» »

Katere zvočnike

Katere zvočnike

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
zdajšnji komplet zvočnikov Logitech Z506 mi je po dolgih letih nehal delovati.

Katere zvočnike bi mi priporočali za nekje 50-60€? Bolj se nagibam k 2.1 sistemu, zaradi manjše sobe.

LP,
Marcel

bambam20 ::

XKEKAX ::

Gledal sem tudi Logitech Z533. Kako so kaj ti v primerjavi s philipsovimi?

bambam20 ::

XKEKAX je izjavil:

Gledal sem tudi Logitech Z533. Kako so kaj ti v primerjavi s philipsovimi?



Ne bi vedel. Samo še nism slišu Logitechovih zvočnikov, ki bi znali spodobno predvajat glasbo. Ker jih ni.


Če imaš zgolj namen, da ti bo woofer butal, stene tresle, sosedi pa full veseli, da te ne vidijo sploh več in za igrice pol kup logitecha. KValitete tam ni, čeprav določeni prisegajo na ta šrot od logija.


Philipsa sem imel možnost testirat in ti zatrdim, da je to eden od najboljših 2.1. sistemov z wooferjem, kar sem jih kdaj poslušal. Glasen, zvok je uglajen, woof pa močan in lepo odziven.

Če maš namen za igre pol vzem logija , če maš namen tud za filme, muzko .. pol vzem philipsa.

Sicer maš ap spodaj napisanih en kup odzivov kupcev, in so v veliki večini zelo zadovljni.

Na tvoje mestu bi šel zvočnike testirat v trgovino.

XKEKAX ::

Zelo dober nasvet, hvala ti! Bom šel pogledat in se potem na koncu odločil.
Me je pa zmotilo pri philipsu da dajo samo 1 leto garancije, medtem ko imajo logitechovi 2 leti.

LP

bambam20 ::

XKEKAX je izjavil:

Zelo dober nasvet, hvala ti! Bom šel pogledat in se potem na koncu odločil.
Me je pa zmotilo pri philipsu da dajo samo 1 leto garancije, medtem ko imajo logitechovi 2 leti.

LP


Lej. Mene ni niti eden sistem od logitecha navdušil, pa sem jih preizkusil kar nekaj. Kot pravim. Greš malce poizkusit in se potem odločiš. Garancija je že ena od teh zadev, ki je plus. Imaš pa tudi možnost podlajšanaj granacije, kot nudi recimo BB.

Mene je tale Pihhilpsov 2.1 sistem navdušil in, če bom kdaj kupoval zvočnike si ga bom omislil.

Na koncu boš verjetno zadovoljen tudi s kakšnim LOgitechovim sistemom.

Lp

invisuu ::

Zdravo,

tudi jaz bi izkoristil to temo. Kaj je primerljivo z Gigaworks T40? Torej, primerljiv cenovni razred, performance, brez "gaming" plastike, iščem nekaj preprostega in bolj elegantnega. Po možnosti brez wooferja in sijočega finiša ("piano" finiš). Ne potrebujem tresoče se zidove, le zvočnike ki igrajo OK - na ravni T40, recimo.

Hvala.

FanBoy ::

Kradem temo.
Kupujem si nove 5.1 zvočnike. Priklopljene jih bom imel na računalnik in na Xbox. Tako, da bodo največ namenjeni igranju iger, relativno veliko pa tudi poslušanju glasbe (metal) in gledanju filmov.

Nekako sem izbor skrčil na ta dva seta zvočnikov:

https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...

https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...

Bolj se nagibam proti Logitechu. Imajo več W izhodne moči(sicer ne vem, če je tudi v resnici tako večja razlika napram Genius zvočnikom) in še možnost, da jih lažje priklopim hkrati na računalnik in Xbox. Sicer če prav vem, so tile posamezni zvočniki od Logitecha enosistemski, medtem ko so tisti od Geniusa dvo/trosistemski. Če se motim, me prosim popravite.
Za katere mi svetujete, da se odločim? Mogoče poznate kakšne druge zvočnike, ki bi bili boljša izbira? Poleg same kvalitete zvoka (vem, da na zvočnikih do 300€ o neki dobri kvaliteti ne moremo govoriti), mi je tudi pomembno, da so glasni (da imajo še sosedje kaj od tega :D ). Budget bi imel tam nekje do 400€.

