» »

Ukradli so mi prenosnik - Kaj mi je za storiti?

Ukradli so mi prenosnik - Kaj mi je za storiti?

franci0 ::

Kolegu so iz avta ukradli prenosnik. Poizkusil bom mu pomagati izsledit prenosnik, koliko se bo pomagati dalo. Problem je, da je bilo to v Maleziji, tako da je komunikacija s policija še težja,
naj pa ne bi bili niti malo zainteresirani pri iskanju saj je premajhen znesek.

Za podatke naju ne skrbi, ker je bil prenosnik še skoraj nov in ga ni skoraj nič uporabljal, niti ni nikjer vpisoval nobenega gesla.

Moje vprašanje: Kaj lahko storim, da mu pomagam dobit prenosnik nazaj? Iščem predvsem programske rešitve, saj policija za iskanje cca 400EUR policija po navadi ne pokaže velikega interesa.


- Noter je Samsung SSD, ki ga je tudi registriral preko Samsung spletne strani za registriranje njihovih produktov - ali lahko Samsung kako pomaga, saj imajo Serijsko številko SSD-ja in v primeru da bi ga tat želel registrirat ta Samsung SSD še 1x, bi lahko to Samsung fantje opazili ?

- Prav tako je registrirana AMD grafika preko njihove uradne spletne strani, kar pomeni da bi tudi oni mogoče lahko pomagali, če tat registrira grafično še 1x?

- Imam tudi MAC naslov od prenosnika, če to kaj pomaga ? Ali sem optimist če dam policiji MAC naslov in upam, da bo to kaj pomagalo?
  • spremenilo: franci0 ()

Han ::

Ukraden prenosnik in vohljanje za tatovi

Mogoče dobiš kakšno idejo...

janezvalva ::

verjetno ti ga je kak junkie ukradel. slej ali prej se bo laptop znašel pri policiji.
prijaviš krajo s čim več podatki o tvojem laptopu.

franci0 ::

To je bilo v Maleziji, kjer se policija za takšen majhen znesek ne premakne praktično nikamor.

Zato me zanima, če ima kdo izkušnje koliko je npr Samsung ali AMD pripravljen sodelovati pri takšnih primerih.

Ribič ::

Če nimaš vgrajene kakšne sledilne naprave ali programske opreme, potem je malo verjetno, da ga dobiš nazaj. Po moje je še največja verjetnost, da ga poskusiš izslediti z uporabo MAC naslova. Daj cifro policiji, če se bo prenosnik slučajno znašel pri njih. Sicer si pa na naslednjega inštaliraj program Prey.

https://preyproject.com/

bambam20 ::

franci0 je izjavil:

To je bilo v Maleziji, kjer se policija za takšen majhen znesek ne premakne praktično nikamor.


Sej se pri nas tudi ne. NObene razlike.

Han ::

Lahko prosim poveš, kako so ti ga ukradli? Kje si imel avto, kje v avtu je bil prenosnik...?

janezvalva ::

franci0 je izjavil:

To je bilo v Maleziji, kjer se policija za takšen majhen znesek ne premakne praktično nikamor.

Zato me zanima, če ima kdo izkušnje koliko je npr Samsung ali AMD pripravljen sodelovati pri takšnih primerih.


aja, v maleziji...
sem mislil da v lj

kreiraj še en post pa povej kako je blo v maleziji :D

franci0 ::

Han je izjavil:

Lahko prosim poveš, kako so ti ga ukradli? Kje si imel avto, kje v avtu je bil prenosnik...?


Malezija, torba na zadnjih sedežih. Upam, da mi ne bo žal, da sem to napisal, ker potem se po navadi večina pikne ravno v to, zakaj je bil laptop tam -_-

Ampak meni je cilj pomagat, pridigo pa sem mu tak že dal, tak da focus please :)

greatdrakon ::

pozabi nanj. MAC naslov je koristen policiji samo če fizično dobijo računalnik. v teoriji če bi uporabljali tatovi IPv6 bi lahko videl del maca na internetu...ampak to je bolj SFI...

v glavnem šanse, če so ga vkradli (sploh v maleziji) so 0.. razen če policija res ne dobi računalnika slučajno (ali po preiskavi) v roke...

druga varianta je če imaš že kakšno programsko opremo gor... npr. enkrat sm se zabaval kako je en tipo mel backdoor v svoj lasten računalnik in ga je tako celo dobil nazaj...

