» »

Windows 10 Anniversary Update onesposobil spletne kamere

1
2
3 4

bluefish ::

Ne, rezalnik lahko brez problema dela 100 let, vendar je nekaj hudo narobe s firmo, če ga v določenem obdobju ne amortizira in se v primeru crkota pretirano sekira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

solatko ::

k4vz0024 - Neposodobljeni računalniki ogrožajo celotno verigo na mreži, zato so se odločili, da tu ni več samovolje. Če bi tvoji argumenti pili vodo, se velike korporacije nebi znova in znova ubadale z novimi in novimi proizvodi, temveč bi še vedno vsi trajbali prvo verzijo DOS-a in morda Amigin Workbench, za tiste, ki ne morejo brez ikon.
Solatko je bil zaprisežen Commodorjevec - c64, Amiga 500, Amiga 2000 in na koncu Amiga 4000 (takratna nabavna vrednost cca 10kDEM, z matematičnim koprocesorjem, 500MB (ogromnim) HDD, Majo in nekaterimi drugimi programi.
"Fan" M$-ja pa do takrat, ko bom na tem sistemu zadovoljil vse svoje računalniške potrebe. Nekateri so fani IOs-a, drugi linux-a, tretji Androida,.....
Ko se mi bo začelo pojavljat toliko problemov, kot se nekatrim na S-T, bom šel na drug sistem in se ne bom več ubadal s pokvarjenim M$.
Čisto enostavno.

Ko mi matična ni zaznala, zaradi gonilnikov zvočne kartice, sem pač nabavil drugo, ko je Prescot počasi padal na obremenitvah, sem nabavil 1366 in i7 965, ko tiskalnik ni imel podpore za nov operacijski sistem, sem pač nabavil novejšega,.........
To je čisto enostavno. Če rabiš in ti od tega zavisi firma, enostavno moraš nabavit novo orodje ali pa začneš v hitrosti in kvaliteti padat. Porabiš veliko več denarja za servisiranje, popravljanje napak in 15 let (kljub temu, da deluje) star rezalnik, prav gotovo nebi gledal v svoji firmi, tako kot ne delavca, kateremu bi lahko dajal samo zajamčeno plačo.

Zakaj pametni kupujejo Korejske in predvsem Japonske avtomobile? Enostavno zato, ker brez problemov delajo neko obdobje, kar za nekatere, tudi brand name firme iz Evrope ne velja.

dripac - Pričakovana doba za periferijo je približno tako dolga, kot za strojno opremo - 3-5 let. Za domače potrebe pomnoži z 2. Vse kar je starejše, z leti postane počasno, kvarljivo, neodzivno,....... največkrat pa tudi nepodprto s strani proizvajalca.
Delo krepa človeka

k4vz0024 ::

Soltako> "Noben ti ne brani instalacije xp ali še starejše verzije OS-a, če imaš le tak HW, ki ti to podpira, če pa nimaš imaš pa samo dve možnosti - namestiš linux in naročiš ali izdelaš gonilnike ali nabaviš nov HW, nov SW, tretja možnost je, zamenjava dejavnosti. "


Četrta možnost pa je, da bomo M$ spravili z visokimi denarnimi kaznimi k pameti. Da spozna, da EU ni "podružnica" ZDA.

Dr_M ::

Kaznovali na podlagi cesa? Da krpajo svoj luknjast sistem?

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Četrta možnost pa je, da bomo M$ spravili z visokimi denarnimi kaznimi k pameti. Da spozna, da EU ni "podružnica" ZDA.
Aja? Kaj točno pa se mu bo očitalo? Da je zloben, ker ne podpira opreme iz DOS časov?

k4vz0024 ::

solatko je izjavil:

k4vz0024 - Neposodobljeni računalniki ogrožajo celotno verigo na mreži, zato so se odločili, da tu ni več samovolje. Če bi tvoji argumenti pili vodo, se velike korporacije nebi znova in znova ubadale z novimi in novimi proizvodi, temveč bi še vedno vsi trajbali prvo verzijo DOS-a in morda Amigin Workbench, za tiste, ki ne morejo brez ikon.
Solatko je bil zaprisežen Commodorjevec - c64, Amiga 500, Amiga 2000 in na koncu Amiga 4000 (takratna nabavna vrednost cca 10kDEM, z matematičnim koprocesorjem, 500MB (ogromnim) HDD, Majo in nekaterimi drugimi programi.
"Fan" M$-ja pa do takrat, ko bom na tem sistemu zadovoljil vse svoje računalniške potrebe. Nekateri so fani IOs-a, drugi linux-a, tretji Androida,.....
Ko se mi bo začelo pojavljat toliko problemov, kot se nekatrim na S-T, bom šel na drug sistem in se ne bom več ubadal s pokvarjenim M$.
Čisto enostavno.

