» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
169 / 361
»»

Spc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

A bo kdo povedal, kako te dns-e spremenis ali ne? Sploh ker ima vecina verjetno nastavljeno Automatic Configuration - DHCP in dobi dns-e od telemacha.

DNS vneseš manualno posebej.
 

SmeskoSnezak ::

Hvala.

A sedaj ko sem recimo vtipkal google dns, bi mi morali vse lepo prikazovati? Namrec pokerstars.com mi pokaze prepoved, ostali linki iz obvestila pa delajo.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Hvala.

A sedaj ko sem recimo vtipkal google dns, bi mi morali vse lepo prikazovati? Namrec pokerstars.com mi pokaze prepoved, ostali linki iz obvestila pa delajo.

ja.
1. Flushaj dns
2. refreshaj page

V command promptu napiši:
ipconfig /flushdns
 

SmeskoSnezak ::

Super, dela. Hvala.
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

TechBeats je izjavil:


In kako pa je kaj s temi DNS so varni oz je ista zasebnost kot pri default Telemach al kako je s tem?



Razlika je samo v tem, da sedaj Google točno ve na katere strani hodiš, pred tem je pa ta privilegij imel Telemach.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spc ::

Tilen je izjavil:

TechBeats je izjavil:


In kako pa je kaj s temi DNS so varni oz je ista zasebnost kot pri default Telemach al kako je s tem?



Razlika je samo v tem, da sedaj Google točno ve na katere strani hodiš, pred tem je pa ta privilegij imel Telemach.

Zato pa pravim, da je najboljše če ima vsak svoj dns strežnik doma, na svojem PCju/notebooku.
V tem primeru vam noben ne bo omejeval spletnih strani, noben ne bo vohunil za vami, noben vam ne bo podtikal redirectov in rouge dns strežnikov.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

ameba ::

Živjo,


se že kej ve kakšne bodo spremembe pri paketih pri telemchu v začetku aprila ?

TechBeats ::

Spc je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

A bo kdo povedal, kako te dns-e spremenis ali ne? Sploh ker ima vecina verjetno nastavljeno Automatic Configuration - DHCP in dobi dns-e od telemacha.

DNS vneseš manualno posebej.

hm meni se pa zalomi nekje vmes.

Sem šel po tvojih navodilih in ko vptikam notri ta loaclhost 127.0.0.1 mi ga ne zazna ko kliknem pod details (info).. Pokaže prazno pri DNS in se noče konektat..

imam win7 in naredil c:/dns/etc skopiral use fajle iz windows/sys32/drivers/etc pa isti šmorn

sem sprobal ipconfing/renew in ipconfing/flushdns pa isto noče sploh pokazat ta local host ip 127.xxx

kaj delam narobre? xD

Tam po št.4 ko si rekel odkljukaj autostart, to pomeni vse 3 zadeve odkljukat?
AciD TriP

Spc ::

Prvo idi pod services in poglej če je ISC BIND zagnan.
Če se ne more zagnat poglej če si skopiral db.cache in named.conf v etc direktorij
 

TechBeats ::

Spc je izjavil:

Prvo idi pod services in poglej če je ISC BIND zagnan.
Če se ne more zagnat poglej če si skopiral db.cache in named.conf v etc direktorij


hm ko sem zalaufal nek cfg je reklo ja, da ni mogoče štartati tega servica..

ok bom probal še to, hvala za info :)
AciD TriP

CaqKa ::

mater imamo salabajzerje...
ob preklopu iz 2 na 3. uro je ponoci crknil net in se zdaj ne dela... lokacija maribor tezno.
kako gnilo opremo imajo to da preklopa ure ne uspe pohendlat?

DIGITel ::

Na Teznem trenutno ni zaznanih nobenih motenj na omrežju lahko mi posreduješ tvoje podatke na ZS,da preverim ali pa pokliči na tehnično podporo.

CaqKa ::

kot zgleda wrt54gl ni znal pohendlat menjave časa... jutri bom dal tomato gor namesto orginalnega...

Mesar ::

Orginalni dela samo moreš tu pa tem resetirat pa modem resetiraj.
Your turn to burn!

