisu tk 3x pač nevem čudn tip.. Edin info od mene ko ga ma je telefonska pa ime.. Pa shipping number od paketa ma, pa je reku da gre jutr na pošto po informacije moje (kr je embalažo vrgu stran al neki od pošilke)?

Torej kaj lahko dejansko naredi ded.. Pač zastopim da ni zadovoljen pa vrne telefon, ni problema, sam un je speaker grill utrgu + pojma nimam kak telefon js dobim nazaj zdej..

Any advice?
  • vrnil v prejšnje stanje: Ziga Dolhar ()

Telbanc ::

xoxoxoxo1234 je izjavil:

Lp,

torej prodam včerej telefon, 150€ po pošti.

V oglasu sem navedel da je telefon kot nov itd...

V glavnem, kliče mene tip dans ene 3x pa se mu končno javim pa mi reče da je neki ekran popraskan?? (ekran je bil menjan, v oglasu sicer tega nisem omenil, s tem da je bil menjan z OEM delom (original tovarniški hardware), in je telefon zgledal pač kot nov.. Identično..)

V glavnem kr sm js prodau telefon BREZ PRASKE na ekranu (brez mikro risov), mu pač napišem da nevem o čem govori..

Me tip pokliče čez par urc, da mu je speaker grill (plastika nad zvočniku pri ekranu) padu nekam..
Sporoči mi še da se ekran ?maje? in da neve ka bo.. (ko sem telefon odpremil je bilo vse fiksno tako kot mora bit..)
V glavnem zdej mi pa tip napiše da hoče dnar nazaj, čene gre na policijo...

In reku je da naj mu naslov pošlem da pošle nazaj, in to je napisu tk 3x pač nevem čudn tip.. Edin info od mene ko ga ma je telefonska pa ime.. Pa shipping number od paketa ma, pa je reku da gre jutr na pošto po informacije moje (kr je embalažo vrgu stran al neki od pošilke)?

Torej kaj lahko dejansko naredi ded.. Pač zastopim da ni zadovoljen pa vrne telefon, ni problema, sam un je speaker grill utrgu + pojma nimam kak telefon js dobim nazaj zdej..

Any advice?


Mal je čud tole, da se vse, cela štorija dogaja okrog ekranu, ki naj bi bil "vrlo stručno" zamenjan.

Če bi recimo crknalo kej druzga, bi človek reku prec iz prve, evo, ga je fental, zdej pa bo poslal uničen tel. nazaj.

Tko pa, sam bog ve, kva je z tem nesrečnim telefonom, pardon ekranom. Kok je bil stručno promijenjen, da je zdej adijo....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

xoxoxoxo1234 ::

pač dejansko je bil enak kot factory.. Js nevem kje ded najde te stvari?

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: Ziga Dolhar ()

Telbanc ::

xoxoxoxo1234 je izjavil:

pač dejansko je bil enak kot factory.. Js nevem kje ded najde te stvari?


Kdo je menjal ekran, servis?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

xoxoxoxo1234 ::

pač js sam je biu v redu pač js nism opazu razlike med prej pa zdej..

ceno sem prilagodil temu..

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: Ziga Dolhar ()

bluefish ::

Skratka, šaril si po telefonu in ga nato prodajal brez omembe "popravila". Super. Ali si ceno prilagodil ali ne, je irelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Telbanc ::

bluefish je izjavil:

Skratka, šaril si po telefonu in ga nato prodajal brez omembe "popravila". Super. Ali si ceno prilagodil ali ne, je irelevantno.


Ja no, točn tko je, zdej telefon leze narazen, pa bojo težave.


Lepo ga pokliči, mu povej naslov, se zmenta jbg, mu vrni denar, in ne počni več tega.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

janezvalva ::

tipičen scam

največji scammer je ponavadi tisti ki se dela nedolžnega

tip je hotu crknjen telefon prodat, zdej, ko pa ga je kupec pogruntal
pa se joče tukaj na forumu

xoxoxoxo1234 ::

funkcionalnost telefona je bila 100%,
izgled telefona je bil 100%

nevem kaj tu ni jasno?

