» »

Amazon - Čudne cene

Amazon - Čudne cene

brlo ::

Živjo!

Opazil sem, da nekateri na Amazonu prenosnik vreden okoli ~1500€ prodajajo za 300€ ipd.
Link:
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/...

Če pišem enemu od teh na mail dobim nekaj takega:
Hello,

This HP Spectre x360 (13-4108ng) 33,8 cm (13,3 Zoll / QHD IPS) Convertible Notebook (360° Laptop, Intel Core i7-6500U, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Windows 10) silber is new. Is brand new, never used, official and first-class quality, 100% original. Comes in original box, all original accessories and paper work included. Have international warranty.

The price for 1 is 300.00 EUR incl. shipping.

Shipping is normal with UPS and delivery time is 2-4 working days.
To inform Amazon about our transaction and to begin the shipping i need your personal details (name, address, city, postal code, country, mobile phone number).
As soon i have your details, Amazon will contact you directly with more details about me, about deal, about payment, invoice and transaction details.

If you want to know more details, just reply me.

Sincerely and a nice day,
Thank you.

Seveda temu ne verjamem, ampak kako tega nihče ne preverja.

majomhus ::

Če opaziš take so vsi ponavadi new seller. Brišejo jih redno se pa vedno najdejo novi.

msjr ::

Evo, tega konkretnega so že pobrisali. Dokaj safe procedura je, da če se že kupuje od sumljivega prodajalca, da se vse izvede preko Amazona in ne prek kakšnih mailov in nakazil preko Western uniona in podobno. Še bolj safe je seveda, da se take stvari ignorira.

jack ::

Tudi jaz sem opazil tole .... in ker me je zanimalo v čem je fora, sem parkrat naredil direkt nakup (preko amazona) - torej sem ignoriral tiste napise naj se jim na mail javim ipd...

Obakrat je prodajalec naslednji dan skenslal naročilo (in amazon vrnil denar)...

Skratka - še zmeraj ne vem v čem je fora :) Edina razlaga je, da res obstaja blentav folk, ki piše maile in denar nakazuje mimo amazona? ?? Vidi kdo še kakšno varjanto? :)

Sem pa opazil da ima sem ter tja izredno nizko ceno tudi kakšen prodajalec ki ni več nov, ampak ima 10-100 pozitivnih feedbackov... (no tudi tam so mi naslednji dan vrnili denar in skenslali naročilo, jaz pa sem jim z največjim veseljem dal slab feedback)...

Zaključek - če prodajalec ni amazon oz. nima robe v amazonovih skladiščih (prime oznaka) ga ignoriram.
-Jack

Izaso ::

jack je izjavil:

Zaključek - če prodajalec ni amazon oz. nima robe v amazonovih skladiščih (prime oznaka) ga ignoriram.


Tudi pri meni ne gre več drugače. Naj odgovarja amazon, če je kaj narobe. Sumljivih dealov pa je vsak dan nekaj.

mailer ::

Predvidevam, da je prvih nekaj prodajalcev nategunov oziroma prodajajo "je padla s tovornjaka" robo:
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cortez ::

Zadeva je nategancija...Najprej jih moraš kontaktirat preko emajla, nakar ti netvezijo neko zgodbico in hočejo, da jim posreduješ svoje podatke...Nakar pride mejl iz npr. (payments@scam.amazon.com)kopija amazona z vsemi podatki nakupa...želijo pa, da ti kupiš amazon gift card za znesek nakupa in jim posreduješ kodo....nateg v glavnem.

Ko greš pa preverjat domene preko whois od prodajalca in payments@scam.amazon.com pa vidiš, da so te domene bile kreirane istočasno pri istem ponudniku.

mailer ::

Očitno bo Amazon moral storiti nekaj glede tega. Treba bo vsaj uvest kakšen feedback kot ima to urejeno ebay ali omogočit plačilo s paypal,... Ali pa da prodajalec najprej nakaže povprečno vrednost cene artikla, ki mu jo povrnejo ob uspešno dostavljenemu blaga kupcu, ki jo seveda kupec potrdi. V kolikor kupec ne dobi artikla se mu nakaže rezervni sklad, ki ga je prodajalec vplačal. Tako bi se hitro znebili nategunov, bi pa to potem začeli izkoriščat nekateri kupci... že videno v eni od drugih tem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

tomy5 ::

Amazon ma to čist OK pošlihtano.
Ovčice pa bodo vedno najdle način kako izgubit nekaj sto € ko hočejo prišparat nekaj sto €.

mailer ::

Kaj se zgodi če nekaj naročim po normalni ceni in izdelka ne dobim, prodajalec pa medtem zapre račun?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bluefish ::

Pritožiš se na Amazon.

tomy5 ::

Nič, saj ti tud denarja ne bodo trgal če maš vpisano kartico v Amazon.
Če ni dobalvjeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup manjšega droid telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
10880 (633) louser
»

Honor 10 Lite ali Samsung Galaxy S7 ali Xiaomi Redmi Note 7 ali Xiaomi Mi 8 Lite?

Oddelek: Kaj kupiti
81039 (771) koyotee
»

Amazon davek in carina

Oddelek: Loža
215136 (4694) Nejkoy
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820594 (12820) bluefish
»

Mugen 2

Oddelek: Kaj kupiti
183033 (2079) nuclear

Več podobnih tem