CaqKa ::

nevem zakaj... ampak sam reset ne pomaga. tudi če ga za daljši čas popolnoma odklopim od elektrike...
takrat pomaga samo da router nastavim na statiko, pol dela... pol ga pa spet nazaj na dhcp nastavim, pa tudi dela...
ampak ko pa pogledam nastavitve pa so enake... kot da se mu nekje drugje sfuzla...

Mesar ::

Ziher se ti zafila...
Your turn to burn!

DIGITel ::

Poskusi narediti hard reset,zadaj na routerju je gumbek skrit v luknjici vzameš zobotrebec pritisneš in držiš 15 sekund,da pobriše vse kar ima v spominu in ga na novo nastaviš bi moglo biti o.k. .

CaqKa ::

DIGITel je izjavil:

Poskusi narediti hard reset,zadaj na routerju je gumbek skrit v luknjici vzameš zobotrebec pritisneš in držiš 15 sekund,da pobriše vse kar ima v spominu in ga na novo nastaviš bi moglo biti o.k. .

nastavit statiko, pa vpisat ip, gateway, pa dns in nato spet nazaj vklopit na dhcp, je nekako manj dela, kot pa hard reset ruterja in ponovno nastavljanje vsega, vključno z routingi, qos, fw, mac zaporo, wifi nastavitvami... se ti ne zdi?

telen ::

Še komu zadnja dva dneva internet ne dela? Včeraj je še občasno delalo, danes pa prav nič. Kdaj: Ljubljana-Vič.

Spc ::

telen je izjavil:

Še komu zadnja dva dneva internet ne dela? Včeraj je še občasno delalo, danes pa prav nič. Kdaj: Ljubljana-Vič.

Definiraj ne dela.
Lahko pingaš svoj router ? lahko pingaš svoj gateway ?
 

telen ::

Sedaj je začelo delati.

strelec ::

Imam Telemachov Internet + analogno kabelsko TV in premišljujem o prehodu na digitalni trojček, pa me zanima, če ima kdo najnovejše preverjene informacije o naslednjem...

Kateri digitalni sprejemnik je zdaj v osnovnem paketu - še vedno Cisco Z3375 DVB?
Dela ta Cisco škatla že normalno v primerjavi s Handanom 5000?
Če ne, se da starega Handana še dobit od Telemacha ali obstaja kakšna boljša rešitev?

DVR-a ne rabim, samo splošna zanesljivost in hitrost pri preklapljanju kanalov sta mi pomembni, da ga ne rabim resetirat 5x na teden, pa da ne čakam po 2 s vsakič, ko preklopim kanal.

Kako pa dela IP telefonija zdaj?
Ni več problemov s klicanjem v Amisovo omrežje in tujino kot par let nazaj?

Zdaj imam T-člen in kabel napeljan še v spalnico do druge TV, kar bi rad pustil kot je, v dnevni sobi pa bi imel digitalno TV preko sprejemnika. Lahko glavni priključek ostane kot je in samo grem na Telemach po modem, sprejemnik in ostalo ali mora monter s Telemacha nastavit kakšen filter za digitalno?

Bom analogno kabelsko TV še vedno lahko sprejemal normalno brez omejitev?

DIGITel ::

Sprejemnik je še vedno Cisco Z3375 DVB,lahko se dobi Handan CV 5000,ampak samo rabljen na željo stranke novih ni več na zalogi že nekaj časa.
Težav s telefonijo in klici v druga omrežja ni.
Internet in telefonijo priklapljajo samo pooblaščeni Telemachovi izvajalci,stranka ima možnost priklopa samo v primeru digitalnega sprejemnika.
Analogni signal seveda ostane za več prosim na ZS.

PARTyZAN ::

Protip: Izogibaj se "Cisco" sprejemnikom v velikem loku. Crap so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

KuntaKinte ::

cisco je šrot,da večjega ni,če se lahko kako izogneš se daj,ostalo deluje dobro,za analogno ne potrebuješ nič

strelec ::

DIGITel, PARTyZAN in vlkišef - hvala lepa za koristne odgovore!

V osnovnem paketu je verjetno še vedno kabelski modem Cisco EPC3212 VoIP?

Kateri brezžični usmerjevalnik pa se zdaj dobi v brezplačni najem?

Ta D3 GO storitev zgleda zanimivo, na Telemachovi D3 Go strani vidim HBO in HBO Comedy - ali to pomeni, da se ta dva kanala da spremljat preko D3 GO tudi, če ju nisi dodatno naročil?