Ko mi matična ni zaznala, zaradi gonilnikov zvočne kartice, sem pač nabavil drugo, ko je Prescot počasi padal na obremenitvah, sem nabavil 1366 in i7 965, ko tiskalnik ni imel podpore za nov operacijski sistem, sem pač nabavil novejšega,.........
To je čisto enostavno. Če rabiš in ti od tega zavisi firma, enostavno moraš nabavit novo orodje ali pa začneš v hitrosti in kvaliteti padat. Porabiš veliko več denarja za servisiranje, popravljanje napak in 15 let (kljub temu, da deluje) star rezalnik, prav gotovo nebi gledal v svoji firmi, tako kot ne delavca, kateremu bi lahko dajal samo zajamčeno plačo.

Zakaj pametni kupujejo Korejske in predvsem Japonske avtomobile? Enostavno zato, ker brez problemov delajo neko obdobje, kar za nekatere, tudi brand name firme iz Evrope ne velja.

dripac - Pričakovana doba za periferijo je približno tako dolga, kot za strojno opremo - 3-5 let. Za domače potrebe pomnoži z 2. Vse kar je starejše, z leti postane počasno, kvarljivo, neodzivno,....... največkrat pa tudi nepodprto s strani proizvajalca.



Zakaj pa delajo tako luknjičast sistem? Zato, da lahko zberejo nove informacije in trgujejo z njimi. To je samo pretveza za siljenje uporabnikov, da kupujejo nove in nove stvari, ki so še funkcionalne in prekrito zbiranje informacij oz. špijoniranje. Luknjičast je v bistvu namenoma, ker ga ne potestirajo, prav z namenom vohunjenja.

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Četrta možnost pa je, da bomo M$ spravili z visokimi denarnimi kaznimi k pameti. Da spozna, da EU ni "podružnica" ZDA.
Aja? Kaj točno pa se mu bo očitalo? Da je zloben, ker ne podpira opreme iz DOS časov?



Ne, da krši lastninsko pravico in pravico do zasebnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Ne, da krši lastninsko pravico in pravico do zasebnosti.
Zasebnost? Ja, Francija, EFF,... že migajo.

Lastninska pravica? Nemoj. Pa ne bom se šel še enega kroga debate o tem, da MS pač ne nosi nikakršne odgovornosti, ker tebi ne deluje nek printer.

k4vz0024 ::

Dr_M je izjavil:

Kaznovali na podlagi cesa? Da krpajo svoj luknjast sistem?


Lastninska pravica mi daje pravico, da imam luknjičast sistem, če želim. Če pa ne želim pa rečem prav, bom uporabil M$ popravek. Ampak, ovčkam to ni jasno....

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ne, da krši lastninsko pravico in pravico do zasebnosti.
Zasebnost? Ja, Francija, EFF,... že migajo.

Lastninska pravica? Nemoj. Pa ne bom se šel še enega kroga debate o tem, da MS pač ne nosi nikakršne odgovornosti, ker tebi ne deluje nek printer.


Nosi ga posredno. Lahko bi nehal poslovati s firmo, ki ne izdela gonilnika za njihov nov superiorni sistem. Ali pa vgradi možnost virtualne mašine....

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ne, da krši lastninsko pravico in pravico do zasebnosti.
Zasebnost? Ja, Francija, EFF,... že migajo.

Lastninska pravica? Nemoj. Pa ne bom se šel še enega kroga debate o tem, da MS pač ne nosi nikakršne odgovornosti, ker tebi ne deluje nek printer.



Glej, če nisi pravnik, boš težko razumel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Glej, če nisi pravnik, boš težko razumel...
Ti očitno si. Torej, pravna razlaga verjetno sledi.

k4vz0024 ::

Sem že nakazal. Priporočam ti branje SPZ, ZVPot in ZVPNP.

Pa še Ustavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

solatko ::

k4vz0024 - Čemu, zato, ker ti ne dela na njem 15 let stara naprava, ker te sili v nadgradnjo, ker sledi dogodkom na računalnikih, ker so lumpi, ker vsakih nekaj let naredijo nov sistem, starega pa počasi opuščajo?
Za vsako od teh možnih tožbenih kombinacij, so zadaj argumenti, zahteve večjih uporabnikov, ki so zmetali miljarde dolarjev v zaščite sistemov in tudi potrebe malih uporabnikov, po različnih povezanih opravilnostih.
Če hočeš zadostiti potrebam in zahtevam večine, moraš pač malo prikrajšat manjšino, ki pa ima vso možnost, da se M$-ju odpove za vse večne čase.

