» »

Varovalka na wifi kontrolo

Varovalka na wifi kontrolo

lazi889 ::

Pozdravljeni,

Ena zadeva me muči že dalj časa in po neštetih neuspešnih iskanjih se že skoraj obupan obračam na pomoč na ta forum :)

V stanovanju imam vezane elekrtrične radiatroje na 2 ločeni varovalki - oziroma odklopnika ali kakor koli se že temu strokovno reče. Varovalki sta na "timer" in se da nastaviti vklop/izklop po urah, posameznih dnevih itd. Trenutno dela tako, da se med tednom med 7h-15h izklopi, med vikedni pa ne. Deluje vse super.

Ker sem veliko odstoten po več dni, sem dobil idejo da bi bilo veliko bolje ta vklop/izklop kontrolirati preko telefona oziroma wifi. Da enostavno vklopim preko telefona kake 2 uri preden pridem v stanovanje. Tako kot obstajajo "wifi štekarji" na android sistemu. Mislil sem, da v kolikor obstaja na "timer", se je pa že verjetno kdo spomnil še na wifi kontrolo, ampak tega na spletu nikjer nisem zasledil.

Nisem elektro stroke in se prav nič ne spoznam na to in prav mogoče sprašujem bedarije in je tega že veliko na trgu :)

Se opravičujem če je vprašanje nesmiselno in se zahvaljujem za odgovore.

KraitPay ::

Upam da nisi še eden trol, ti pa svetujem da se elektrike in vsega ostalega zraven, na daleč izogibaš. Tvoje sporočilo sem namreč moral prebrati 5x, preden sem razumel kaj sploh imaš in kaj želiš imeti. Da ne govorim o napakah napisanih v sporočilu.
Da nebom predolg, na spletu imaš tega kot listja, trave in zelja.

lazi889 ::

Očitno je tudi 5x premalo, da nisi doumel da potrebujem varovalko oziroma odklopnik, ne pa vtičnice na wifi.

Hvala za trud. Ko bom potreboval lektorja, se bom obrnil nate. Vse ostale poznavalce elektro področja pa še vedno prosim za pomoč.

Magic1 ::

Pokliči elektronabavo, ali marchiol in vprašaj, kaj imajo.
Magic

gumby ::

Lahko poslikaš to "varovalko na timer" ali karkoli bi že naj bila?
Me res zanima, kaj je to...
my brain hurts

Gapi ::

Če poveš zakaj točno varovalka in ne vtičnica bi mogoče bilo lažje razumet tvoje vprašanje.
No person is rich enough,to buy back his past.

Magic1 ::

Ne štekam, kaj vam ni jasno.
On želi eno tako varovalko:


ki pa se ne vkljapja/izkljapla ročno, temveč preko wifi-ja. Pač noče imet en kup kištic na vtikačih, temveč hoče z eno varovalko upravljat vse.
Magic

lazi889 ::

Magic1 - točno tako :)

Radiatorji v določeni sobi so vsi vezani na eno varovalko, ki je trenutno na timer, rad bi imel pa na wifi. Če ne obstaja, naj nekdo pogrunta in bo dobro zaslužil ;)

Aston_11 ::

Ti rabiš stikalo, ki se vklaplja z wifi. Pusti varovalke, ker temu niso namenjene.

Tole?
http://www.bestbuy.com/site/smart-light...

Magic1 ::

V omarici za varovalke je prostor za marsikaj, ne le za klasične varovalke. Sem 100% da imajo tudi tako stikalo, le pokliči v eno od trgovin in vprašaj. Ko sem jaz pri sebi delal so imel polno take robe. Pametne hiše niso nekaj futurističnega že dolgo časa.
Magic

lazi889 ::

Bi rešil z stikali, a ni prostora za radiatorji. Pa tudi ni najbolj praktično imeti 6 stikal za istočasni vklop/izklop.

Kot pravim nisem poznavalec. Zdelo se mi je, da če imam trenutno "timer" varovalke, bi bilo logično da obstaja tudi na wifi.

Se bom obrnil na kakšno trgovino. Upam, da bodo razumeli kaj hočem :)

lpA

Aston_11 ::

lazi889 ::

Wifi ventil bi bilo noro, če bi imel ventile na običajnih električnih radiatorjih ;)

Aston_11 ::

lazi889 je izjavil:

Bi rešil z stikali, a ni prostora za radiatorji. Pa tudi ni najbolj praktično imeti 6 stikal za istočasni vklop/izklop.
lpA
Če jih imaš na isti varovalki, potem rabiš eno stikalo in ga vgradiš na liniji, kjer se vsi vodi radiatorjev združijo.

lazi889 je izjavil:

Wifi ventil bi bilo noro, če bi imel ventile na običajnih električnih radiatorjih ;)

Kot ideja, kaj vse je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

AnotherMe ::

V bistvu ne rabiš wifi varovalke, ampak wifi stikalo, ki se lahko vgradi v omaro (za varovalko)? Lahko slikaš ta tvoj timer?

lazi889 ::

Bom preveril ko pridem v stanovanje.

http://www.elteh.si/trgovina/digitalno-...

Nekaj podobnega temu, samo da ne "enojna". Tak res mini displey in gumbki, s katerimi se upravlja vse.

KraitPay ::

To kar ima on je časovno stikalo, tedenska ura. Ne vem zakaj tlači zraven avtomatski odklopnik, če nima tu kaj iskati. Naj se najprej zjasni kaj ima in lahko potem nadaljujemo.

eko_2k4 ::

eko_2k4 ::

Če maš prostor v omarici http://www.altenburger.de/en/aqstation-...

mujek ::

Ključ za iskanje po google/aliexpress/ebay: "din rail wifi relay".

lazi889 ::





Povezava do slik je zgoraj.

"din rail wifi relay" bo zgleda rešitev. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazi889 ()

int47 ::

Upam, da nimaš kovinske omarice z varovalkami in debelih sten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2466418241 (82) d4vid
»

Keramični grelec- kako ga poneumiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172970 (2012) TheBlueOne
»

Kako vedeti, ce imam elektriko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151224 (699) Utk
»

Casovno stikalo za bojler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
436647 (5555) dreta
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2721929 (21190) balocom

Več podobnih tem