bluefish ::

xoxoxoxo1234 je izjavil:

funkcionalnost telefona je bila 100%,
izgled telefona je bil 100%

nevem kaj tu ni jasno?
Praviš ti, kupec se očitno ne strinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

xoxoxoxo1234 ::

ja itak da ne če je speaker grill uniču

Telbanc ::

xoxoxoxo1234 je izjavil:

ja itak da ne če je speaker grill uniču



Kaj zdaj brišeš. vse smo citirali, tko da tvoja slaba vest ostane tukaj. Mi smo tvoja slaba vest, na tebi pa je, da narediš to kar bi vsak normalen dec.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

jalovec09 ::

Ne se pustiti nate*ovat, odje*i tipa, če ti bo še kaj težil mu reči, da ga boš prijavil na policijo z dokazi.

bambam20 ::

Kupec bo šel na policijo, saj je očitno, da je bil ogoljufan. Še v zapor bi te morali staknat ali pa prebičat.

BorutO ::

Če si ga nategnil, bodi pošten, pa mu daj nazaj denar, on pa tebi telefon, če misliš, da on tebe misli nategniti, se mu ne javi.
Lani sem nekaj bral na CNNju, da je zdaj v ZDA popularno, da kupijo telefon na kitajskem za par deset dolarjev, potem ta isti kupi pravi in (na las) isti telefon oz model ipd, pa pol čez čas zahteva denar nazaj. Oni mu da nazaj denar, oni pa njemu telefon iz kitajske, onega pa dalje proda. Pazi, da ni to kaj istega. Če veš id telefona, potem si na dobrem.

WaterBoy ::

Ali preko bolhe ne velja pravilo videno-kupljeno?

St235 ::

Pravilo videno kupljeno velja v mokrih sanjah nategunov. Goljufija je kaznivo dejanje, ki se ustrezno preganja in klavzule tipa videno kupljeno te ne rešijo te odgovornosti.

Thuban ::

WaterBoy je izjavil:

Ali preko bolhe ne velja pravilo videno-kupljeno?


še vedno gre za direktno prikrite napake za katere je prodajalec 100% vedel.

xoxoxoxo1234 je izjavil:


Me tip pokliče čez par urc, da mu je speaker grill (plastika nad zvočniku pri ekranu) padu nekam..
Sporoči mi še da se ekran ?maje? in da neve ka bo.. (ko sem telefon odpremil je bilo vse fiksno tako kot mora bit..)
V glavnem zdej mi pa tip napiše da hoče dnar nazaj, čene gre na policijo...


upam, da gre na policijo.

xoxoxoxo1234 je izjavil:


Mal je čud tole, da se vse, cela štorija dogaja okrog ekranu, ki naj bi bil "vrlo stručno" zamenjan.

Če bi recimo crknalo kej druzga, bi človek reku prec iz prve, evo, ga je fental, zdej pa bo poslal uničen tel. nazaj.

Tko pa, sam bog ve, kva je z tem nesrečnim telefonom, pardon ekranom. Kok je bil stručno promijenjen, da je zdej adijo....


Očitno ti bo nazaj poslal tak telefon kot si ga ti poslal njemu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MadMen ::

In kaj bo policija? To je stvar civilne tožbe.

Thuban ::

MadMen je izjavil:

In kaj bo policija? To je stvar civilne tožbe.


http://www.policija.si/index.php/preven...

"Vsem, ki sumite, da gre za goljufijo, ali če sumite, da ste postali žrtev spletne prevare, svetujemo, da prijavo o sumu kaznivega dejanja podate na kateri koli policijski postaji.
"

Menim da je v tem primeru 50% verjetnosti, da OP govori resnico in 50% verjetnosti, da je nategnil kupca. To se da takoj rešiti preko ID naprave, kjer se se takoj vidi ali gre za isti telefon ali ne. Navsezadnje lahko kupec nateguje OPa in mu hoče podtakniti uničen telefon nazaj, tudi to je možno.

Skratka zaradi takih primerov kot je ta se jaz bolhe na široko izogibam.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MadMen ::

Nevem, vsake bedarije pa res ne rabiš pisat, tukaj ni šlo za prevaro v klasičnem smislu tipa "princ iz Nigerije", ampak to, da mu ni oseba prodala telefon v takem stanju, kot ga je oglaševala in policija nima ne podlage in ne znanja da o tem odloča.

