» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

strani: 1 2 3 4 ... 7

D3m ::

Primerjaš stock vs OC.

Ti pomagam?

|Lenovo E575|A6-9500B|
|Lenovo A10|Mediatek MT8121|

tikitoki ::

Treer je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ko bo NVIDIA ponudila kaj taksnega za dobrih 200 EUR, potem bomo zaceli steti dneve od tega dosezka.

In kje piše, da bo Navi res 200€? Pa tudi če bi bil, bo Nvidia samo prilagodila ceno 2060-ke in so dobri, morda je do takrat sploh ne bojo izdali, saj trenutno z 1060-ko še povsem zadovoljivo krotijo rdeče napade z dvakrat bolj požrešnimi polarisi...

NVIDIA ni spacala se nicesar, kar bi bilo zares nadmocno v midrange. Pravzaprav ima AMD tam do 300 EUR, bistveno boljso ponudbo. In ja, Freesync, hitrejsi GPU in vec RAMa, trumps over little bigger power consumption.

Pizdi čez GPU medtem, ko CPU opravičuje.
|Lenovo E575|A6-9500B|

Treer je izjavil:

Tiste verzije 580-k, ki zares matchajo 1060-ke v performasu, porabijo 220-225w proti 120-125w, res sem hudo falil s to zaokrožitvijo ;((

treer je ocitno nesposoben realne primerjave cesarkoli.

Treer ::

tikitoki je izjavil:

NVIDIA ni spacala se nicesar, kar bi bilo zares nadmocno v midrange. Pravzaprav ima AMD tam do 300 EUR, bistveno boljso ponudbo. In ja, Freesync, hitrejsi GPU in vec RAMa, trumps over little bigger power consumption.

:)):)):)) Nvidia ničesar spodobnega v midrange? hahahaha 1070 je tako kot vse x70 karte pred njo v osnovi (high)midrange karta in samo rdečim, ki nimajo za burek se lahko zahvalite, da je cenovno tam, kjer je...

D3m je izjavil:

Ma, nvidiot, kaj mores. Ogromna razlika v porabi pri INTEL CPUju ni problem. S tem, da ne bobis nic v zameni. Celo drago palcas za privilegij.

AMD je vsaj cenejsi, ima freesync, hitrejsi in vec rama ima. Ne tko, k pr GTX 1060, k je 3 Gb verzija tolk nurfana, da te glava boli, pa se vedno jo poimenujejo enako.

Treer je izjavil:

tikitoki je izjavil:

:)):)):)) Nvidia ničesar spodobnega v midrange? hahahaha 1070 je tako kot vse x70 karte pred njo v osnovi (high)midrange karta in samo rdečim, ki nimajo za burek se lahko zahvalite, da je cenovno tam, kjer je...

Kartico, ki je stala cca. 400 EUR, ne bom dajal v midrange, ki je za gamerje najbolj zanimiv.

Ja, sam AMDju se imamo za zahvaliti, da je INTEL znizala cene CPUjem, uvedel vec jeder za normalno ceno. V 6 letih pred ryzenom, se ni vleiko spremenilo. Sedaj pa koncno dobis soliden CPU za relativno malo denarja.

Ce nebi bilo Polarisa, pa se vprasaj koliko bi stal GTX 1060, pa GTX 1070. Za burek nimajo tvoji mozgani.

To z rdeckami pa je tudi dolgocasno. Si shizofrenik in se ne mores odlept od nekih utvar? Pojdi k zdravniku.

WTF je high mid-rang?
|Lenovo E575|A6-9500B|

According to NVIDIA bo midrange sedaj 500 EUR. 90% gamerjev pa bo na budget:).

StreetRacer ::

RX 580 res tako malo žre?

Intel i5 3570K ~ Gigabyte GA-Z77X-UD3H ~ G.Skill RipjawsX 16GB ~ KFA2 GTX 1070
Zalman 11X Extreme ~ Samsung SSD 120GB ~ Seagate Barracuda 3TB ~ WD Green 4TB
XFX TS 650 Gold ~ Antec 902 V3 ~ LG UltraWide 34UM69G ~ Logitech Z906 ~ PS4 PRO

Odvisno od modela in kaj gledaš na lestvici.

Če razčlenimo tvojo podano lestvico primerjamo

Nitro+ Boost BIOS z GTX 1060 FE stock.

Ter average gaming.
|Lenovo E575|A6-9500B|

To sem čakal.

