» »

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki?

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki?

1
2
»

nevone ::

A. Smith je izjavil:

nevone je izjavil:

St235 je izjavil:

Me zanima kdo je to zlobiral. Ker to je dejansko poseg v lastninsko pravico in diskriminatoren do vseh, razen do kmetov, ki kupujejo.

govora je zgolj o darilnih pogodbah, ki so se zlorabljale za izogibanje predkupni pravici.

Recimo, sam kot nekmet, ne morem kupiti kmetijskega zemljiška. Kako naj potem kmetujem? Pač kura-jajce paradoks...

če si kmet imaš predkupno pravico, če nisi potem ti kmetijsko zemljišče ne predstavlja osnovnega sredstva za preživetje, ergo nimaš predkupne pravice. Tako da vse kar je tukaj paradoksalno je pametovanje očerupanega petelina.


Kako lahko kupiš kmetijsko zemljo, če nisi kmet?

o+ nevone


Zanima te točka 4.


4. da izjavo na zapisnik pri upravni enoti, da bo sama ali s pomočjo drugih obdelovala kmetijska zemljišča, za katera izkaže, da jih bo pridobila, da bo iz kmetijske dejavnosti na teh zemljiščih pridobivala pomemben del dohodka in izpolnjuje pogoje glede usposobljenosti.

Ali to pomeni, da če hočem kupiti kmetijsko zemljo, moram nujno postati kmet? Ne morem kupiti njive, in na njej pač nekaj pridelovati, ne da bi mi to pomenilo pomemben del dohodka? Če je sploh jasno definirano, kaj pomemben del dohodka je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

Ne kakor tudi ne moreš šraufat daljnovodov. Odpret ordinacije ali nabavit raketometa.
Oz tu je malo manj strogo. Lahko če se nihče drug ne zanima za zemljišče.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

nevone ::

Ne kakor tudi ne moreš šraufat daljnovodov. Odpret ordinacije ali nabavit raketometa.


Tega niti noče, niti ne zna. Posadit zelje pa zna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

A. Smith ::

Res gre za nek birokratski zaplet (nepotreben po mojem), vendar ni nepremostljiv. Država se očitno hoče zasigurat, da kdor bo zemljo kupil, bo z njo tudi nekaj počel.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

noraguta ::

nevone je izjavil:

Ne kakor tudi ne moreš šraufat daljnovodov. Odpret ordinacije ali nabavit raketometa.


Tega niti noče, niti ne zna. Posadit zelje pa zna.

o+ nevone

Dvomim, da poznaš vsa pravila od nitratne direktive do ffs evidenc etc...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

A. Smith ::

Nitratno direktivo moraš upoštevat samo, če mečeš KAN pa NPK okol. Če ne, pa ne. Poleg tega ti znajo tudi na zadrugi ali kjerkoli že gnojivo kupuješ, izračunat, koliko ga je treba na neki površini z neko poljščino.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

noraguta ::

A. Smith je izjavil:

Nitratno direktivo moraš upoštevat samo, če mečeš KAN pa NPK okol. Če ne, pa ne. Poleg tega ti znajo tudi na zadrugi ali kjerkoli že gnojivo kupuješ, izračunat, koliko ga je treba na neki površini z neko poljščino.

Japajade, imaš kar natančno določeno kolikšno obtežbo. Pa evidenco je tudi treba vodit. Pa pustmo prostore za skladiščenje organskih gnojil. Pojma nimaš.
Oz tud zela ne znaš posjat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

St235 ::

nevone je izjavil:

St235 je izjavil:

Me zanima kdo je to zlobiral. Ker to je dejansko poseg v lastninsko pravico in diskriminatoren do vseh, razen do kmetov, ki kupujejo.

govora je zgolj o darilnih pogodbah, ki so se zlorabljale za izogibanje predkupni pravici.

Recimo, sam kot nekmet, ne morem kupiti kmetijskega zemljiška. Kako naj potem kmetujem? Pač kura-jajce paradoks...

če si kmet imaš predkupno pravico, če nisi potem ti kmetijsko zemljišče ne predstavlja osnovnega sredstva za preživetje, ergo nimaš predkupne pravice. Tako da vse kar je tukaj paradoksalno je pametovanje očerupanega petelina.