Bo D3 GO storitev omogočena tudi na Linuxu?

DIGITel ::

V osnovnih paketih je modem ARRIS in ne Cisco,ta je samo pri paketih z večjo hitrostjo interneta (trojček 2xl in internet 2xl,3xl).

V najem stranke prejmejo router znamke TP-Link TL-WR741ND.

V D3GO shemi žal ni HBO programov je pa možno uporabljati D3GO tudi na Linux-u,ker storitev deluje na PC-jih preko spletnega brskalnika tako,da ni vezana na operacijski sistem.

strelec ::

DIGITel - hvala za hiter odgovor.

Torej kabelski modem je ARRIS TM602G?
Se da mogoče dobiti kabelski modem Motorola namesto njega?

Programski vodič na Telemachovi D3GO strani prikazuje vse kanale, kar me je zavedlo, da sem mislil, da so vsi kanali tam gledljivi preko D3GO:

http://d3.telemach.si/vodic/

Kje pa najdem seznam vseh kanalov, ki so gledljivi preko D3GO?

Glede storitve D3GO na Linuxu pa se mi zdi, da to trenutno ni možno, ker D3GO uporablja plug-in ("vtičnik") ViewRight, ki ga jaz za Linux nisem zasledil. Obstaja sploh ViewRight za Linux?

seminal ::

Na enem izmed forumomv sem zasledil da bi naj z aprilom poveačli hitrosti ali je to res? Bi bilo že čas da zdginete hitrost

DIGITel ::

strelec je izjavil:

DIGITel - hvala za hiter odgovor.

Torej kabelski modem je ARRIS TM602G?
Se da mogoče dobiti kabelski modem Motorola namesto njega?

Programski vodič na Telemachovi D3GO strani prikazuje vse kanale, kar me je zavedlo, da sem mislil, da so vsi kanali tam gledljivi preko D3GO...


Modemi kateri so v ponudbi so samo ARRIS in Cisco ostalih ni možno dobiti.

Pri programskem vodiču piše spodaj:
Programski vodič vključuje več programov, kot so na voljo v shemi D3 GO. Ogledate si lahko spored za večino programov, ki so del digitalne programske sheme. Ob naročilu storitve D3 GO boste spremljali izbrane programe iz programske sheme, za katero imate sklenjeno naročniško razmerje.

Celotna shema za D3GO je navoljo tukaj : http://www.d3go.si/ShemaD3GO.pdf
dodatno sta bila pred kratkim dodana še 2 programa za odrasle Hustler in Daring! TV.

Glede vtičnika ViewRight sem se pozanimal pri naši tehnični službi in žal res drži,da je navoljo samo za Windows in pa MAC OS X.

seminal je izjavil:

Na enem izmed forumomv sem zasledil da bi naj z aprilom poveačli hitrosti ali je to res? Bi bilo že čas da zdginete hitrost


Povečanje hitrosti pri trojčkih je predvidena v kratkem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DIGITel ()

ameba ::

DIGITel, mi lahko posim strokovno razložiš,kolikšna je zgornja omejitev števila kanalov, ki bi jih lahko posamezni uporabnik imel ?
Primer, zakaj ne moremo imeti vse svetovne programe ? Ali to omrežje ne dopušča ? Imamo preslabo tehnologijo ? Bi morali nadgraditi sistem ne DVB-T2 ?

Seminal:


Povečal bodo hitrosti UPLOADA !!!!
TELEMACH je TOP :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

Pesimist ::

Zadni cajst da si zrihtamo DNS servere. Se 1 dan, tak da vsak ko nima hitro enega easy da nebote slucjano jutri v temi.

Priporocam simple dns plus, sej spcjev predlog ne dleuje na windows 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SmeskoSnezak ::

Pesimist je izjavil:

Zadni cajst da si zrihtamo DNS servere. Se 1 dan, tak da vsak ko nima hitro enega easy da nebote slucjano jutri v temi.

Priporocam simple dns plus, sej spcjev predlog ne dleuje na windows 7.

Jaz sem usposobo svoje dns-e na Win7 ;)
@ Pusti soncu v srce... @

RockyS ::

Pri meni je hitrost še zmeraj enaka 10/1,5

PrimozR ::

DIGITel je izjavil:

strelec je izjavil:

DIGITel - hvala za hiter odgovor.

