» »

Voda v pomivalnem stroju

Voda v pomivalnem stroju

Micca ::

Pozdravljeni!
Pomivalni stroj normalno in dobro pomije posodo. Šele po nekaj urah se v njem začne nabirati voda in prišlo je že do izlitja. Kaj bi bil lahko vzrok za tako dogajanje?
Hvala za nasvete in pomoč :)

fikus_ ::

Ventil na vstopu vode v stroj ne zapre dobro.
Vzrokov je lahko več:
- imate visok tlak vode v ceveh,
- je kakšen tujek v ventilu
- je pokvarjen ventil, . . .

Micca ::

fikus_ je izjavil:

Ventil na vstopu vode v stroj ne zapre dobro.
Vzrokov je lahko več:
- imate visok tlak vode v ceveh,
- je kakšen tujek v ventilu
- je pokvarjen ventil, . . .


HVALA!
Zanima me ali ta ventil lahko popravim sama ali moram klicati serviserja? Če ventil ni ravno nameščen nekje v notranjosi stroja, bi lahko popravila tudi sama

D3m ::

Ali je aparat v garanciji?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Micca ::

D3m je izjavil:

Ali je aparat v garanciji?

Ne. Garancija je potekla pred 7 meseci.

Aston_11 ::

Zapri pipo po pranju (najbrž jo imaš montirano - kotni ventil)?, enkrat sem razdiral varnostni ventil, ki preprečuje razlitje, ni nič posebnega, poskusi pogledati, če se da očistiti, če nisi tehnični tip, kliči vodovodarja.

Micca ::

Aston_11 je izjavil:

Zapri pipo po pranju (najbrž jo imaš montirano - kotni ventil)?, enkrat sem razdiral varnostni ventil, ki preprečuje razlitje, ni nič posebnega, poskusi pogledati, če se da očistiti, če nisi tehnični tip, kliči vodovodarja.


Hvala! Poskusila bom očistiti ventil. Vsekakor je nekaj narobe tudi s pipo, ker je ne morem premakniti. Verjetno jo bom morala menjati.

Mare2 ::

Da ne boš zlomila? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Micca ::

Mare2 je izjavil:

Da ne boš zlomila? :)

Ne bom, Mare2 :) nimam toliko moči v rokah :D

ToniT ::

Problem je v magnetnem ventilu, ki odpira vodo. Običajno še nahaja ob strani pomivalnega stroja. (Potrebno je sneti stranico na levi strani (gledano od spredaj)).
Očitno bo potrebno zamenjati ventil, ki ne zapira vode.

Micca ::

ToniT je izjavil:

Problem je v magnetnem ventilu, ki odpira vodo.

Hvala! Bom tudi to preverila :)

mat xxl ::

Ja no tako zelo enostavno pa ni + voda je zraven ........ Čudi pa me, da vam varnostni ventil zadeve ne zapre, ker gre za 2 stopenjsko varnost, razen če tega nimate ?. Mislim, da je bolje serviserja poklicati ...., da ne bo poplave.

Kotni ventili za te mašine in pipe so pa daleč najslabši tisti, ki piše gor Made in Italy , to zdrži kake 2 leti in nič več.

Mare2 ::

Micca je izjavil:

ToniT je izjavil:

Problem je v magnetnem ventilu, ki odpira vodo.

Hvala! Bom tudi to preverila :)


Micca, potem se pa še pri meni oglasi, mi ne dela električna pečica v kuhinji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Micca ::

mat xxl je izjavil:

Mislim, da je bolje serviserja poklicati ...., da ne bo poplave.

Imam slabe izkušnje s serviserji. Večina me obravnava, kot da mi manjka vsaj pol možganov, ker sem ženska. Jutri bom recimo klicala servis za avto v LJ, ker v servis, ki je oddaljen kak km od mene, več ne stopim. Malo je manjkalo, da me ni mehanik podučil, kje imam gas in kje sklopko. Res neverjetno....

mat xxl je izjavil:

Kotni ventili za te mašine in pipe so pa daleč najslabši tisti, ki piše gor Made in Italy , to zdrži kake 2 leti in nič več.

