» »

S.p. - izjava lastnika objekta

S.p. - izjava lastnika objekta

n3onis ::

Rad bi ustanovil popoldanski s.p. v stanovanju, katerega lastnik je sorodnik, in me zanima ali moram k notarju ali na občino skupaj z lastnikom, za overjanje izjave? Kaj če ta lastnik ni v stanju, v katerem bi lahko fizično šel k notarju? Ali lahko nesem samo izpolnjen obrazec z lastnikovim podpisom?
Na strani mladipodjetnik piše tako;
Če niste lastnik objekta na poslovnem naslovu, ki ga želite registrirati, morate prijavi za vpis priložiti overjeno izjavo lastnika objekta, da vam dovoljuje poslovanje na tem naslovu.

Nekje sem prebral, da morajo izjavo dati tudi sosedje, katerih stene se dotikajo tega poslovnega prostora. Je to res?
Hvala za odgovore.

celada ::

Dovolj je, da greš na občino in ti lastnik tam podpiše izjavo.

n3onis ::

celada je izjavil:

Dovolj je, da greš na občino in ti lastnik tam podpiše izjavo.

Se pravi ni opcije, da lastniku ni potrebno osebno na občino?

SaXsIm ::

Ne.
SaXsIm

Vice ::

Kaj ima občina z registracijo podjetja? To se ureja na na VEM oz. OZS

MadMicka ::

Preveri pri najbližjem notarju, koliko bi stalo, da pride na dom in overovi podpis. Tako bi šlo, če je oseba npr. nepokretna in ne more od doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

cekr ::

Ti kar odpri s.p.. Ni treba nobenih podpisov, če sta s sorodnikom tako zmenjena.
Koliko je sinov in hčera, ki odpirajo dejavnost brez podpisov staršev.
Se pa da kasneje urediti neko fiktivno najemnino, da imaš nek strošek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bleem ::

sicer te bodo vprašali če si lastnik nepremičnine na katerem naslovu je prijavljena dejavnost .. samo odgovoriš da si .. in je to to .. AJPES tega ne preverja.

n3onis ::

Najlepša hvala za odgovore, posebej cekr in bleem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

s0m3thing ::

Ko sem jaz odpiral s.p. v podnajemniškem stanovanju, sem moral samo na VEM točko z lastnikom stanovanja, da je podpisal da soglaša z registracijo.
Verjetno če bi rekel, da je stanovanje moje, se ne bi zgodilo nič.

Prav tako ni bilo problemov s sosedi, nihče me ni ničesar vprašal, jaz pa tudi nisem preveč govoril. Po enem letu, ni bilo nobenih problemov, ti znajo biti verjetno samo, če zaradi poslovanja povzročaš prekomerni hrup.

Vice ::

bleem je izjavil:

sicer te bodo vprašali če si lastnik nepremičnine na katerem naslovu je prijavljena dejavnost .. samo odgovoriš da si .. in je to to .. AJPES tega ne preverja.


Potem pa ljudje jamrajo kako nepravičen je svet, ko jih izbiršejo iz poslovnega registra.

matijadmin ::

Če nisi lastnik prostorov, potrebuješ soglasje lastnika. To referent, ki obravnava vlogo preveri v zemljiški knjigi in ni možno odpreti brez potrebnega soglasja.

Soglasja sosedov ali drugih lastnikov večstanovanjskega objekta NE potrebuješ.

Soglasje mora biti overjeno, vendar tu govorimo o upravni overitvi. Pri notarju je ta najdražja, na UE stane kak evro, na EVEM točki v okviru postopka pa je brezplačna.

To soglasje pa je s praktičnega vidika zelo pomembno razumeti, kakšne posledice lahko ima. V primeru dolgov se bo smatralo, da je nepremičnina, kjer je sedež, tudi v posesti podjetnika in se bo rubilo vse premičnine! Tudi lastnikove, potem bo pa ta moral dokazovati lastništvo po pritožbi na rubež na sodisču, vendar brez računov in overjenih pogodb mu sodišče ne bo kaj prida verjelo (so bolj naklonjeni upnikom).
Vrnite nam techno!

dripac ::

n3onis je izjavil:

Najlepša hvala za odgovore, posebej cekr in bleem.


