» »

Problem - Hisni racunalnik

Problem - Hisni racunalnik

T-Mac ::

Zdravo,

imam problem hisni racunalnik mi kar na enkrat nehal delati. Torej kako je potekalo, kar na enkrat sem lahko racunanlik prizgal vcasih ni hotel prizgati sem ze mislil da je sel napajalnik ampak vrjetno ni sel. Ko se prizge ne morem ugasniti racunalnika ko drzim tipko za prizgat edino lako ugasnem ce zadaj pritisnem tipko za izklop. Ko se prizge racunaonik je rdeca lucka konstantno utripala na pou sekunde kot da nekaj stanca in zraven se je slisalo na flopiju kako tolce. Potem sem izklopil flopij, cd rom, oba diska in isto, se zmer lucka rdeca se konstantno priziga na recimo pou sekunde? Monitor se ne prizge... Nic jasno, nikoli se imel takega problema...

T-Mac ::

Sedaj pritisnil tipko za vklop se prizge in istocasno ugasne racunalnik. Prizgem se enkrat se zalaufa vendar isto stanje napajalnik laufa lucka utripa in nic...

DarwiN ::

Težko rečt.. V takem primeru je najboljše poskusit z drugim napajalnikom in potem naprej.

Nisi povedal specifikacij računalnika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

T-Mac ::

GIGABYTE GA-8IPE1000G - PLATA

NVIDIA QUADRO-4 - GRAFICNA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

Dal ven graficno prizgem zadaj ker spredaj kakor da ni gumba ni nobnga odziva od spredaj se prizge ali se sploh noce in ko imam na enki zadaj se lahko cez 5 sekund zalaufa in isto utripa spredaj oranzna lucka

dxx ::

T-Mac je izjavil:

Dal ven graficno prizgem zadaj ker spredaj kakor da ni gumba ni nobnga odziva od spredaj se prizge ali se sploh noce in ko imam na enki zadaj se lahko cez 5 sekund zalaufa in isto utripa spredaj oranzna lucka

Tega zmazka ne razumem čisto. Vsaj nekaj osnovnih ločil ne bi škodilo.

Drugače pa simptomi v prvem postu kažejo na napajalnik. Ni pa nujno. Koliko ima A na 12V liniji? Ali pa poslikaj nalepko od napajalnika, napiši model, nazivno moč.

T-Mac ::

MODEL: HPC-360-202

12V - 17A - 204W --- 340W
MAX LOAD 360W

T-Mac ::

Opravičujem se za hitro in nerazločno pisanje zgoraj...

T-Mac ::

Samo mi je čucno, ko napajalnik zalaufa se normalno vrti in isto ventilator na procesorju isto deluje in se vrti, a lucka pa konstantno utripa...

solatko ::

To imaš precej star sistem na podnožju 478.
Poglej kakšno je stanje kondenzatorjev.
Verjetno jih je več kot pol napihnjenih.
Sistem je toliko star, da je čudo, kako ti sploh napajalnik zalaufa.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Kaj torej je kriv napajalnik, ce bi ga zamenjal bi delovalo? Res je star ker je od oceta :)

tor2 ::

Kateri cpu, grafično imaš notri ?
Če notri ni ravno hd4870 in p4 3.4EE bi morala biti poraba nekje 120W.
Bolj verjetno so kondiji, sploh oni okoli cpu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

korenje3 ::

a "hišni" računalnik je novi izraz za osebni računalnik?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

solatko ::

korenje3 - To je pač domač izraz za namiznik (desktop).
T-Mac - Napajalnik sigurno ni kriv, če se ventilator vrti. Kriva je matična plošča, ker ima verjetno vse kondenzatorje suhe. Je pa čudo, da ta napajalnik še zalaufa, po tolikih letih, ker so tudi v napajalniku kondenzatorji.

Ta sistem če ne zalaufa, se ti ne splača popravljat, saj dobiš na Bolhi nekaj let stare delovne postaje - HP, DELL,..... na podnožju 775, ki bodo za starejšega človeka še nekaj let čisto dovolj, cene so pa od 50€ naprej.

