» »

Štekanje prenosnika

Štekanje prenosnika

fokz8 ::

Pozdravljeni. Imam približno 2 leti star prenosnik HP ProBook 450GO. Na njem je cca pov leta odlično lavfal win 10, 2 dni nazaj pa začelo nenormalno štekati = na njem nemorem dobesedno nič..ne freezne, je pa odziv za posamezn task (naprimer klik na ikono) vsaj 30sekund ali dlje...komp sm včeraj sformatiral, temeljito spucal, na novo nanesel termalno pasto...dobro je lavfal cca 2 uri, dokler se je zadeva spet ponovila...

any idea?

hvala!

PS: če že kje obstaja podobna tema, prosim admina, da prestavi moj post.

Excavator ::

Si dobro priklopil vse, namazal pasto?
daj screen task manager->Učinkovitost delovanja

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

stestiraj disk in poglej temperaturo cpuja
May the force be with you!

fokz8 ::

Excavator ::

Stestiraj še disk z crystaldiskinfo..pa poglej, če nisi slučajno kakega kabla iztaknil..mogoče testiraš z win7/8/ubuntu?

fokz8 ::

https://postimg.org/image/535l9dzq9/

https://postimg.org/image/otas2xdg1/

sata priklopi bi mogli štimat...

čuda božja...zdele komp že lavfa 31min normalno...2 uri nazaj še 5 min ni...pred tem kakšne 10 min...naenkrat se mu sfuka in je to to

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

konspirator ::

Odstrani baterijo, temperature cpu v full load so kakšne ?

Zgodovina sprememb…

TwingoLove ::

Podobne probleme imel na Probooku 480. Problem z Windows 10. Nenormalno štekanje, počasn zagon itd. Sej bi lahk hejtal win 10 zdaj, samo vseeno. Probaj ponovno naložit Windowse ;)

megy ::

laptop je ASUS X552L

Temperatura pa 48 stopinj (srfanje po netu).

fokz8 ::

konspirator je izjavil:

Odstrani baterijo, temperature cpu v full load so kakšne ?


baterije sploh nimam (:

kako misliš full load? drgač če misliš in game...pride tudi do 110, kjer se pol lepo fino počasi ugasne. primer cod2....naprej 125fps...po pol ure še ene 50-60...pa vse lepo do 20-10-5 nato pa se komp ugasne...

sicer ne vedno, se je pa že večkrat zgodilo

TwingoLove je izjavil:

Podobne probleme imel na Probooku 480. Problem z Windows 10. Nenormalno štekanje, počasn zagon itd. Sej bi lahk hejtal win 10 zdaj, samo vseeno. Probaj ponovno naložit Windowse ;)



mam vse na novo...novi winsi, očiščen komp...zagon sploh ni počasn, se prižge v 2-3 sekundah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

fokz8 ::

včeraj lavfal cca 1 uro solidno...po tej eni uri pa fertik...nič več ni šlo, tut ponovni zagon ni pomago...ki je že večkrat v tej situaciji

Zheegec ::

Ali ti je crknil heatpipe (bolj redko) ali pa se je zabasal ventilator (srednje pogosto) ali pa ni dobro namazana termalna pasta (srednje pogosto) ali pa crkuje ventilator (bolj redko).

Treba razdreti in pogledati, če sam ne znaš me lahko kontaktiraš na zasebna sporočila :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sami ::

mam vse na novo...novi winsi, očiščen komp...zagon sploh ni počasn, se prižge v 2-3 sekundah...


Če bi bilo vse pravilno očiščeno in namazano (termalna pasta) se nebi smel ugasniti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zheegec ::

Sami je izjavil:

mam vse na novo...novi winsi, očiščen komp...zagon sploh ni počasn, se prižge v 2-3 sekundah...


Če bi bilo vse pravilno očiščeno in namazano (termalna pasta) se nebi smel ugasniti.

Po mojem misli "očiščen komp" kot na novo nameščeni Windows, ali pa malo prah ven spihan :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fokz8 ::

Sami je izjavil:

mam vse na novo...novi winsi, očiščen komp...zagon sploh ni počasn, se prižge v 2-3 sekundah...


Če bi bilo vse pravilno očiščeno in namazano (termalna pasta) se nebi smel ugasniti.


učitno se ta lahko...je logično da mam pri cod2 110 fpsjev v povprečju pri gibanju, medtem ko sm jih na desktopu 9 let nazaj mel 1000 z 8800gtx grafo...tale komp je sfukan v 3pm, nevem od kod in zakaj...

Zheegec je izjavil:

Sami je izjavil:

mam vse na novo...novi winsi, očiščen komp...zagon sploh ni počasn, se prižge v 2-3 sekundah...


Če bi bilo vse pravilno očiščeno in namazano (termalna pasta) se nebi smel ugasniti.

Po mojem misli "očiščen komp" kot na novo nameščeni Windows, ali pa malo prah ven spihan :)
7

ne...



če nevem zakaj je komp hin, še ne pomeni da nism sposobn kompa razšravfat in namazat jebeno termalno pasto in spucat ventilatorja;)

PS: sam sm popravlu, šravfo vse svoje in kolegove laptope..pa vsi delajo normalno, noben se ne pregreva in nič...

tale me je začel fukat že 1-2.mesca po nakupu...

na servisu je biv že 3x, pa se vedno vrne isti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

Zheegec ::

Najbrž zanič heatpipe. Daj ga čisto narazen in primi na enemu koncu, drug konec pa pod vročo vodo. Če se ta konec, ki ga držiš in ni pod vodo zelo počasi segreje ali pa sploh ne, je zanič heatpipe. Lahko pa da je ventilator slab, to rabiš pa kak programček da ti meri RPM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sami ::

Najbrž zanič heatpipe.


Točno tako, sem že imel podobne primere, lahko so tudi zanič ležaji na ventu in se ne vrti s deklarirano hitrostjo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Frenckie ::

Imel podoben primer.
Potrebno je bilo samo malo ''podaljšati '' vzmeti na vijakih. Pred tem preizkusil vse mogoče, a brez uspeha.

fokz8 ::

bom sprobal vse, pa sporočim do jutri :) hvala!

fokz8 ::

Zheegec je izjavil:

Najbrž zanič heatpipe. Daj ga čisto narazen in primi na enemu koncu, drug konec pa pod vročo vodo. Če se ta konec, ki ga držiš in ni pod vodo zelo počasi segreje ali pa sploh ne, je zanič heatpipe. Lahko pa da je ventilator slab, to rabiš pa kak programček da ti meri RPM.


sprobano, zadeva se segreje, vendar pa relativno malo...

sprobal sem tudi pri prižganem kompu, pa lahko roko držim normalno dlje časa, medtem ko se spomnem, da sem to že probaval, pa sem roko moral umakniti kar hitro, saj je bila zadeva tako vroča

Zheegec ::

Jap, to je to. Zanič heatpipe. Menjava je edina opcija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik in glasni ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
413530 (1847) ST-777
»

Windows 8 mi noče v domeno

Oddelek: Pomoč in nasveti
202212 (1807) crniangeo
»

crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
111986 (1595) bluefish
»

Varovalka na wifi kontrolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213127 (2811) int47
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454412 (3680) solatko

Več podobnih tem