Glede na to, da pokrivajo tudi velike multinacionalke, državne uprave, banke,........, dvomim, da kaj dosti trgujejo z informacijami, ki jih hote ali nehote pridobijo.
Tvoja lastninska pravica se ne more sekat z mojo pravico, da sem na netu varen pred zlobno kodo, ki prihaja iz meposodobljenih sistemov.
Gremo tožit Gorenje, Bosh,.., saj ne delajo več pralnih strojev, ki bi prali 20+let, tožimo vso avtomobilsko industrijo, ker je povprečna doba avtomobilov, napram veteranom padla,......

Sicer pa noben OS ni ob izdaji popoln (to ni odvisno od drugega, kot od programerjev), vsi dlujoči programi pa se vsake toliko obnavljajo in izdelajo novi, tudi tisti precej dražji, od Adobe, Borland,........

Glede na to, da bi rad postransko zaslužil še kak $, boš seveda navedel vse člene, katere krši M$ in bomo vložili skupno tožbo, dobiček pa razdelili med seboj - ti polovico, mi pa ostalo. Se strinjaš?
Delo krepa človeka

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Sem že nakazal. Priporočam ti branje SPZ, ZVPot in ZVPNP.

Pa še Ustavo.
Skratka, nimaš pojma, ker bi sicer citiral konkretne člene.

Navsezadnje greš lahko v odškodninsko tožbo ali whatever. Ker MS krši kar celotne bukve zakonov, bo primer povsem jasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

Zagotovo več kot ti. Ti pač živiš na račun novega programja.

Saj se z zadevo že ukvarja inf. pooblaščenec.

Jaz sem za svoje Win poskrbel.....

solatko je izjavil:

k4vz0024 - Čemu, zato, ker ti ne dela na njem 15 let stara naprava, ker te sili v nadgradnjo, ker sledi dogodkom na računalnikih, ker so lumpi, ker vsakih nekaj let naredijo nov sistem, starega pa počasi opuščajo?
Za vsako od teh možnih tožbenih kombinacij, so zadaj argumenti, zahteve večjih uporabnikov, ki so zmetali miljarde dolarjev v zaščite sistemov in tudi potrebe malih uporabnikov, po različnih povezanih opravilnostih.
Če hočeš zadostiti potrebam in zahtevam večine, moraš pač malo prikrajšat manjšino, ki pa ima vso možnost, da se M$-ju odpove za vse večne čase.

Glede na to, da pokrivajo tudi velike multinacionalke, državne uprave, banke,........, dvomim, da kaj dosti trgujejo z informacijami, ki jih hote ali nehote pridobijo.
Tvoja lastninska pravica se ne more sekat z mojo pravico, da sem na netu varen pred zlobno kodo, ki prihaja iz meposodobljenih sistemov.
Gremo tožit Gorenje, Bosh,.., saj ne delajo več pralnih strojev, ki bi prali 20+let, tožimo vso avtomobilsko industrijo, ker je povprečna doba avtomobilov, napram veteranom padla,......

Sicer pa noben OS ni ob izdaji popoln (to ni odvisno od drugega, kot od programerjev), vsi dlujoči programi pa se vsake toliko obnavljajo in izdelajo novi, tudi tisti precej dražji, od Adobe, Borland,........

Glede na to, da bi rad postransko zaslužil še kak $, boš seveda navedel vse člene, katere krši M$ in bomo vložili skupno tožbo, dobiček pa razdelili med seboj - ti polovico, mi pa ostalo. Se strinjaš?



Zaenkrat skupinska tožba še ni možna. Pa ko bo, bi moral imeti neprofitno organizacijo, da bi lahko vložil takšno tožbo.


Zaenkrat je edina rešitev medijski pritisk na M$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

trnvpeti ::

samo otroci so instalirali w10 na svoje igracke...

k4vz0024 ::

soltko> "Gremo tožit Gorenje, Bosh,.., saj ne delajo več pralnih strojev, ki bi prali 20+let, tožimo vso avtomobilsko industrijo, ker je povprečna doba avtomobilov, napram veteranom padla,......"

Po francoski zakonodaji je do kriminalizirano. Samo toliko, da veš. Čeprav vem, da si to mislil sarkastično, pa si v bistvu povedal pravo možnost za rešitev, seveda nevede...

poweroff ::

Highlag je izjavil:

Poleg kamer ne delajo več tudi vse naprave, ki imajo fat datotečni sistem, in zaradi tega tudi vse razvojne platke in čipi za elektroniko, ki se programirajo preko USB porta. Tole je M$ kar fino zajebal. Očitno so validacije softwera predrage ratale.

Hja, ali pa bo folk za mission critical sisteme končno presedlal na alternativne OS-e, kje zadeve pač delajo.

k4vz0024 je izjavil:

Sem se pritožil na M$, pa so rekli, zakaj sem sploh naložil win 10. Pa sem jih vprašal, kdo jih je vsiljeno forsiral? Pol pa, da so krivi proizvajalci hardwera, sam oni ne. Mater jim...
Naj vsak pokliče M$ podporo in jih na pi***.;(

Če ti njihov softwer ne odgovarja, si naloži konkurenčnega. Saj to je fora prostega trga, ne?

k4vz0024 je izjavil:

Ja, super in zdaj naj še zabijam čas, da spišem sam gonilnike.