St235 ::

Če privzamemo, da kupec govori resnice potem gre tukaj za to, da je prodajelc zasilo nestrokovno popravil telefon (in to zamolčal kupcu) ter ga prodal kot brezhibnega in si s tem ustvaril premožensko korist, kar je definicija kaznivega dejanja goljufije. Drugo pa je potem dokazovanje tega. Samo sodeč po videnem na tem forumu se bo prodajalec usral v hlače tisto sekundo, ko ga bo policija povabila na razgovor in bo kar sam prosil, če lahko vrne denar.

xoxoxoxo1234 ::

Pač men ni problem vrniti denar njemu, samo telefon je sedaj brez speaker grilla in ekran je padel vn??? in kaj naj jaz sedaj z tem? Vse to je uničil kupec!

+ če mi po pošti pošlje sploh nevem kaj vse je dejansko uničil

Skyfall ::

Lej tudi, če gre na policijo ti ne more NIČ. Policija se s tem nebo ukvarjala razen, če bi se šlo za telefon za 500€.

Praviš, da si poslal izpraven telefon, si fotkal ali naredil kak posnetek preden si dal telefon v škatlo? Jaz to zmeraj naredim ravno zaradi takih idiotov, ki kupijo, preizkusijo in vrnejo. Naj on tudi dokaže, da je dobil tak telefon.

Kupcu ne preostane drugega kot civilna tožba ali pa požre vse skupaj in telefon proda naprej. Če ima tvoje podatke in je nasilnež pa lahko pride tudi na vrata :D če jih nima blokiraj cifro in živi dlje, lahko mu pa pošlheš sms, da si pred pošiljanjem vse slikal in tega ni bilo, da se mal pokaka. Skratka drugič preden pošiljaš vse poslikat :)

facepalm ::

Op je nestrokovno popravil telefon in to zamolcal kupcu. Zaradi tega, telefon nima opisanih lastnosti oz je celo neuporaben.
Takih prodajalcev je vse vec na bolhi. Bodi clovek in vrni kupcu denar.

Jaz sem tudi nekoc kupil tak "brezhiben" telefon.
Takoj ko sem prevzel posiljko sem opazil da je ohisje telefona zvito, ter da ekran ni original. Prodajalec mi je trdil da sem ga sam zvil itd..
Zvecer sem ga klical se enkrat in mu povedal da baterija kaze vedno 50% neglede na napolnjenost in mi je spet trdil, da sem unicil telefon..
Zaradi relativno nizke vrednosti nisem prijavljal policiji. Imam pa spravljene osebne podatke in ko bom imel pot mimo Hrastnika se bom oglasil pri njemu pa cetudi sele cez eno leto.

#000000 ::

Ma pomojem je najbolj da počakaš al pa celo ti pokličeš policijo, ker mam občutek da se dogaja nova vrsta prevare na bolhi. Nekdo kupi recimo telefon, čez par ur se že začnejo težave ki se nato stopnjujejo do tega da hoče deanr nazaj, zgodi se troje, ali uspe kupca prepričat naj mu proti odkupnini vrne telefon, seveda je v paketu nek klump, ali pa da se dobijo kje na kakem prkplacu kjer bodo zamenjali, seveda kupec pride z ekipo, in ko mu vrneš denar ti reče a jbg telefon sam bacio k je ravno crknu. ali pa da se ti ne javiš in čakaš policijo, ko pride lepo razložiš kaj in kako.

Glugy ::

Jz tud mislm da je najboljš da pokličeš policijo. Za to pa imamo policiste; da razrešujejo prevare. Ne vem kdo od vaju je izvedel prevaro je pa jasno da eden od vaju to je naredil. Edino tahud strokovnjak bi morda znal ugotovit kdo laže in kdo ima prav. To je tvoja najboljša možnost. Če se ne lažeš te tak nima bit kej dost strah. Če se pa lažeš pa verjamem da se treseš v hlačaš ko razmišljaš o policiji.

Miki N ::

Ja vprašanje, kako je to izvedel. Sploh pri tej ceni za rabljenega gre verjetno za kaj novejšega, ne vem za katerega gre, samo večina jih ima saj določene dele lepljene - ni šans da to izvedeš "tovarniško". Pošteno bi bilo to omeniti in ceno spustiti. Policija pa ne bo nič ukrepala kaj hitro, mogoče naslednje leto. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Unknown_001 ::

Bistvena informacija ki manjka. Je bil ekran menjan na pooblaščenem / uradnem servisu al pri enem ki tko mal na črno šušmari doma?