Toxic ::

Jaz imam te logitechove in sem čist zadovoljen z njimi. Glasni so čisto dovolj, kvaliteta zvoka je tudi vredu, tak da če jih kupiš ti pomoje nebo žal... Lahko si pa pogledaš še Edifier zvočnike, samo so 5.1 malo čez tvoj budget =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

FanBoy ::

Sem pogledal še malo te Edifier zvočnike in me je kar prijelo, da bi še malo povišal moj budget. Vendar kar sem na hitro poguglal jih v Sloveniji nimajo nikjer (in tudi v kakšnih spletnih trgovinah iz sosednjih držav jih nisem našel). Če bi se pa že namenil toliko € dati za zavočnike, bi jih rad prej vsaj v živo videl in preizkusil.

MaticKregar ::

Si bom sposodil temo. Odoločam se med omenjenimi modeli, pa me zanima mnenje katere zvočnike izbrati. Uporabljal bom pa izključno za igre, mogoče kdaj za mp3.

https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...

https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...

https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...

Sam se najbolj nagibam k tem zadnjim, trust, ampak ne poznam te firme..

okidoki ::

Tudi jaz si bom izposodil temo ... V novi hiši še imam možnost potegniti kable v steno. Pa razmišljam, da bi zvok peljal iz dnevne tudi v kuhinjo, jedilnico. Kaj pravite oz vaše mnenje, nasveti. Hvala.

Fuks ::

O nečem podobnem sem sanjal ko sem bil še mali :)

Kaj pa je tvoj glavni namen tega? Npr pospravljaš stanovanje in imaš glasbo povsod? To je nekako bistvo moje ideje bilo. Predlagam bluetooth podprt predvajalnik, da ne hodiš non-stop v dnevno komad menat potem.

Je pa po drugi strani malo butasto da gledaš film v dnevni, pa vse buči še po vseh ostalih prostorih. Moral bi potem te zvočnike izklopiti... kar pomeni še ena stvar za non-stop nastavljat.

Oz raje povej natančneje kako si si zamislil? ;)

okidoki ::

Pozdravljen, hvala. Eno mnenje mi je dalo odgovor. Ideja pač ..., ki (kot je razbrati) ne pije vode. Trenutek navdušenja, ki je že pozabljen.

settler ::

Obstaja polno rešitev za tako imenovani multi room playback.
En primer: http://shop.loxone.com/enen/loxone-12-c...

zindo23 ::

zdravo!

Malo bi si izposodil temo in sicer kupujem zvočnike v rangu do 250€. Nevem koliko se sicer za to ceno dobi, zato potrebujem vaš nasvet.
Torej potrebujem jih za zabavo, kjer bo cirka 50 ljudi ~100 kvadratnih metrov. Seveda je pomembno da je dokaj dobra kvaliteta. Morda bi jih če bi se dalo tudi kasneje imel v sobi ni pa to pogoj.

Prosim za mnenja, ali naj kupim kaj rabljenega ali novega... Našel sem tole, pa me zanima če kdo pozna in če se splača kupiti?

http://www.electronic-star.si/Ibiza-DJ3...

lp

koyotee ::

Men špilajo Pioneer htp-072 zelo solidno, cena je pa okol 300€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Fuks ::

Jaz bi ti predlagal da si opremo izposodiš.

Namreč za 100 kvadratov rabi kar precejšno moč (spet zelo odvisno kako naglas želiš da je glasba - če gre za jazz v ozadju potem gre celo skozi - če pa rabiš met disco pa itak nimaš dost denarja (za nakup)).

Ter potem kupiš za v sobo nekaj top end (ki bo seveda manj glasno).

AnotherMe ::

zindo23 je izjavil:

zdravo!

Malo bi si izposodil temo in sicer kupujem zvočnike v rangu do 250€. Nevem koliko se sicer za to ceno dobi, zato potrebujem vaš nasvet.
Torej potrebujem jih za zabavo, kjer bo cirka 50 ljudi ~100 kvadratnih metrov. Seveda je pomembno da je dokaj dobra kvaliteta. Morda bi jih če bi se dalo tudi kasneje imel v sobi ni pa to pogoj.

