» »

SIM kartica v telefonu

SIM kartica v telefonu

hmm23 ::

V novem Cubot Note S, kupljenem v Sloveniji, poskušam vstaviti SIM kartico, ki sem jo uporabljal že v okoli 10 različnih mobilnikih. Žal mi ne uspe, ker izgleda kot, da je reža premajhna ali pa ne najdem pravega vhoda. Sem googlal, vendar ni nobenega videa, kako vstaviti SIM kartico v točna ta model. Žal tega ni v navodilih. Slika:

shmandi ::

Verjetno rabiš nano

Mare2 ::

Greš na Telekom in dobiš movo kartico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

smacker ::

ali pa v bigbangu nafehtaš da ti jo obrežejo

Mare2 ::

smacker je izjavil:

ali pa v bigbangu nafehtaš da ti jo obrežejo

Težko bo potem pasala v njegove druge mobitele. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

hmm23 ::

Mare2 je izjavil:

Greš na Telekom in dobiš movo kartico. :)


Torej trenutna kartica sploh ne odgovarja? Ni problem v tem, da ne najdem vhoda?

shadeX ::

Ne. Tista iz slike je standardna SIM kartica, največja kar obstaja. Ti za ta telefon potrebuješ manjšo - Mikro SIM kartico. Dobiš jo tako da pokličeš operaterja in ti pošlje novo SIM. Lahko jo pa tudi sam (s kakšnim tutorialom na YT) obrežeš. Ampak potem jo ne boš upal uporabljati v drugih telefonih z navadno SIM (razen če uporabiš adapter).

smacker ::

Tvoja kartica je prevelika, rabiš manjšo.


Edit: razlikujejo se samo v količini plastike okoli čipa in adapterji niso nič druga kot plastika, ki jo natakneš okoli čipa. Nove SIM so večina obrezane na Nano in pridejo skupaj z Micro in Standard adapterjem. Včasih operater hoče kasirat novo SIM (sploh če nisi telefona pri njih kupil), zato maš free opcijo da v bigbangu nafehtaš rezanje, majo poseben model in se ne rabiš s škarjami matrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

m3k ::

GUSIM kartica, ki zajema vse tri velikosti in primerno velikost kartice izberete sami.

https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...
Mirko tipka na radirko ////

smacker ::

GUSIM = nano SIM + micro adapter + standard adapter

m3k ::

Drži, pa še adapter lahko tam kupi - https://www.bigbang.si/pribor-za-telefo...
Mirko tipka na radirko ////

hmm23 ::

V vsakem bigbangu lahko zahtevaš free rezanje?

smacker ::

ne vem, jaz sem v 1 vprašal in so mi nardili. Ni to zahtevaš, lepo prosiš in ti prijazni prodajalci ustrežejo.
Drugač pa IDENTIČNE adapterje dobiš za 1$, free shipment: http://www.ebay.com/itm/Micro-SIM-Stand...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

hmm23 ::

smacker je izjavil:

Tvoja kartica je prevelika, rabiš manjšo.


Edit: razlikujejo se samo v količini plastike okoli čipa in adapterji niso nič druga kot plastika, ki jo natakneš okoli čipa. Nove SIM so večina obrezane na Nano in pridejo skupaj z Micro in Standard adapterjem. Včasih operater hoče kasirat novo SIM (sploh če nisi telefona pri njih kupil), zato maš free opcijo da v bigbangu nafehtaš rezanje, majo poseben model in se ne rabiš s škarjami matrat.


Če npr. sam probaš rezat, jo lahko uničiš?

MadMen ::

Seveda jo lahko, ampak bolj kot to, jo lahko odrežeš napačnih dimenzij in imaš problem. Stopij do kakšne prodajalne mobilnih aparatov, ponavadi imajo zadevo za rezat in ti razreže po meri. Drugače pa, živiš v kamneni dobi da ne poznaš verzij sim kartic?

Sami ::

Pojdi v poslovalnico svojega operaterja, plačaj cca. 10EUR za novo sim kartico, ki bo tudi USIM in se bo povezovala na 4G, stare sim namreč niso USIM.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Compufreek ::

Hey, vidim da imaš kr eno kartico, najbrž tujo ?
Uglavnem v bilokiri poslovalnici (izi, t2,telekom,simobil,telemach) to bojo kartico obrezali zastonj, če maš operaterja v sloveniji se ti splača it menjat kartico ... večinoma jo menjajo brezplačno pa še vse dobiš v eni torej lahko kartico uporabljaš v bilokirem telefonu. Na internetu piše da je tvoj slot za kartico micro sim lahko jo obrežeš tudi sam z kakšnim tapetniškim nožem ali škarjami ampak če se ti ponesreči in porežeš čip si ostal brez kartice.

navodila :


majo pa vsepovsod posebno orodje ki je tako kot en luknjač in ti bodo kartico brez problema odrezali (razn če je oseba za pultom lea slab dan tole vsepovsod naredijo zastonj neglede na operaterja ki ga maš)
aja novo kartico itak rabiš če bi želel uporabljati LTE/4G omrežje ampak ga tale telefon tako ali tako ne podpira.

pa lep dan !

edit1:
Kolkr zgleda maš kartico od SiMobila .... kr skoči do njih pa naj ti dajo novo, paket in številka ostane nespremenjena moglo bi pa biti zastonj.

edit2: pa ne pozabi na koncu pobrusit robov če boš sam rezal ker se doma narezane kartice rade zatikajo v slot na telefonu .... toliko da neboš kasnej mel probleme z njo.

