» »

Kako do ustanovnega kapitala?

Kako do ustanovnega kapitala?

«
1
2

Peroneus ::

Želim ustanoviti d.o.o., za kar potrebujem minimalno 7.500€ osnovnih sredstev. Kreditno nisem sposoben, angelov varuhov nimam, prav dosti lastnine takisto ne. Sicer sem pameten za znoret itd, ampak to si lahko nekam vtaknem. ;(( Obstaja kakšna možnost, sploh, če narameravam obdržat 100%-ni delež v podjetju?
  • zaklenil: bluefish ()

cekr ::

Če nimaš začetnega kapitala, raje odpri s.p. pa boš kasneje prešel na doo, ko ti bo denar letel v potokih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Peroneus ::

S.p. žal ne pride v poštev, razlogov za to je več, poleg tega bi del tega denarja šel za poplačilo zunanjih izvajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Peroneus ()

mtosev ::

če maš kakšen izdelek je tukaj kickstarter
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ice-Heki ::

Peroneus je izjavil:

S.p. žal ne pride v poštev, razlogov za to je več, poleg tega bi del tega denarja šel za poplačilo zunanjih izvajalcev.


Nimaš še 7.500 EUR pa bi že del njih porabil za poplačilo zunanjih izvajalcev?

jype ::

Peroneus> S.p. žal ne pride v poštev, razlogov za to je več, poleg tega bi del tega denarja šel za poplačilo zunanjih izvajalcev.

Če razloge našteješ, boš morda koga prepričal.

sandmat ::

Peroneus je izjavil:

S.p. žal ne pride v poštev, razlogov za to je več, poleg tega bi del tega denarja šel za poplačilo zunanjih izvajalcev.


tole zveni malo bolj zakomplicirano kot je zvenelo osnovno vprašanje. Če opišeš kontekst nam bo lažje razumet kaj poskušaš narest in ti bomo lažje svetovali.

Tilen ::

Ne želi odgovarjati z vsem svojim premoženjem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ice-Heki ::

Lahko pa kupiš d.o.o.?

cekr ::

Tilen je izjavil:

Ne želi odgovarjati z vsem svojim premoženjem.


Potem že v osnovi dvomi v svoj posel in nima čistih računov do podizvajalcev.

Zaradi takšnega razmišljanja, je cela država v ....
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Invictus ::

Če ne znaš zaslužiti 7500 EUR za zagon firme, tudi firma ne bo uspešna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blue ::

v osnovni kapital se šteje tudi premoženje, ki ga prineseš na podjetje.. računalnik, pisalna miza... (hint, hint)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

111111111111 ::

Peroneus je izjavil:

Sicer sem pameten za znoret itd, ampak to si lahko nekam vtaknem. ;(( Obstaja kakšna možnost, sploh, če narameravam obdržat 100%-ni delež v podjetju?


Evo cvet inteligence. Za 400EUR http://www.odpripodjetje.si/

Samo tako kot je zgoraj napisano, če nisi sposoben zaslužit 7500EUR oz. dobiti toliko osnovnih sredstev, je morda bolje da se tega ne lotevaš.

EDIT: Sem pogledal drobni tisk in je cca. 700EUR cena.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Peroneus je izjavil:

Sicer sem pameten za znoret itd, ampak to si lahko nekam vtaknem. ;(( Obstaja kakšna možnost, sploh, če narameravam obdržat 100%-ni delež v podjetju?

Najprej odpreš normiran s.p. ali greš v službo, prihraniš in nato odpreš d.o.o.
Če imaš kako premoženje ga pa lahko zastaviš.

Nato morda propadeš ali pa uspeš in poslušaš zgodbe, kako podjetniki uspevajo samo z izkoriščanjem drugih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harvey ::

blue je izjavil:

v osnovni kapital se šteje tudi premoženje, ki ga prineseš na podjetje.. računalnik, pisalna miza... (hint, hint)

Ja stvarni vložek, vendar mora biti vezano na dejavnost in pa račun ne starejši kot 3 mesece, drugače je potrebna cenitev, da se ugotovi realna vrednost vložka.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Joze_K ::

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ne želi odgovarjati z vsem svojim premoženjem.


