» »

Program za pregled in pobijanje procesov.

Program za pregled in pobijanje procesov.

Xion ::

Imam računalnik z windows XP, ki je pogosto prižgan čez noč in dopoldne, ko sem v šoli. Ko zvečer preneham z "delom", računalnik porablja 120 MB rama, naslednji dan, ga porablja 200 MB, vendar v Task managerju ne vidim nobenega novega procesa, in tudi prejšnji procesi ne porabljajo nič več spomina, zato bi bil vesel, če mi poveste za kakšen program, ki beleži VSE procese in omogoča pobijanje le teh, saj mi ni všeč, da moram računalnik vsak dan resetirati. S takim programom bi lahko le pobil procese, ki jih ne rabim in računalnik bi normalo delal naprej. A tak program sploh obstaja?

V-i-p ::

Mislim, da se boš v xpjih moral tega kar navaditi, brez zamere. Xpji veliko slabše delajo z ramom, kot pa recimo win2k. Lahko sicer probaš z kakšnim programom za čiščenje rama, samo taki proggyi naredijo bolj malo koristi, žal...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Xion ::

torej ce nalozim win 2000, bi moral racunalnik (teoreticno) zdrzati prizgan vec kot 5 dni, ne da bi steknil zaradi premajhne kolicine RAMa. Ce ta teorija drzi, grem na 2000. A teorija drzi?

Lith ::

lahko samo potrdim za w2k, ker jih imam in delajo zdaj super (rabil pa sem 2 meseca, da sem jih nastavil). Dogaja se mi, da zaženem comp. in imam od 160MB RAM nekje 33 prosto, potem pustim, naslednji dan jih je 20MB, potem zvečer pa kar 40MB (skoz pa teče Overnet, WinMX, Antivirusni, Firewall, ICS), tako da zadeva deluje.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ABX ::

V task manager-ju izberi še Virtual memory size.

Pod serivce disablay vse kar ne rabiš (auto update, dhcp client, RCP ... čeprav teško določam kaj tebi ne rabi)


Če ti kak program z dnevi žre vedno več rama, ga lahko vsako noč z kako skripto reštartaš.


Vsak sistem je toliko dober, kolikor znaš z njim ravnat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

pingo76 ::

process explorer od sysinternals je very very good!
procexp.exe (google)
z eno besedo zakon!

pingo76 ::

Aja še to :)
Win 2000 uptime 17dni v katerih sem:
- Zmontiral in renderiral 3 tv oddaje
- Preigral ogromno iger
- Nonstop downloadal z emule v ozadju
- poslušal mp3-je
- Slo-techal :)

Delajo kot urca. Sem probal XP-je pa mi niso bili niti malo všeč. Nekaj časa kasneje sem probal XP SP1 in so "leteli" po dveh dneh... Bljak in fuj.
Tisti ki je vajen win 2000 in "nadgradi v XP-je mu je ponavadi kar hitro žal" odvisno kaj pa č počne. Za resno delo niso niti najmanj resni :)
Win2000 delajo z ramom kot violina! In NISO zgovorni (težijo) kot XP.
Hope this helps.

Roadkill ::

Če te slučajno še niso prepričal je tuki še en glas za win2000.
Tut men laufajo po 5 in več dni skupaj BP.

MadMax ::

winXP se mi zelo redko usujejo prej kot v 7ih dneh.
Trenutno 12 dni in par ur laufa b.p.. (surf, mail, DL, pic-view, pic-resize/resample, mp3, irc, itd... minimalno 6 ur/dan)

In trenutno zasedajo 270 od 512MB RAMa. Če bi killal par neuporabljanih procesov iz traya, pade komot pod 200. Pod obremenitvijo pa nekje do 400 max, kolikor sem zasledil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

@ melkor
v taskmanagerju pojdi v meni view > select columns
tukaj si dodaj še kljukice pri: memory usage, peak memory usage ter virtual memory size.
sedaj boš v peak videl kateri največ nuca
v memory usage vidiš trenutno porabo rama
v virtual memory ussage vidiš kolko določenega programa je v swapu...

če se kateri program preveč čudno z ramom obnaša boš ga našel v koloni peak memory usage
kolone lahko tudi sortiraš tako da na vrhu kliknešp na ime kolone

sam imam še kljukice pri cpu time, i/o other bytes, i/o read bytes,i/o write bytes, base priority, pid ter username
s takšno postavitvijo imam pregled nad celotnim sistemom kakor tudi vsakim posameznim programom...

@vsi ostali
še zdaj ste na w2k
loooool

/edit
sem pa imel tudi na xpjih uptime po več kot 20 dni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17837734 (30400) subby
»

Virtual memory izkljopljen - zatikanje v igrah?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171637 (1425) Mavrik
»

Perfect Disk --> A very good defragmenter

Oddelek: Programska oprema
111438 (1175) RejZoR
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556909 (5883) andrej
»

Memory usage se polni, a skoraj nikoli ne pade

Oddelek: Pomoč in nasveti
21974 (719) Sodom

Več podobnih tem