» »

Racunalnik se ne prizge

Racunalnik se ne prizge

bonanno ::

Pozdravljeni,

ze ene par mesecev, se mi hisni racunalnik tezje priziga. Parkrat je bilo tako, da sem kable na komponentih izklopil in priklopil in potem je delal, ali pa da sem ga kdaj polozil na tla iz stojecega polozaja in se je ugasnil. Je pa tudi res, da ga dosti selim, ker sem veliko na poti.

V glavnem sedaj se pa sploh ne prizge samo spredaj na ohisju utripa rdeca lucka.

Komponente so stare cca. dobra 3 leta, edino maticna je bila menjana pol leta nazaj.
Nimam vrjante dobit drugega racunalnika, da bi ga stestiral.

Kaj mislite, da bi lahko bilo?

salcadoo ::

Ugibam, da imaš Win10 :D
I am reading book on anti-gravity. I can't put it down.

bonanno ::

salcadoo je izjavil:

Ugibam, da imaš Win10 :D



nimam, in kaj ima to veze?

smacker ::

Bolj malo informacij si dal... Kaj se zgodi ko stisneš gumb? Se ventilatorji vrtijo, piski, slika na zaslonu se prikaže,...?

janezvalva ::

bonanno je izjavil:

... Je pa tudi res, da ga dosti selim, ker sem veliko na poti...


mogoče so komponente padle iz položaja zaradi vibracij? poskusi jih malo potisnit v slote

bonanno ::

hvala za odgovore, vendar vse od zgoraj nastetega sem 10x naredil...

Smacker: ko stisnem sedaj gumnb se nic ne zazene, samo rdeca lucka spredaj vedno utripa.

Je pa res da odkar sem ga zacel selit, da se je zacel cudno obanasati pri vzigu, potem ko sem kable malo premaknil, je kazal znake zivljenja..na trenutnke.. in pol po 10 poskusih se je prizgal.

Sedaj pa kakor sem rekel.. ni odziva pa da nevem kaj naredim

Ali bi utripala spredaj rdecka lucka, ce bi bil napajalnik fuc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

bonanno ::

Evo sedaj ze spet kaze zanke zivljenja, v glavnem dela tko k da vergla:) .. modra lucka na ventilatorju se priziga in ugasa, ventilatorja na maticni in na kisti se za 1 sekundo prizgeta in ugasata... in to delata neprestano..

hojnikb ::

tole bi znala matična nagajat
#brezpodpisa

bonanno ::

hojnikb je izjavil:

tole bi znala matična nagajat


ja mozno, ker maticno sem eno poceni vrjento za 50 eur od Asusa vzel pred pol leta. V glavnem tole so pa ostale komponente:


Intel Core i5 3350P (3,10Ghz, 6MB) BOX
Corsair Vengeance Blue 8GB 1600Mhz cl10 - 1.50V
Sapphire Radeon HD 7870 2GB XT Boost
SATA LiteON IHAS124
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s
Corsair Builder Series CX 500W V2 - 80+ Bronze

hojnikb ::

naprej testiraj gre grafike pa z eno palco rama... Če je isto, probi dobit kak brezhiben napajalc za test.Če nič od tega ne pomaga, pa RMA matične
#brezpodpisa

Scorpia ::

Nima veze kolk je cena plosce, tudi drazje se kvarijo, kokr je sreca, ampak pustimo to.
Naprej opravi reset biosa, v kolikor je isto, si sposodi drugi napajalnik. Ce se ponovi pol pa najbrz sam ves kaj sledi.
////

bonanno ::

sem tvegal in narocil ta napajalnik https://www.amazon.de/gp/product/B005JR... :)

me pa zanima, kako se uradno rece "starterju" oz. tista tipka spredi s katero se prizge racunalnik ?

hojnikb ::

za tak dnar bi dobil že rmx550w gold z 10 let garancije
#brezpodpisa

smacker ::

Maš pa keš, da kuj na blef naročaš napajalc :D Lahko celo kišto menjaš, ko si že pri tem. CX ni ravno biser, ampak po 3 letih bi moral met smolo da odpove.
Mogoče ma samo matična kak stik z ohišjem, probaj vzet ven in zagnat brez ohišja. "Starter" je pa "power button" ponavadi.

bonanno ::

hojnikb je izjavil:

za tak dnar bi dobil že rmx550w gold z 10 let garancije

ja imas prov ja, sem ze zamenjal narocilo, hvala.

bonanno ::

evo sem ga razstavil in sestavil se enkrat.. in je spet neke cudne znake kazal, veniator na maticni in na kisti sta se prizgiala in ugasala.. in potem sem se enkrat malo bolje stisnil dovod iz napajalnika v maticno, in se je prizgal. V glavnem.. sedaj ali je power button, napajalnik, kabli al maticna.

_D_u_H_e_C_ ::

Bom kar tukaj vprašal. Na enem prenonem računalniku (precej starem) so nameščeni win 10... Sedaj bi se pa namestili na njega win xp... Ko začne bootat win xp, pride do neke točke (sploh še ne pride do izbire particije itd) ko windowsi javijo napako in vrže ven v biose. Kako lahko to odpravim, da namestim win xp?
Problem pri win 10 pa je, da nikakor ne dela wi fi kartica, zato bomo probali z win xp... Prosim za kak nasvet.
Lp

Duhec ::

V bios ti med nalaganjem ne moreš priti !
V bios prideš, če pritisneš še pred katerimkoli bootom (iz diska, DVDja, USBja) ustrezno tipko (Del, F2, F10 ... odvisno od proizvajalca prenosnika)!
Če med inštalacijo XPjev dobiš kako kodo napake ali bluescreen (BSOD) potem pripni kako sliko ali napiši kodo napake.
Kateri točen model prenosnika je to?
ALi XPje inštaliraš preko CDja ali USBja ?
Imaš v biosu nastavljeno, da je prva boot enota DVD/USB in ne trdi disk (hdd)?
So XPji original ali neka kopija za katero veš, da 100% deluje?
Če je CD XP OK in imaš prvo boot enoto nastavljeno DVD, te mora obvestiti, da pritisni katerokoli tipko za boot iz DVDja, ko stisneš karkoli se začne šele inštalacija XPjev iz DVD enote.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

hojnikb ::

zakaj sploh hočeš inštalirat winxp ?

Poišči driverje od win7 ali viste in jih namesti na win10. Furat gor 15 let star os je mal tko..
#brezpodpisa

Mioboy ::

Ja imam podoobno stvar

Imam težavo z malo starejšim PC-jem in ko ga prižgem se mi prižge (ampak nič ni na zaslonu) In se potem ugasne in to potem malo ponavlja in potem gori a nič ne dela.
Ne vem kaj bi bilo narobe ampak ko sem ga uporabljal in se mi je kar ugasnil.

Riff ::

probaj z drugim napajalnikom

solatko ::

Steklena kugla nič ne pove, boš pa več zvedel ob posredovanju konkretnih podakov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19924941 (7698) hojnikb
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202182 (1645) Compufreek
»

Problem - Hisni racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
282114 (1476) krefi
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325268 (23592) mihibo5
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232279 (2036) Brias

Več podobnih tem