Ki sta ti napačno povedala. Ajpes vse to kar lepo preverja, ker je tako zakonsko določeno. Vem za to iz lastnih izkušenj, ker sem potreboval dovoljenje lastnika objekta, da sem prepisal sedež s.p.-ja. Lahko tudi poskusiš brez tega (kot sem sam), ampak boš dobil dopis in klic z Ajpesa, kjer bodo zahtevali soglasje lastnika objekta in brez tega ne bo šlo.

Je matijadmin napisal kot dejansko je v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

tony1 ::

Drži.

Mavrik ::

V primeru dolgov se bo smatralo, da je nepremičnina, kjer je sedež, tudi v posesti podjetnika in se bo rubilo vse premičnine! Tudi lastnikove, potem bo pa ta moral dokazovati lastništvo po pritožbi na rubež na sodisču, vendar brez računov in overjenih pogodb mu sodišče ne bo kaj prida verjelo (so bolj naklonjeni upnikom).


Na osnovi česa že? Link ali karkoli?
The truth is rarely pure and never simple.

dripac ::

http://mojmalipravnik.net/index.php/obj...

To je eden od primerov, ki sem ga našel.

bleem ::

Vice je izjavil:

bleem je izjavil:

sicer te bodo vprašali če si lastnik nepremičnine na katerem naslovu je prijavljena dejavnost .. samo odgovoriš da si .. in je to to .. AJPES tega ne preverja.


Potem pa ljudje jamrajo kako nepravičen je svet, ko jih izbiršejo iz poslovnega registra.


kdo te izbriše iz poslovnega registra?

dripac je izjavil:

n3onis je izjavil:

Najlepša hvala za odgovore, posebej cekr in bleem.


Ki sta ti napačno povedala. Ajpes vse to kar lepo preverja, ker je tako zakonsko določeno. Vem za to iz lastnih izkušenj, ker sem potreboval dovoljenje lastnika objekta, da sem prepisal sedež s.p.-ja. Lahko tudi poskusiš brez tega (kot sem sam), ampak boš dobil dopis in klic z Ajpesa, kjer bodo zahtevali soglasje lastnika objekta in brez tega ne bo šlo.

Je matijadmin napisal kot dejansko je v praksi.


če poveš da nisi lastnik nepremičnine ... potem zahtevamo soglasje ... če rečeš da si lastnik pa se to ne preverja če je res ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bleem ()

bleem ::

matijadmin je izjavil:

Če nisi lastnik prostorov, potrebuješ soglasje lastnika. To referent, ki obravnava vlogo preveri v zemljiški knjigi in ni možno odpreti brez potrebnega soglasja.

Soglasja sosedov ali drugih lastnikov večstanovanjskega objekta NE potrebuješ.

Soglasje mora biti overjeno, vendar tu govorimo o upravni overitvi. Pri notarju je ta najdražja, na UE stane kak evro, na EVEM točki v okviru postopka pa je brezplačna.

To soglasje pa je s praktičnega vidika zelo pomembno razumeti, kakšne posledice lahko ima. V primeru dolgov se bo smatralo, da je nepremičnina, kjer je sedež, tudi v posesti podjetnika in se bo rubilo vse premičnine! Tudi lastnikove, potem bo pa ta moral dokazovati lastništvo po pritožbi na rubež na sodisču, vendar brez računov in overjenih pogodb mu sodišče ne bo kaj prida verjelo (so bolj naklonjeni upnikom).


to pa imaš prav ... sem prej narobe prebral kar si napisal ...

dripac ::

Spet zavajaš. Ti povem iz prakse, da se preverja. Oziroma, bi se moralo, lahko da kdo to "spusti mimo". Dokler nisem dobil soglasja, nisem mogel zaključit procesa. Klicala me je pa iz Ajpesa Celje. In nikjer nikomur nisem povedal da nisem lastnik objekta ker sem vlogo oddal preko spletne točke e-VEM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

bleem ::

dripac je izjavil:

