» »

Nvidia Volta

Nvidia Volta

««
14 / 16
»»

D3m ::

VANR je izjavil:

Aha se pravi bom dal 500+EUR (isto, kot RTX 2070, non-founders) za GPU, ki je bistveno počasnejši in nima podpore za real-time raytracing? Zanimivo vi to definirate "cenejše"...


A je RTX 2070 na zalogi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Nobena se ni na zalogi. :) 20. september, 2070 pa se malce kasneje.

tikitoki ::

VANR je izjavil:

In katera je ta "cenejša" alternativa? 500 je pisalo na konferenci.


Polaris je bil solidna alternativa mid range pascal ponudbi. Sicer pa ni ravno tko, k da je problem nastal danes tko, da se sam iz sebe norca delaš, ko začneš z Ray tracingom. To se vleče že leta.
Amd bi Mel več sredstev za razvoj, če bi folk kupoval bolj racionalno glede na performance vs. Price.

gendale2018 ::

sej polaris in vega bi bla še danes čisto spodobna alternativa enako dragim nvidia karticam če bi se prodajale po original ceni (rx 580 8 gb pod 200 eur, rx 560 pod 90 eur, ..)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

torej 580ka pod 200eur, enako zmogljiva 1060ka 6gb pa proti 300eur? aha..

gendale2018 ::

a si nepismen

rx 580 za 200 eur proti nvidii za 200 eur

to je pol kvečjemu 1060 3 gb ne pa 6 gb

in sta kartici primerljivi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Vse bi bilo ok.....nakar se je zgodila Crypto mrzlica.

gendale2018 je izjavil:

a si nepismen

rx 580 za 200 eur proti nvidii za 200 eur

to je pol kvečjemu 1060 3 gb ne pa 6 gb

in sta kartici primerljivi


Še en neuki. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

Gtx 1060 6 GB je 260 eur. Superioren Rx 580 8 GB pa bi moral bit manj, k 200. Super primer zakaj konkurenca crkne.

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

Vse bi bilo ok.....nakar se je zgodila Crypto mrzlica.

gendale2018 je izjavil:

a si nepismen

rx 580 za 200 eur proti nvidii za 200 eur

to je pol kvečjemu 1060 3 gb ne pa 6 gb

in sta kartici primerljivi


Še en neuki. :))

a zdj boš reku da je 1060 3gb boljša :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Tega nisem trdil. Bi rekel, da je 3 gb verzija odločno predraga za 200 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Ne, rx 580 je boljši, k gtx 1060 6 GB. Če bi bil ti na tekočem. Pa še freesync je napol zastonj.
Super alternativa.

gendale2018 ::

v prvem postu sem napisal da sta polaris in vega uredu alternativi kaj se pol usajata :))

ne morem v nvidia temi pisat da ima nvidia jajca in da ko vklopijo gimpworks bo pa rx 560 boljši od 1080 ti :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

gendale2018 je izjavil:

a si nepismen

rx 580 za 200 eur proti nvidii za 200 eur

to je pol kvečjemu 1060 3 gb ne pa 6 gb

in sta kartici primerljivi

580ka je direkten konkurent 1060 6gb, 3gb je pa bolj kot ne rang rx 570

DarwiN ::

Polaris/Vega je praktično po celi črti slabše od Pascala.. Poraba, temperature, hrup, življenjska doba AMD kartic je dokumentirano slabša od Nvidia kartic.. Skratka, ob podobnem performancu mora biti AMD kartica 10-20% cenejša od Nvidije.

Ker pa temu ni tako (vkalkulirano, da ima denimo 580tka 2Gb rama več od GTX1060), pač AMD že nekaj časa ni za kupit; izjema mogoče free-sync set-up.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

vulkan si še pozabil ;)

DarwiN ::

Kaj ne vediš, da sem že 4x editiral post? Napiši si svoj provokativni prispevek. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Polaris/Vega je praktično po celi črti slabše od Pascala.. Poraba, temperature, hrup, življenjska doba AMD kartic je dokumentirano slabša od Nvidia kartic.. Skratka, ob podobnem performancu mora biti AMD kartica 10-20% cenejša od Nvidije.