Zgodovina sprememb…

premak ::

Jaz sem jo rezal sam po nekih navodilih, nič nisem čipa odrezal, pa vseeno ni hotla delat. Tako da ni ravno 100% to.

shadeX ::

Je je. Jaz sem že 3 odrezal po šabloni, ki sem jo dobil na netu in ni bilo problema.

r00k ::

Z isto šablono sem tudi jaz odrezal in dela bp.

Furbo ::

Ni 100%, odvisno od starosti kartice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

GupeM ::

Ma brezveze sam rezat, razen če si prepričan, da ne boš več rabil adapterja. Če ti jo odrežejo s tistim njihovim "luknjačem", hrati s tem dobiš še adapter s tistega, kar ostane od stare kartice. Če režeš sam, je pa to kar zajebano. Sicer se da, vendar moraš biti kar spreten. Jaz sem pri takšnih malih zadevah kar štorast.

Bolje iti po novo kartico k operaterju. Podpirala ti bo 4G, pa še nova bo. Na SiMobilu so mi jo zamenjali brezplačno slabi 2 leti nazaj.

radmannsdorf ::

k operaterju po novo. povej da imaš nov telefon. mene so na bobu vprašali al sem jo izgubil(bi bilo za plačat), ali sem kupil nov telefon(zastonj) :)
če pa je operater predaleč, pa pojdi v najbližjo trgovino s telefoni, jih lepo prosi in jim daj za eno kavo.

loveJDM ::

Škarje pa lepo poreži...gre zlahkoto če nisi ravno extra nerodn

klemenSLO ::

Po novo pejt že zaradi tega ker stara 4g omrežja ne podpira....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

premak ::

shadeX je izjavil:

Je je. Jaz sem že 3 odrezal po šabloni, ki sem jo dobil na netu in ni bilo problema.


Sem tudi jaz po taki šabloni zelo natančno odrezal, pa kljub temu ni delovala. Operater je bil bob, ki pošilja nove po pošti pa še pred vikendom je bilo, tako da sem bil nekaj dni brez delujočega sima.

issak ::

hmm23 je izjavil:

smacker je izjavil:

Tvoja kartica je prevelika, rabiš manjšo.


Edit: razlikujejo se samo v količini plastike okoli čipa in adapterji niso nič druga kot plastika, ki jo natakneš okoli čipa. Nove SIM so večina obrezane na Nano in pridejo skupaj z Micro in Standard adapterjem. Včasih operater hoče kasirat novo SIM (sploh če nisi telefona pri njih kupil), zato maš free opcijo da v bigbangu nafehtaš rezanje, majo poseben model in se ne rabiš s škarjami matrat.


Če npr. sam probaš rezat, jo lahko uničiš?


Jaz sem jo že rezal, pa je bilo uspešno. Imaš template na internetu, sprintaš, nalepiš simko v modelček in režeš po črtah. Seveda jo lahko fentaš, lahko pa je tudi ne. Okoli čipa je samo plastika, čip moraš pa pazit.
http://www.gosoftworks.com/GoSoftWorks/...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

crazyLIKEme ::

Glede na to, da si očitno na SiMobil, pojdi v njihovo poslovalnico in jim reči, da rabiš novo SIM. Menjava je brezplačna. Vsaj meni 1 mesec nazaj niso nič računali.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

BorutK-73 ::

Rezanje Standard sim v nano ne gre ker je čip prevelik in rabiš novo kartico.

hmm23 je izjavil:

V novem Cubot Note S, kupljenem v Sloveniji, poskušam vstaviti SIM kartico, ki sem jo uporabljal že v okoli 10 različnih mobilnikih. Žal mi ne uspe, ker izgleda kot, da je reža premajhna ali pa ne najdem pravega vhoda. Sem googlal, vendar ni nobenega videa, kako vstaviti SIM kartico v točna ta model. Žal tega ni v navodilih. Slika:

Ta telefon ima Dual Micro SIM cards slota, tako da tukaj pride v poštev rezanje kartice. Greš na simobil ali BB in ti jo obrežejo.

ps
Telemach ima prvo menjavo sim kartice brezplačno.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

jst sem enkrat svojo obrezal tako, da sem vzel ta manjšo od kolega, jo postavil pod mojo ter z olfa nožem 4x potegnil....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

N0t0ri0us ::

vzemi škarje, na internetu poglej koliko moraš obrezat in odreži. pri starejših sim odrežeš stran en čip ampak še vedno deluje normalno. Niti niso toliko natančne te sim kartice, tako da se pol milimetra ne bo nikjer poznalo... nimaš kaj zgrešit.

hmm23 ::

Klical operaterja. Pravijo, da so bile včasih SIM kartice velike in je čip prevelik, take se namreč ne da obrezati, saj je čip prevelik. Kakšna pa je dimenzija take kartice, da vem če je moja taka?