MasterKiD ::

Zelo malo verjetnosti je, da ga dobiš nazaj. Sem prepričan, da Samsung in AMD ne bosta pripravljena pomagati.

Saul Goodman ::

praktično nemogoče. če ni bilo prej poskrbljeno za zaščito z namenskim software-om, imaš zelo malo možnosti.

poleg tega si v maleziji, ker po mojem skromnem mnenju (črni) trg z laptopi in pametnimi telefoni cveti. zadeva bo hitro zamenjala par rok, čas, strošek in živci pa najverjetneje ne bodo opravičili vrednosti laptopa. premalo možnosti za uspeh.

na samsunge in amd-je pozabi.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kako bi pa lahko pomagal Samsung :)

Če ni kakšen specifičen HP/Lenovo visoke poslovne serije, ki ima tehnologijo za sledenje že vgrajeno v štartu, je kakršno koli iskanje nesmiselno. Prijavi ga pač, če ga slučajno najdejo kdaj. To je pa tudi to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

So bili gor kakšni "občuljivi" podatki?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Malezija? Prej ko nehat izgubljati čas s tem in pozabita zadevo, bolje za oba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Če kdo ve, kako lahko na prenosniku, ki nima GPS pomaga prey pri iskanju? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

franci0 ::

Saul Goodman je izjavil:

praktično nemogoče. če ni bilo prej poskrbljeno za zaščito z namenskim software-om, imaš zelo malo možnosti.

poleg tega si v maleziji, ker po mojem skromnem mnenju (črni) trg z laptopi in pametnimi telefoni cveti. zadeva bo hitro zamenjala par rok, čas, strošek in živci pa najverjetneje ne bodo opravičili vrednosti laptopa. premalo možnosti za uspeh.

na samsunge in amd-je pozabi.



Tam ta market cveti ja, verjetno se zaradi tega policija niti ne želi ukvarjat s tem. Na žalost ni bilo nobenega namenskega softwarea gor, ker je bil kupljen brez OS in si je kolega sam namestil OS poleg Office-a in podobnih zadev, kakšnega antivirusa / anti-theft softwarea pa si ni dal gor....

Moje zadnje upanje sta (bila) Samsung in AMD....

Ravnokar sem dobil idejo (seveda je spet pogojena od dobre volje Samsunga in AMD-ja) : Če si tat / nov lastnik namesti driverje za laptop, ali lahko Samsung / AMD iz driverjev dobi SN od grafike oz SSD-ja ?
Ker če ja, potem je to uporabno. Ampak spet vprašanje, če mi lahko potem posredujejo lokacijo ali še kaj druga, ko zaznajo SN ....

Za teh 400€ oz. 300€ ker je že rabljen, ne vem če bova s kolegom dalje 'kopala' .... Drugo bi bilo, če bi se to zgodilo v kaki drugi državi, ki ima drugače urejen ta sistem...

Zheegec ::

Kaj ti bosta AMD pa Samsung? Pozabi že na vse skupaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mare2 ::

Če bo dostopal do tvojega gmaila lahko pogledaš IP številko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Saul Goodman ::

franci0 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

praktično nemogoče. če ni bilo prej poskrbljeno za zaščito z namenskim software-om, imaš zelo malo možnosti.

poleg tega si v maleziji, ker po mojem skromnem mnenju (črni) trg z laptopi in pametnimi telefoni cveti. zadeva bo hitro zamenjala par rok, čas, strošek in živci pa najverjetneje ne bodo opravičili vrednosti laptopa. premalo možnosti za uspeh.

na samsunge in amd-je pozabi.



Tam ta market cveti ja, verjetno se zaradi tega policija niti ne želi ukvarjat s tem. Na žalost ni bilo nobenega namenskega softwarea gor, ker je bil kupljen brez OS in si je kolega sam namestil OS poleg Office-a in podobnih zadev, kakšnega antivirusa / anti-theft softwarea pa si ni dal gor....

Moje zadnje upanje sta (bila) Samsung in AMD....