Kako lahko kupiš kmetijsko zemljo, če nisi kmet?

o+ nevone


z kupoprodajno pogodbo, tako kot vsi ostali. To da si kmet ti zgolj daje predkupno pravico.

nevone je izjavil:



Ali to pomeni, da če hočem kupiti kmetijsko zemljo, moram nujno postati kmet?

o+ nevone

nope, govora je o PREDKUPNI PRAVICI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

noraguta je izjavil:


Oz tud zela ne znaš posjat.

Pojma nimaš ti.

Zelje se sadi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Ne se presadi, iz gred na njivo. Sadike nabavljajo vrtičkarji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nevone ::

z kupoprodajno pogodbo, tako kot vsi ostali. To da si kmet ti zgolj daje predkupno pravico.


Ja, s pogojem, ki ga je navedel A.Smith.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

Kaj nakladaš?

Ti z velikimi črkami piše na linku:
Status kmeta je pomemben pri uveljavljanju prednostne pravice do nakupa kmetijskega zemljišča ali kmetije v primeru, če je prodajno ponudbo sprejelo več oseb.

Status kmeta je pomemben za določitev predkupne pravice in to je to. Kmetijsko zemljišče, če nihče ne uveljavlja predkupne pravice lahko kupiš brez vsakega statusa kmeta. Razen seveda kadar govorimo o zaščiteni kmetiji ampak to ni tema tukaj.

Res ne vem od kje idiotizem, da naključni mimoidoči ne sme kupit kmetijskega zemljišča, če ni kmet.

nevone ::

Aha, nisem prebrala cele zadeve. Tisto je pogoj za pridobitev statusa kmeta.

Samo glede trditve, da lahko vsak kupi kmetijsko zemljišče, bom pa še malo preverila.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Res ne vem od kje idiotizem, da naključni mimoidoči ne sme kupit kmetijskega zemljišča, če ni kmet.


Rekla, kazala.

Menda pa je včasih to bilo tako. Ampak tudi to je rekla kazala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

Seveda lahko vsak kupi.

SambaShare ::

Lahko kupi vsak, najbrž najlažji način je da se prej s prodajalcem zmeniš za višjo ceno in potem on tako ponudbo obesi na UE. Saj govorimo le o predkupni pravici.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ali pa pišeš pogoje. Jaz sem napisal za soseda, od katerega sem kupoval, da je pogoj izgradnja ceste po neki drugi parceli od javne poti do neke parcele enih 70 metrov stran.

St235 ::

nevone je izjavil:

Res ne vem od kje idiotizem, da naključni mimoidoči ne sme kupit kmetijskega zemljišča, če ni kmet.


Rekla, kazala.

Menda pa je včasih to bilo tako. Ampak tudi to je rekla kazala.

o+ nevone


Rekla kazala je predvsem tvoj prispevek v tej temi. Kmetijsko zemljišče seveda lahko menja lastnika tako kot vsaka druga nepremičnina. Zaradi ohranjanja namembnosti zemljišča je uveden institut predkupne pravice. Ampak to zgolj pomeni kdo lahko določeno zemljišče prednostno kupi. Če takega interesenta ni, seveda lahko kupi kdorkoli. Določene dodatne omejitve veljajo edino za zaščitene kmetije.

nevone ::

Rekla kazala je predvsem tvoj prispevek v tej temi.

Seveda je. Me pa veseli, da smo razčistili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Netrunner ::

Kaj zemlja ki je rangirana kot travnik je kmetijsko zemljišče ?

Utk ::

Je.
Sej v realnosti je res tako, da če nisi kmet, ne boš kupil normalnega kmetijskega zemljišča. Kljub vsemu jamranju, da se kmetijstvo ne splača, vse takoj pokupijo sosedi - kmeti, razen seveda zemlje, ki je nihče niti zastojn ne bi hotel, tisto je druga stvar.

Okapi ::

No ja, vedno lahko upaš, da bo spremenjeno v zazidljivo. Mesta se širijo in kmetijska zemljišča na obrobju se slej ko prej spremenijo v zazidljiva.

ohnowhy ::

Utk je izjavil:

Je.
Sej v realnosti je res tako, da če nisi kmet, ne boš kupil normalnega kmetijskega zemljišča. Kljub vsemu jamranju, da se kmetijstvo ne splača, vse takoj pokupijo sosedi - kmeti, razen seveda zemlje, ki je nihče niti zastojn ne bi hotel, tisto je druga stvar.

Poznam ljudi, ki vlagajo milijone EUR v kmetijstvo, avtomatizacijo, itd. Potem se verjetno splača, čeprav znaša trenutna odkupna cena mleka 0,20-0,25 EUR/l.

