» »

Memory usage se polni, a skoraj nikoli ne pade

Memory usage se polni, a skoraj nikoli ne pade

Sodom ::

Zadnje case opazam, da se mi memory usage samo polni in polni, pa ce koncam par procesov, mu se vedno ne pomaga nic.

Trenutno imam odprti samo mirc, pa je memory usage 264MB. Why's that?

Gledam se tudi v windows commanderju, kateri mi ob novem zagoni kaze, da imam free memory cca. 40%... potem ga malo obremenim s procesi... pocakam in vidim, da je free memory skocil na 50%. Se pravi, da ga je zdaj dokoncno prebral.

Rami so 256MB DDR.

Prej sem imel masino, na kateri so bili isti xpji... vendar je bil to celeron 488, ki je imel tudi 256 rama, vendar sdr, pa tega ni pocel!


Kaj mi je storiti?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

astras ::

verjetno mas kak virusek gore, zaj odvisno al sformatiras al pa poisces virus (antivirusni)!

lp

Sodom ::

Mislis, da bi lahko bil virus? Ker ce gledam v task manager vidim, da je vsega skupaj za nekje 20MB procesov, medtem ko mi pri zagoni pozre ze 160MB... kar je skupaj 180MB in ne 264MB kot kaze.

Weird!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

astras ::

ja ne vem natancno. probaj s kakim antivirusnim poiskat, ce ga bo naslo. Vcasih se ti lahko tui skrije ampak... tistega pac ne najdes, ni nujno da ga lahko format zbrise, ampak meni je to tudi delalo pa mi norton ni glih delal pa sem sformatiral disk, zdaj pa laufa kot novo :)

lp

Sodom ::

Ok, bom probal z AV-jom.


Kaj pa menite ostali?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

boštjan ::

norton is coming to rescue:D

Sodom ::

bostjan, mislis, da bo pomagalo? Se malo manjka, pa mi "kolega posodi norton AV 2003" :D

Za 15min je tukaj :D
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

boštjan ::

mogoče bo,mogoče ne bo.ti samo upaj da bo.če pa bojo problemi ostali pa še samo format ostane.no lahko računalo skeniraš prek neta tudi

astras ::

ti je ratalo?
npr. jes sem mogu takrat formatirat

lp

Sodom ::

Nop, nic virusev ni nasel.

What to do?!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

astras ::

format, ampak ne dat na quick format, kr na normalno ti ga naj sformatira. Pa ce mas disk sparticioniran daj vse particije sformatiraj, ker mas tud take viruse, ki iz drugih diskov polnijo sistemske, tako da...

lp

Sodom ::

aha, druga resitev pa sploh ne obstaja? Samo format?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Sodom ::

Naj še omenim, da sem ravno pred kratkim z norton ghostom disk kloniral (iz 10GB diska na 40GB), kmalu potem pa opazil, da je z mojim 10GB diskom nekaj narobe.

Je mogoce, da je fajle kopiral "nepravilno" in so zaradi tega poskodovani?

Je lahko zaradi tega poskodovan tudi disk?

Je to lahko vzrok mojega problema?

Hvala
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

astras ::

ja, cisto mozno ampak pomoje ne, lahko pa probas
ampak daj ga formatiraj pa bo...

lp

MCSE ::

Probi naložit kak RAM defragmenter in poglej kaj se bo zgodilo...

DMouse ::

Ljudje kje vi vidite virus?
Razlog za kopičenje uporabljenega pomnilnika je "feature" windowsov. Ta namreč cachira dll-je in executable datoteke, zato da se hitreje zaganjajo. Poskusi zagnat en večji program takoj po restartu računalnika, potem pa ga izklopi in takoj ponovno poženi. V drugo se bo hitreje naložil ravno zaradi tega, ker je v pomnilniku ostal del programa. Če te to moti, se da izklopit (vsaj v XP drugje tega še nisem preizkusil).

lp

astras ::

ma kaka fora no, to sploh ne more biti resitev, resitev mu je edino format ker ma definitivno virus gor, ker se mu ne more zaradi dll.ov disk tako zelo polnit, to povzroca virus, samo ne zal ne vem njegovega imena.

lp

Sodom ::

Hrabrimisek, kje se pa to izklopi?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

DMouse ::

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
narediš nov dword "AlwaysUnloadDLL" in notr zapišeš 1.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
"DisablePagingExecutive" postaviš na 1.

Pa pol povej če je to rešil tvoj problem.

lp

astras ::

in je reslo?

lp

p.s. me res zanima :) maybe I was wrong

gumby ::

kaj pa disk cache? ta pri meni zna (na W2000) narasti tudi na 200+ MB. imam sicer 512M rama, tako da ni panike.

Sodom ::

Em, takole je...

sem formatiral particijo, ker so se windowsi zaceli dobesedno sesuvat, ker je bil stari disk poskodovan in sem prenesel poskodavane podatke.

Nato sem lepo vse zinstaliral nazaj, sel v msconfig in odstranil nezazeljene programe v startup in services (norton zna biti nadlezen in neuporaben!).

Nato sem se uposteval miskov nasvet in mi zdaj pri enaki obremenjenosti kot prej, ko nisem dregal registra, porabi priblizno 20-30MB manj.

Kul, hvala vsem!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev antivirus 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
281825 (1473) Wox
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339661 (14643) brainiac20
»

Virus!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181240 (1023) kuglvinkl
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462246 (1749) ToniT
»

pc noce odpret nobenega *.exe fajla?!?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161272 (1142) CandyMan

Več podobnih tem