Če je prvi scenarij, si definitivno pravno na varni stran, če je druga varianta... bo treba pa mal bolj pretehtat kdo je tu koga nategnil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Bistvena informacija ki manjka. Je bil ekran menjan na pooblaščenem / uradnem servisu al pri enem ki tko mal na črno šušmari doma?


To ni bistvena informacija, če verjamemo OP-ju da je bil izgled kot nov. Ali sam zamenjaš in to narediš korektno, ali zamenja servis in naredi korektno, je potem ta informacija brezpredmetna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Bistvena informacija ki manjka. Je bil ekran menjan na pooblaščenem / uradnem servisu al pri enem ki tko mal na črno šušmari doma?


To ni bistvena informacija, če verjamemo OP-ju da je bil izgled kot nov. Ali sam zamenjaš in to narediš korektno, ali zamenja servis in naredi korektno, je potem ta informacija brezpredmetna.


Če je delal servis je vsaj neko kritje zadaj z računom da ni to napaka OP-a ampak da se mora jezna stranka obrniti na tistega ki je "nestrokovno" opravil menjavo.

Če je delal sam... je tudi možno da je sam zajebal.

Ampak pri tisti mrežici za mikrofon je sumljivo in se zadeva rahlo razplete v prid avtorju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Bistvena informacija ki manjka. Je bil ekran menjan na pooblaščenem / uradnem servisu al pri enem ki tko mal na črno šušmari doma?

Če je prvi scenarij, si definitivno pravno na varni stran, če je druga varianta... bo treba pa mal bolj pretehtat kdo je tu koga nategnil.


Če bi prebral poste, bi opazil, da ta informacija NE manjka.

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Bistvena informacija ki manjka. Je bil ekran menjan na pooblaščenem / uradnem servisu al pri enem ki tko mal na črno šušmari doma?

Če je prvi scenarij, si definitivno pravno na varni stran, če je druga varianta... bo treba pa mal bolj pretehtat kdo je tu koga nategnil.


Če bi prebral poste, bi opazil, da ta informacija NE manjka.


Ja pol pa oprostite se umikam in prepuščam proste roke. Im OUT
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nikjozo ::

Kaj pa če je kupec imel že od prej enak telefon in se mu je poškodoval?

Nato kupil identičen telefon, škatlo pa stran vrgel, da ga ne bi prepoznal prek serijske?

tikitoki ::

Serijska je del telefona in jo ne mores z embalazo stran vreci.

borut_p ::

če si mnenja da je bila s tvoje strani igra poštena naj te prijavi policiji in naj dokazuje vir nastanka napake. dokazno breme je na strani tožečega

P.S. - ampak ste pa res se vedno malo cez les da zadeve pošiljate po pošti - jaz v življenju nisem kupil stvari iz slo po pošti (ali prodal). človek mora imeti toliko integritete, da je sposoben pogledati kupcu v oči in omogočiti, da kupec preveri 'first hand' kaj kupuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

blackbfm ::

Policija se s tem nebo ukvarjala razen, če bi se šlo za telefon za 500€.


To je nesmiselno ker recimo telefon ki je pri nasih nategunskih operaterjih 500eur je v tujini lahko 350. A s tem k je kupljen pri nas se bodo ukvaral, z unim iz tujine pa ne, ceprav gre za enak tel?

TOP ::

Kot prvo kupcu mi moral povedat,da je bil ekran menjan.Ekran je bil menjan napisal si z orginalnim delom jaz pa bom reku tako,ali si kupu ekran ponaredek iz kitajske,kar je tud najbolj verjetno ali pa si šlampasto vse skup popravu.Tako da,če pa mu je je še plastika nad zvočnikom odpadla se takoj vidi,kaj si prodal,to je dejstvo.Pač gsm si razbil ekran,kupu od kitajcev za 30e nadomestni ekran,ki že vsi vemo kaka je kvaliteta in ga takoj prodal,ker si sam vedu da ni to več tak gsm kot je bil in dal ful nizko ceno in Slovenci smo pa znani,da padamo na take finte.Pač če si pošten človek vrni denar,če ne pa samo še eden od prevarantov.Pač sori za direktne obtožbe sam sem prepričan,da si nekaj skrival.če ne bi že povedal,da si sam menjal ekran.

xmetallic ::

Če si iz rok dal brezhiben telefon kot praviš se čez noč ni mogel zjebat ekran, zvočnik. Možna dva scenarija
1. Kupec ima doma identičen zjeban telefon, ki ti ga bo poslal zase pa zadržal tvoj telefon
2. Nazaj boš dobil kamen v škatli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nikjozo ::

Nov inovativen način nategov:

http://www.geek.com/apple/amazon-scamme...

