» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
170 / 360
»»

||pSyCh0| ::

ameba je izjavil:

Ne na telemachu :-)

Ali mi lahko nekdo prosim razloži zakaj kabelsko omrežje, ki sestoji iz obstoječega TV omrežja, lahko ponuja visoke DOWNLOAD hitrosti, medtem ko so UPLOAD hitrosti porazne.
( Če sam pravilno razumem je to zato, ker si kabelsko omrežje delijo vsi uporabniki med seboj in se zato hitrosti porazdelijo in če bi hotel višji upload, bi moral frekvenco toliko zvišati, da bi bilo na omrežju preveč ŠUMA ) ?


Med tem ko xDSL omrećje sestoji iz telefonskega omrežja pa lahko ponujajo večje hitrosti.
Preko česa gre potem televizija na xDSL omrežjih ?

Zakaj je lepša slika pri kabelskem omrežju od DSLjevega ?


Še bolje bi bilo če ima kdo članke kako so omrežja sestavljena in v katerih tudi pišejo odgovori na moja vprašanja.


Hvala za pomoč


Ok, ker so na slo-tech zelo tolerantni ti v trenutnem stanju ob tej uri upam podat določene odgovore brez povezav...

Ne glede na tehnologijo xDSL ali DOCSIS X upload je zmeraj manjši... google in wikipedia sta ti zelo dobra vira...

Pri televiziji nisem siguren vendar mislim, da ponudniki xDSL storitev vsi ponujajo IPTV, ... po mačku dalje (verjetno, upam da, bo nekdo drug pred menoj bolj podrobno odgovoril tvoja vprašanja)

Lp

Spc ::

TechBeats je izjavil:


@SmeskoSnezak
Jst sem pa v sys32 štelu, zdele sem sam v sysWOW64 ruknu in v prvo :))

kul, hvala

Zgleda, da imajo Win7 druge direktorije kot Windows XP / 2003 zato ga moraš postavit v drug direktorij, da začne delovati.

TechBeats je izjavil:


Hm samo 9.9 pa noče, tud če dam oba 8.4 fajla,.. nevem tisto o varnostnih luknjah me je malo zapsiheralo lol;((


A pa to je bilo kej narobe, ker sem dal temporary allow da se je ta program povezal? nevem bilo je vidit kot da se je nekam connectal in prebere to kar je prej original DNS počel automatsko.?

Ne, 9.9 rabi drugačen config, ki si ga boš moral sam naredit.
 

plavko61 ::

A je res kaj na tem da bo telemach pohitril pakete 3.0?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

TheCableGuy ::

plavko61 je izjavil:

A je res kaj na tem da bo telemach pohitril pakete 3.0?


Zaenkrat še ni nobenih informacij okoli tega, če pa bo kaj novega znano pa bom tukaj objavil.

celada ::

Bodo naročniki trojčka na lastovki tudi dobili ta speed increase, ki je bil prej omenjen?

mtosev ::


očitno ima telemach težave.linija je 20/2:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kljukec87 ::

jaz mam 2 vprasanji.

cca 3 tedne so priklopli net 13/1.5 (ne vem kak se rece paketu)... Dans linija pade, tak kot je ze veckrat in pogledam na 192.168.100.1 pa zasledim da zadeva laufa na docsis 2.0.

dejansko center MB: ista stabka kot je kibla in narodni dom ni nadgrajen na 3.0? al kak? :)

System: ARRIS Euro-DOCSIS 2.0 / SIP 2.0 Touchstone Telephony Modem HW_REV: 04
VENDOR: Arris Interactive, L.L.C.
BOOTR: 6.23
SW_REV: 6.1.67A.EURO.SIP
MODEL: TM602B

al majo pac viska modemov za 2.0 in morjo nekam dat?


Drugo vprasanje za d3go. Se ima kdo tezave s prijavo v sistem? Vsak dan mroam ponastavljati geslo, da se lahko prijavim.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Docsis 3 modem dobiš pri 50mbit paketu (ali boljšem).

