» »

Stara pečica - kako uporabljati?

Stara pečica - kako uporabljati?

adinfinito ::

Pozdravljeni,

Rabil bi pomoč pri uporabi stare pečice. Namreč na enem gumbu ima nastavitve za temperaturo in načine pečenja (zgornji, spodnji). Kako to deluje? A se ne, da obeh stvari nastaviti?

Hvala v naprej!

 z ene strani

z ene strani


 z druge

z druge

Mare2 ::

A to imaš Gorenje? Kateri tip? Seveda, oba gumba moraš nastaviti. :)

Če ne dela, je nekaj crknilo. Jaz sem svojo kar sam popravil. :) Moja ima še uro (Gorenje TYPE EVP 444-411M MODEL B 8990E) Ne delaj tega sam doma, če nisi prej izklopil varovalko. :)

Baja ::

oboje je na enem knofu.

se da gumb izvlecti mogoce?

Mare2 ::

Baja je izjavil:

oboje je na enem knofu.

se da gumb izvlecti mogoce?


Daj nekje najdi ploščico, kjer je točen TIP napisan. Lahko je nekje znotraj pečice pa slikaj. :)

Potem pa najdemo navodila za uporabo. :)

IL_DIAVOLO ::

Ce vidim prav, je tam na vrhu knofa en zatic, ki omogoca vrtenje knofa v levo ali desno stran. Na 2. sliki se lepo vidi :)

Utisevalec ::

A ste vsi tukaj rojeni leta 2000+?:D

To je klasični mehanski termostatski regulator na pečicah, včasih ni bilo drugega, še danes se dobi poceni pečice s takim regulatorjem. Stvar vrtiš v desno in najprej se odpre lučka v pečici, potem se vklopita (ponavadi če ima pečica dva grelca) OBA grelec in deluje termostatsko do konca termostatskega programa (ponavadi se konča na 250C). S premikom kolesca preko končne stopnje termostatskega program se vključi programe ki NISO termostatsko vezani, torej lahko se vključi samo zgornji in samo spodnji grelec ki dela ves čas na polno (oz. dokler ne vrže ven zaščite proti pregretju). Drug program (rebrasta "ikona") je tam najbrž žar funkcija (če ima vodila za nabodala za kokoš je "žar" funkcija to da vrti tisto nabodalo).

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Bodoči ministri in euro poslanci pač..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

M@73Y ::

Točno tako kot je napisal Utisevalec. Pri tej pečici ni možno nastaviti recimo 180°C pa da ti greje samo spodaj. Jaz sem na starem končarju to rešil tako, da sem mehansko uro dal ven, notr pa dal grebenasto stikalo, tako dal lahko nastavljam kateri grelec bo cklopljen, obstoječi gumb kot tvoj pa uporablj za nastavitev temperature.
..jump into psytrance tunnel..

Stari maček ::

Matr je padla splošna tehnična razgledanost. V mojih časih smo menjali odmične osi v teh stikalih...

OK.d ::

Saj ne more biti drugače, ker tudi na servisih več ne popravljajo ampak samo menjavajo določene sklope kot lego kocke.
LPOK.d

Stari maček ::

OK.d je izjavil:

Saj ne more biti drugače, ker tudi na servisih več ne popravljajo ampak samo menjavajo določene sklope kot lego kocke.

Ja, saj, pametni pa vsi ko sto mater drago zaračunavajo svoje šalabajzarstvo.

TheBlueOne ::

V Sloveniji se ni tako zelo jasno zakaj je tako, ampak bo kmalu. V tujini je ze dlje jasno zakaj se menja samo vecje sklope.

Skratka problem je v ceni storitve in rezervnega dela. V Sloveniji so te storitve zelo poceni napram tam, kjer se proda v vecina teh izdelkov. Recimo v Avstriji se gibljejo obiski serviserjev pri ca. 200€ brez materiala. Ko je tako, pac raje menjas nekoliko vec, kot pa da gres v riziko, da bo treba se kaj poceti.

Drug del je odgovornost. Nove naprave so nekoliko boljj kompleksne in ker serviserji niso diplomirani elektrotehniki in strojniki se lahko samo drzijo navodil proizvajalca. Zopet je ceneje narediti sistem, kjer menjas vec ampak hitro, kot ce menjas manj in je potrebno vec znanja. Kjer seveda ce delas po svoje za to odgovarjas, ce delas po navodilih in v sklopu tega, kar je predpisano, tudi za popravila, te odgovornosti ne nosis.

c3p0 ::

Dokler je v garanciji, to še laufa, potem pa se primeš za denarnico.

Se pa bo vedno bolj splačalo biti sam svoj mojster. Meni je želel menjati vso elektroniko za 300€, popravil pa sem sam za 10€.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Dokler je v garanciji, to še laufa, potem pa se primeš za denarnico.

Se pa bo vedno bolj splačalo biti sam svoj mojster. Meni je želel menjati vso elektroniko za 300€, popravil pa sem sam za 10€.


Drzi ja, posebej za tujino in slej kot prej bo tudi kot pribito v Slo. Sem poslusas oddajo na radiju v Avstriji in je bilo receno, da se vecina popravil na pralnih strojih ne izplaca. Tehnik + del skoraj vedno preseze vrednost stroja in hitro doseze ceno novega.

Stari maček ::

TheBlueOne je izjavil:

V Sloveniji se ni tako zelo jasno zakaj je tako, ampak bo kmalu. V tujini je ze dlje jasno zakaj se menja samo vecje sklope.

Skratka problem je v ceni storitve in rezervnega dela. V Sloveniji so te storitve zelo poceni napram tam, kjer se proda v vecina teh izdelkov. Recimo v Avstriji se gibljejo obiski serviserjev pri ca. 200€ brez materiala. Ko je tako, pac raje menjas nekoliko vec, kot pa da gres v riziko, da bo treba se kaj poceti.

Drug del je odgovornost. Nove naprave so nekoliko boljj kompleksne in ker serviserji niso diplomirani elektrotehniki in strojniki se lahko samo drzijo navodil proizvajalca. Zopet je ceneje narediti sistem, kjer menjas vec ampak hitro, kot ce menjas manj in je potrebno vec znanja. Kjer seveda ce delas po svoje za to odgovarjas, ce delas po navodilih in v sklopu tega, kar je predpisano, tudi za popravila, te odgovornosti ne nosis.

In seveda je vse to zelo ekološko...

OK.d ::

Kdaj se je pa kapital sekiral za ekologijo;)
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449811 (8194) mulc007
»

motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6819642 (16692) andromedar
»

mehanska ura na pečici

Oddelek: Pomoč in nasveti
172321 (1908) perci
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930757 (25279) anjabebler
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645736 (42137) Volk|

Več podobnih tem