Gregor P ::

Zmagovalni komentarji:P

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

shadeX ::

borut_p je izjavil:

če si mnenja da je bila s tvoje strani igra poštena naj te prijavi policiji in naj dokazuje vir nastanka napake. dokazno breme je na strani tožečega

P.S. - ampak ste pa res se vedno malo cez les da zadeve pošiljate po pošti - jaz v življenju nisem kupil stvari iz slo po pošti (ali prodal). človek mora imeti toliko integritete, da je sposoben pogledati kupcu v oči in omogočiti, da kupec preveri 'first hand' kaj kupuje


Če prodajalcu pogledaš v oči in ti omogoči da preveriš izdelek, se izogneš toliko, da vidiš da je z izdelkom navidezno vse v redu. Še vedno ti pa lahko skriva določene napake katere je (vse) preverit na licu mesta nemogoče.

bbbbbb2015 ::

TOP je izjavil:

Kot prvo kupcu mi moral povedat,da je bil ekran menjan.Ekran je bil menjan napisal si z orginalnim delom jaz pa bom reku tako,ali si kupu ekran ponaredek iz kitajske,kar je tud najbolj verjetno ali pa si šlampasto vse skup popravu.Tako da,če pa mu je je še plastika nad zvočnikom odpadla se takoj vidi,kaj si prodal,to je dejstvo.Pač gsm si razbil ekran,kupu od kitajcev za 30e nadomestni ekran,ki že vsi vemo kaka je kvaliteta in ga takoj prodal,ker si sam vedu da ni to več tak gsm kot je bil in dal ful nizko ceno in Slovenci smo pa znani,da padamo na take finte.Pač če si pošten človek vrni denar,če ne pa samo še eden od prevarantov.Pač sori za direktne obtožbe sam sem prepričan,da si nekaj skrival.če ne bi že povedal,da si sam menjal ekran.


Jaz sem na bolhi prodal kup stvari, ki jih nisem rabil.

Pri rabljenih stvareh je vedno šit. Telefonih pa sploh.

Od 30+ stvari sem dobil nazaj dve reklamaciji:
- grafična je crknila. Ko sem jo jaz poslal, je delala. Težko rečem, da je bilo kaj nestrokovnega vmes. Kupcu zamenjal za natanko enako grafično, ki sem jo prej poslikal, ter si zapisal serijsko grafične. Da mi ne bi še enkrat prišel nazaj s crknjeno.
- napajalnik je crknil. Kupec pride nazaj z napajalnikom, ki je bil *NOV*, ko sem mu ga prodal. Ne dela. Vrnil sem mu denar. 30 EUR. Bil je napizden ko sto mater, češ da sem mu prodal nekaj, kar ne dela. Napajalnik je bil sicer testiran s testerjem za napajalanike, tako da sem bil ziher, da je bil ispraven.

Ko smo šli narazen, je ta drugi kupec, tako malo prostodušno rekel, da je priklopil gor grafično, pa se je pokadilo z napajalnika po 10 minutah. To je seveda rekel, ko sem mu jaz vrnil 30 eur.

Robe, ki je bila kaj popravljana ne prodajam. Sem dal svojčas eno Nokio na uraden servis popravljat, pa ni prišla taka nazaj, kot bi morala.

Ta Nokia je obležala v predalu.

Je pa jeba, če je kupec pokvarjen. Samo če sem odkrit, nisem še srečal kupca, ki bi bil pokvarjen, da bi prodajalca namerno zajebaval. Jaz sem srečal samo take, ko so pač nestrokovno ravnali z opremo.

#000000 ::

Ja tud to delajo, kupi zamenja z svojim delom naprave ki je zanič in zahteva keš nazaj če ne bo prvo policija, potem pa že da te bodo našli in razbili ubili ipd. tako da če bo kej takega pokliči policijo in basta, če pa imaš dokaz sliko ko si zadevo pakiral mislm da se jasno vidi da je blo vse ok. pa sploh.

bbbbbb2015 ::

#000000 je izjavil:

Ja tud to delajo, kupi zamenja z svojim delom naprave ki je zanič in zahteva keš nazaj če ne bo prvo policija, potem pa že da te bodo našli in razbili ubili ipd. tako da če bo kej takega pokliči policijo in basta, če pa imaš dokaz sliko ko si zadevo pakiral mislm da se jasno vidi da je blo vse ok. pa sploh.