Spc ::

kljukec87 je izjavil:

jaz mam 2 vprasanji.

cca 3 tedne so priklopli net 13/1.5 (ne vem kak se rece paketu)... Dans linija pade, tak kot je ze veckrat in pogledam na 192.168.100.1 pa zasledim da zadeva laufa na docsis 2.0.

dejansko center MB: ista stabka kot je kibla in narodni dom ni nadgrajen na 3.0? al kak? :)

System: ARRIS Euro-DOCSIS 2.0 / SIP 2.0 Touchstone Telephony Modem HW_REV: 04
VENDOR: Arris Interactive, L.L.C.
BOOTR: 6.23
SW_REV: 6.1.67A.EURO.SIP
MODEL: TM602B

al majo pac viska modemov za 2.0 in morjo nekam dat?


Drugo vprasanje za d3go. Se ima kdo tezave s prijavo v sistem? Vsak dan mroam ponastavljati geslo, da se lahko prijavim.

Ta modem podpira samo DOCSIS 2.0.
 

dejc25 ::

kljukec87 je danes ob 00:48:36 izjavil:

jaz mam 2 vprasanji.

cca 3 tedne so priklopli net 13/1.5 (ne vem kak se rece paketu)... Dans linija pade, tak kot je ze veckrat in pogledam na 192.168.100.1 pa zasledim da zadeva laufa na docsis 2.0.

dejansko center MB: ista stabka kot je kibla in narodni dom ni nadgrajen na 3.0? al kak? :)

System: ARRIS Euro-DOCSIS 2.0 / SIP 2.0 Touchstone Telephony Modem HW_REV: 04
VENDOR: Arris Interactive, L.L.C.
BOOTR: 6.23
SW_REV: 6.1.67A.EURO.SIP
MODEL: TM602B

al majo pac viska modemov za 2.0 in morjo nekam dat?


Drugo vprasanje za d3go. Se ima kdo tezave s prijavo v sistem? Vsak dan mroam ponastavljati geslo, da se lahko prijavim.

Z arris modemov DOCSIS 2.0 lahko dosežeš hitrosti do 45Mb stestirano.

kljukec87 ::

Saj sem napisal: "al majo pac viska modemov za 2.0 in morjo nekam dat?"

Saj naceloma me ne moti da laufa na 2.0... ampak na strani je napisano da se laufa na 3.0 tam kjer je tehnicno izvedljivo, zato vprasanje o tem ce v tem delu mesta dejansko ni upgrejdano al pa majo arrisov za 2.0 viska in jih bi radi spravli v promet?

Citiram: "Opomba: Internet paketi 3.0 so možni le na območjih kjer je omrežje nadgrajeno na standard EuroDocsis 3.0 in je priklop tehnično izvedljiv."

Ce je tehnicno neizvedljiv priklop na 3.0, bi pricakoval, da se vsaj omeni s strani telemacha: ja vemo, da imamo napisano da že sama imena paketov (Internet M 3.0 - 3.0 vrjetno ni bzv zraven? :)) pojasnijo da zadeva po defaultu leti na 3.0 standardu, ker pa pri vas to ni mogoče pa je 2.0...

Zgodovina sprememb…

kljukec87 ::

Ce je izvedljivo se temu preprosto reče: Zavajanje, in ne bodo tak lahko prišli skozi v tem primeru :)

PARTyZAN ::

Seveda. Zdaj se ti je pa svet podrl, ko si izvedel, da svoje zakupljene hitrosti dosegaš z EuroDOCSIS 2 standardom.

kljukec87 ::

Seveda. Sem človek s principi in zahtevam to kar se oglašuje. Nisem tak kot večina našega naroda, ki nekaj dobi in je srečna samo da to ima.

kljukec87 ::

PARTyZAN je izjavil:

Docsis 3 modem dobiš pri 50mbit paketu (ali boljšem).

Na prejšnji lokaciji sem brez kakega dodatnega zahtevanja dobil docsis 3.0
- pa je bilo to cca 2 leti nazaj (ne vem tocno)
- pa je bil paket 13/1.5 in ne 50mbit

Tero ::

sam sem imel prej 28/2,5 zdaj pa sem imel stari thomson z eurodocsis 2.0 in je delalo čisto vredu :)
Zdaj pa imam 50/5 pa so zamenjali modem za 3.0
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PARTyZAN ::

kljukec: Kako je prehod na 2.0 modem spremenil tvojo "uporabniško izkušnjo"?