Alien123 ::

Lepo ga moja 390ka žere
i7 4790| CM Hyper 212 EVO| MSI Z97 GAMING 5| GIGABYTE GAMING OC 2080
NZXT H440| 16GB DDR3| SSD 840 PRO 128GB - EVO 250GB|
Razer Lancehead| ASUS PG348Q| XBOX one| PS4

StreetRacer je izjavil:

RX 580 res tako malo žre?

Itak, zanemarljivih 25% več od 1060 (kot pravi d3m ;(() Če jo naviješ, da je res par % boljša od 1060, žre točno dvakrat več in pika. V celem spektru ima AMD ravno eno karto, ki je relativno varčna glede na to, kaj da od sebe in to je 470, seveda pa je uporabna kvečjemu za 900p in za zelo nezahtevne na 1080p, vse ostalo so sami "gas guzzlerji"

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Treer ()

Če ti nebi bil hinavski nvidiot, ki bi rekel isto za 9900k, potem bi te kdo se resno jemal

Če ti ne bi bil popoln kreten, bi razumel, da se pri izdelkih, ki so top po performansih, dopušča tudi višja poraba, sploh pa je ta off the scale samo pod sintetičnimi full-thread obremenitvami. Isto je pri 2080Ti, ki prav tako veliko porabi, a v zameno da rezultate, ki jih AMD lahko samo sanja še par let...

Zgodovina sprememb…

• predlagalo izbris: FireSnake ()

Kak mačka zatuli, k ji stopiš na rep.

A praviš da so te pohodili? :D Boooogi ;((

Se mi smiliš.

Treer je izjavil:

Če ti ne bi bil popoln kreten, bi razumel, da se pri izdelkih, ki so top po performansih, dopušča tudi višja poraba, sploh pa je ta off the scale samo pod sintetičnimi full-thread obremenitvami. Isto je pri 2080Ti, ki prav tako veliko porabi, a v zameno da rezultate, ki jih AMD lahko samo sanja še par let...

Izgovori.
|Lenovo E575|A6-9500B|

FlyingBee ::

Ok, radeonke nesramno več žrejo od geforcev, i9 9900k pa nesramno več od ryznov. Bo ok? Še vedno pa so geforci in i9ka hitrejši od AMD. Zbudi se, treba bo na performancu še kaj narediti.

Previsoka cena obeh. :)
|Lenovo E575|A6-9500B|

Cene so v skladu s performance, ki jo tudi konkurenca lahkk lifra, ko zmanjka, cene poskočijo, hence visoka cena top performanca.

Nope. Cene so v skladu s konkurenco ne performance.
|Lenovo E575|A6-9500B|

Alien123 ::

D3m je izjavil:

Jap, hvala amd
i7 4790| CM Hyper 212 EVO| MSI Z97 GAMING 5| GIGABYTE GAMING OC 2080
NZXT H440| 16GB DDR3| SSD 840 PRO 128GB - EVO 250GB|
Razer Lancehead| ASUS PG348Q| XBOX one| PS4

klinker ::

D3m je izjavil:

Previsoka cena obeh. :)

Previsoka cena je trenutno samo rama in Intelov.
Nvidija je v highend zal dalec pred AMDjem trenutno in si to lahko privosci.

D3m je izjavil:

Ja, cene so glede na performance, ki je v skladu s konkurenco pri nekaterih grafičnih, recimo vega 56 in 64 napram 1070ti in 1080. Jaz sem pa še dodal, da ko zmanjka konkurence, kar velja za 2080, 1080ti in 2080ti pa gredo cene kar malo bolj po svoje, zato nekatere hitro zmoti nelinearna rast cene glede na performance. Jah, hvala AMD.

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Ja, cene so glede na performance, ki je v skladu s konkurenco pri nekaterih grafičnih, recimo vega 56 in 64 napram 1070ti in 1080. Jaz sem pa še dodal, da ko zmanjka konkurence, kar velja za 2080, 1080ti in 2080ti pa gredo cene kar malo bolj po svoje, zato nekatere hitro zmoti nelinearna rast cene glede na performance. Jah, hvala AMD.

Tko nisi imel nikoli namena kupiti AMDjev izdelke, tko, da lahko svoje blodnje, da ti je AMD kriv za visoke cene obdrzis zase, ker so tocno taki patroni, kot si ti krivi za stanje.