Aston_11 ::

Netrunner je izjavil:

Kaj zemlja ki je rangirana kot travnik je kmetijsko zemljišče ?

Ni nujno. Jaz sem imel rangiran sadovnjak, pa je pameten sosed mislil, da je kmetijsko, ker se mu najbrž ni dalo pogledati meje PUP. Pa je debelo gledal, ker je mislil, čez koliko let bom začel graditi, ker da moraš še spremeniti namembnost. Prepameten laik pač.

noraguta ::

ohnowhy je izjavil:

Utk je izjavil:

Je.
Sej v realnosti je res tako, da če nisi kmet, ne boš kupil normalnega kmetijskega zemljišča. Kljub vsemu jamranju, da se kmetijstvo ne splača, vse takoj pokupijo sosedi - kmeti, razen seveda zemlje, ki je nihče niti zastojn ne bi hotel, tisto je druga stvar.

Poznam ljudi, ki vlagajo milijone EUR v kmetijstvo, avtomatizacijo, itd. Potem se verjetno splača, čeprav znaša trenutna odkupna cena mleka 0,20-0,25 EUR/l.

Huh kateri že? Kolar ali Štern?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kaj zemlja ki je rangirana kot travnik je kmetijsko zemljišče ?

Ni nujno. Jaz sem imel rangiran sadovnjak, pa je pameten sosed mislil, da je kmetijsko, ker se mu najbrž ni dalo pogledati meje PUP. Pa je debelo gledal, ker je mislil, čez koliko let bom začel graditi, ker da moraš še spremeniti namembnost. Prepameten laik pač.

Temu primerno si plačeval tudi davek.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

waterdrop ::

St235 je izjavil:

Kaj nakladaš?

Ti z velikimi črkami piše na linku:
Status kmeta je pomemben pri uveljavljanju prednostne pravice do nakupa kmetijskega zemljišča ali kmetije v primeru, če je prodajno ponudbo sprejelo več oseb.

Status kmeta je pomemben za določitev predkupne pravice in to je to. Kmetijsko zemljišče, če nihče ne uveljavlja predkupne pravice lahko kupiš brez vsakega statusa kmeta. Razen seveda kadar govorimo o zaščiteni kmetiji ampak to ni tema tukaj.

Res ne vem od kje idiotizem, da naključni mimoidoči ne sme kupit kmetijskega zemljišča, če ni kmet.


Moja izkušnja iz prve roke je taka:
Res je, vsakdo lahko kupi kmetijsko zemljišče. Upošteva pa se prednostna pravica.
Zakon predpisuje naslednji vrstni red prednostnih upravičencev:
1. solastnik;
2. kmet, katerega zemljišče, ki ga ima v lasti, meji na zemljišče, ki je naprodaj;
3. zakupnik zemljišča, ki je naprodaj;
4. drug kmet;
5. kmetijska organizacija ali samostojni podjetnik posameznik, ki jima je zemljišče ali kmetija potrebna za opravljanje kmetijske oziroma gozdarske dejavnosti;
6. Sklad kmetijskih zemljišč in gozdov Republike Slovenije za Republiko Slovenijo.
Če nihče od predkupnih upravičencev ne uveljavlja predkupne pravice, lahko prodajalec proda kmetijsko zemljišče vsakomur, ki je sprejel ponudbo pravočasno in na način, predpisan z zakonom, pod pogojem, da pogodbo odobri upravna enota.

Objavo o prodaji je potrebno oddati na upravno enoto. Tam se obesi na tablo, je pa dostopno tudi preko interneta. Potrebno je določiti tudi ceno in objava je zavezujoča. Torej če objaviš moraš prodat in to po objavljeni ceni. To pa zato, da se izognejo ali zmanjšajo možnosti zlorab. Če imaš že kupca se lahko dogovorita, da objavita nižjo ceno (zaradi davka), vendar je to potem tvoj rizik, če ne bo dobil zemljišča tvoj kupec ampak nekdo drug in potem zahteval od tebe prodajo po objavljeni ceni. Torej če imaš kupca je najbolj pametno, da se zmenita za ceno, to se objavi in potem upaš, da se ne bo prijavil nekdo drug. Mislim, da mora to gor viset 14 dni ali 1 mesec.

