» »

Vzratna vožnja na cestninski postaji

Vzratna vožnja na cestninski postaji

štekar ::

Pozdravljeni!

Peljem se po AC in razmišljam o drugih rečeh...nakar zapeljem na izvoz ampak hitro ugotovim, da sem prehiter, zato pogledam nazaj in levo, kjer ni bilo nikogar, ter se vrnem na vozni pas. Za izvozom pa je bila takoj cestninska postaja. In ker so bli na drugih pasovih avtomobili in tovornjaki, mi ni uspelo pripeljati do pasa za avtomobile, zato sem zapeljal na cestninsko postajo za tovorna vozila, kjer imajo cestninjenje preko tablice. Takrat pa problem...V hišicah ni bilo nikogar, da bi me lahko spustil naprej, in mi ni ostalo druga, kot da počakam da nebo vozil in zapeljem vzratno, ter peljem naprej.

Zdaj pa me zanima kaj me lahko doleti? Če je kakšna darsova kamera me posnela, lahko dobim kazen?, in kakšna bo ta kazen?

Upam da razumete, da nisem nikogar ogrožal, druge rešitve pa ni bilo, brez vzratne vožnje..tudi tovornjakarji so mi na sosednjem pasu nakazovali, naj zapeljem vzratno..

Hvala za odgovore.

Unknown_001 ::

Nič ne bo... po vsej verjetnosti enkrat je men ENC crknil na Krčkem mostu. Isto vse pod kamerami. Jst nonšalantno na rampo in šok "signal uređaja nije potražen" in sem pač isto naredu. Nimaš kj. Nobene drame niti problemov ni bilo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

eric_cartman ::

Isto se mi je zgodilo v Italiji.. Pri njihovi zmedi na cestah sem zapeljal na tisto njihovo elektronsko cestninjenje.. Ker ni bilo nobenega avta za mano sem zapeljal v rikverc.. Tok Tok.. Po enem letu in pol še nič... :D

...:TOMI:... ::

Bodi srecen, da si ziv. Nekdo bi te lahko nabil in porinil skozi cestninsko.

Glavna skrb ti je sedaj morebitna kazen? Jao...
Tomi

knesz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Bodi srecen, da si ziv. Nekdo bi te lahko nabil in porinil skozi cestninsko.

Glavna skrb ti je sedaj morebitna kazen? Jao...

Kaj pa bi moral storiti? Vse 4 smernike, varnostni trikotnik, odsevni jopič in iskati zaposlene po cestninski?

eric_cartman ::

Tomi to ni eno dejanje zaradi česar bi to videl na DARSovih posnetkih pod naslovom nespametna dejanja voznikov..

Nič drugega ne morš naredit, če pa čez rampo ne morš zapeljat, na cestninski pa ni nobenega.. To je ena in edina varijanta..

...:TOMI:... ::

Ja, saj ne obsojam dejanja. Obsojam to, da v taki, res zoprni situaciji, ko je zelo velika nevarnost in odneses celo kozo, nato razmisljas se o morebitni kazni.

Tudi, ce bi kazen dobil, bi jo lahko placal z veseljem, saj je ostal ziv, lahko pa bi bil sedaj na intenzivni, recimo.

V takih primerih lahko reces samo "hvala bogu", ce si veren ali pa nisi.
Tomi

knesz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ja, saj ne obsojam dejanja. Obsojam to, da v taki, res zoprni situaciji, ko je zelo velika nevarnost in odneses celo kozo, nato razmisljas se o morebitni kazni.

Tudi, ce bi kazen dobil, bi jo lahko placal z veseljem, saj je ostal ziv, lahko pa bi bil sedaj na intenzivni, recimo.

V takih primerih lahko reces samo "hvala bogu", ce si veren ali pa nisi.

Seveda obsojaš

Bodi srecen, da si ziv. Nekdo bi te lahko nabil in porinil skozi cestninsko.

Glavna skrb ti je sedaj morebitna kazen? Jao...

štekar ::

Tomi, vzratno sem zapeljal, z vsemi štiremi smerniki, ko sem bil res prepričan, da je avtocesta za mano prazna.

Drugače pa verjetno kazen za ta prekršek ni majhna, če te dobijo zraven oz. te posnamejo... sploh pa če si voznik začetnik si lahko hitro brez izpita..
Če si lahko ti privoščiš, da si brez izpita kakšna 3 leta, pa 500€ kazni..eni si ne moremo.

Pa nočem biti nesramen, ampak narediti nisem moral nič druga, kot peljati vzratno, in zaradi tega nočem ostati brez izpita.

Še vedno pa me zanima, če kdo ve kakšna je kazen za storjeno dejanje. In če me policija lahko preko darsovih kamer kaznuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: štekar ()

...:TOMI:... ::

Se vedno mnogo bolje brez izpita in denarja, kot brez zivljenja.

Ne dojemas, da si se spravil v drek in iz njega izplaval brez posledic. Srecen bodi, namesto da se sekiras za potencialno kazen.
Tomi

knesz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Se vedno mnogo bolje brez izpita in denarja, kot brez zivljenja.

Ne dojemas, da si se spravil v drek in iz njega izplaval brez posledic. Srecen bodi, namesto da se sekiras za potencialno kazen.

Kaj bi pa moral narediti?

Unknown_001 ::

No nehite vsi skupaj. Saj ni vozil v napačno smer. In naredil je vse kar je bilo v njegovi moči, da je popravil napako. Mimogrede na cestninski je max hitrost 40-60km/h tako da ni to tako hudo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

Priklopnik, ki se ti v zadek nabije s tako hitrostjo, ni hudega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

K0K0 ::

20m od rampe nima 60 km/h.

smacker ::

Insider info - to se dnevno dogaja na cestninskih postajah, če se dobro prepričaš da zadaj ni nikogar ni nič nevarnega. Za kazen pa ne skrbi, ne bo nič ;)
Zaradi takih dogodkov je omejitev čez cestninsko 40(60 pri dveh vinjetnih pasih) in ne 120, čeprav frajer v "__vstavi znamko avta__" zvozi to 150 komot.

Unknown_001 ::

bluefish je izjavil:

Priklopnik, ki se ti v zadek nabije s tako hitrostjo, ni hudega?


Itak mora ustavit pred rampo tako da je tudi hitrost znižana na 40. Pa daj mal misl. Če se pri tej hitrosti ne more ustavit, takoj poslst kamion na tehničnega pa še izredni pregled vida, sklepov in psihoteste.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7724727 (21981) LordPero
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635853 (33015) pegaso
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576748 (5951) WamPIRe-
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717667 (15290) darkolord

Več podobnih tem