Dečko, nimaš pojma, že od 1998 sem v PC konfiguracijah in takrat razpoložljivih tech in gaming revijah. Od 2002 pa si sam kupujem in v vseh teh letih sem imel Intel, Ati, AMD in nvidia cpuje in gpuje. AMD nameravam kupiti, ko bodo dostavili cpu, ki je v igrah absolutno boljši od 7700k, ker so to najzahtevnejše aplikacije, ki jih na compu poganjam. Kupujem predvsem high end in redno vse skupaj spremljam. Zaenkrat AMDžal še nima ne cpuja ne gpuja, ki bi bil boljši od mojega konfiga. Misliš, da si AMD želi biti le second v vrsti? Ne bluzi, ker te sploh zares ne zanima ta tematika in že 2 leti kupuješ eno uscano midrange grafično.

D3m je izjavil:

9900k je to cpu in ima previsoko porabo, ampak je top. Radeonke pa niso nikjer zares top in imajo previsoko porabo. Makes sense?

Zgodovina sprememb…

bobi_palčka ::

FlyingBee je izjavil:

9900k je to cpu in ima previsoko porabo, ampak je top. Radeonke pa niso nikjer zares top in imajo previsoko porabo. Makes sense?

Do 100W višjo porabo (katera se pokaže v gamingu tiste dve urici na dan, sicer v 2D opravilih se ventilatorji ustavijo), hkrati pa stanejo manj, free sync monitorji so cenejši in v primeru rx 580 dobiš 1GB več rama, kar se pozna v CoD WW2 in GTA5. Saj nihče ti ne govori kako je vega 64 super, so pa ostali AMD modeli dober nakup za budget sisteme.

Sicer te ne moti visoka poraba (in cena) pri TOP procesorju, moti te pa višja poraba (in nižja cena) pri budget komponentah za podobni razred zmogljivosti. Hecno.

Hecno je, da ne ločiš top in midrange. Kaj te moti pa je tvoje osebno razpoloženje. Kaj mene to briga? Če že je visoka poraba in ni top performance, nimaš kaj v celofan zavijat.

Rdeči pač ne razumejo; 8700k in sedaj 9900k med gamingom recimo porabita do največ 10w več od 2600x/2700x, 580-ke po drugi strani tudi do dvakrat več od 1060-k, da Vege sploh ne omenjamo >:D

Treer je izjavil:

Rdeči pač ne razumejo; 8700k in sedaj 9900k med gamingom recimo porabita do največ 10w več od 2600x/2700x, 580-ke po drugi strani tudi do dvakrat več od 1060-k, da Vege sploh ne omenjamo >:D

Pojdi ven na zrak pa pridi nazaj in še enkrat preberi kaj si napisal.
|Lenovo E575|A6-9500B|

V bistvu sploh ni neke panike.

Stock 9900K porabi manj od stock 2700X stress test Prime95

Edino, ko se ga konkretno navije, rabi več.

Ko se nekaj malega navije 2700X na 4.2GHz pa mu tudi gre gor poraba.

Če bi se navil na 5.1GHz, me zanima koliko bi rabil ;)

Med gamingom pa ni neke razlike sploh

Zgodovina sprememb…

Jesus. Kaj vsega ne prebereš.
|Lenovo E575|A6-9500B|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee je izjavil:

Dečko, nimaš pojma, že od 1998 sem v PC konfiguracijah in takrat razpoložljivih tech in gaming revijah. Od 2002 pa si sam kupujem in v vseh teh letih sem imel Intel, Ati, AMD in nvidia cpuje in gpuje. AMD nameravam kupiti, ko bodo dostavili cpu, ki je v igrah absolutno boljši od 7700k, ker so to najzahtevnejše aplikacije, ki jih na compu poganjam. Kupujem predvsem high end in redno vse skupaj spremljam. Zaenkrat AMDžal še nima ne cpuja ne gpuja, ki bi bil boljši od mojega konfiga. Misliš, da si AMD želi biti le second v vrsti? Ne bluzi, ker te sploh zares ne zanima ta tematika in že 2 leti kupuješ eno uscano midrange grafično.

D3m je izjavil:

Je kdo rekel, da AMD zeli biti drugi v vrsti? Tvoej nebuloze se ne spremenijo dejstva, da je Ryzen TOP nakup. Se posebaj po debaklu intela s cenima.
In smo ti ze napisali zakaj je i9 9900k nesmiselen nakup. In me boli patak, ce nudi malenost visjo hitrost v igrah. Ker ze to veliko pove o tebi, da nisi nic pametnejsega pocel z racunalnikom, k igrice nabijal.