Torej kabelski modem je ARRIS TM602G?
Se da mogoče dobiti kabelski modem Motorola namesto njega?

Programski vodič na Telemachovi D3GO strani prikazuje vse kanale, kar me je zavedlo, da sem mislil, da so vsi kanali tam gledljivi preko D3GO...


Modemi kateri so v ponudbi so samo ARRIS in Cisco ostalih ni možno dobiti.

Pri programskem vodiču piše spodaj:
Programski vodič vključuje več programov, kot so na voljo v shemi D3 GO. Ogledate si lahko spored za večino programov, ki so del digitalne programske sheme. Ob naročilu storitve D3 GO boste spremljali izbrane programe iz programske sheme, za katero imate sklenjeno naročniško razmerje.

Celotna shema za D3GO je navoljo tukaj : http://www.d3go.si/ShemaD3GO.pdf
dodatno sta bila pred kratkim dodana še 2 programa za odrasle Hustler in Daring! TV.

Glede vtičnika ViewRight sem se pozanimal pri naši tehnični službi in žal res drži,da je navoljo samo za Windows in pa MAC OS X.

seminal je izjavil:

Na enem izmed forumomv sem zasledil da bi naj z aprilom poveačli hitrosti ali je to res? Bi bilo že čas da zdginete hitrost


Povečanje hitrosti pri trojčkih je predvidena v kratkem.

V novih paketih ali v obstoječih?

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Zadni cajst da si zrihtamo DNS servere. Se 1 dan, tak da vsak ko nima hitro enega easy da nebote slucjano jutri v temi.

Priporocam simple dns plus, sej spcjev predlog ne dleuje na windows 7.

SmeskoSnezak je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Zadni cajst da si zrihtamo DNS servere. Se 1 dan, tak da vsak ko nima hitro enega easy da nebote slucjano jutri v temi.

Priporocam simple dns plus, sej spcjev predlog ne dleuje na windows 7.

Jaz sem usposobo svoje dns-e na Win7 ;)

Jaz sicer ne uporabljam Win7 ampak sem stestiral na Win7 in zadeva deluje.
Samo pač v Windows\system32\ ga ne smeš inštalirat temveč v c:\nekdirektorij.

:D
 

Pesimist ::

Sem pa ne starta service. Error vrze ven.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Sem pa ne starta service. Error vrze ven.

Si skopiral config file-e v etc direktorij ?
 

TechBeats ::

Spc je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Sem pa ne starta service. Error vrze ven.

Si skopiral config file-e v etc direktorij ?

jah meni isto..

No se je zaštartal, ko sem kopiral une 2 falja iz etc (glavni etc dir. ko razširiš) v system32/drivers/etc potem pa se kle vstavi in mi ne spusti čez DNS..

A je možno da mi blokira nod32 firewall, čeprav sem dal tam notri refreš in je zaznalo DNS 127.0.0.1?
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Spc ::

TechBeats je izjavil:

Spc je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Sem pa ne starta service. Error vrze ven.

Si skopiral config file-e v etc direktorij ?

jah meni isto..

No se je zaštartal, ko sem kopiral une 2 falja iz etc (glavni etc dir. ko razširiš) v system32/drivers/etc potem pa se kle vstavi in mi ne spusti čez DNS..

v Windows 7 ne smeš inštalirat v system32/drivers/etc ampak v tisti direktorij v katerega si inštaliral, moraš pa inštalirat v drugega ker system32/drivers/etc ne deluje.

Se pravi bind inštaliraš v C:\Bind in skopiraš config v C:\BIND\ETC
 

Tero ::

Samo opozorilo. SPC je dal link do BIND 8.x ki ima zelo hude varnostne luknje! Če koga kaj zanima podrobneje naj pogugla :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Spc ::

Tero je izjavil:

Samo opozorilo. SPC je dal link do BIND 8.x ki ima zelo hude varnostne luknje! Če koga kaj zanima podrobneje naj pogugla :)

Ja, ker je to mišljeno da uporabnik laufa dns na lokani mašini, ki pa ni direktno na internetu, ampak za routerjem oz. za firewallom.

Najnovejša verzija pa je tukaj:
http://www.isc.org/software/bind
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TechBeats ::

Hm ok tnx bom probal še enkrat.