Jaz imam Arrisa pri 28/2,5. Zakupljeno hitrost dosegam, težav z internetom ni. Kaj bi bilo drugače, če bi mi dali Ciscov modem? Skuliraj se.

kljukec87 ::

jaz sem cisto skuliran. a to da zahtevam nekaj kar se pod oglasevanjem prodaja pomeni da zahtevam prevec?
pol naj pise: do 50mbit zadeva deluje na 2.0 , dalje pa na 3.0. Ne vem al si nekateri pustite celo zivljenje hodit po glavi, jaz si ne.
Ce ne bi bil skuliran bi monterju, ki je prisel priklapljat zadevo prisolil eno konkretno zaušnico. ocitno se ni zavedal da mu stojim za hrbtom in je nekaj, cesar mu ni pripadalo in je bilo na moji pisalni mizi na hitro pospravil v žep.
Kot drugo, ker pise da je treba placevat 2€ vsak mesec za dodatne STBje tud ne jamram zakaj, ko pa sem sam kupil svojega na lastne stroške in moram kljub temu placevat 2€ zravn samo zaradi kartice.

Tak pise da je treba in niti pomislil ne bom na to da bi se pritozeval zaradi tega. Se pa bom za to, kar mislim da vsem uporabnikom / ne samo meni pripada, ce telemach zadevo tako oglasuje

PARTyZAN ::

Zamenjaj ISP. Nihče te ne sili, da si pri Telemachu. Oglaševanje standarda, ki ga je omrežje zmožno je pa pač marketing kateremu si ti nasedel. Kot končnega uporabnika te zanimajo samo storitve, hitrost interneta, in cena. Ko boš naročil paket, ki presega zmožnosti standarda EuroDOCSIS 2 boš pač dobil modem, ki bo sposoben višjih hitrosti. Brez dodatnih stroškov, ker modem sploh ni tvoja last.

Zato te še enkrat sprašujem ... kaj bi se spremenilo, če bi v najem dobil Ciscov modem?

kljukec87 ::

Se zavedam, da je vsa oprema v najemu.
Kaj se bo spremenilo? Mogoce odnos delavcev do ostalih novih narocnikov, ce bo prisel ukaz z vrha, naj se ne zajebavajo in opravijo svoje delo tak kot morejo. Vsaka stvar se pri necem zacne. Ce se bomo vsi pustili "nategovat", nas bodo seveda nategovali, ce pa bomo zaceli gledat na malenkosti in se ne bomo pustili, da nas vsak ki ima 5 min casa okrog prinese, se bo situacija spremenila na bolje. Tudi za recimo starejše občane, kateri se ne zavedajo kaj je 2.0 in kaj 3.0 standard.
Sam ne toleriram takega pristopa do strank kot je pri nas: ajde dajmo na 2.0 ce dela na 2.0.

Kaj bom dosegel če mi priklopijo 3.0? če ne notranjega zadovoljstva in malega napredka pri obravnavanju strank pa vsaj to, da bo za kak % čipset v modemu manj obremenjen, ceprav je do 50mbit ali koliko testirano delujejo ti arrisi se kr nekaj rezerve.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
uporabnike se privzeto priklaplja na 3.0.

Lep pozdrav,
Pavle Mikuž
Tehnična podpora / Tech support
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovor.
Hkrati me pa zanima to, ali se privzeto priklopi uporabnika na 3.0 ali 2.0 in ali je odvisno od narocenega paketa? recimo:
paket z 6mbit downstreama na 2.0, ker pac le ta zadostuje; in tiste pakete z 50mbit+ downstreama na 3.0? Ali je privzeto 3.0 za vse pakete, kakor so tudi le ti verjetno zaradi tega poimenovani?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
dodatno pojasnilo je navedeno zato, ker ti paketi v preteklosti niso bili možni na vseh lokacijah kjer je naše omrežje.
Načeloma na vaši lokaciji teh težav ni bilo.