Ravnokar sem dobil idejo (seveda je spet pogojena od dobre volje Samsunga in AMD-ja) : Če si tat / nov lastnik namesti driverje za laptop, ali lahko Samsung / AMD iz driverjev dobi SN od grafike oz SSD-ja ?
Ker če ja, potem je to uporabno. Ampak spet vprašanje, če mi lahko potem posredujejo lokacijo ali še kaj druga, ko zaznajo SN ....

Za teh 400EUR oz. 300EUR ker je že rabljen, ne vem če bova s kolegom dalje 'kopala' .... Drugo bi bilo, če bi se to zgodilo v kaki drugi državi, ki ima drugače urejen ta sistem...


V teoriji bi se AMD ali Samsung odzvala le in samo na prošnjo organov pregona. Če jih kontaktirata vidva == spam mail. Kakšnih uporabnih informacij od teh korporacij nikoli ne boš dobil na lastno pest, vedno posredno, preko organov pregona. Kar je tudi logično, v nasprotnem primeru bi bilo zahtevkov in prevar preveč. :-)

Tudi v Sloveniji ali kakšni drugi državi je isto, v kolikor je laptop brez varnostnih mehanizmov in vrednosti, ki spada v kategorijo "bagatelna kriminaliteta". Policaji lahko poberejo serijske in jih primerjajo z najdenimi laptopi, vkolikor v prihodnje nabašejo na kakega preprodajalca. Nimajo pa magičnega programa, kjer bodo tvoje serijske vklofal not in lociral laptop.

za take stvari je treba vedno poskrbeti _takoj_. sploh, ko si v Maleziji. XD Čeprav resnici na ljubo, ne vem, če bi zadeva kaj pomagala. V kolikor kriminalci še niso ugotovili, da je disk pametno vzeti ven in/ali narediti ponovno namestitev preden ga serješ po internetu, so pač slabi. Tisti software je dober za lociranje, vendar ponavadi ujame le tiste, ki se nahajajo nizko na Darwinovi lestvici. ;-)

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

Mare2 je izjavil:

Če kdo ve, kako lahko na prenosniku, ki nima GPS pomaga prey pri iskanju? :)


menim, da predvsem s pomočjo informacij, pridobljenih od wifi kartice. torej na katerem SSID je povezan, vsi SSID v okolici, ki jih zazna.

Glugy ::

Verjetn da če bi mel kakšnega genija bi ti uspel. Teoretično zveni izvedljivo ampak v praksi pa se noben ne obeša na take podrobnosti da bi izsledil laptop. Tak genij verjetno v enem / dveh dneh z delom zasluži več kot je tvoj laptop vreden.
Sreč pravš da je nov laptop. To pomen da vsaj podatkov nisi izgubil. Torej je podobno k ti bi 400 evrov iz denarnice ukradl. Nič kaj prijetno ampak bi bilo lahko huje.

Večinoma pomaga preventiva; potem pa če se policajem da ukvarjat s tem da grejo na take podrobnosti gledat ..če se jim res da s tem ukvarjat bi znal še kej izbrskat mogoče.

Sej pri slovenski policiji je isto..če je premajhn znesek se ne ukvarjajo z iskanjem ukradenega/izgubljenega predmeta. Da navš mislu da je to kkšna malezijska posebnost.

nekikr ::

Zato me zanima, če ima kdo izkušnje koliko je npr Samsung ali AMD pripravljen sodelovati pri takšnih primerih.

Pokliči gospoda Samsunga in gospoda AMDja, ni hudič, da ti ne pošljeta ducat specialcev, ki bodo potem izsledili prenosnik.
On a serious note: raje poglej, če je kje kakšna akcija za novega. Tega boš pa prodal, če ga po nekem astronomskem slučaju najdejo. Vsaka dodatna minuta, ki jo boš porabil za to, je pa stran vržena.

Nekaj let nazaj so nam vdrli v hišo in med drugim odnesli prenosnik in DSLR fotoaparat. Dobesedni pogovor med mano in policajem: "Kakšen prenosnik so vam ukradli? HP, grem po račun, ne vem iz glave točnega modela. Ne, ne, ni treba, barvo mi samo povejte. Temno siv? Ok. Pa fotoaparat? Nikon D3000. Ne to, barva? Črn. Ok." To je bilo vse. Nagradno vprašanje: kakšen promil DSLRjev je drugačen kot črn in koliko prenosnikov ni črnih/temno sivih? Res si zaslužijo višje plače, ja. Njihovo delo je izredno težko. Čeprav je najbrž pri taki inteligenci že sama hoja precej težka.