Spet zavajaš. Ti povem iz prakse, da se preverja. Oziroma, bi se moralo, lahko da kdo to "spusti mimo". Dokler nisem dobil soglasja, nisem mogel zaključit procesa. Klicala me je pa iz Ajpesa Celje. In nikjer nikomur nisem povedal da nisem lastnik objekta ker sem vlogo oddal preko spletne točke e-VEM.


ne zavajam .. ti jaz tudi povem iz prakse. nisem odpiral na ajpesu .. nego na gospodarski zbornici (evem al nekaj takega)... vprašala me je .. ste lastnik .. odgovor : "DA". kot sem sel dalje na ajpes (nevem kaj sem ze tja noso ...) niso nič jamrali ... je pa res, da sem v roku parih mesecev uredil stanje. Odpiral pa sem leta 2010 mislim da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bleem ()

dripac ::

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...

Tu ti vse piše. Ne vem kdaj si ti odpiral, ampak zdaj je tako.

Evo ti še konkretne izjave (obrazec); http://www.racunovodja.com/dokumenti/pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

bleem ::

dripac je izjavil:

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...

Tu ti vse piše. Ne vem kdaj si ti odpiral, ampak zdaj je tako.

Evo ti še konkretne izjave (obrazec); http://www.racunovodja.com/dokumenti/pr...


Se strinjam da je po zakonu to potrebno ... jaz sem rekel da sem lastnik nepremičnine .. čeprav v tistem trenutku nisem bil ... in nisem imel komplikacij.

dripac ::

Lahko da je takrat bila drugačna zakonodaja, možno. Ali pa je nekdo na Ajpesu nevestno opravljal svoje delo :D

bleem ::

dripac je izjavil:

Lahko da je takrat bila drugačna zakonodaja, možno. Ali pa je nekdo na Ajpesu nevestno opravljal svoje delo :D


kolko sem jo poznal je bila ista ali vsaj podobna ... ampak mi je gospa na vem točki rekla, da ajpes tega tak al tak ne preverja:)

Invictus ::

bleem je izjavil:


bleem je izjavil:


Potem pa ljudje jamrajo kako nepravičen je svet, ko jih izbiršejo iz poslovnega registra.

kdo te izbriše iz poslovnega registra?


AJPES.

Preverjajo vse papirje o podjetju, s.p., itn... Če ne štimajo in če se na obvestila o odpravi napak ne javiš in jih odpraviš, ti le to likvidirajo.

bleem je izjavil:


kolko sem jo poznal je bila ista ali vsaj podobna ... ampak mi je gospa na vem točki rekla, da ajpes tega tak al tak ne preverja:)

Koliko let nazaj? Zakonmodaja se spreminja, veš...

Načeloma je tvoja izjava dovolj, ampak če ne štima, si avtomatsko v prekršku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bleem ::

Invictus je izjavil:

bleem je izjavil:


bleem je izjavil:


Potem pa ljudje jamrajo kako nepravičen je svet, ko jih izbiršejo iz poslovnega registra.

kdo te izbriše iz poslovnega registra?


AJPES.

Preverjajo vse papirje o podjetju, s.p., itn... Če ne štimajo in če se na obvestila o odpravi napak ne javiš in jih odpraviš, ti le to likvidirajo.

bleem je izjavil:


kolko sem jo poznal je bila ista ali vsaj podobna ... ampak mi je gospa na vem točki rekla, da ajpes tega tak al tak ne preverja:)

Koliko let nazaj? Zakonmodaja se spreminja, veš...

Načeloma je tvoja izjava dovolj, ampak če ne štima, si avtomatsko v prekršku.


ajpes te ne more izbrisati iz registra .. lahko te samo sodišče ali nosilec dejavnosti.

n3onis ::

dripac je izjavil:

Spet zavajaš. Ti povem iz prakse, da se preverja. Oziroma, bi se moralo, lahko da kdo to "spusti mimo". Dokler nisem dobil soglasja, nisem mogel zaključit procesa. Klicala me je pa iz Ajpesa Celje. In nikjer nikomur nisem povedal da nisem lastnik objekta ker sem vlogo oddal preko spletne točke e-VEM.