Ce si tolk neumne, da bos placal 3x vec, zaradi rudarjenja, dej. Men ni bilo do tega. Trenutno pa imam druge prioritete in mi trenutni GPU zadovoljivo sluzi. Sej ves, obstaja se kaj drugega, kot igranje iger.

Tisti primer pa je samo nakazoval tvojo hinavscino, kar je jasno vsem, razen tebi.

gddr85 ::

StreetRacer je izjavil:

Ko se nekaj malega navije 2700X na 4.2GHz pa mu tudi gre gor poraba.

Če bi se navil na 5.1GHz, me zanima koliko bi rabil ;)

Med gamingom pa ni neke razlike sploh

ni glih čist brez panike ;)
https://img.purch.com/image007-png/w/75...
https://img.purch.com/image003-png/o/aH...

Jah... in bo tvoje obveljalo?

TPU proti Toms...

Stock 9900K Prime95 144W
Stock 2700X Prime95 213W

2700X 4.2GHz Prime95 240W
9900K 5.1GHz Prime95 311W

Če se mene vpraša je to zelo dober rezultat za 9900K.

Stock porabi manj od 2700X.

Če bi šel 2700X na 5.1GHz, bi mel višjo porabo, če že stock žre več od 9900K.

Pa ne rabiš cel post kopirat, če je tako dolg...

Zgodovina sprememb…

mi je vseeno, kaj obvelja, jst samo limam grafe, kot ostali :))

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gddr85 ()

gddr85 je izjavil:

Haha, ker torture loop na OC je res reprezentativen za normalno uporabo, ne? :))
In ja, če bi Ryzen čudežno šel do 5 Ghz (oziroma gre pod LN2), bi imeli novi 9590 ;((

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Treer ()

sej ni samo oc, imaš spodaj menda non-oc
..seveda z industrial chillerjem :))

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gddr85 ()

Treer je izjavil:

gddr85 je izjavil:

Haha, ker torture loop na OC je res reprezentativen za normalno uporabo, ne? :))
In ja, če bi Ryzen čudežno šel do 5 Ghz (oziroma gre pod LN2), bi imeli novi 9590 ;((

Nisi dobro pogledal graf A N?
|Lenovo E575|A6-9500B|

Pa saj je polno grafov, stock 9900k je čist ok, kje je zdaj toliko težav pri razumevanju. 2700x na 5ghz pa raje ne približuj industrial chillerju, hah.

gddr85 je izjavil:

Ja, a tisto od tpu niso grafi? Vse je ok.

Tiki, katera aplikacija na tvojem PCju pa je bolj zahtevna do grafične od iger? Da vidimo to sveto nehinavščino.

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

StreetRacer je izjavil:

Stock i9 9900K porabi enako kot Pentium G4560. Sounds legit! :))

It's legit. :))

Poglej kje je G5600. LEGIT. :))
|Lenovo E575|A6-9500B|

Zgodovina sprememb…

Koliko si pa ti zmeril?

m0LN4r ::

Ne da se mi vsega brat, zato bom kr vprasu ce je ze kdo napisal kolk FPS bo mel navi v DXR na 4K ?
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Ne da se mi vsega brat, zato bom kr vprasu ce je ze kdo napisal kolk FPS bo mel navi v DXR na 4K ?

58,985FPS :D

FlyingBee je izjavil:

Pa saj je polno grafov, stock 9900k je čist ok, kje je zdaj toliko težav pri razumevanju. 2700x na 5ghz pa raje ne približuj industrial chillerju, hah.

gddr85 je izjavil:

Ja, a tisto od tpu niso grafi? Vse je ok.

Tiki, katera aplikacija na tvojem PCju pa je bolj zahtevna do grafične od iger? Da vidimo to sveto nehinavščino.

Bi ti lahko povedal, pa tko nebi mel pojma o cem govorim. Gre pa za molekulske simulacije,...

Aha, pa stara ti zadošča. Jaka zahtevnost.
strani: 1 2 3 4 ... 7

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core 9th-gen (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Strojna oprema
182137579 (6) tikitoki
»

NVIDIA Turing - Uvod v RTX (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

226758273 (31) FlyingBee
»

Nvidia Volta (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

79551468 (3461) tikitoki

Več podobnih tem