Mogoče bi moral samo poskusiti uporabiti te kose hardwera na Linuxu in mogoče bi čudežno ugotovil, da vse dela brez kakršnekoli potrebe po programiranju. Lahko da imaš smolo in imaš ravno tak skener, ki ni podprt, bolj verjetno je pa, da imaš takega, ki v Linuxu deluje from the scratch.

k4vz0024 je izjavil:

Četrta možnost pa je, da bomo M$ spravili z visokimi denarnimi kaznimi k pameti. Da spozna, da EU ni "podružnica" ZDA.

Ja, seveda. Microsoft bomo tožili in prisilili, da se bo prilagodil tebi. Namesto da bi ti dvignil svojo leno rit in si namestil dualboot Ubuntu in vsaj stestiral, če ti tvoji tiskalniki in printerji delujejo...
sudo poweroff

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Saj se z zadevo že ukvarja inf. pooblaščenec.
Ja, glede zbiranja podatkov. Povsem pravilno.

O tvoji lastninski pravici pa baš ne.

k4vz0024 ::

trnvpeti je izjavil:

samo otroci so instalirali w10 na svoje igracke...


Absolutno, na rač., kjer dela Win 7, za nobeno ceno ne grem na Win 7.

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Po francoski zakonodaji je do kriminalizirano. Samo toliko, da veš. Čeprav vem, da si to mislil sarkastično, pa si v bistvu povedal pravo možnost za rešitev, seveda nevede...
Res, kriminalizirano je, da nek produkt ne dela vsaj 20 let? Tole pa res kliče po povezavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

trnvpeti ::

>Hja, ali pa bo folk za mission critical sisteme končno presedlal na alternativne OS-e, kje zadeve pač delajo.

eni so kupili recimo w7 za mission critical sistem, sedaj se je to porusilo
in sedlanje nekam drugam ni tko enostavno, in stane

k4vz0024 ::

poweroff je izjavil:

Highlag je izjavil:

Poleg kamer ne delajo več tudi vse naprave, ki imajo fat datotečni sistem, in zaradi tega tudi vse razvojne platke in čipi za elektroniko, ki se programirajo preko USB porta. Tole je M$ kar fino zajebal. Očitno so validacije softwera predrage ratale.

Hja, ali pa bo folk za mission critical sisteme končno presedlal na alternativne OS-e, kje zadeve pač delajo.

k4vz0024 je izjavil:

Sem se pritožil na M$, pa so rekli, zakaj sem sploh naložil win 10. Pa sem jih vprašal, kdo jih je vsiljeno forsiral? Pol pa, da so krivi proizvajalci hardwera, sam oni ne. Mater jim...
Naj vsak pokliče M$ podporo in jih na pi***.;(

Če ti njihov softwer ne odgovarja, si naloži konkurenčnega. Saj to je fora prostega trga, ne?

k4vz0024 je izjavil:

Ja, super in zdaj naj še zabijam čas, da spišem sam gonilnike.

Mogoče bi moral samo poskusiti uporabiti te kose hardwera na Linuxu in mogoče bi čudežno ugotovil, da vse dela brez kakršnekoli potrebe po programiranju. Lahko da imaš smolo in imaš ravno tak skener, ki ni podprt, bolj verjetno je pa, da imaš takega, ki v Linuxu deluje from the scratch.

k4vz0024 je izjavil:

Četrta možnost pa je, da bomo M$ spravili z visokimi denarnimi kaznimi k pameti. Da spozna, da EU ni "podružnica" ZDA.

Ja, seveda. Microsoft bomo tožili in prisilili, da se bo prilagodil tebi. Namesto da bi ti dvignil svojo leno rit in si namestil dualboot Ubuntu in vsaj stestiral, če ti tvoji tiskalniki in printerji delujejo...



O ja, aaj dela, ampak samo polovično. Polovico funkcij pa ne. Kaj naj torej s takim sistemom, ki dela polovično?

Ko bo Linux vsaj toliko imel popolno funkcionalnih gonilnikov za periferne naprave, bom prvi, ki bo migriral nanj...

Pa ko bo še nekoliko bolj prijazen do uporabnikov, ki niso iz rač. stroke...

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj naj torej s takim sistemom, ki dela polovično?
Jah, tožiš jih zaradi kršitve lastninske pravice. Ali nekaj takega.

k4vz0024 ::

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Po francoski zakonodaji je do kriminalizirano. Samo toliko, da veš. Čeprav vem, da si to mislil sarkastično, pa si v bistvu povedal pravo možnost za rešitev, seveda nevede...
Res, kriminalizirano je, da nek produkt ne dela vsaj 20 let? Tole pa res kliče po povezavi.