Lep pozdrav,
Pavle Mikuž
Tehnična podpora / Tech support

mayne ::

Sploh nikjer ne piše da bi moral pri M paketu dobit Docsis 3.0 modem zravn tak da mi res ni jasno kaj pričakuješ. Tako ali tako ti pa Docsis 3.0 modem nebi spremenil absolutno nič ker lahko 2.0 doseže 50mbit.

kronik ::

Kaj bom dosegel če mi priklopijo 3.0? če ne notranjega zadovoljstva in malega napredka pri obravnavanju strank pa vsaj to, da bo za kak % čipset v modemu manj obremenjen, ceprav je do 50mbit ali koliko testirano delujejo ti arrisi se kr nekaj rezerve.


Beseda 3.0 pomeni platformo na kateri trenutno deluje omrežje. Če ti uporabljaš samo en kanal za svoj downstream (ker imaš nizko hitrost neta) je to avtomatsko 2.0 standard. Oprema zadaj skrbi, da tudi tvoj 2.0 modem deluje optimalno in ni nobene razlike za tebe. Vprašanje, če je Cisco 3.0 modem kvalitetnejši od tvojega arrisa 2.0 :P

TheCableGuy ::

Tako kot je napisal kronik. Omrežje je 3.0 in ob prehodu na 3.0 smo vsem paketom povečali hitrosti (zato vam sedaj piše da imate trojček 3.0 ker so tudi hitrosti ustrezno povišane). Res pa je da če vaša internetna hitrost ne potrebuje več kot 1 kanal, več tudi ne bo uporabljala.

Vseskupaj je nekako tako kot da bi pilotu letala rekli zakaj leti čez atlantik s samo 2ma motorjema vklučenima če pa si plačal karto za letalo s štirimi. Vkolikor prideš v obljubljenem času na cilj, je vse ostalo samo izbira tehnično optimalne smeri. :) Vem da je metafora abstranktna ampak drži, iz istega razloga bi se potem lahko stranke pritoževale, češ zakaj oglašujemo 140+ kanalov če pa lahko gledam samo enega naenkrat (oz. 3 če ima 3 TVje pred sabo).

Na kratko, omrežje je postavljeno na Docsys 3.0 sistem in vsaka stranka ki za normalno delovanje svojega paketa potrebuje 3.0 modem ga tudi dobi ker pri teh hitrostih ne naredi nobene razlike.

Spc ::

plavko61 je izjavil:

A je res kaj na tem da bo telemach pohitril pakete 3.0?

Upajmo, da bo kaj.

Zelo zanimiv keynote:
http://www.ustream.tv/recorded/20147490
 

TechBeats ::

A še komu danes šteka k pr norcih...?


Dele sem testiral speedtest.net in se dobil bogih 1.025mbit/s in 0.23mbit (900ms ping), na 20/2 liniji, wdf -_-
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

 speedtest

speedtest



13/1.5 linija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

TechBeats ::

Sory nima veze, sem mel kr en proxy v FF aktiveran heh vse je kul..

phew 8-)
AciD TriP

BorutK-73 ::

kljukec87 je izjavil:

Kot drugo, ker pise da je treba placevat 2€ vsak mesec za dodatne STBje tud ne jamram zakaj, ko pa sem sam kupil svojega na lastne stroške in moram kljub temu placevat 2€ zravn samo zaradi kartice.



Pri moji montaži DTV 3.0M me je vprašal če že imam CONAX modul in ga ne plačujem.
Je pa prvi modul+kartica brezplačno.

Yossarian ::

Aktiviral sem si D3 GO. Zdaj pa me zanima, v kakšni resoluciji oddajajo, ker je slika prej slaba kot ne.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tilen ::

Yossarian je izjavil:

Aktiviral sem si D3 GO. Zdaj pa me zanima, v kakšni resoluciji oddajajo, ker je slika prej slaba kot ne.


Počakaj nekaj časa in se bo izostrila. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

kaj se dogaja z domeno triera.si / triera.net ?

tako users.triera.net tudi ne deluje.
 

TheCableGuy ::

Združujemo Trierine in Telemachove baze. Če pa vam konkretno mail preko triere ne dela pa pošljite ZS in bom preveril.

Spc ::

TheCableGuy je izjavil:

Združujemo Trierine in Telemachove baze. Če pa vam konkretno mail preko triere ne dela pa pošljite ZS in bom preveril.

