» »

Laserski tiskalnik (poceni)

Laserski tiskalnik (poceni)

Doc123 ::

Zanimam se za nakup nizko cenovnega laserca, saj tiskam dokaj malo, ter se mi ne ljubi obadati s zasušenimi kartušami. Polega tega bi si žele imeti takega , da ima brezžično povezavo, saj mi najbolj praktično vleči kabel na drugo stran sobe. Nisem še siguren ali bi vzel barvnega ali ČB, bolj se nagibam na ČB saj barve ravno nerabim in nebi želel imeti po domače en jajc, če solidnega colorja nemoreš dobiti za ne-žafranski znesek. BTW. Kakšni so stroški kaj z barvnimi kartušami za laserce? A se barve nucajo tudi tako hitro kot pri ink-jetih? Tiskalnik bi imel večinoma za ČB tekst in pa mogoče tu pa tam kako fotografijo, barvno tiksal sigurno nebi veliko. Če so colorji ratali že ekonomični navadnega uporabnika bi razmislil o slednjem , v nasprotnem primeru ČB.

Za barvnega bi dal (če se splača) max do kaih 300 eur, za ČB pa manj, recimo kaka tale se mi zdi zanimiv, nizka cena in pa brezžična povezava:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Prosim za nasvete :) Hvala.

rok_p ::

jaz mam tega xeroxa 3020i pa dela dokaj ok. Včasir ga moram izklopiti, ker zgublja wifi povezavo - ampak to počne odkar sem menjal starejši router za novejši. Toner te pa pride cca 80eur za 3000 strani.
rok

Simplicity ::

V podjetju imamo par HPjev LaserJet P10..

Nezadovoljni. Kartuše so okrog 30 EUR. Z eno kartušo izpišeš zelo malo strani.
To je tiskalnik za uporabo 10-20 strani mesečno, vse kar je več, je problematično.
Poleg tega je zelo počasen, saj prvi izpis naredi po 30s.

Če res tiskaš malo - potem HP da, drugače ne.

Aston_11 ::

10-20 dnevno? Z ebaya dobiš toner za 15 EUR s poštnino, kartuš laser nima. Delajo pa v redu tile tiskalniki že leta.

TehDucky ::

V službi uporabljamo HP MFP M125nw
https://www.ceneje.si/Izdelek/3965195/r...

Pred tem sem/smo večinoma uporabljali inkjet pa je zdržalo sicer nekaj 100 strani tista kartuša. Tlele pa hudič že več kot pol leta kaže da je prazen toner in da ima za manj kot 50 strani še, pa jih vsak dan nekje 5-10 sprintamo, včasih 20. Potem pa še ko se bo kvaliteta tiska poslabšala, bom samo ven vzel toner, fajn prerukal da se prah razporedi spet, pa imam še za par mesecev. Potem pa vrneš prazen toner pa dobiš dobro ceno na novega.

Wi-fi dela z 99% zanesljivostjo povezan v wifi router in imajo potem vsi dostop do njega.
Nekako enkrat na 3-6 mesecev mu nekaj ni všeč in ga ne zazna, pa potem samo ugasneš računalnik ali pa tiskalnik pa spet dela BP.
Listi se mi še niso zabasali, je pa res da jih ne dam preveč v predal, pa še pred tem vpihnem v njih da se ne "limajo".

The Player ::

glede na to, da nimaš namena veliko tiskat, se ti splača malo uč vreči na bolho.

Prodajajo ogromno laserskih tiskalnikov za smešno nizek denar.

potem samo pogledaš kateri laserc ima najcenejši toner in izbereš tistega ki ti odgovarja.

Simplicity ::

Aston_11 je izjavil:

10-20 dnevno? Z ebaya dobiš toner za 15 EUR s poštnino, kartuš laser nima. Delajo pa v redu tile tiskalniki že leta.


Se opravičujem - mislil sem toner.

Ker smo podjetje opcije neoriginalnih tonerjev z e-baya nimamo.

Kot sem omenil - za tiskanje majhnih količin da, drugače ne.

Sam bi raje pogledal kakšnega rabljenega laserca z bolhe.

Miha 333 ::

Simplicity je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

10-20 dnevno? Z ebaya dobiš toner za 15 EUR s poštnino, kartuš laser nima. Delajo pa v redu tile tiskalniki že leta.


Se opravičujem - mislil sem toner.

Ker smo podjetje opcije neoriginalnih tonerjev z e-baya nimamo.

Saj ne rabi bit z ebaya, imaš tudi čisto običajne spletne trgovine - asc-toner, tintenshop wismar, ... Če vzameš 2 ali 3 naenkrat, je skupaj s poštnino smešno poceni.

DOOM_er ::

rok_p je izjavil:

jaz mam tega xeroxa 3020i pa dela dokaj ok. Včasir ga moram izklopiti, ker zgublja wifi povezavo - ampak to počne odkar sem menjal starejši router za novejši. Toner te pa pride cca 80eur za 3000 strani.


imam nek še bolj osnoven xerox, tanajcenejši laser, dela, ni nek presežek, toner je tudi original nekih 40EUR
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

JebatGa ::

Pozdravljeni, ponovno odpiram temo, ker kupujem nov barvni laserski tiskalnik in me zanima kateri tiskalniki so danes dobri? Sem že nekaj gledal a je tiskalnikov kar nekaj in ne vem kateri bi bil najboljši. Cena sem gledal tam do največ 200 evrov. Rajši še kaj manj. Hvala za pomoč.

krneki0001 ::

Jaz sem si kupil HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw. Cena sicer okol 500EUR, ampak imam sedaj vse v enem. Ima wifi, ima skeniranje v mail, v šeran folder, na usb ključ. Ima printanje iz usb,...

Zadeva deluje odlično.

Zgodovina sprememb…

JebatGa ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz sem si kupil HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw. Cena sicer okol 500EUR, ampak imam sedaj vse v enem. Ima wifi, ima skeniranje v mail, v šeran folder, na usb ključ. Ima printanje iz usb,...

Zadeva deluje odlično.


Taka cena je za mene nekaj preveč, ampak vseeno hvala za pomoč.

krneki0001 ::

Težko boš dobil barvni laserski tiskalnik z wi-fijem pod 200€. Tam nekje 300 bo osnovni model. Samo bo potem prah drag (kartuše).

konspirator ::

Katerega izbrati ?
Samsung ML-2165 ali Brother hl-2130.

jero_no1 ::

Aston_11 je izjavil:

10-20 dnevno? Z ebaya dobiš toner za 15 EUR s poštnino, kartuš laser nima. Delajo pa v redu tile tiskalniki že leta.


Kartuša je pri nas udomačen izraz za črnilo za brizgalnike. Če pa gledaš angleško terminologijo potem imaš:
Ink cartridge - an ink component of an inkjet printer
Toner cartridge - a consumable component of a laser printer
kar si sam razlagam (prevajam), da je kartuša splošen izraz za barvni vložek za katerokoli vrsto tiskalnika.

Se opravičujem za off topic :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141855 (651) easyrider3
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317382 (4379) 1309976
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409609 (6801) MStrix
»

Katero multifunkcijski tiskalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
184300 (3722) specialc
»

Katero multifunkcijsko napravo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
63828 (3657) Vikking

Več podobnih tem