Poglej pod obsoletno zastarljivost v francoski časopis, pa boš videl.

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Kaj naj torej s takim sistemom, ki dela polovično?
Jah, tožiš jih zaradi kršitve lastninske pravice. Ali nekaj takega.


Linux je dejansko brezplačen, medtem ko M$, kljub deklarirani brezplačnosti ni. In je njegova plačljivost, da jo plačamo s svojo zasebnostjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

trnvpeti ::

>Absolutno, na rač., kjer dela Win 7, za nobeno ceno ne grem na Win 7.
tu si verjetno mislil w10

se bo pac potrebno zavedati, da je potrebno razmisljati dolgorocno o sistemskih zahtevah za gostujoce programe
w10 je zelo negostuljuben sistem, pardon ni vec niti sistem , je storitev

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Poglej pod obsoletno zastarljivost v francoski časopis, pa boš videl.
Ti govoriš o planned obsolescence oziroma built-in obsolescence. To ni tisto, kar je zapisal solatko.

k4vz0024 je izjavil:

Linux je dejansko brezplačen, medtem ko M$, kljub deklarirani brezplačnosti ni. In je njegova plačljivost, da jo plačamo s svojo zasebnostjo...
Windows seveda ni brezplačen, ne deklarirano ne kako drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

trnvpeti je izjavil:

>Absolutno, na rač., kjer dela Win 7, za nobeno ceno ne grem na Win 7.
tu si verjetno mislil w10

se bo pac potrebno zavedati, da je potrebno razmisljati dolgorocno o sistemskih zahtevah za gostujoce programe
w10 je zelo negostuljuben sistem, pardon ni vec niti sistem , je storitev



Točno tako. Vendar pa M$, tega ne odvezuje, da dela po svoje. Poleg tega pa ali ga sploh oglašuje kot storitev? Je pa to dober trik, kako zaobiti naš pravni sistem.

bluefish> "Windows seveda ni brezplačen, ne deklarirano ne kako drugače."

S tem se s teboj strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

S tem se s teboj strinjam.
Odlično, vsaj v nečem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

k4vz0024 ::

trnvpeti je izjavil:

>Hja, ali pa bo folk za mission critical sisteme končno presedlal na alternativne OS-e, kje zadeve pač delajo.

eni so kupili recimo w7 za mission critical sistem, sedaj se je to porusilo
in sedlanje nekam drugam ni tko enostavno, in stane


Natanko tako.

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

S tem se s teboj strinjam.
Odlično, vsaj v nečem.



Sem vedno za kritični diskurz:)

Solatko> "Glede na to, da pokrivajo tudi velike multinacionalke, državne uprave, banke,........, dvomim, da kaj dosti trgujejo z informacijami, ki jih hote ali nehote pridobijo."

Tvoje verovanje v vsemogočnost varstva zbranih podatkov s strani M$, je omajal prispevek v sosednji temi, kje so vdrli v tričrkovno agencijo. Če vderejo tja, lahko tudi v M$ oz. če že nimajo mogoče podatkov od M$....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Sem vedno za kritični diskurz:)
Super.
Torej bomo le izvedeli za konkretne zakone, ki jih MS krši glede tvoje lastninske pravice? Morda še kaka malenkost glede zlobnih firm, ki ne zagotavljajo 20+ let delovanja izdelkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

poweroff ::

k4vz0024 je izjavil:

O ja, aaj dela, ampak samo polovično. Polovico funkcij pa ne. Kaj naj torej s takim sistemom, ki dela polovično?

Če dela točno tista polovica, ki jo ti rabiš, ga lahko uporabiš, ne?

k4vz0024 je izjavil:

Ko bo Linux vsaj toliko imel popolno funkcionalnih gonilnikov za periferne naprave, bom prvi, ki bo migriral nanj...

Ja, to se pa strinjam. Če ne dela gonilnik za krmiljenje nekega obskurnega satelita, potem nima smisla migrirat na Linux.

Še enkrat: če ti obstoječe naprave delujejo, kaj je razlog, da ne migriraš?

k4vz0024 je izjavil:

Pa ko bo še nekoliko bolj prijazen do uporabnikov, ki niso iz rač. stroke...

No, tale je pa bosa. Se vidi, da Linuxa v življenju še povohal nisi. Kar te seveda ne ovira, da ne bi pametoval o njem.
sudo poweroff

k4vz0024 ::

Soltko> "Tvoja lastninska pravica se ne more sekat z mojo pravico, da sem na netu varen pred zlobno kodo, ki prihaja iz meposodobljenih sistemov."