Ker pa temu ni tako (vkalkulirano, da ima denimo 580tka 2Gb rama več od GTX1060), pač AMD že nekaj časa ni za kupit; izjema mogoče free-sync set-up.


Čudno, da ste to ignorirali pri Fermiju. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

ah kje, ts se je ziher še bolj grel, pa še latest "hyper" dx12 podpora...nimaš kej rečt čez fermi :))

DarwiN ::

Uf, 2010 je še bila dost izenačena bitka. GTX 470/480 je bila katastrofa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tr0n ::

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Uf, 2010 je še bila dost izenačena bitka. GTX 470/480 je bila katastrofa.


Ta katastrofa se je bolje prodajala, kot pa HD7xxx serija.

Folku se je jebalo za porabo, glasnost in temperaturo. Sedaj je pa kao pomembno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

2080 IS MINE!!!

Vem, da je cena relativno visoka, ampak druge izbire ni.

Pa upam, da malo popucajo driverje, ker so že nekaj časa takšni, kot včasih AMDjevi.

Končno!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

D3m je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Uf, 2010 je še bila dost izenačena bitka. GTX 470/480 je bila katastrofa.


Ta katastrofa se je bolje prodajala, kot pa HD7xxx serija.

Folku se je jebalo za porabo, glasnost in temperaturo. Sedaj je pa kao pomembno.


Sam idiot se sekira zaradi mal visje porabe. K potem je najboljse, da RTX 2080 Ti vrzes direkt v smeti, k ma tolk veliko porabo.

D3m ::

Teh idiotov je veliko in se obračajo po vetru.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Samo idijot ne ve, da se gleda razmerje p/w, ne pa zgolj w ;)

tikitoki ::

Seveda, idiot ali hinavec si ti, ker nisi se zamenjal vse bele tehnike v stanovanju, ker bi bila malenkost nizja poraba, pa kak decibel manj hrupavin mal manj bi se ti grelo. Ah tocno, to so sam dvojni standardi za napihovanje tu.
S tem, da je Polaris VELIKO cenejsi, kot primerljiv Pascal. Z izjemo norije med miningom, sam ste meli debilne prijave ze pred tem in potem.

Potem vsaj nastavite lepo tiho in pridno, da vas NVIDIA nasuho nategne z vsako generacijo visjimi cenami:)

klinker ::

Seveda ti ves kaj imam doma in kaj vse gledam ko kupujem tehniko :))
Bos pokazal kako VELIKO cenejsi je polaris trenutno?

Jarno ::

Tole naj bi bilo legit...
 New nVidia lineup

New nVidia lineup



Zanimivo, da nGreedia hodi v zelje AIB partnerjem.
#65W!

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Uf, 2010 je še bila dost izenačena bitka. GTX 470/480 je bila katastrofa.


Ta katastrofa se je bolje prodajala, kot pa HD7xxx serija.

Folku se je jebalo za porabo, glasnost in temperaturo. Sedaj je pa kao pomembno.


Isto je blo pri p4 vs athlon 64 :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

RC14 ::

In kaj "toliko" boljšega, hitrejšega ponuja RTX 2070 v primerjavi z GTX 1070 (Ti), da bo cena te kartice ponovno stala celih ~ 500 EUR ? Jaz ne vidim popolnoma nič napredka. Na grobo rečeno, samo preimenovanje kartice in nategevanje folka. To je moje osebno mnenje, da zlo lepo molzejo par let staro tehnologijo, prepakirajo, preimenujejo, marketing dela čudeže in spet prodajajo po isto visoki ceni naprej.
Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

m0LN4r ::

RC14 je izjavil:

In kaj "toliko" boljšega, hitrejšega ponuja RTX 2070 v primerjavi z GTX 1070 (Ti), da bo cena te kartice ponovno stala celih ~ 500 EUR ? Jaz ne vidim popolnoma nič napredka. Na grobo rečeno, samo preimenovanje kartice in nategevanje folka. To je moje osebno mnenje, da zlo lepo molzejo par let staro tehnologijo, prepakirajo, preimenujejo, marketing dela čudeže in spet prodajajo po isto visoki ceni naprej.
Lp

Ko bos videl benchmark BFV, Nov TR naprimer v benchmarku med 1070 in 2070 ti bo postalo jasno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RC14 ::

Ko bos videl benchmark BFV, Nov TR naprimer v benchmarku med 1070 in 2070 ti bo postalo jasno.