Aja pri tej 9.9 verziji pa ni unih 2 fajlov v etc (ko razširiš) in sploh noče nič naredit.. Sem kopiral tastare itz 8.4 in je bilo isto, pri 8.4 je vsaj zaštartalo kle pa nič..

hehe kere varke :D
AciD TriP

Spc ::

Ja 9.9 ima drugačen config.
Lahko pa probaš skopirat config od 8ke mogoče bo zadeva delovala.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

SmeskoSnezak ::

Če se prav spomnim, uporabniki sedmice : SysWOW64/dns/etc/ tja not se shrani vse in tja prekopirate fajla. Pol pa še greš pod Services in zaštartaš ISC Bind.

Torej:
1. Dowloadajte http://www.netsky.org/BIND8.4.5-RC2.zip (ali pa najnovejšega)
2. Razpakirajte v nek direktorij
3. Zaženite BINDInstall.exe
4. Odkljukajte: automatic startup, keep config files after uninstall, start bind service after install.
5. Skopirajte odpakiran etc direktorij v C:\Windows\SYSWOW64\DNS\ETC\
6. resetirajte PC (JAZ TEGA NISEM STORIL)
7. V omrežnih nastavitvah nastavite za dns strežnik localhost oz. 127.0.0.1
8. SERVICES.EXE in poiščite ISC BIND in ga zaženite
9. Odprite CMD, vtipkajte ipconfig /flushdns in zatem še ipconfig /all ... poglejte če vam izpiše nov-vaš DNS..

pa lp
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

mayne ::

ameba je izjavil:

Povečal bodo hitrosti UPLOADA !!!!
TELEMACH je TOP :-)


A so kje podatki za koliko bojo povečali hitrosti? Dvomim da zadost da nebi na T2 prestavu ampak me vseen zanima.

TechBeats ::

^
Za kolk pa, in ja bi bil že čas.

20/2 je bolj apn razmerje za 40EUR, vsaj 20/10 :P

@SmeskoSnezak
Jst sem pa v sys32 štelu, zdele sem sam v sysWOW64 ruknu in v prvo :))

kul, hvala



Hm samo 9.9 pa noče, tud če dam oba 8.4 fajla,.. nevem tisto o varnostnih luknjah me je malo zapsiheralo lol;((


A pa to je bilo kej narobe, ker sem dal temporary allow da se je ta program povezal? nevem bilo je vidit kot da se je nekam connectal in prebere to kar je prej original DNS počel automatsko.?
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

ameba ::

mayne je izjavil:

ameba je izjavil:

Povečal bodo hitrosti UPLOADA !!!!
TELEMACH je TOP :-)


A so kje podatki za koliko bojo povečali hitrosti? Dvomim da zadost da nebi na T2 prestavu ampak me vseen zanima.




Ja jst sm to po svoji logiki reku da bodo povečal hitrost UPLOADA. Glede nato da je to edino kar jih še oddaljuje od konkurence ...

A bodo DOWNLOAD zvišal, ki je že tako in tako visok :-)

Sj spremembe ne bodo verjetno ne vem kakšne ampak bodo pa.


Sicer pa meni je že 13/1,5 Mb/s čisto dovolj oz. idealno bi bilo 15/2,5 Mb/s !

PARTyZAN ::

Idealno bi bilo simetrično ;).

ameba ::

Ne na telemachu :-)

Ali mi lahko nekdo prosim razloži zakaj kabelsko omrežje, ki sestoji iz obstoječega TV omrežja, lahko ponuja visoke DOWNLOAD hitrosti, medtem ko so UPLOAD hitrosti porazne.
( Če sam pravilno razumem je to zato, ker si kabelsko omrežje delijo vsi uporabniki med seboj in se zato hitrosti porazdelijo in če bi hotel višji upload, bi moral frekvenco toliko zvišati, da bi bilo na omrežju preveč ŠUMA ) ?


Med tem ko xDSL omrećje sestoji iz telefonskega omrežja pa lahko ponujajo večje hitrosti.
Preko česa gre potem televizija na xDSL omrežjih ?

Zakaj je lepša slika pri kabelskem omrežju od DSLjevega ?


Še bolje bi bilo če ima kdo članke kako so omrežja sestavljena in v katerih tudi pišejo odgovori na moja vprašanja.


Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()
««
169 / 361
»»