» »

Ciscenje Vodovoda

Ciscenje Vodovoda

d0rK ::

Zdravo,


situacija je sledeca: v petek smo prestavili dve cevi (hladna ter topla voda) da smo naredili prostor za pomivalni stroj. Steno smo postemali
in naredili podaljske. To je seveda naredil izkusen vodovodar. Vendar pa sem po ponovni prikljucitvi opazil da je pritisk v hladni pipi drasticno upadel. Danes se je vodovodar ponovno oglasil in postavil sledeco diagnozo. Med stemanjem se je kovinska cez skozi stanovanje pretresla
tako da je umazanija popadala dol in se nekje nabrala.

Mene zanimajo se druga menenja in mozne resitve. On je predlagal prikljucitev pumpe na ventilu ter potisk vode proti glavnemu ventilu v
hisi v upanju da se bo umazanija pod pritiskom spucala. Zanimajo me vasi komentarji na to in mozne druge resitve. Morda obstaja kaksna
gibljiva scetka z dolgo zico katero bi lahko v cev potisnil ter tako spucal?


Hvala.

sid911 ::

Tista s pupmpo se mi zdi dosti prikladnejša rešitev. Žica bi bla IMHO nekako preveč dolgotrajen proces, še posebej zaradi številnih 90°ovinkov.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

perci ::

Foršpan , pa mal požokaj ;).

d0rK ::

Jao, hoces noces, uber zajebancija.

KandazaR ::

Pa je pogledal da niso kotni ventili zapacani oz ali ste namestili nove?. Ker se je že zgodilo da so se pri novogradnji zapacale cevi (ostali kaki opilki) pa je bilo treba samo odstraniti kotne ventile in jih sčistiti in nato je zadeva delala normalno. Imel sem pa 1x tudi probleme s kotnima ventiloma armalove kuhinjske armature. Bili so neka noviteta, imeli so vgrajeno neko mrežico odpiral in odpiral pa si jih z izvijačem in vijak je nato pritisnil to mrežico in odpr ventil. Pritisk je bil totalno zanič. Po zamenjavi na navadne kotne ventile je bil pritisk normale. Tako da poglej kaj v tej smeri oz. dej če lahko poslikaj te ventile, da vidim če imaš mogoče iste probleme kot sem jih imel jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

tlozej ::

Zdravo,
...da je pritisk v hladni pipi drasticno upadel. ...


Ali imaš dve pipi? Za hladno in toplo vodo posebaj? Mogoče se je zapackala samo mrežica na iztoku iz pipe... Če pa je ena pipa pa to verjetno ni razlog, da bi samo pri hladni vodi slabše teklo.

d0rK ::

Pardon, sem nerodno zapisal. Imam eno pipo ampak je samo pri hladni vodi pritisk precej manjsi. Mrezico sem ze preveril.

Bom zvecer poslikal cevi, trenutno moram pospraviti stanovanje ker je po vesoljni poplavi smetnjak.

d0rK ::

Nc, sem priklopil pomivalni stroj in deluje. Pritisk se je malo izboljsal ampak je se vedno precej nizek. Evo slika ventilov:

 a

a



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111746 (1057) LeXani
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921020 (8616) floyd1
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397159 (5848) lucky13
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345540 (3798) ZloTech
»

Voda v pomivalnem stroju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216338 (5196) Micca

Več podobnih tem