Razlika bo v "praksi", torej v igrah majhna. Cena te nove preimenovane kartice pa praktično ostaja enaka kot današnje kartice. Kje tukaj vidite napredek? Za tistih ~ 10-15% višjih FPSjev, kartica upraviči spet takšno ceno? Ne. Morala bi biti, ali dosti cenejša od današnjih, ali pa konkretno hitrejša.. Vse kar bodo naredili, bodo "umetno" izpilili driverje za tanove kartice, zato bo prišlo do razlik v hitrosti. V sami zmogljivosti kartic, pa praktično vse isto sra.je.
Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Furbo ::

RC14 je izjavil:

Ko bos videl benchmark BFV, Nov TR naprimer v benchmarku med 1070 in 2070 ti bo postalo jasno.


Razlika bo v "praksi", torej v igrah majhna. Cena te nove preimenovane kartice pa praktično ostaja enaka kot današnje kartice. Kje tukaj vidite napredek? Za tistih ~ 10-15% višjih FPSjev, kartica upraviči spet takšno ceno? Ne. Morala bi biti, ali dosti cenejša od današnjih, ali pa konkretno hitrejša.. Vse kar bodo naredili, bodo "umetno" izpilili driverje za tanove kartice, zato bo prišlo do razlik v hitrosti. V sami zmogljivosti kartic, pa praktično vse isto sra.je.
Lp

Torej ti praviš, da gre pri 2070 za 1070 čip z novim napisom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Ja a ne vidis:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RC14 ::

Razlika v hitrosti premajhna napram stari generaciji, da bi upravičila tako visoko ceno kartice. To je point.
lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

dolenc ::

Kje pa so kaki benchi?

meho7 ::

Ko bo NDA liftan - 19.-20. september?

RC14 ::

Bomo videli, ampak ne pričakujte velikega naskoka v hitrosti. Mogoče v nekaterih igrah, ker driverje priredijo novim karticam. Če bo razlika, kar se pričakuje, nekje 10-15% plusa,v primerjavi z današnjo enako cenovno kartico, je to žalost.
2070 bi morala biti opazno hitrejša od GTX 1080, da bi upravičila takšno ceno. Sej to je point, da je naslednja generacija občutno hitrejša za isto ceno sedanje. Ali pa, da se prodaja po nižji ceni, kot recimo sedanje 1060 6GB, hitrost pa nekje na nivoju 1070 (Ti). Moje osebno mnenje, da se ne bo kdo spotikal na moj post.
lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

meho7 ::

RC14 je izjavil:

Bomo videli, ampak ne pričakujte velikega naskoka v hitrosti. Mogoče v nekaterih igrah, ker driverje priredijo novim karticam. Če bo razlika, kar se pričakuje, nekje 10-15% plusa,v primerjavi z današnjo enako cenovno kartico, je to žalost.
2070 bi morala biti opazno hitrejša od GTX 1080, da bi upravičila takšno ceno. Sej to je point, da je naslednja generacija občutno hitrejša za isto ceno sedanje. Ali pa, da se prodaja po nižji ceni, kot recimo sedanje 1060 6GB, hitrost pa nekje na nivoju 1070 (Ti). Moje osebno mnenje, da se ne bo kdo spotikal na moj post.
lp

Sej bo. Tolk neumni pa spet niso, da take visoke cene nastavijo brez dobrega performancea.
Ce bo recimo takole 2080ti 40-45% faster od 1080ti, 2080 20-25% , 2070 5-10%

Alien123 ::

