» »

Vpis 2. rok po merilih za prehode

Vpis 2. rok po merilih za prehode

ibor007 ::

Imam vprašanje glede vpisa na visoko šolo po merilih za prehode. V drugi polovici septembra bom diplomiral na višji šoli, rad pa bi se redno vpisal na visokošolski študij. Klical sem v referat NTF ter vprašal, če se je možno vpisat v 2. letnik programa grafična in medijska tehnika glede na to, da bom diplomiral z dokaj sorodnega višješolskega programa medijske produkcije. Gospa mi je samozavestno zagotovila, da lahko to storim brez težav in samo oddam prijavo po merilih za prehode, za katere je rok med 1. in 16. septembrom.

Vendar vsa ta preprostost pri vpisu direkt v drugi letnik mi je nekoliko sumljiva. Ima kdo kaj izkušenj s tem? Ne bi rad ostal brez statusa v naslednjem letu, če to ne bo šlo potem skozi. Je možno, da oddam redno prijavo v 1. letnik v 2. roku, ki se konča jutri ter nato še prijavo po merilih za prehode po 1. septembru?

Upam, da me razumete ;)

eric_cartman ::

Živjo!

Če se gre za kakšen IAM in podobne 2 letne višje šole, verjetno nimaš možnosti, da te bodo spustili skozi brez diferencialcev.

Strokovna komisija ti določi katere predmete moraš naredit. Ponavadi višje šole nimajo matematike, fizike, kemije etc,... Torej te brez tega ne bodo hoteli spustit + še kakšne druge predmete. Lahko bi se torej zgodilo, da bi v tem letu, ko bi delal diferencialne izpite ostal brez statusa. Lahko pa, da te vpišejo direktno v naslednji letnik, ohraniš status in potem delaš diferencialne izpite za nazaj.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198236 (37053) Filip8
»

26 leto starosti in opcije

Oddelek: Šola
187059 (4884) SaXsIm
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930229 (20395) drzni86
»

status - vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
113945 (2562) lebang1
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535486 (12518) Blinder

Več podobnih tem