» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
2 / 170
»»

D3m ::

Primerjaš stock vs OC.

Ti pomagam?

|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Treer je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ko bo NVIDIA ponudila kaj taksnega za dobrih 200 EUR, potem bomo zaceli steti dneve od tega dosezka.


In kje piše, da bo Navi res 200€? Pa tudi če bi bil, bo Nvidia samo prilagodila ceno 2060-ke in so dobri, morda je do takrat sploh ne bojo izdali, saj trenutno z 1060-ko še povsem zadovoljivo krotijo rdeče napade z dvakrat bolj požrešnimi polarisi...


NVIDIA ni spacala se nicesar, kar bi bilo zares nadmocno v midrange. Pravzaprav ima AMD tam do 300 EUR, bistveno boljso ponudbo. In ja, Freesync, hitrejsi GPU in vec RAMa, trumps over little bigger power consumption.

D3m ::

WTF je high mid-rang?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

According to NVIDIA bo midrange sedaj 500 EUR. 90% gamerjev pa bo na budget:).

AapocalypseE ::

RX 580 res tako malo žre?

D3m ::

Odvisno od modela in kaj gledaš na lestvici.

Če razčlenimo tvojo podano lestvico primerjamo

Nitro+ Boost BIOS z GTX 1060 FE stock.

Ter average gaming.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

To sem čakal.

Alien123 ::

Lepo ga moja 390ka žere

Treer ::

AapocalypseE je izjavil:

RX 580 res tako malo žre?



Itak, zanemarljivih 25% več od 1060 (kot pravi d3m ;(() Če jo naviješ, da je res par % boljša od 1060, žre točno dvakrat več in pika. V celem spektru ima AMD ravno eno karto, ki je relativno varčna glede na to, kaj da od sebe in to je 470, seveda pa je uporabna kvečjemu za 900p in za zelo nezahtevne na 1080p, vse ostalo so sami "gas guzzlerji"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

FlyingBee ::

Ok, radeonke nesramno več žrejo od geforcev, i9 9900k pa nesramno več od ryznov. Bo ok? Še vedno pa so geforci in i9ka hitrejši od AMD. Zbudi se, treba bo na performancu še kaj narediti.

D3m ::

Previsoka cena obeh. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Cene so v skladu s performance, ki jo tudi konkurenca lahkk lifra, ko zmanjka, cene poskočijo, hence visoka cena top performanca.

D3m ::

Nope. Cene so v skladu s konkurenco ne performance.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

D3m je izjavil:

Nope. Cene so v skladu s konkurenco ne performance.


Jap, hvala amd

klinker ::

D3m je izjavil:

Previsoka cena obeh. :)


Previsoka cena je trenutno samo rama in Intelov.
Nvidija je v highend zal dalec pred AMDjem trenutno in si to lahko privosci.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Nope. Cene so v skladu s konkurenco ne performance.

Ja, cene so glede na performance, ki je v skladu s konkurenco pri nekaterih grafičnih, recimo vega 56 in 64 napram 1070ti in 1080. Jaz sem pa še dodal, da ko zmanjka konkurence, kar velja za 2080, 1080ti in 2080ti pa gredo cene kar malo bolj po svoje, zato nekatere hitro zmoti nelinearna rast cene glede na performance. Jah, hvala AMD.

m0LN4r ::

Ne da se mi vsega brat, zato bom kr vprasu ce je ze kdo napisal kolk FPS bo mel navi v DXR na 4K ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Ne da se mi vsega brat, zato bom kr vprasu ce je ze kdo napisal kolk FPS bo mel navi v DXR na 4K ?


58,985FPS :D

FlyingBee ::

Lisa Su pravi, da delajo na highend gpuju.
https://www.techspot.com/news/77154-amd...

AapocalypseE ::

Čas bi že bil.

Upam, da bodo tako uspešni kot z Ryzeni.

D3m ::

Ni potrebe, če se jih ne bo kupovalo. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Zakaj pa se jih ne bi?

Trenutno tudi v cpu segmentu 2700X FTW!

Če bi bil takšen ratio tudi v gpu segmentu, bi tudi raje kupovali radeona kot nvidio.

D3m ::

Joke joke.