RC14 je izjavil:

Bomo videli, ampak ne pričakujte velikega naskoka v hitrosti. Mogoče v nekaterih igrah, ker driverje priredijo novim karticam. Če bo razlika, kar se pričakuje, nekje 10-15% plusa,v primerjavi z današnjo enako cenovno kartico, je to žalost.
2070 bi morala biti opazno hitrejša od GTX 1080, da bi upravičila takšno ceno. Sej to je point, da je naslednja generacija občutno hitrejša za isto ceno sedanje. Ali pa, da se prodaja po nižji ceni, kot recimo sedanje 1060 6GB, hitrost pa nekje na nivoju 1070 (Ti). Moje osebno mnenje, da se ne bo kdo spotikal na moj post.
lp


A te nvidia sili, da moraš novo kupit?

meho7 ::

"Although we haven't had the chance to benchmark the card thoroughly, we did get to play multiple PC games at 4K and in excess of 60 frames per second (fps) with the RTX 2080 Ti at Nvidia's GeForce Gaming Celebration event at Gamescom 2018."

We also played a variety of other PC games that shall not be named, and saw performance run in excess of 100 fps at 4K and Ultra settings. Unfortunately, we also don't know how much power these GPUs had to draw to reach this level of performance.



https://www.techradar.com/reviews/nvidi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Dr_M ::

Ce nvidia nadaljuje s takim tempom, kot gre od keplerja naprej, bo AMD se zelo tenko piskal. Se vidi, da se vse svoje moci usmerili v procesorje, kjer jim gre kar dobro, na zalost pa zmankuje za gpuje. To, da konkurenco ujames po dveh letih, je zelo slaba tolazba, ampak amd fanboji se kar trobijo to. Tako da, AMD - CPU ali GPU, za oboje nimajo sredstev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alien123 ::

Amd more neka mocna firma kupit

Machete ::

Ja, Nvidia. Aja ne sme. Drugače pa so generalno na delniškem trgu, če se ne motim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jst ::

>Tako da, AMD - CPU ali GPU, za oboje nimajo sredstev.

Saj je jasno od (leakane) telekonference. Lisa Su je povedala, da so gemblali in večji del R&D usmerijo v CPUje, kar jim je zelo dobro uspelo. Za GPU so pa podpisali z Sonyjem - manjši prihodek, a stalen. Jaz osebno mislim, da se jim celoten načrt "Zen + PS5_GPU" trenutno dobro uspeva.

AMD GPUje najvišjega ranga ne bomo videli še nekaj let. Ryzen in TR se pa prodajajo kot sveže žemljice. Sicer mi je sedaj malo žal, da nisem takrat kupil 4K GSync monitorja, ampak upam, da bo Nvidia 2080 končno v večini iger 4K gnala konstantno nad 60 FPS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

Alien123 je izjavil:

Amd more neka mocna firma kupit

noben 'ne sme' ker bi šla x86 licenca
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Ahhhh. Pretiravate.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Dr_M je izjavil:

Ce nvidia nadaljuje s takim tempom, kot gre od keplerja naprej, bo AMD se zelo tenko piskal. Se vidi, da se vse svoje moci usmerili v procesorje, kjer jim gre kar dobro, na zalost pa zmankuje za gpuje. To, da konkurenco ujames po dveh letih, je zelo slaba tolazba, ampak amd fanboji se kar trobijo to. Tako da, AMD - CPU ali GPU, za oboje nimajo sredstev.

Brez veze, da se Intel sam sili z dGPU, ATi oddelek bi moral od AMDja kupiti, Kudurija in še nekaj posebnežev že ima, še preostalo od AMD pa bi dobil z nakupom.

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Seveda ti ves kaj imam doma in kaj vse gledam ko kupujem tehniko :))
Bos pokazal kako VELIKO cenejsi je polaris trenutno?


Bi, pa vidim, da je skoda mojege omejenega casa.

Dr_M ::

Zamenjal si besedi čas in intelekt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214936 (12390) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223825 (20254) Cange

Več podobnih tem