Veš, realno se vsaj meni dalo zajebavati, da sedaj nekaj slikam, če je vse v redu. Preveč dela. Napisal sem si serijsko dol, da ne bi nekega drugega dela dobil.
Slikal sem eno grafično, ko mi je tip rekel, da mu grafična ne dela.

Sem pa nekomu vrnil denar,čeprav mi je skuril nov napajalnik. Pač jebiga.

Verjamem pa, da je nategunov nebroj. Osebno bi drage stvari prodajal samo z osebnim prevzemom.

Že rabljen laptop prodaš, pa ti nekdo reče počeno ohišje in nikoli ne veš, če mu je kaj padlo z rok,kar mu vedno lahko.

#000000 ::

tko jem nikol ne veš kje te sreča čaka, serijsko imaš in to je vse, nikol pa neb mogu dokazat da mu nisi podal sesutga zaslona, on pa tudi ne, ampak ponavad kdor se prvi odzove tega verjetno smatrajo za žrtev, ne mora kak pravnik rečt, čeprav zakona za to ni, le logično, vseeno.

Machete ::

borut_p je izjavil:

jaz v življenju nisem kupil stvari iz slo po pošti (ali prodal). človek mora imeti toliko integritete, da je sposoben pogledati kupcu v oči in omogočiti, da kupec preveri 'first hand' kaj kupuje


Dober si, da se ti da.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

borut_p je izjavil:

jaz v življenju nisem kupil stvari iz slo po pošti (ali prodal). človek mora imeti toliko integritete, da je sposoben pogledati kupcu v oči in omogočiti, da kupec preveri 'first hand' kaj kupuje


Dober si, da se ti da.


Točno. Saj večina stvari je v 30 - 100 € rangu. Jaz sem v glavnem prodal stvari, ki so bile popolnoma funkcionalne, samo namesto da sedaj to stran vržem, morda še to kdo rabi.
Vesel sem, da še nekomu služi, ker metati stran popolnoma funkcionalno stvar je (vsaj meni) mimo.

Ono Nokio, ki so jo na Telerayu zmesarili, pa nisem nikoli prodajal. Pač je obležala v škatli.

In ko postaviš ceno 30 €, za ta dnar se mi komaj da spakirati nekaj v paket in na pošto (poštnina je sicer posebej). Ma ne da se mi slikati. Koga čem gledati v faco? Nimam časa.

borut_p ::

sem enemu mojstru prodal star rač za male pare - je cez nekaj dni ugotovil da se pregreva in me kliče kaj zdaj - sem še k njemu in ugotovil da je kabel od vent proc precvikan in ni delal. sem na bolhi najdel enega box za 5€ in šel mojstru zamenjat (rač sem pa prodal za ene 50€). Sam je pa res da sem mu ze takega dal, saj sem kabel verjetno precvikal ko sem pucal rač
še vedno imam raje mirno vest kot pa da mi en za 5€ po glavi skače in slabo voljo zganja.

Telbanc ::

borut_p je izjavil:

sem enemu mojstru prodal star rač za male pare - je cez nekaj dni ugotovil da se pregreva in me kliče kaj zdaj - sem še k njemu in ugotovil da je kabel od vent proc precvikan in ni delal. sem na bolhi najdel enega box za 5€ in šel mojstru zamenjat (rač sem pa prodal za ene 50€). Sam je pa res da sem mu ze takega dal, saj sem kabel verjetno precvikal ko sem pucal rač
še vedno imam raje mirno vest kot pa da mi en za 5€ po glavi skače in slabo voljo zganja.



To se mi zdi zelo v redu.

Da se pol zadeva nekak u redu zaključi. Jaz tud prodajam prko bolhe in kupujem, sem mel ene par neplačnikov, sem jih prijavil n Bolho, in so sankcionirali, zablokirali.

Za stvari čez 50 evrov mam rajši osebni prevzem. Da mam pol mir.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100274 (6008) predi
»

Prevaranti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273636 (2108) mikhaair
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8212794 (8583) shadeX

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313616 (12260) Unknown_001
»

vrnitev rabljenega telefona

Oddelek: Kaj kupiti
324074 (3064) primozzzz

Več podobnih tem