Mešaš vzrok in posledico. Meni LP daje pravico, da ravnam, kakor želim s svojo stvarjo. To, da pa nekateri zlorabijo mojo lastninsko pravico, da mi okužijo moj računalnik, pa po pravu nima nobene zveze, ker je nekdo drug zlorabil mojo lp in jaz za taka dejanja ne odgovarjam....

poweroff je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

O ja, aaj dela, ampak samo polovično. Polovico funkcij pa ne. Kaj naj torej s takim sistemom, ki dela polovično?

Če dela točno tista polovica, ki jo ti rabiš, ga lahko uporabiš, ne?

k4vz0024 je izjavil:

Ko bo Linux vsaj toliko imel popolno funkcionalnih gonilnikov za periferne naprave, bom prvi, ki bo migriral nanj...

Ja, to se pa strinjam. Če ne dela gonilnik za krmiljenje nekega obskurnega satelita, potem nima smisla migrirat na Linux.

Sem res le le povohal z live disto....


Še enkrat: če ti obstoječe naprave delujejo, kaj je razlog, da ne migriraš?

k4vz0024 je izjavil:

Pa ko bo še nekoliko bolj prijazen do uporabnikov, ki niso iz rač. stroke...

No, tale je pa bosa. Se vidi, da Linuxa v življenju še povohal nisi. Kar te seveda ne ovira, da ne bi pametoval o njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

trnvpeti ::

>Še enkrat: če ti obstoječe naprave delujejo, kaj je razlog, da ne migriraš?

stroski

k4vz0024 ::

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sem vedno za kritični diskurz:)
Super.
Torej bomo le izvedeli za konkretne zakone, ki jih MS krši glede tvoje lastninske pravice? Morda še kaka malenkost glede zlobnih firm, ki ne zagotavljajo 20+ let delovanja izdelkov?



Konkretno si preberi, kaj pomeni LP po SPZ. Lenobe ne podpiramo...

trnvpeti je izjavil:

>Še enkrat: če ti obstoječe naprave delujejo, kaj je razlog, da ne migriraš?

stroski


+1 Se podpišem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Lenobe ne podpiramo...
Neargumentirane debate tudi ne. Navsezadnje se domnevno spoznaš na pravo. Člene lahko povlečeš iz rokava.

Ampak OK, sem preletel. Zakaj že leta nazaj nisi tožil MS, ker ti recimo ne omogoča vpogleda v kodo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

darkolord ::

k4vz0024 je izjavil:

Mešaš vzrok in posledico. Meni LP daje pravico, da ravnam, kakor želim s svojo stvarjo. To, da pa nekateri zlorabijo mojo lastninsko pravico, da mi okužijo moj računalnik, pa po pravu nima nobene zveze, ker je nekdo drug zlorabil mojo lp in jaz za taka dejanja ne odgovarjam....
To že, ampak Windows ni tvoj.

k4vz0024 ::

Zato, ker sem do nedavnega zaupal M$. Ko pa je vohunjenje v Win 7, dal pod obvezne popravke, sem izgubil zaupanje.

darkolord je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Mešaš vzrok in posledico. Meni LP daje pravico, da ravnam, kakor želim s svojo stvarjo. To, da pa nekateri zlorabijo mojo lastninsko pravico, da mi okužijo moj računalnik, pa po pravu nima nobene zveze, ker je nekdo drug zlorabil mojo lp in jaz za taka dejanja ne odgovarjam....
To že, ampak Windows ni tvoj.



Odvisno s katerega pr. zornega kota gledamo. Z vidika prava EU veljajo vse pravice iz stvarne napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Odvisno s katerega pr. zornega kota gledamo. Z vidika prava EU veljajo vse pravice iz stvarne napake.
Zakaj teh pravic ne uveljavljaš?

k4vz0024 je izjavil:

Zato, ker sem do nedavnega zaupal M$. Ko pa je vohunjenje v Win 7, dal pod obvezne popravke, sem izgubil zaupanje.
Pa jih še kar nisi tožil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

poweroff ::

trnvpeti je izjavil:

>Še enkrat: če ti obstoječe naprave delujejo, kaj je razlog, da ne migriraš?

stroski

E, pol pa ni problema.

Očitno je škoda zaradi Windows updatov še dovolj nizka, da ne preseže stroškov prehoda. V takem primeru res nima smisla prehajati.

Če seveda imaš stroške pravilno preračunane in ne gre zgolj za neke psihološke ocene.

V tem primeru mi tudi ni jasno čemu se pritožuješ. Pod črto si namreč še vedno v plusu.
sudo poweroff

k4vz0024 ::

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Lenobe ne podpiramo...
Neargumentirane debate tudi ne. Navsezadnje se domnevno spoznaš na pravo. Člene lahko povlečeš iz rokava.

