» »

Router AVM FRITZ!Box 7490 ali 7272

Router AVM FRITZ!Box 7490 ali 7272

karmenpop ::

Pozdravljeni,

Prosim, če je kdo pri volji, da mi priskoči na pomoč. Kupiti moram nov router. Po testih, ki sem jih nasla na netu naj bi bila ta dva AVM FRITZ!Box 7490 in AVM FRITZ!Box 7272 med boljšimi.
Kaj je pomembno- za katerega bi se vi odločili in zakaj?

Moram pa še povedat, da živimo v vrstni hiši in bi ga potrebovala za ojačitev internetnega signala. Sedaj je tako, da niti nadstropje nižje ne prejema dovolj signala za neko spodobno brskanje po netu, kaj šele,, da bi internet prišel dva nadstropja nižje kjer imamo delovno sobo.

Prilagam tabelo z karakteristikami



Hvala!

Lp, karmen

OvCa77 ::

Imam 7490 od telekoma in res ma use usb 3.0, gb lan, ac wifi
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

karmenpop ::

OvCa77 je izjavil:

Imam 7490 od telekoma in res ma use usb 3.0, gb lan, ac wifi


Kako ste pa zadovoljni s samo ojacitvijo signala? Da od sebe kar obljublja?

...ker mi bomo sedaj kupili ze tretji router ker prejsnja dva nista bila dovolj mocna in ne bi rada spet potegnila kratko.

Hvala in lp, k

OvCa77 ::

Težko rečem ker gre za kamnito zgradbo, ki že sama po sebi zavira signal. Drugače pa res nimam pripomb.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Daniel ::

Načeloma je dosti boljša opcija kabel iz zgornjega v spodnje nadstropje in se tam priklopi dodatna dostopna točka. WiFi ima pač svoje omejitve.
Drugače sam uporabljam Mikrotik RB2011, ki je nameščen v mansardi in imam signal tudi spodaj v kleti ampak to je precej odvisno od same konstrukcije hiše (koliko železa je v ploščah in stenah).

morosito ::

odpiram na novo temo glede routerja Fritz!box 4040 na optiko 100/10.

imel sem možnosti probat vse routerje tam do 200 euro. Vsi so katastrofa, samo ime in konec. Opcije za configuracijo pa prav nič..prav nič tudi dd-wrt ki je praktično umru...če želiš zadnjo verzijo software-ja moraš kupiti router od 300 euro dalje...

Sem testiral novi priključek na optiko (t-2) ker pa imam optiko preko TS so mi naštimali ta nek Innbox f60. Ker sem že v startu jim reku da ga ne želim so mi naredili bridge na port4 in tako jemljem direktno zunanji ip.

nato tu sem testiral vse kar se da. Stavba je na dveh nivojih in router imam v garaži. Routerje več al manj sem testiral vse ta zadnje AC1200 Ac1900 sam problem je bil vedno wifi....

Pa sem naletel na Fritz!box 4040... kaj da povem? odličen. Wifi? že na 2,4 Ghz wifi leti...na 5Ghz pa res hudič :D

Lovi tudi 50m od hiše. Ko vklopim wifi na telefonu takoj poveže.
Router dela solidno dobro, wifi iz enega na drugega štuka lovi ko zmešano.
Všeč mi je ki ima opcijo za guest wifi...določite vašo spletno stran in omejitve za povezavo (dobro mi je za stranke) se gor povežejo, dobijo mojo Facebook stran kamor morajo lajkat in dobijo wifi. Za guest imam omejitev na 5/1.
To ne boste dobili pri nobenemu routerju...tudi dd-wrt ima to funkcijo preko hotspotsystem samo moraš se jajcat 3 dni z nastavitvami...tu pa je vse v 1 klik.

res priporočam vsem ta router. še ni tako drag...cena cca 90 euro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678003 (20408) Tilen
»

Boljši router ali mesh wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284911 (4094) m0LN4r
»

optični kabel za internet

Oddelek: Omrežja in internet
61341 (992) morosito
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235664 (4223) OSA
»

LTE router?

Oddelek: Kaj kupiti
91510 (1097) Jurrbe

Več podobnih tem