Furbo ::

Pejd pa jo zamenjaj, itak je zastonj in instantno dandanes.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hmm23 ::

Ni blizu. Če jo morebiti uničim pri rezanju se izgubi tudi stanje na njej?

OvCa77 ::

Ne, izgubiš pa stike. Obrezi jo, ko boš pa kaj blizu Simobila pa jih prosi da jo zamenjajo, da ti bo tudi 4G delal.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Furbo ::

Ne, evri ne bodo izkrvaveli ven, če je to kakšna mobi kartica.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m3k ::

hmm23 je izjavil:

Klical operaterja. Pravijo, da so bile včasih SIM kartice velike in je čip prevelik, take se namreč ne da obrezati, saj je čip prevelik. Kakšna pa je dimenzija take kartice, da vem če je moja taka?


starejši (modra) in novejša (rumena) mini SIM kartica


obrezana na mikro SIM velikost - "olfa" nož, ravnilo in mirna roka ;)
Mirko tipka na radirko ////

BorutK-73 ::

Ampak sedaj so tudi Nano kartice ki so manjše od čipa na teh starih simkah.

ps
Meni je smešno da so telefoni čedalje večji, sim kartice pa čedalje manjše.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

BorutK-73 je izjavil:

Ampak sedaj so tudi Nano kartice ki so manjše od čipa na teh starih simkah.

ps
Meni je smešno da so telefoni čedalje večji, sim kartice pa čedalje manjše.

Ker današnji telefon ima funkcijo samo pisanje SMS in klicanje /s

maqito ::

Pozdrav,

Kar tule odpiram ker je vezano na SIM kartico. Trenutno imam telefon Lenovo A536, in bom šel na novega Huaweija Y5p, ki podpira Nano SIM kartico. Lenovo pa MINI SIM kartico. Kako bi najlažje prišel do Nano sim kartice. Na T-2 so dejali, da stane 5 eur in da s je potrebno osebno zglasiti v T2, da se uredi zamenjava. Ali je še kakšna druga možnost? hvala na odgovoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maqito ()

Furbo ::

Ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

UganiKdo ::

Seveda so druge možnosti. Vzameš olfa nož in obrežeš. Če zajebeš greš še vedno lahko po novo katico za 5e. Edino debeljina zna bit jeba, če imaš kako res staro kartico, ker nano so tanjše, potem je pa odvsvno od telefona, če jo spraviš noter. Lahko pa tudi t2 zatežiš, da boš menjal opretertja če ne uredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Furbo ::

'Res staro kartico' ne moreš obrezati. Lahko jo, samo ne bo delovala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

UganiKdo ::

Glede na to da je delala v Lenovo A536 je povsem možno da bo delal tudi naprej. Zgubit nima kaj dosti. Za raziko od tebe pač nimam kristalne krogle, da bi lahko slaboumno postavil trditev, da je edina možnost, ki jo ima plačat 5€ t2.

Gagatronix ::

Istocasno kupujes kitajca in ti je problem dati pet eur za novo sim kartico... jao kam gre svet.

Furbo ::

UganiKdo je izjavil:

Glede na to da je delala v Lenovo A536 je povsem možno da bo delal tudi naprej. Zgubit nima kaj dosti. Za raziko od tebe pač nimam kristalne krogle, da bi lahko slaboumno postavil trditev, da je edina možnost, ki jo ima plačat 5€ t2.

Seveda je delala v telefonu, za katerega je ustrezna.

Glede na to, da je zgleda stara kot zemlja, pač ni za rezanje.

Pa zaradi 5€ model ne bo propadel in tudi ti ne rabiš primitivno žaliti ostale na forumu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BladE_ ::

Natisneš tole in obrežeš s škarjami... Dokler nano SIM ni bila tako "popularna" smo s tem templatom rezali vse! Obstajajo tudi škarje ampak tole te ne stane nič in 99% bo delalo, če nimaš dveh levih rok.
Akcija - Reakcija

UganiKdo ::

Furbo je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Glede na to da je delala v Lenovo A536 je povsem možno da bo delal tudi naprej. Zgubit nima kaj dosti. Za raziko od tebe pač nimam kristalne krogle, da bi lahko slaboumno postavil trditev, da je edina možnost, ki jo ima plačat 5€ t2.

Seveda je delala v telefonu, za katerega je ustrezna.

Glede na to, da je zgleda stara kot zemlja, pač ni za rezanje.

Pa zaradi 5€ model ne bo propadel in tudi ti ne rabiš primitivno žaliti ostale na forumu.


nakaži mu 5€in nehaj dajat neuproabne nasvete pa bomo vsi na boljšem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikro in nano SIM

Oddelek: Mobilne tehnologije
121580 (1181) blackbfm
»

Sim kartica prevelika

Oddelek: Loža
152959 (2008) grandioso74
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477364 (5800) dirkac71
»

Nakup novega telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
838394 (6307) heero
»

Govori BOB zahtevajo geslo

Oddelek: Informacijska varnost
3915823 (14461) ...:TOMI:...

Več podobnih tem