» »

Pušča zavorno olje

Pušča zavorno olje

nooby ::

Živ.

Zadnjih 10 dni opažamm, da mi iz posodice izgonja zavorno olje, o čemer pričajo so tudi manjši na garažnih tleh(zadnje desno kolo).
Olje sicer pušča zeloo počai, pa vseeno bi rad zadevo čimprej dal popravit. Najprej me tko informativno zanima kaj je krivec za puščanje olja?
Upam, da ne tisti zavorni cilindri k koštajo po 100Eur na komad. Avto je Opel Astra l.2000.

lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

šernk ::

ali cevka ali pa zavorni cilinder. preveri, vendar večinoma je krivda na zavornih cilindrih ker cevka nima šans da začne puščat, razen če je poškodovana vendar potem bi precej hitreje puščalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Klamzi ::

Če pušča pri kolesu je ponavadi kriv zavorni cilinder... Strošek cilindra pri bobnastih zavorah je okoli 20€.

shmandi ::

Lahko je pregibna cevka. Lahko tudi cilinder ali bakrena podložka. Pogled malo pod avto, se mora videti kakšna kapljica.

fikus_ ::

99% zavorni cilinder! Če bi bila cev, bi olja hitro zmanjkalo.

nooby ::

Sej se mi je kar zdelo, da je zavorni cilinder. Kaj pa te zgodbice, da je treba menjati oba naenkrat? Avto ima diske.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

69charger ::

Tudi zadaj ima diske? Dvomim, zadaj so verjetno bobni, zanič zavorni cilinder, čimprej zamenjaj da ga ne bo razneslo kje pa ostaneš brez bremz. Če se že menja se menja na obeh straneh pa obnovi vseskupaj, se dobi komplet za obnovo bobnov.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

videc ::

Zakaj ne bi bili tudi zadaj diski? Mislim...

mirancar ::

mene je stal zavorni cilinder 20 eur, zadnji, kjer so bobnaste bremze (astra G 2000)
menjal sem enega, ni bil obrabljen ampak sem ga uničil od zanič ploščic

69charger ::

videc je izjavil:

Zakaj ne bi bili tudi zadaj diski? Mislim...

Ker Astra sploh letnik 2000 verjetno še nima diskov zadaj? Še danes pol avtomobilov nima diskov zadaj kaj šele takrat, sploh kakšen budget 1.4 model.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

šernk ::

zavorna cilindra je treba menjat oba če en blokira (če daš obnovljene). ker če menjaš enega bo potem tisti bolje prijel in posledično bo avto postrani zaviral. bobni niso tolk problematični ampak se spet splača menjat obe strani. ko boš že menjal se splača še zavorne cevi zamenjat (gumijast del) ampak so cene zelo različne. jst sem recimo eno dobil za 7eur ampak idiot sem vzel samo eno. ko smo zamenjali cilindre smo pogruntal pa da je tudi druga slaba in ob 6 zvečer seveda dobiš samo še euroton odprt in sem bil ob 29eur za cev...

kolk je kdo dal za zavorni cilinder je nesmiselno govorit. mene je prišel fabriško obnovljen najprej 60eur/komad in je prišel napačen...druga vrsta 75eur/komad, če bi imel pa še višjo serijo zavor bi bil pa ob 100eur za komad. vsi trije so bili za isti avto z istim motorjem, razlikoval so se pa samo glede na debelino diskov (ker si imel odvisno od serije 3 različne debeline).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lovro535v2 ::

69charger je izjavil:

videc je izjavil:

Zakaj ne bi bili tudi zadaj diski? Mislim...

Ker Astra sploh letnik 2000 verjetno še nima diskov zadaj? Še danes pol avtomobilov nima diskov zadaj kaj šele takrat, sploh kakšen budget 1.4 model.
zakaj ne bi mel diskov uzadi subaru legacy 2.2gx letnik 1991 ma uzadi diske in abs.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

stjan ::

Mogoče so pa zavorne ploščice toliko izrabljene da spušča tekočina?

69charger ::

lovro535v2 je izjavil:

69charger je izjavil:

videc je izjavil:

Zakaj ne bi bili tudi zadaj diski? Mislim...

Ker Astra sploh letnik 2000 verjetno še nima diskov zadaj? Še danes pol avtomobilov nima diskov zadaj kaj šele takrat, sploh kakšen budget 1.4 model.
zakaj ne bi mel diskov uzadi subaru legacy 2.2gx letnik 1991 ma uzadi diske in abs.

Legacy je pa popolnoma drug razred. Sej mam tudi jaz avto 93 letnik z zadnjimi diski ampak za Astro 2000 letnik ti pa skoraj garantiram da jih nima. Nevem zakaj je to tako težko verjet, sej ma večina avtomobilov samo bobne zadaj zaradi cene+lažje servisiranje, pa pod 130 konji jih niti ne rabiš pri avtih pod 1300kg.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

steev ::

Zavornega cilindra se pri diskih ne menja. Menja se samo komplet tesnil pri batu. Cena sitnica.

Edit: Črna zadeva na sliki:

 Čeljust

Čeljust

:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

;-) ::

Talencrna zadeva je samo protiprasna gumica treba je menjat se bat

lovro535v2 ::

69charger je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

69charger je izjavil:

videc je izjavil:

Zakaj ne bi bili tudi zadaj diski? Mislim...

Ker Astra sploh letnik 2000 verjetno še nima diskov zadaj? Še danes pol avtomobilov nima diskov zadaj kaj šele takrat, sploh kakšen budget 1.4 model.
zakaj ne bi mel diskov uzadi subaru legacy 2.2gx letnik 1991 ma uzadi diske in abs.

Legacy je pa popolnoma drug razred. Sej mam tudi jaz avto 93 letnik z zadnjimi diski ampak za Astro 2000 letnik ti pa skoraj garantiram da jih nima. Nevem zakaj je to tako težko verjet, sej ma večina avtomobilov samo bobne zadaj zaradi cene+lažje servisiranje, pa pod 130 konji jih niti ne rabiš pri avtih pod 1300kg.

to je res vidim da imajo tudi novi vw up in poloti se uzadaj bobne.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bobnaste vs diskaste zavore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10512810 (8517) -valvoline-
»

Menjava zavorne tekočine (olja?)

Oddelek: Na cesti
4223509 (14076) jozekuch
»

Menjava zavorne čeljusti

Oddelek: Na cesti
165028 (4636) kremenko1
»

Megane - Piskanje med zavijanjem

Oddelek: Na cesti
255982 (4412) smacker
»

Stanje bremz

Oddelek: Loža
326455 (5481) KoMar-

Več podobnih tem