Ampak OK, sem preletel. Zakaj že leta nazaj nisi tožil MS, ker ti recimo ne omogoča vpogleda v kodo?



Če bi sledil mojemu sodelovanju na tem forumu, bi videl, da se dokaj dobro spoznam. Najmanj tako kot kolega Lakotnik in Žiga.

Je pa to tak očitek, kot, da biti jaz očital, da se domnevno spoznaš na programiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

poweroff je izjavil:

Očitno je škoda zaradi Windows updatov še dovolj nizka, da ne preseže stroškov prehoda. V takem primeru res nima smisla prehajati.
Hm, tule govorimo o mission critical sistemih, folk pa brez predhodnega temeljitega testiranja namešča popravke, po možnosti avtomatsko?

Jao.

k4vz0024 je izjavil:

Če bi sledil mojemu sodelovanju na tem forumu, bi videl, da se dokaj dobro spoznam. Najmanj tako kot kolega Lakotnik in Žiga.

Je pa to tak očitek, kot, da biti jaz očital, da se domnevno spoznaš na programiranje.
Se ne spoznam.

Nisi odgovoril na vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

bluefish je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Odvisno s katerega pr. zornega kota gledamo. Z vidika prava EU veljajo vse pravice iz stvarne napake.
Zakaj teh pravic ne uveljavljaš?

k4vz0024 je izjavil:

Zato, ker sem do nedavnega zaupal M$. Ko pa je vohunjenje v Win 7, dal pod obvezne popravke, sem izgubil zaupanje.
Pa jih še kar nisi tožil.



Ker ne mislim izgubljati časa za druge, če lahko stvar rešim na svoj način.

AndrejO ::

ales85 je izjavil:

Aja, zato imam nastavljene vsaj odložene posodobitve v Win10. Poleg tega pa gre meni še precej na živce posodabljanje "pod mus". K sreči se da to "popraviti" vsaj v Pro različici.

Od Anniversary naprej se tega v Pro več ne da "popraviti". Potreboval boš Ent ali Edu.

k4vz0024 ::

Bluefish, moja debata je argumentirana. Povedal sem, katere zakone je treba prebrat in izluščiti člene. Vseh zakonov pa ne znam na pamet. Zato pa so v pisni obliki, da se vanje pogleda. To pa lahko storiš tudi ti, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

solatko ::

Si pred nakupom prebral EULA-o? Si stisnil "se strinjam"?

Kaj sedaj jokaš?

Programsko opremo ne kupiš, temveč daš prispevek za uporabo, torej windows katere koli serije ni tvoj, v EULI pa lepo piše, da si M$ pridržuje pravico do sprememb, celo brez predhodnega obvestila uporabnikov.

Zemlja na kateri stoji tvoja hiša, tudi ni tvoja, oziroma je, do določene globine, država pa ti jo lahko v določenih situacijah vzame, oziroma podržavi, če je širši interes močnejši, od tvoje lastninske pravice.

M$ bo kršil tvojo zasebnost, ko se bojo z njegovo pomočjo, tvoji zasebni podatki pojavili pri nekom drugem. Dokler ne operira s tvojimi podatki, imenom, naslovom, telefonsko številko, tvojimi povezavami,......., mu boš težko dokazal poseganje v tvojo zasebnost.
Verjemi, da ima M$ boljšo zaščito pred vdori, od vseh tričrkovnih organizacij, bank,...... in, da so tvoji podatki varni, kot v kadrovski službi, banki, JU, ali pa še bolj, sicer jim poslovni svet, ki je veliko bolj občutljiv in veliko bolj na udaru, nebi zaupal svojega poslovanja, razvoja,.......

Kolektivna tožba je pa možna v vseh primerih, kjer je kršena kakršna koli pravica, nekaj posameznikom, ki se povežejo in vložijo tožbo. Ne mešaj tožbe, z odškodninskim zahtevkom.
Delo krepa človeka

ZigaZiga ::

MrStein je izjavil:


a kaki ISP pošilja napovedi izpadov na email? Se mi zdi, da je Amis to celo počel


Da, pošilja, Softnet. Običajno 1 teden prej. Oziroma on svojim podložnikom, malim lokalnim ISPjem, oni pa potem naprej, avtomatsko, če je pravilno konfigurirano.

dripac je izjavil:


Malo nerodno zanjga, ampak jo bo "fural" dokler je ne vzame hudič. Ali naj jo raje vrže ven in nabavi novo za pol miljončka, ker je nihče več ne podpira? Čeprav opravlja vse BP.

Že skoraj malo filozofsko vprašanje ja.