Itak moram počakati s popravilom na konec tedna, ko se vrnejo domov moji fantje. Nimam dovolj moči v rokah in nikakor ne morem premakniti (odviti) ventila. Tudi mene čudi vse skupaj, ker stroj normalno dela in ne sporoča nobene napake. Po moje bo treba menjati ventil, pipo, pregledati aquastop in še magnetni ventil. Nekaj od tega je zanesljivo krepnilo :)

Mare2 je izjavil:

Micca, potem se pa še pri meni oglasi, mi ne dela električna pečica v kuhinji. :)

:) :) :) :) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Micca ()

mat xxl ::

Ni kaj kapo dol dobra ste in dobro razmišljate .

Btw ne pozabite zapreti vode v hiši ko menjate kotni ventil, pa malo preje ali teflon traka in nov brezhiben ventil.....

Micca ::

mat xxl je izjavil:

Btw ne pozabite zapreti vode v hiši ko menjate kotni ventil, pa malo preje ali teflon traka in nov brezhiben ventil.....

Bom, hvala. Ker drugače bo res poplava :)

Hvala vsem za pomoč in nasvete!

Malajlo ::

Če je problem že kotni ventil zapreti, je po vsej verjetnosti kriv vodni kamen. El.magnetni ventil, ki zapira dotok vode v stroj, zaradi kamna pušča in zato malo po malo voda teče. Najbrž bi stroj vodo izčrpaval, če ga kar prižganega pustiš. Vsaj dokler ne zamenjaš el.ventila.
Aquastop pa najbrž ne dela iz istega razloga - ventil se ne zapre do konca. Če sploh se. Namočiti konec z aquatopom v kislino (citronsko, ocetno ... Kalkreiniger iz DM je odlična mešanica organskih kislin). Za tistega v stroju pa mogoče z vlivanjem kisline kar po cevi. Najbolje ga je pa zamenjati. Etis ima teh delov toliko, da jih prodajajo ;). Poveš jim servisno številko stroj (ob robu vrat je ponavadi nalepka), pa kateri del rabiš.

...:TOMI:... ::

Za preprecitev takih in podobnih zadev priporocam montazo cistilnega kosa na vstopu vodovoda v objekt.

http://www.zagozen.si/si/vodovod/armatu...
Tomi

Micca ::

Malajlo je izjavil:

Etis ima teh delov toliko, da jih prodajajo ;). Poveš jim servisno številko stroj (ob robu vrat je ponavadi nalepka), pa kateri del rabiš.

Hvala, Malajlo :)

Zamenjali smo kotni ventil in pipo, očistila sem cev pred aquastopom in zaenkrat kaže, da je magnetni ventiil v redu. Če vseeno ne bo pomagalo, kar se bo videlo čez nekaj dni, bom šla res nabavit novo cev z aquastopom. Stroj sicer redno čistim, ampak po 6ih letih uporabe se ne čudim, da so se pojavili problemi z vodnim kamnom.

...:TOMI:... je izjavil:

Za preprecitev takih in podobnih zadev priporocam montazo cistilnega kosa na vstopu vodovoda v objekt

Hvala, Tomi! Tole res ni slaba ideja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Micca ()

...:TOMI:... ::

Samo ne pozabi, da je treba pa cistiti ta kos,...
Tomi

Don Vincenzo ::

Micca ::

...:TOMI:... je izjavil:

Samo ne pozabi, da je treba pa cistiti ta kos,...

Bom, hvala. Verjetno je lažje očistiti čistilni kos kot pa cel stroj, vse cevi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265359 (5167) zpza
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111742 (1053) LeXani
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397153 (5842) lucky13
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345539 (3797) ZloTech
»

Ciscenje Vodovoda

Oddelek: Loža
71670 (1426) d0rK

Več podobnih tem