» »

Papir za račune

Papir za račune

Andre_Moreau ::

kupil sem kolo v Hervisu, vidim da je račun po enem tednu čisto pikčast, imam občutek da jih delajo take da potem ne zdrži dolgo časa ima kdo podobne izkušnje z računi?

Tarzan ::

Skeniraj ga ali pa naredi kopijo na navaden papir. Če nimaš, ga lahko neseš v kopirnico, dokler se še vidi kaj je gor napisano. V vsakem primeru pa lahko greš v Hervis, da ti dajo kopijo računa - katero ponavadi natisnejo na navaden papir in ne tisti škart povoščen neskončni trak, ki je samouničljiv po 6 mesecih.

Andre_Moreau ::

Tarzan je izjavil:

Skeniraj ga ali pa naredi kopijo na navaden papir. Če nimaš, ga lahko neseš v kopirnico, dokler se še vidi kaj je gor napisano. V vsakem primeru pa lahko greš v Hervis, da ti dajo kopijo računa - katero ponavadi natisnejo na navaden papir in ne tisti škart povoščen neskončni trak, ki je samouničljiv po 6 mesecih.


torej če ga poslikam z fotoaparatom bo veljaven če je dobra kopija?

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Če drugega ne, bodo na sliki vsi potrebni podatki, da ti enostavno lahko dajo originalno kopijo računa, tudi če bi hoteli kaj komplicirat.
Bo po moje dovolj, da boš, če boš rabil, lahko uveljavljal garancijo. Lahko te bodo zafrkavali, ampak na računu bo ID številka in točen datum kdaj si oopravil nakup, tako da bodo lahko enostavno preverili svoje podatke in če jim takrat zahtevaš kopijo računa, ti jo bodo dali, da urediš garancijo.

perci ::

pusti ta račun enkrat na soncu, boš videl zanimiv pojav

SaXsIm ::

Nič jih ne delajo takšne, gre za termalne tiskalnike, ki uporabljajo poseben papir, ki je občutljiv na izpostavljenost toploti. Gre za tipičen primer tiska pri POS blagajnah, ki se ga uporablja zaradi njegove hitrosti. Če te je strah zaradi garancije, ga skopiraj in basta.
SaXsIm

chucki ::

V temnem prostoru in sobni temperaturi zbledi, preverjeno.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SaXsIm ::

In? A je težko narediti kopijo?
SaXsIm

čuhalev ::

SaXsIm je izjavil:

In? A je težko narediti kopijo?

Ne, kopije res ni težko narediti. Težava je uporabi slabe tehnologije. Kako se bi ti počutil, če bi ti potni list v tujini zbledel?

KraitPay ::

To je podobno, kot če bi pustil tisti listek za parkirat predolgo na "preveliki" temp. Seveda bo zbledel ali pa cel postal črn, odvisno od temp.

Ne vem, kje sem nedolgo nazaj kupil neko elektronsko napravo in mi je prodajalka povedala, naj skopiram račun, da zbledi. Mislim, da je bil hofer ali lidl.
Drugače pa osebno, takoj ko pridem iz trgovine, slikam račun in ga shranim na dropox. Do sedaj z uverjanjem garancije še nisem imel problema.

Ales ::

čuhalev je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

In? A je težko narediti kopijo?

Ne, kopije res ni težko narediti. Težava je uporabi slabe tehnologije. Kako se bi ti počutil, če bi ti potni list v tujini zbledel?

Podobno kot bi se počutil, če bi mi granitna plošča z vklesanim nadpisom ostala cela, pasoš pa od starosti razpadel. Neumen namreč, da delam take primerjave.

Je pa res, da vsakdo ne ve, da izpis termalnega tiskalnika ni ravno obstojen.

In moral bi biti obstojen toliko, kolikor je potreben za namen, za katerega je izdan. Če je izdan kot priloga oz. nujno potreben dokument za uveljavljanje garancije, bi moral zdržati vsaj eno leto. Posledično bi kupec lahko mirno zahteval, da mu že v trgovini izdajo račun na bolj obstojnem mediju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789151 (6339) Jst
»

Plačala sem eno pečico dobila drugo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312022 (9355) starfotr
»

Hervis zahteva nazaj GoPro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11217828 (11556) joze67
»

garancija mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
81462 (1251) icurk

Garancija za moj WD 2.0TB disk!

Oddelek: Pomoč in nasveti
162072 (1768) Zheegec

Več podobnih tem