Hvala za vse odgovore. Se pravi če tega ZAENKRAT ne uredim, zaradi nekih razlogov, in me iz Ajpesa kličejo, imam potem še vedno čas to urediti, ko bo potrebno in ne bo nobenih večjih težav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

Invictus ::

bleem je izjavil:


ajpes te ne more izbrisati iz registra .. lahko te samo sodišče ali nosilec dejavnosti.

Sorry,

AJPES predlaga, sodišče izvede. Firmo imaš še vedno izbrisano...

n3onis je izjavil:

Hvala za vse odgovore. Se pravi če tega ZAENKRAT ne uredim, zaradi nekih razlogov, in me iz Ajpesa kličejo, imam potem še vedno čas to urediti, ko bo potrebno in ne bo nobenih večjih težav?

Sam en nasvet...

Uredi vse papirje takoj, ker jih boš drugače pozabil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

matijadmin ::

Mavrik je izjavil:

V primeru dolgov se bo smatralo, da je nepremičnina, kjer je sedež, tudi v posesti podjetnika in se bo rubilo vse premičnine! Tudi lastnikove, potem bo pa ta moral dokazovati lastništvo po pritožbi na rubež na sodisču, vendar brez računov in overjenih pogodb mu sodišče ne bo kaj prida verjelo (so bolj naklonjeni upnikom).


Na osnovi česa že? Link ali karkoli?

Vir je ZIZ, kjer je določeno, da se dolžniku rubi vse, kar ima v posesti. Torej vse, kar je na naslovu, kjer prebiva (tudi v skupnem gospodinjstvu). Nič drugače ni s podjetnikom na naslovu sedeža. Lastnik nepremičnine (in zarbuljenih predmetov) pa mora po pritožbi na izvršbo dokazovati, da so zarubljene premičnine dejansko njegove in ne dolžnikove. Pravniki že dolgo spekulirajo, da to utegne biti protiustavno, a sodišča veliko raje verjamejo upnikom in pravim lastnikom, če dokazujejo s pričami obrnejo hrbet. Težko je namreč za 10 let pralni stroj pokazati račun, če si ga že davno zabrisal.

Zato mnogi najemodajalci dajo pri notarju overiti pogodbo (kar je razmeroma poceni, ker ne gre za notarski zapis, temveč le za notarsko overitev), kjer natančno popišejo svoje premičnine. Le tako se lahko izogneš rubežu kot lastnik, če ob tvojih predmetih na v tvoji premičnini biva nek dolznik.
Vrnite nam techno!

Mavrik ::

dripac je izjavil:

http://mojmalipravnik.net/index.php/obj...

To je eden od primerov, ki sem ga našel.


Doh, ja... (prebral da se bo rubilo tudi "nepremičnino", moja napaka :P )
The truth is rarely pure and never simple.

matijadmin ::

bleem je izjavil:

Vice je izjavil:

bleem je izjavil:

sicer te bodo vprašali če si lastnik nepremičnine na katerem naslovu je prijavljena dejavnost .. samo odgovoriš da si .. in je to to .. AJPES tega ne preverja.


Potem pa ljudje jamrajo kako nepravičen je svet, ko jih izbiršejo iz poslovnega registra.


kdo te izbriše iz poslovnega registra?

dripac je izjavil:

n3onis je izjavil:

Najlepša hvala za odgovore, posebej cekr in bleem.


Ki sta ti napačno povedala. Ajpes vse to kar lepo preverja, ker je tako zakonsko določeno. Vem za to iz lastnih izkušenj, ker sem potreboval dovoljenje lastnika objekta, da sem prepisal sedež s.p.-ja. Lahko tudi poskusiš brez tega (kot sem sam), ampak boš dobil dopis in klic z Ajpesa, kjer bodo zahtevali soglasje lastnika objekta in brez tega ne bo šlo.