Potem že v osnovi dvomi v svoj posel in nima čistih računov do podizvajalcev.

Zaradi takšnega razmišljanja, je cela država v ....


jap, tole tudi meni na misel pride,.. ali pa kaka goljufija z davki....

tudi tole, da je na Slotech prijavljen od 15.08.2016 21:01:00... pove vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

buttplugs ::

Tilen je izjavil:

Ne želi odgovarjati z vsem svojim premoženjem.

Pol lahko gre za hustlerja .... ali pa do loan sharkov.
>> Ah, če noče odgovarjati s svojim premoženjem, potem več kot očitno ne bo upal razpolagati s svojim življenjem.
Bi pa bilo bolje, da to temo kar zapreš, ker kar smrdi na nateg.

Ti pa jaz povem kaj storiti. Pojdi v fabriko delat ker več kot očitno nisi sposoben furati biznisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

jype ::

Morda ima čisto legitimen primer, ni ga treba kar vnaprej obsojat.

Je pa na njem, da ta primer jasno predstavi, če želi, da mu pomagamo.

Furbo ::

Kje ste se vzeli vsi s svojimi predsodki, ni vsak d.o.o. mišljen kot nateg, kaj sploh delate v temi, če podjetništva še od daleč niste povohali nikoli?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cekr ::

Furbo je izjavil:

Kje ste se vzeli vsi s svojimi predsodki, ni vsak d.o.o. mišljen kot nateg, kaj sploh delate v temi, če podjetništva še od daleč niste povohali nikoli?

Ni vsak posel nateg, je pa lepo, da je vse čisto na belem. Ne, da se na vsemogoče konce zapufaš potem pa v stečaj. Seveda brez posledic za tvojo denarnico.
Polno je takšnih poslov v državi. En drugemu ne plačujejo. Zadnji v verigi pa nastrada.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tikitoki ::

Peroneus je izjavil:

Želim ustanoviti d.o.o., za kar potrebujem minimalno 7.500€ osnovnih sredstev. Kreditno nisem sposoben, angelov varuhov nimam, prav dosti lastnine takisto ne. Sicer sem pameten za znoret itd, ampak to si lahko nekam vtaknem. ;(( Obstaja kakšna možnost, sploh, če narameravam obdržat 100%-ni delež v podjetju?


Vsaj vcasih si lahko kupil d.o.o. in je bilo to to.

Oberyn ::

Lahko ustanoviš komanditno družbo. Na tak način sem tudi sam začel, ker nisem imel denarja za osnovni kapital. K.d. ne pozna osnovnega kapitala, zato pa odgovarjaš za poslovanje s svojim osebnim premoženjem. Dodatno potrebuješ najmanj še enega družbenika (ki pa ne odgovarja s svojim premoženjem). Če imaš v planu ribarjenje v kalnem, potem sicer ta oblika ni primerna zate. Meni je to pomagalo, dokler nisem dovolj zaslužil, da sem firmo prekvalificiral v d.o.o. Ne vem, kako je danes, ampak v tistih časih nisem bil na firmi niti zaposlen, torej poslovala je brez zaposlenega, tako da so bili stroški poslovanja res minimalni. Pozneje, ko je bilo dovolj prihodkov, sem se zaposlil kot direktor. Ampak začel sem pa točno z 0 denarja v žepu - torej tisto, kar tebe muči, če prav razumem.

bluefish ::

Danes je to verjetno d.n.o.

nekikr ::

Torej, rabiš cca. 1000€ in kupiš firmo. Če nimaš in ne moreš dobiti/zaslužiti jurja, potem si naredi največjo uslugo v življenju in se ne podajaj v to.

Miha 333 ::

bluefish je izjavil:

Danes je to verjetno d.n.o.