Imaš kar nekaj ljudi, ki samo čaka na popust, da kupi "znamko" četudi konkurenca ponudi nekaj boljšega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Delajo na novih high-end grafičnih ja...Nvidia gotovo dela že na 3000 seriji. Da jih AMD vsaj približno ujame, rabi nič manj kot čudež; še dobro da nisem več gamer, ker pričakujem da bodo v par letih top grafe 2000$+...:|

AapocalypseE ::

Če bodo ljudje dovolj neumni in toliko plačevali, bodo res takšne cene. Pač poskusijo, če gre gre, če ne pa ne.

Majo zdaj test z 2080 Ti.

Treer ::

2080Ti je test samo po namingu; je namreč top of the top karta, kot so bili prejšnji Titani (in cena je tudi enaka kot Titana X Pascal in Xp). Prodaja se brez dvoma, saj je skoraj povsod razprodana zaenkrat. In glede na to, da se je nad pričakovanji prodajal celo Titan V, za katerega so vsi poudarjali, da ni za gaming (a je bil kljub temu najboljši), pričakujem naslednjo flagship vsaj na (nazivnih) 1500$ (dejansko pa še ene 100-200$ višje)

Alien123 ::

Morte vedet da nimajo vsi slabih plač.. pač mi v povprečju spadamo med reveže, nekomu 1500€ dat ni taki problem

Treer ::

To ves čas ponavljam tudi sam, vseeno pa so prodaje Nvidiinih zadnjih top kart kljub vedno višjim cenam celo presegle pričakovanja, tako da ni razloga, da ne bi šli še višje... Zadnja njihova top karta, ki se ni prodajala dobro, je bil pred 4 leti Titan Z, prvič zato, ker je šlo za izumirajočo tehnologijo (dual gpu), drugič pa jim je takrat AMD še konkuriral s pol in več cenejšo 295x2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

FlyingBee ::

Ja, rabimo konkurenco.

FlyingBee ::

Do Navi nam bo kratkočasila rx 590, 10% hitrejša od 1060 6gb, verjetno bo v nekaterih naslov že zelo blizu stock 1070. Me prav zanima cena, bi morala bit realna, ker ni več mining scene.

tikitoki ::

RX 580 bo verjetno precej cenejsi in boljsa izbira, ce ne rabis tocno tistih 10% vec. GTX 1070 pa se bo priblizal le v kaksnih ekstremnih primerih, ce sploh.
Upam ,da kmal spacajo 7 nm Navi skupaj.

D3m ::

RX 590 naj bi bil med 1070 in 1070Ti.

Če seveda zadnji podatki držijo.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

kakšne so govorice glede cene?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

300$ MSRP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

upajmo da bo res tako in da bo dejanska cena blizu kot je pri rx 580
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Saj RX 580 je že lepo blizu 200€/$.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

no sej to pravim, če bo rx 590 tudi blizu 300 eur bo super :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

OC bo verjetno tudi slabši, ker je čip 12nm LPP (low power plus)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

oc me niti ne zanima (+če bo lpp bi znala biti tudi nižja poraba), bi pa rabil novo grafično za neko normalno ceno
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

RX 590 naj bi bil med 1070 in 1070Ti.

Če seveda zadnji podatki držijo.

Lp.

Napačne podatke imaš.

D3m ::

Jaz? Verjetno misliš vcardz.

Pošlji jim mail, da imajo napačne podatke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

590ka bo najbrž boostana 580ka, 1500+ clocki na 12nm, razen če bo čudežno več cujev

D3m ::

Verjetno bo. Ker si ne predstavljam boost pa da pade direkt med 1070 in Ti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

well, za 1070/ti+ pride nova vega :P

FlyingBee ::

Ja, na vidocardz piše Performance wise, we are looking at ~10% improvement compared to RX 480. Očitno bo med 1070 in 1070ti :))

Performance wise, we are looking at ~10% improvement compared to RX 480.
The entry at 3DMark database indicates that RX 590 would feature 1545 MHz clock, that's 205 MHz higher than RX 580 boost clock.

https://videocardz.com/78583/amd-radeon...



https://videocardz.com/78757/amd-radeon...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

300€ + nikkaor ne bo dober nakup.

gddr85 ::

če kak mesec za tem padejo cene pod 300, zna bit pa boljši nakup, sploh če bo p/w konkretno boljši, imo bolje kot pa navita 580ka..

scipascapa ::

mah na bolhi vidim 580 po 170-180€...

gddr85 ::

če je še račun/garancija se splača, sicer pa reskiraš za znucano mining robo, odpove kak ram, pa je game over za skoraj 200 bucks

scipascapa ::

račun in garancija je itaq pred-pogoj za nakup.
««
2 / 170
»»