Obstoječa stara krama pa ni primerna niti za šenk.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Hvala vam lepa za odgovore:

Odprl sem cisto racunalnik torej:

Procesor:

mPGA478B

INTEL 02
PENTIUM 4
2.80GZ/512/800
SL6WT MALAY
L331A955

solatko ::

Slikaj notranjost in prilimaj, pa ti bomo na hitro povedal, kaj je narobe.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Solatko: hvala za odgovor. Potem najboljse kupiti novo plato s procesorjem in je. Premecem komponente notri torej dvd, graficno, diske. Sedaj moram samo kolikor se spoznam pogledati kaka velikost je plate da bo pasala v kisto in podozje za kartice, imam prav?

robba22 ::

Mislim, da boš moral menjati kar cel računalnik, ker diski, grafična in ostale stvari ne bodo kompatibilne z novo opremo, edino če se boš odločil, da kupiš kaj rabljenega in da bi bilo kompatibilno. Vendar vseeno mislim, da se ti splača kupiti cel nov računalnik.

T-Mac ::





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

Kako da ne bodo kompatibilne, kakor vem graficno ce imas pravo vodilo cisto normalno pase, pri diskih isto imas ide in sata diske normlano priklopis s kabli kaj je fora tukaj ne razumem. Graficna kot graficna racunalnik zazna instaliras driverje in je

solatko ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

Zdej pa poglej in razmisli.
Pa sem vzel samo HP imaš pa še dell, lenovo, simens,.........

Matično in procesor za ta denar ne boš dobil ali pa kakšna na pol skurjena jajca, to pa so delovne postaje, katerim po navadi nič ne manjka in delajo brez problema še nekaj let.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Razumem, ampak tukaj je neka tezava, oce rise v solid workus ki zahteva boljso graficno ki sem jo tudi navedel kaksna je. Solid works kakor vem zahteva malo boljsi racunalnik in vec rama, drugace je pa uredu ta vrjanta solatko kot si navedel za splosno uporabnost...

solatko ::

Pro grafične dobiš za drobiž, saj se menjajo skupaj z ostalim HW na nekaj let, samo poiskat moraš

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Tale bo za amatersko uporabo vrh glave.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Bom vzel tega:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

Kakor sem gledal sta tm tm s tem nedelujocim racunalnikom in mislim, da solid works bi isto deloval.


Hvala

solatko ::

Super pa uno kartico in si zmagal, ata pa vesel, ko pajk, saj bo to ene 10x hitreje, kot tisto prej.
Delo krepa človeka

FX6300B ::

bo čist soliden PC sam če bi kj blo počasno pokneš noter še enga intesota (ssd)
May the force be with you!

T-Mac ::

Hvala vam se enkrat. Lp

tor2 ::

Sw dela z praktično vsemi grafičnimi.
Itak je trenuten pc precej počasne, tako da dvomim da dela neke hudo velike projekte z njim.

Oni hp xw6400 je nekako 20% počasnejši od j1900, če je notri res Xeon 5140.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

krefi ::

danes sem sestavil racunalnik po navodilih ko sem ga v klopil v ilektriko se je prizgala zelena pucka na maticni in bela na graficni. a ko sem uklopil tipko za vklop se ni zgodilo nic se vwntilatorji se niso zavrteli kaj bi lahko bilo narobe ..

senkrt racunalnik je nov
xeon e3 1231v3
gtx 970 asus
650w crosair modular
fractal design s
ssd 500 crucial
h97 plus asus

sumim na stikalo ali kaj takega da bi bilo narobe zaradi luck ki svetijo .. je lahko kriv procesor ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus Eee pc 1000H mnenje

Oddelek: Strojna oprema
201659 (1161) AnotherMe
»

I5 4690K + R9 290 ali i7 4770K + 770 GTX

Oddelek: Kaj kupiti
444056 (3313) next3steps
»

Socialn računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
5729 (628) toxius
»

Enojedrni vs dvojedrni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172421 (1883) XsenO
»

server vs desktop komponente

Oddelek: Pomoč in nasveti
283905 (3061) Šimpanz

Več podobnih tem