» »

leatherman multi tool

leatherman multi tool

noraguta ::

Vidim kar nekaj tega naokrog. Pomoje povsem neuporabna zadeva ampak. Kaj ljudi zaboga navdušuje pri tek kao kleščah, katere so povsem zanič. Občutek da so mcgajverji?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dreta ::

Ni cisto tako. Leatherman Wave uporabljam ~23 let. Pride prav pri portabl delu,
taborjenju itd. Dalec od neuporabnega.

mailer ::

Zelo uporabna zadeva za različne uporabe in poklice. Je na top listi za nakup.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

noraguta ::

Ponavadi se ti taisti majster loti pz z ph bitom.. pa podobno.
Glede spakovanja. Mislim, da se spakuje proizvajalec.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Da ne omenjamo hard wire ščipalk katere so kvečjemu primerne za baker kje šele za jekleno žico. 1mm potem pa konec za zmeraj. Kaki kakšna konkretna žica.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matobeli ::

ali pa slabega izgovora za nož ki je tam zgolj za čistit zobe med tem ko gruntaš kako ne boš mogel odviti edinega vijaka ki ga moraš v celem letu.

Vanich ::

noraguta je izjavil:

Da ne omenjamo hard wire ščipalk katere so kvečjemu primerne za baker kje šele za jekleno žico. 1mm potem pa konec za zmeraj. Kaki kakšna konkretna žica.


Ajde? Večina (večjih in high-end) novih modelov ima zobe za cvikat žico iz 154CM jekla. Se jih da tudi zamenjat.
Je pa res, da stari modeli teh klešč (glava je samo iz kovaneka jekla - klasa 420 rostfraj) ne bodo precvikali kakšne debele jeklene pletenke. Oziroma - jo bodo, samo bodo pa posledice na rezilu. Gladko ti bodo pa precvikale, recimo, žebelj, tudi kar debel komad. Brez problema. Niso pa to bolt-cutterji. Samo kreten bi šel s tem cvikat jekleno zajlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Martin Krpan ::

Daleč od tega da so (original) neuporabne , so pa brez dvoma najmanj 5x precenjene.

SaXsIm ::

Meni so tej multitooli zakon. Imam vedno v pedrtašlu. Prišlo prav že ogromnokrat. Pa sem človek, ki ima dva kompleta orodja, in enega imam skoraj vedno seboj v avtu.
SaXsIm

noraguta ::

Vanich je izjavil:

noraguta je izjavil:

Da ne omenjamo hard wire ščipalk katere so kvečjemu primerne za baker kje šele za jekleno žico. 1mm potem pa konec za zmeraj. Kaki kakšna konkretna žica.


Ajde? Večina (večjih in high-end) novih modelov ima zobe za cvikat žico iz 154CM jekla. Se jih da tudi zamenjat.
Je pa res, da stari modeli teh klešč (glava je samo iz kovaneka jekla - klasa 420 rostfraj) ne bodo precvikali kakšne debele jeklene pletenke. Oziroma - jo bodo, samo bodo pa posledice na rezilu. Gladko ti bodo pa precvikale, recimo, žebelj, tudi kar debel komad. Brez problema. Niso pa to bolt-cutterji. Samo kreten bi šel s tem cvikat jekleno zajlo.

Za dobrih 30e dobiš knipex cobolt, katere so dejansko uporabne za outdoor. Multitool pa praktično ni nobeden. Podobno je za šraufanje.
Noži, škarice in izvijači so pa itak samo za okras.
Tile multitooli v praksi lahko konkurirajo po mojih izkušnjah povprečnim, niti ne high end kombinirkam. Ranga 5 do 10e.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borisk ::

multitool je jack of all trades, ne moreš tega primerjat z knipex coboltom, s katerim lahko samo žico režeš

noraguta ::

Bol je problem, da je master of none. Po predalih se mi valja nekaj teh zgrešenih kreatur pa jih nisem nikoli uporabil, vsaj ne brez pizdenja. Nakoncu sem ugotovil, da je original leatherman ravno toliko uporaben kot kitajski knockoff za 5e. Oz nekaj kar so kitajci po funkcionalnosti skopirali v nulo. Neuporaben kos kramarije.
V bistvu sem zadnjič gledal kjer na koncu razpreda kaj ima desc vedno s seboj vmes pa ravno naletel na svojo zbirko teh močno predragih igrač. In dam modelu povsem prav. Bolje nekaj s čimer lahko kaj narediš kot pa nekaj s čimer ne narediš ničesar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Heavy ::

Leathermana nimam, imam pa nekaj iz Interdiskonta za 12€.

Prav je prišel že velikokrat. Tudi ko so Uniorke zatajile, ker se niso dovolj razprle. Manjše žeblje cvikal z njimi, montiral avtoradio (prelen da bi šel 15 metrov do garaže), malo vijačil računalnik, odstranil cvek iz podplata čevlja... Zdaj ga imam za stalno v predalu avtomobila, enega pa v torbi (zelo poceni, funkcionalne so samo klešče in odpirači zamaškov/konzerv).

Kar me moti je kratek izvijač. Že res da ima za nastavke, ampak 5cm držala bi čudeže delalo v natrpanih prostorih. Rezilo bi lahko imelo zaponko, da se ne po nesreči zapre.

Še vedno se mi zdi zelo uporaben, za kakšne manjše reči lahko nadomesti kovček z orodjem. Je pa res, da reč velikosti manjše banane ne bo nikoli v celoti nadomestila kovčka z orodjem za resno delo.
#TeamFelix

Okapi ::

Saj ti univerzalci niso namenjeni za rabo doma, niti v avtu. Doma in v avtu imaš škatlo s konkretnim orodjem. Kdor pizdi čez njih, dokazuje samo to, da nima pojma, čemu so namenjeni. Namenjeni so temu, da ga imaš pri roki, ko greš peš ali z biciklom na izlet, ali ko greš na potovanje (brez avta). Skratka, ko pri roki nimaš škatle ali kovčka s konkretnim orodjem.

mancini ::

prvo postaviš čist vprašanje in dobiš odgovor da je to ok, celo super

imam tudi sam že vsaj 10 let wave-a in mi odgovarja ker odpreš nož (rezilo z eno roko)

potem pa začneš z maticami, kabli, ...

leathermani niso namenjeni temu, tako da ko vidiš koga da dela kaj podobnega veš da nima treh čistih

pri takšnih opravilih pogrne tudi charge titanium

seveda pa je razlika ali imaš enega za 20€ ali kvalitetnega za 100

noraguta ::

Isti drek sta. Oz nož za 5e je amerika proti leathermanovem zobotrebcu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Gre pa pri konkretnih žebljih najbrž za napačen prevod.mišljeni so bili nohti ne žeblji namreč.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Protifašistična bariera 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6315381 (13237) Martin Krpan
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11034016 (28101) borisk
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5424841 (18042) krneki0001

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151228 (46388) dzinks63

Več podobnih tem