Prosim za mnenja, ali naj kupim kaj rabljenega ali novega... Našel sem tole, pa me zanima če kdo pozna in če se splača kupiti?

http://www.electronic-star.si/Ibiza-DJ3...

lp



Ta komplet ni vreden kartonaste škatle v kateri ti pošljejo... Če govorima o kakovosti je Ibiza od znamk v sloveniji čisto na dnu. mogoče obstaja še kaj slabšega, ampak na srečo še nisme videl ;)

En sam približno soliden PA zvočnik bo imel ceno najmanj 500€, potem pa se vprašaš kaj lahko dobiš v tistem kompletu...

Za zabavo si sposodi solidno ozvočenje, cena glede na tvoje napisano, da potrebuješ za 50 ljudi, dobro kvaliteto, pa recimo, da bi rad tudi solidno glasnost je okoli 100-150€, pa zraven boš verjetno dobil še kake lučke...

Če napišeš od kod si, ti lahko mogoče tudi svetujem kje si izposodit ozvočenje.

Za dnevno sobo si pa tudi raje kupi zvočnike, ki so namenjeni za dnevno sobo;)

smarkic ::

Za dnevno sobo so trenutno ugodno na voljo Q Acoustics 3020. Mogoče bodo zadosti tudi za en žur, odvisno od prostora in ostalih komponent.

AnotherMe ::

smarkic je izjavil:

Za dnevno sobo so trenutno ugodno na voljo Q Acoustics 3020. Mogoče bodo zadosti tudi za en žur, odvisno od prostora in ostalih komponent.


Za dnevno sobo - odlično!

Ozvočevat pa ne moreš z 10cm zvočnikom!! Ja za en žur mogoče, pa še to ne nujno za cel, lahko da bo zvočniček obupal že dosti prej!

A ni škoda 200eur, pa mu manjka še vedno ojačevalec, kabli... Najprej ne bodo zadovoljni, ker bo prepotiho, potem jih bojo odkurili, na koncu pa mu še za v dnevno sobo ne ostanejo več...

zindo23 ::

Hvala za nasvete, torej se mi načelo ne izplača? Sicer ne potrebujem neke hudo glasne muzike, ker bo to zabava za ljudi "srednjih" let in ne nek disco party :D

Načelo bi še vseeno raje kupil nekaj kot pa si izposojeval.. nerabi pa biti neka huda kvaliteta spet :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zindo23 ()

AnotherMe ::

zindo23 je izjavil:

Hvala za nasvete, torej se mi načelo ne izplača? Sicer ne potrebujem neke hudo glasne muzike, ker bo to zabava za ljudi "srednjih" let in ne nek disco party :D

Načelo bi še vseeno raje kupil nekaj kot pa si izposojeval.. nerabi pa biti neka huda kvaliteta spet :D



Ja, sej razumem :) Ampak stvari za v dnevno sobo so dobre za v dnevno sobo, stvari za ozvočenja pa za ozvočevanje - lahko sicer izjemo kaj prešmuglaš, ampak je škoda...

Mare3 ::

Pozdravljeni, sodelavec bi rad neko kvalitetnejše ozvočenje 2.1 sistem za dnevno sobo. Ne rabi biti nevem kakšno vrhunsko rad pa bi imel ozvočenje da bo par let mir in ne bo treba razmišljati o menjavi. Gledal bo predvsem filme in poslušal glasbo, rad bi nizkotonca in dva ki bi ju lahko pritrdil na strop kajti tako mu je všeč in tako ima tudi kable napeljane. Kaj se da dobiti, glede cene pa niti sam ne ve koliko je pripravljen odšteti, ker tako kot jaz nima predstave koliko take zadeve stanejo. Vsaka pomoč bo prav prišla.

Spy ::

Na zadnje sem presaltal na Tannoy 802 studijske monitorje. Trenutno se jih da dobiti zelo poceni. Naj jih poskusi. Igrajo zelo dobro v razlicnih prostorih. Rabil bo nek interface in nadgradnjo s SW lahko posticipira brez hujsiega pomanjkanja nizkih frekvenc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350997 (17367) naruto2
»

Katere zvočnike za TV

Oddelek: Kaj kupiti
181694 (1274) grašek
»

zvočniki - Logitech Z333 ali Genius SP-HF2.0?

Oddelek: Kaj kupiti
215765 (4988) Mateos
»

Katere zvočnike za računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
64207 (4053) techsloth
»

katere zvočnike kupiti

Oddelek: Zvok in slika
164546 (4232) leti123456

Več podobnih tem