Še en tak primer; ne tako ekstremen, pa vseeno. Nekih 10 let stara mašina z WinXP zaradi verzije profesionalnega programa, ki deluje samo na XPju. Zadnja verzija verjetno predraga; za ustrezen prenos podatkov s stare na novo verzijo bi moral kupiti še kakšno vmesno verzijo ali pa na roke v najnovejšo vnašat.
Se pa vsaj XP ne posodablja sam od sebe :P

Nazaj k 10ki. Sicer nisem še posodobil, odlašam. Mi pa že od nadgradnje z Win 8.1 ne dela kot bi mogla, ima rahle vedenjske motnje. Hvalabogu sem dovolj toleranten, da mi še ni natrgalo živcev, čeprav me vedno strese, ko mi napiše, da moram ponovno zagnat računalnik zaradi posodobitev. Ob priliki bo treba na čisto namestit, pa bo bolje, upam.

solatko ::

ZigaZiga - Če od te mašine nisi odvisen, potem boš pač delal, dokler ne bo vse skupaj vzel hudič, produktivnosti pa to verjetno ne služi najbolje. Mašina bi morala že nekaj krat zaslužit novo.

Tudi tvoj računalnik, pri katerem premišljaš ali nadgradit ali ne, ti verjetno ne nosi veliko profita, saj je ravno tako že amortiziran (sklepam na podlagi nadgradnje na 8.1 in problemov, ki jih navajaš). Meni je stara delovna postaja na 1366 podnožju ravno tako delala probleme na 8.1, kompleten preizkus w10 pa do danes ni pokazal niti enega problema, ravno tako gor delujejo b.p. xerox 3140 in neka malo starejša Logitech-ova kamera in ogromno testnega SW in HW.

7-ica nikoli ni delovala b.p., vedno so se pojavljali problemi s čisto dobrimi diski (windows je našel error na eni od naprav in je potem skeniranje 6-ih, b.p. diskov, trajalo 3 ure, preden je sistem, kao preložil nekaj 100k failov).
Na vsakih nekaj dni in ob vsakem ponovnem zagonu, je bilo to kar mučno.
Zadeve so izginile z instalacijo 8-ice, so se pa pojavile druge težave z grafiko, zvočno, mrežno kartico.
Z 10-ko, od prvega testnega builda ni bilo prav nikakršnih težav.

Mi je pa na Asus-u x55c z 10-ko postala neuporabna kamera, je pa res, da zanjo Asus nikoli ni izdelal gonilnika, je pa do 10-ke delala b.p..
To je edina težava novega sistema, ki mi brez problemov deluje na 6-ih napravah in niti na misel mi ne pride, da bi sploh še pogledal 7-ico, ki je še vedno instalirana na enem disku v delovni postaji.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Hehe, stalno je treba nekaj šraufwt, ampak to niso stroški. Očitno se vam splača ostati na Windoze okolju...
sudo poweroff

trnvpeti ::

>Hehe, stalno je treba nekaj šraufwt, ampak to niso stroški. Očitno se vam splača ostati na Windoze okolju...
kdo je rekel, da sraufanje ni strosek
mogoce se pa še vedno splaca sraufat in ostat na winsih, kot pa razmislit, zaceti in narediti prehod na drugo okolje
in za prehod rabis vecjo strokovnost(in se mero kmecke logike in izkusenj), kot pa samo sraufat in ostat

poweroff ::

trnvpeti je izjavil:

mogoce se pa še vedno splaca sraufat in ostat na winsih, kot pa razmislit, zaceti in narediti prehod na drugo okolje
in za prehod rabis vecjo strokovnost(in se mero kmecke logike in izkusenj), kot pa samo sraufat in ostat

To bo bistvo. ;)

V glavnem, kot je bilo že rečeno, Microsoft ima pravico in celo na nek način dolžnost pripravljati posodobitve. Vi ste samo najemniki tega softwera. Če komu kaj ne paše, ima vso pravico, da softwera ne uporablja.

Ni torej razloga za jamrarijo.
sudo poweroff

trnvpeti ::

>Vi ste samo najemniki tega softwera. Če komu kaj ne paše, ima vso pravico, da softwera ne uporablja.
sw najames pod dolocenimi pogoji
dvostranskimi
s pogodbo, nekimi obveznostmi

>dolžnost pripravljati posodobitve
posodobitve v winsih so se izrodile in imajo sedaj cisto drugi namen

je sedaj kaj bolj jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški zvezni trojanec na tapeti

Oddelek: Novice / Varnost
336915 (4687) jype
»

program za ''živo sliko'' iz kamere

Oddelek: Programska oprema
61518 (1281) Tear_DR0P
»

VIA uporablja USB 3.0 v drugačne namene

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
63830 (2801) Jst
»

iz mini kasete v kameri,na računalnik kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
73600 (3447) sloxl8
»

digitalni fotoaparat=WebCam

Oddelek: Strojna oprema
133086 (2615) hihitavc

Več podobnih tem