Ne, bo kar še vedno k.d.

ohnowhy ::

tako boš res težko pritegnil vlagatelje, idejo v grobem predstavi, kakšne številke navedi
za začetek si poglej vsaj to

Red_Mamba ::

padete pa tud na vsakega trolla.
15.8. se je prijavil in to je edina tema :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

buttplugs ::

lejga mudel. Sem v eni manjsi firmi. Z vsemi (ne)premicninami je vredna za nekajkratnik vrednosti tvojega zivljenja in vsega kar bos kdaj v zivljenju zasluzil.
Do kakega razgovora clovek ? Saj se firme nisi sposoben ustanoviti.... Sedaj pa lepo odnesi svoj neobstojeci ponos in zradiraj, preden ribico kot si ti poje nekdo, ki dejansko firmo fura ze ohoho let to je nekdo, ki je poslu ze utecen in zna tudi lobirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

Miki N ::

OP, sposodi si zasebno.

Seveda boš moral biti za ta hec bolj čustveno kalibriran, brez izpadov. Zapomni si - ti si tisti, ki rabi keš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

nekikr ::

Tisti, ki sem vas citiral, pri meni ne bi prišli niti do razgovora. Bleferje, fičfiriče in špekulante vašega tipa namreč zavoham na tisoč kilometrov. Primerni ste za v taborišče in pod tuš, tako kot vsi predstavniki slaboumne populacije.

Pa si res "pameten za znoret", ja. Da nisi že znorel?

Niti ne poskušajte s pridigami tipa "s takšnim odnosom ne boš prišel nikamor", jaz se s takšnimi ljudmi običajno sploh ne ukvarjam, preprosto jih pošljem nazaj za tekoči trak in potem ignoriram.

Ampak, če bi bil ti vsaj za tekočim trakom, bi lahko prišel z nekaj prihranki do kredita za teh micenih 7.500EUR. S super poslovno idejo pa takoj, v petih minutah. Nekaj ne štima potem tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

s1l3 ::

Ponavadi ne odgovarjam v takih temah. Samo OP you suck. Res kaksen podn od odnosa. Self entitled millennials

Joze_K ::

tukaj res ne štima ne,.. ker je pompozen bedak...ki ima idejo, da svet funkcionira kot v računalniških igricah... in kjer vsi komaj čakajo, da bodo Mr.Pomembnemu lahko uslugo naredili....
.. če ne bi imel skritih namenov...ali se sramoval svoje umotvorine pa si ne bi rabil novega Nicka naredit za to temo... ni dvoma, da imaš tudi "svoj" Nick tu s katerim drugače operiraš..

MadMen ::

Še eden 'poseben' mamin sonček, ki bo odkril da le ni tako poseben in da niti ni sonček, je en poprečen Jože z takimi ali drugačanimi karakternimi problematikami.

Peroneus ::

Miki N je izjavil:

OP, sposodi si zasebno.

Seveda boš moral biti za ta hec bolj čustveno kalibriran, brez izpadov. Zapomni si - ti si tisti, ki rabi keš.

Eh, bom raje brez posojila. Bo pač trajalo vsaj kakšna dva meseca, da spravim pod streho teh sedem jurjev, ampak ni panike, saj tako se pa spet ne mudi.

IRL pa ni nobenih izpadov, se mi noben ne upa nič rečt, hehe.

Hvala za pomoč :)

Kebo ::

7.500 v 2 mesecih, če se ne ukvarjaš z drogami potem dvomim.

MadMen ::

Bolj se poraja vprašanje zakaj jih že do sedaj ni zbral, če pravi da jih lahko v dveh mesecih :)):))

Machete ::

Zakaj ste toliko pametni in pišete vse razen odgovora? Kaj pa če proda eno sliko ali pa avto in ma 7.5k v eni uri?
7 jurjev si sposodi od žlahte, če jo imaš. Če si prepričan v svojo pot ni to tako velik denar. Posojila niso noben bavbav, če veš kaj delaš. V poslovnem svetu pa so celo zaželjena. Vsaj del ekonomske stroke jih zagovarja, kot naraven in nujen del portfolija podjetja. Pametni služijo s tujim denarjem ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Kebo> 7.500 v 2 mesecih, če se ne ukvarjaš z drogami potem dvomim.

Tolk se da v IT zaslužit v enem dnevu.

(V mojem primeru recimo s celodnevno delavnico o specifični tehnologiji.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Machete ::

Pustite no svoje lulke izven teme. Ker potem manjka samo še Invictus, da pove, da to zasluži med malco.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kogledom ::

Super, jype, zate, ampak to pomaga OP-ju kako že? Verjamem pa, da pomaga tvojemu egu.