Je matijadmin napisal kot dejansko je v praksi.


če poveš da nisi lastnik nepremičnine ... potem zahtevamo soglasje ... če rečeš da si lastnik pa se to ne preverja če je res ali ne.

Se preverja. Preveri aplikacija sama. Ne bo šlo brez soglasja, nevem zakaj eni trmarite pri svojih neumnostih.
Vrnite nam techno!

Invictus ::

matijadmin je izjavil:


Se preverja. Preveri aplikacija sama. Ne bo šlo brez soglasja, nevem zakaj eni trmarite pri svojih neumnostih.

Zato, ker so to slišali na piru s kolegom pred 10 leti... Pa še kar tubajo isto.

BTW. Soglasje lastnikov oz. pomanjkanje le tega ali pa zahteva lastnika, da podjetja noče več na svojem naslovu, se precej uporablja za izbris (AJPES) precej zadolženih podjetij. Sicer je v delu zakon, ki naj bi to onemogočil, ampak ne vem če je bil že sprejet....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Ni se preverjalo pred 2014. Od 1.1.2014 dalje pa se vse dosledno preverja, kakor so že drugi napisali.

In ja, AJPES (ne sodišče, to je za družbe) te lahko v večih primerih izbriše iz registra. Na primer, če ti lastnik objekta prekliče dovoljenje, avtomatsko sledi izbris. Potem, če se ugotovi, da na navedenem naslovu ne sprejemaš pošiljk državnih organov, te tudi izbrišejo. Pa še nekaj primerov je.

V zadnjih nekaj letih je bilo na tem področju ogromno sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Miha 333 ::

Še na eno stvar bi opozoril, pred registracijo s.p. preverite svojo ekartico na edavkih. Namreč ob registraciji s.p. daš tudi izjavo, da imaš poravnane vse davke in prispevke. To se preverja in če ni res (tudi če imaš samo majhen dolg na kartici), ti zavrnejo vlogo in za 10 let prepovejo vpis.

BigWhale ::

Kako gres lahko odpirat s.p. in mas v glavi idejo o tem, da bi si zmisljeval, da si lastnik neke nepremicnine kjer imas registriran naslov?!

Pri odpiranju rabis lastnika nepremicnine, da osebno podpise tisti papir na eVEM tocki. Ne stane pa nobenega nic. Tako je bilo se letost avgusta. Kaj pa dejansko potem preverjajo ali ne preverjajo je pa popolnoma vseeno.

Miha 333 ::

BigWhale je izjavil:

Kako gres lahko odpirat s.p. in mas v glavi idejo o tem, da bi si zmisljeval, da si lastnik neke nepremicnine kjer imas registriran naslov?!

Pri odpiranju rabis lastnika nepremicnine, da osebno podpise tisti papir na eVEM tocki. Ne stane pa nobenega nic. Tako je bilo se letost avgusta. Kaj pa dejansko potem preverjajo ali ne preverjajo je pa popolnoma vseeno.

Zato, ker na žalost večina ljudi popolnoma neodgovornih in so prepričani, da če nekaj izjaviš z namenom, da nek postopek gre skozi, itak ni važno če je res ali ne. Se pravi uspeh je uspešno opravljen postopek, če si se pa vmes moral malo zlagati, pa nima veze. Kakšni bodo to podjetniki, če že pred začetkom "mutijo"?

Tako kot je za veliko ljudi njihov podpis v vlogi poroka na kreditni pogodbi "samo formalnost".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447721 (6124) next3steps
»

s.p. za delo od doma?

Oddelek: Loža
305784 (4306) St235
»

Podjetništvo?

Oddelek: Loža
427861 (6756) Mobidick
»

S.P. na naslovu najemodajalca ali obstaja kak rizik

Oddelek: Loža
112958 (2734) Mare2
»

Ustanovitev s.p

Oddelek: Loža
347020 (4895) BaToCarx

Več podobnih tem