Upam, da bo domena *.triera.* ostala zaradi e-maila itd...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TheCableGuy ::

Ostala bo zagotovo to brez skrbi, so se samo pojavil težave pri določenih strankah na trieri.

Ukinja se pa zagotovo ne, brez skrbi. :)

RockyS ::

Zakaj ni Discovery Channel v 16:9 in gledamo to skrupcalo?

TheCableGuy ::

Discovery Channel pošiljamo v istem formatu naprej kot ga dobimo. To lahko vse regulirate naknadno na TVju. Samo poiščete kje lahko spreminjate Aspect Ratio in spremenite na 16:9. Oddajali pa ga bomo primarno v 16:9 ko nam ga bodo oni v takem formatu pošiljali.

JK007 ::

Še vedno spadamo pod balkan - na žalost !
....... www.kabelska.net .........

RockyS ::

Se dela kaj na tem da bi dobili drugi stream ali je to čist odvisno od discoverya?

JK007 ::

Čisto vse je odvisno od Discovery-ja !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

RockyS je izjavil:

Zakaj ni Discovery Channel v 16:9 in gledamo to skrupcalo?

Ker ima telemach bosansko/srbarijo od discovery channela z slovenskimi reklamami.
Oddaje pa so že več kot 5 let stare.
 

TechBeats ::

Ja to je res žalost, polovica programov zakodiranih, potem nam pa podturijo vsaj 20 balkanskih programov od tv bonsa, makeodnija do nevem kaj..


Halo, kdo rabi to sranje??
AciD TriP

Spc ::

TechBeats je izjavil:

Ja to je res žalost, polovica programov zakodiranih, potem nam pa podturijo vsaj 20 balkanskih programov od tv bonsa, makeodnija do nevem kaj..


Halo, kdo rabi to sranje??

Dobrodošel v srbski sloveniji.
 

Alexius Heristalski ::

Ja, res, pri teh programih pa nihče ne gleda na avtorske pravice in se v kablu lahko razširjajo brez omejitev. WTF? Naj pol še BBC vržejo noter, pa NBC, CBS, ABC, Fox, ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JK007 ::

Seveda gledajo na avtorske pravice - ravno zaradi tega imamo Discovery, ki je namenjen našemu "balkanskemu" trgu.
....... www.kabelska.net .........

Alexius Heristalski ::

Funkcionalno nepismen? Govorimo o nacionalnih in komercialnih televizijah z območja bivše Jugoslavije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Funkcionalno nepismen? Govorimo o nacionalnih in komercialnih televizijah z območja bivše Jugoslavije.

Če dobro pogledaš telemachovo shemo boš opazil, da je 90% stvari srbskih, zakaj ? ker je srb lastnik.
 

alexz ::

Srb ni lastnik Telemacha temveč MID EUROPA PARTNERS http://www.mideuropa.com/cable-broadban...

RockyS ::

imam LG 42PT353 na kateri pa nikakor ne morem sortirat kanalov. Sem onemogočil samodejno številčenje in posodabljanje in jih lahko premikam sem in tja po seznamu ampak se spremembe včasih shranijo včasih pa ne .
Pravtako sem opazil, da lahko pop tv in akanal shranim kam želim in tam ostaneta, za razliko od 173 preostalih kanalov...

Uporabljam modul od telemacha.

Ima kdo kako idejo?

Spc ::

alexz je izjavil:

Srb ni lastnik Telemacha temveč MID EUROPA PARTNERS http://www.mideuropa.com/cable-broadban...

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...

Telemach je vodilni slovenski ponudnik televizijskih storitev, telefonije in širokopasovnega dostopa do interneta. Podjetje je v lasti skupine Mid Europa Partners, naložbene skupine na področju srednje Evrope, kjer naj bi imela Lepa Brena in njen soprog Boro Živojinović kar pomemben lastniški delež.


Bo vredu tak ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

alexz ::

piše "naj bi imela". in sem preveril na drugem forumu in obadva sigurno nimata čist nobene veze z MEP. in tudi na MEP strani ni ne duha ne sluha o kaki Breni.

tak da ta informacija sigurno ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()
««
170 / 360
»»