Sam sem za odprtje d.o.o. ja šel na banko po kredit. Po resnici povedal zakaj rabim denar, odprl firmin račun na isti banki kot sem bil sam. Ker nisem imel drugih kreditov je bilo to enostavno izvedljivo.

Eni to res zaslužijo med malico, ampak tudi za navadnega smrtnika to ni nek denar, če je le resen interes v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kogledom ()

N0t0ri0us ::

Enkrat sem med malico prodal avto za 8000€.. 8-)

Starodavni ::

Jaz se strinjam s komentarji, da taka objava kot je na vrhu te teme ni ravno spodbuden kazalnik. Na lepe oke tip napiše, da rabi posojilo, ne napiše pa kakšni so razlogi, kakšen načrt ima, kako bo to posojilo odplačeval, koliko obrestne mere zdrži, s čim ga bo zavaroval - premičnina, nepremičnina itd. Danes je lahko odpreti firmo, težje je pa uspeti v krutem trgu in prosperirati. Veliko firm propade, preden sploh uspe in to zato, ker niso bili realni ali pa so imeli premalo izkušenj.

Vse to potem daje vtis, da hoče avtor teme samo pokasirati denar od tukajšnjih ali drugih ljudi in nato izginiti. Ostali pa si naj obrišejo pred nosom.

kogledom ::

Peroneus je izjavil:


Eh, bom raje brez posojila. Bo pač trajalo vsaj kakšna dva meseca, da spravim pod streho teh sedem jurjev, ampak ni panike, saj tako se pa spet ne mudi.


No s to izjavo si pa resnično pokazal, da nimaš tistege, kar nekdo s svojo firmo nujno potrebuje, da bo uspešen.

Točno v primeru, ki si ga sam opisal, je kredit najbolj logična izbira! In pri firmi se vedno mudi, verjemi.

jype ::

kogledom> Super, jype, zate, ampak to pomaga OP-ju kako že? Verjamem pa, da pomaga tvojemu egu.

Ja, seveda mu pomaga. Pa pomaga tudi OPju. Če potrebuje denar, si ga bo lahko sposodil takoj, ko prepričljivo razloži, čemu ga potrebuje in kdaj ga bo lahko vrnil.

Zdaj je itak izjavil, da ga situacija zanima bolj akademsko.

Ko sem jaz ustanavljal prvi d.o.o. sem si dva milijona sto jurjev tolarjev za osnovni kapital za slabo leto dni izposodil pri banki in ga vrnil, ko sem dovolj zaslužil. Zasebno posojilo mi na kraj pameti ni padlo, ker nisem bil niti približno dovolj prepričan v uspeh, da bi lahko komurkoli zagotovil, da bom denar dejansko lahko vrnil (banka mi je pa dala kredit za 10 let, ki bi ga lahko odplačeval tudi z nabiranjem praznih pločevink in plastičnih zamaškov, če bi šlo čisto vse narobe).

kogledom> Točno v primeru, ki si ga sam opisal, je kredit najbolj logična izbira! In pri firmi se vedno mudi, verjemi.

Koliko se mudi, je zelo odvisno od situacije. Veliko podjetij se ustanovi šele ko več ljudi več let v svojem prostem času trdo dela, da pridejo do trenutka, ko je treba rezultate dela začet tržit. Vsekakor je kredit čisto legitimna izbira, kadar je treba pohiteti, sicer pa lahko tudi varčuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kogledom ::

Izjavil je, da bi moral vsaj 2 meseca čakati, da bi prišel do denarja. Tukaj je razlogov za čakanje lahko več (prodaja , vezane vloge, odpravnina...)

Denar pa potrebuje sedaj, ker ima sedaj priložnost za tržno nišo. Če to ni dober argument za kredit, potem pa ne vem, kaj je. Seveda je pa potrebno tistemu, ki ti kredit odobri, malo bolj podrobno razložiti od kje naj bi čez nekaj mesecev kreditojemalec lahko sposojeno tudi vrnil.