Mare2 ::

Saul Goodman je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Če kdo ve, kako lahko na prenosniku, ki nima GPS pomaga prey pri iskanju? :)


menim, da predvsem s pomočjo informacij, pridobljenih od wifi kartice. torej na katerem SSID je povezan, vsi SSID v okolici, ki jih zazna.


Sem sprobal. Povezan sem bil v sIOL-ov wifi in me je našel. Točno takrat, ko sem bil s prenosnikom na kavici. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

diler515 ::

pozab na ta laptop, ker vidu ga ne boš več... upam da si mel disk šifriran da ti vsaj kakih pomembnih filov ne ukradejo

shadeX ::

Pot do malezije stane več kot ta laptop. Why bother? :)

solatko ::

Futrate trola.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

nekikr je izjavil:

Zato me zanima, če ima kdo izkušnje koliko je npr Samsung ali AMD pripravljen sodelovati pri takšnih primerih.

Pokliči gospoda Samsunga in gospoda AMDja, ni hudič, da ti ne pošljeta ducat specialcev, ki bodo potem izsledili prenosnik.
On a serious note: raje poglej, če je kje kakšna akcija za novega. Tega boš pa prodal, če ga po nekem astronomskem slučaju najdejo. Vsaka dodatna minuta, ki jo boš porabil za to, je pa stran vržena.

Nekaj let nazaj so nam vdrli v hišo in med drugim odnesli prenosnik in DSLR fotoaparat. Dobesedni pogovor med mano in policajem: "Kakšen prenosnik so vam ukradli? HP, grem po račun, ne vem iz glave točnega modela. Ne, ne, ni treba, barvo mi samo povejte. Temno siv? Ok. Pa fotoaparat? Nikon D3000. Ne to, barva? Črn. Ok." To je bilo vse. Nagradno vprašanje: kakšen promil DSLRjev je drugačen kot črn in koliko prenosnikov ni črnih/temno sivih? Res si zaslužijo višje plače, ja. Njihovo delo je izredno težko. Čeprav je najbrž pri taki inteligenci že sama hoja precej težka.



podobno pri meni. so mi ukradli telefon (naivna leta, iz prijaznosti sem ga posodil človeku. človek se je hotel pogajati z mano, koliko sem mu bil pripravljen plačat nazaj. vsakič, ko sem rekel, da nimam denarja, je zvišal za 10€. največja fora pa je, da denar SEM imel. Ampak samo 100€ v kosu, kar je bilo pa 10x toliko kot je bil vreden telefon. Najbolj vredna informacija na telefonu je bil pa imenik. samo zaradi tega je bilo vredno telefon dobit nazaj. K sreči sem se ravno par dni nazaj igral s kopiranjem stikov na računalnik. mind you to je bilo še mnogo let preden je prišel android in avtomatična sinhronizacija.). Sem klical policijo, pa me je policist, ki je prišel na kraj zločina vprašal po modelu telefona in IMEI številki. Pa sem mu rekel, da je pač ne vem (mislim, koliko ljudi realno ve svojo IMEI številko?) in ga vprašal, če jih lahko kontaktiram, ko doma pogledam na škatlo. Mi je rekel, da ni potrebno (takrat sem itak vedel, koliko je ura).

Čez nekaj dni so me edino poklicali (na očetovo cifro), da sem šprišel 'prepoznavat frise'. Sem moral podpisat NDA, da če koga poznam iz zasebnega življenja, da mu ne smem povedat, da sem ga videl med 'kartotekami'. Ugl. človeka nisem prepoznal, pa tudi telefona nisem dobil.

nekikr ::

Škoda, ja. No, če pa vidiš kje kakšen temno siv prenosnik ali črn DSLR bi te pa prosil, da greš na policijsko postajo in jim javiš. Sigurno bodo šli preveriti :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141679 (1326) smarkic
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327101 (10505) Mare2
»

Konec neke ere: Intel ni več največji proizvajalec čipov

Oddelek: Novice / Rezultati
3113482 (10210) MrStein
»

IBM s partnerji načrtuje 28 nm tranzistorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
688116 (6546) Icematxyz

Več podobnih tem