Je pa tako, da je ustanovni kapital namenjen poslovanju firme. Ko firmo zapre, bo ustanovni kapital dobil nazaj - ali pa tudi ne, če je zapre zaradi bankrota. Iz tega denarja si lahko tudi izplača prvi 2 plači, do prvih prihodkov. Iz plač pa lahko sproti plačuje kredit, ki ga je vzel osebno.

Kakorkoli, jamranje za ustanovni kapital je najboljši pokazatelj nepripravljenosti na podjetništvo.

PS: Enkrat sem se hotel s svojim d.o.o. prijaviti na nek razpis, kjer je bil eden izmed pogojev ustanovni vsaj 30k EUR. Moje podjetje je imelo samo minimum, ker za tekoče poslovanje več nisem potreboval. Ko sem poklical in se pozanimal še o drugih podrobnosti, so me vsi takoj zavrnili, da nimam kaj za vpraševat, ko pa nimam ustanovnega kapitala. Seveda se nisem pustil takoj odgnati.
Na razpis se potem nisem prijavil iz drugih razlogov. Ampak, dodatnih 25k EUR mi ne bi bilo težko dobiti (na banki, sorodnikih, s prodajo premoženja...), če bi na podlagi tega dobil še več (nepovratnih) sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kogledom ()

jype ::

kogledom> Denar pa potrebuje sedaj, ker ima sedaj priložnost za tržno nišo.

Naj razloži, kakšno priložnost ima, pa bodo tisti, ki mu denar lahko posodijo, presodili o tveganjih. Če ga je strah, da mu bodo ukradli idejo, je pa verjetnost, da mu bo kdorkoli kaj posodil, precej nizka. Potem je zanj bistveno enostavneje, da kredit dobi na banki.

kogledom> Kakorkoli, jamranje za ustanovni kapital je najboljši pokazatelj nepripravljenosti na podjetništvo.

Ja, v splošnem to drži. Ustanovni kapital ni tista reč, ki bi jo bilo težko pridobiti.

sandmat ::

jype je izjavil:

kogledom> Denar pa potrebuje sedaj, ker ima sedaj priložnost za tržno nišo.

Naj razloži, kakšno priložnost ima, pa bodo tisti, ki mu denar lahko posodijo, presodili o tveganjih. Če ga je strah, da mu bodo ukradli idejo, je pa verjetnost, da mu bo kdorkoli kaj posodil, precej nizka. Potem je zanj bistveno enostavneje, da kredit dobi na banki.


sej ne vem, ampak se mi zdi, da jure že 3 poste implicitno ponuja tisti denar, če mu bodoči podjetnik zna pokazat smiselno idejo. Po nadaljnjih objavah sklepam, da ga OP še ni kontaktiral?

Or maybe it's just me ;)

jype ::

Ja, tako nekako. Sicer denarja nimam dobesedno v žepu, ampak tečaj bitcoina je trenutno dovolj visoko, da bi tak znesek lahko pogrešal, če bi s tem nekomu olajšal začetek poslovanja in bi ocenil, da je dovolj verjetno, da bo denar v doglednem času tudi vrnil (take zneske sem že posojal, tudi takšnim, ki jih nikoli niso vrnili).

Po drugi strani pa veliko raje vidim, da vzame kredit, ker bo tako pod precej manjšim stresom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mare2 ::

jype je izjavil:



Po drugi strani pa veliko raje vidim, da vzame kredit, ker bo tako pod precej manjšim stresom.


Verjetno ni "kreditno sposoben". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

Peroneus je izjavil:

S.p. žal ne pride v poštev, razlogov za to je več, poleg tega bi del tega denarja šel za poplačilo zunanjih izvajalcev.

Jah zaslužiš jih. Nosiš omare, pobiraš krompir, krimpaš utp kable...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podjetje (d.o.o.)- direktor ter lastnik

Oddelek: Loža
188147 (440) DamijanD
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12516834 (12228) Ahim
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114675 (12279) PrihajaNodi
»

Skupina bodočih študentov in d.o.o.

Oddelek: Loža
142742 (2006) kogledom
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217084 (15956) Spy

Več podobnih tem