Kar je tu jeba je, da npr. lahko kupi tudi drugi kmet, ki ni mejaš. Spet iz prve roke: Neko zemljišče za katero sem se zanimal je kupil oče mojega kolega, ki je cca 50 km oddaljeno od njegovega bivališča. Kupil ga je na dražbi in sem 100%, da ga ni kupil za izvajanje kmetijske dejavnosti ampak zato, ker za tak mali denar je škoda, če ga nimaš.

Druga pomembna zadeva...Velikost parcele v katastru in ponovna meritev. Jaz sem dal izmeriti zemljišče, da ne bi kdo od sosedov kdaj kaj jamral... No, jamrat je začel takoj, ko je izvedel, da pride geodet. Izkazalo se je, da geodet operira z zelo nenatančnimi podatki (osnova so mu bile karte iz leta 1905 in 1927 na karo papirju). Ko geodet opravi meritve se seveda velikost ne ujema s tisto v katastru, ker je sedaj natančnost veliko večja. Tu potem nastopi pogajanje geodeta z vsemi vpletenimi (lastniki novega zemljišča in vsemi, ki na to zemljišče mejijo). Navadno se starejši ljudje usajajo za vsak cm. Geodet potem kot nek mediator poskuša naredit kompromis. Neka stara mama se spomni, da ko je bila otrok je njen oče hodil 3 metre v to, kar naj bi bila npr. tvoja parcela, češ, da je tam meja... Vsak mejaš doda svojo zgodbo in ti pač moraš branit svoje interese... Ko se uspe vsem zmenit lahko odprete šampanjec :-) Nič čudnega če spori na sodiščih zaradi zemljišč trajajo po 40 let :-)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

A kdo ve kako pridobiti status kmeta? Je že kdo šel čez postopek?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

noraguta ::

Je blo že objavleno v tej temi.beri sine , beri
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

johanblond ::

Invictus je izjavil:

A kdo ve kako pridobiti status kmeta? Je že kdo šel čez postopek?

Malo za šalo.
Kako pridobiti status kmeta, ti lahko razloži Gregor Golobič :-).

Okapi ::

waterdrop je izjavil:

Če imaš že kupca se lahko dogovorita, da objavita nižjo ceno (zaradi davka), vendar je to potem tvoj rizik, če ne bo dobil zemljišča tvoj kupec ampak nekdo drug in potem zahteval od tebe prodajo po objavljeni ceni. Torej če imaš kupca je najbolj pametno, da se zmenita za ceno, to se objavi in potem upaš, da se ne bo prijavil nekdo drug. Mislim, da mora to gor viset 14 dni ali 1 mesec.

Kar je tu jeba je, da npr. lahko kupi tudi drugi kmet, ki ni mejaš. Spet iz prve roke: Neko zemljišče za katero sem se zanimal je kupil oče mojega kolega, ki je cca 50 km oddaljeno od njegovega bivališča. Kupil ga je na dražbi in sem 100%, da ga ni kupil za izvajanje kmetijske dejavnosti ampak zato, ker za tak mali denar je škoda, če ga nimaš.
To se ti zgodi, če si škrt, in bi rad prihranil pri davku. Sicer objaviš 2x ceno, na katero se bo prijavil samo vnaprej dogovorjeni kupec. Ki ti potem vrne pol kupnine in je stvar opravljena.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

noraguta ::

Sicer pa že v osnovi dobiš takšno kupnino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Ja, ampak ne nujno od tistega, ki bi ga hotel imeti za soseda.

waterdrop ::

Okapi je izjavil:

waterdrop je izjavil:

Če imaš že kupca se lahko dogovorita, da objavita nižjo ceno (zaradi davka), vendar je to potem tvoj rizik, če ne bo dobil zemljišča tvoj kupec ampak nekdo drug in potem zahteval od tebe prodajo po objavljeni ceni. Torej če imaš kupca je najbolj pametno, da se zmenita za ceno, to se objavi in potem upaš, da se ne bo prijavil nekdo drug. Mislim, da mora to gor viset 14 dni ali 1 mesec.

Kar je tu jeba je, da npr. lahko kupi tudi drugi kmet, ki ni mejaš. Spet iz prve roke: Neko zemljišče za katero sem se zanimal je kupil oče mojega kolega, ki je cca 50 km oddaljeno od njegovega bivališča. Kupil ga je na dražbi in sem 100%, da ga ni kupil za izvajanje kmetijske dejavnosti ampak zato, ker za tak mali denar je škoda, če ga nimaš.
To se ti zgodi, če si škrt, in bi rad prihranil pri davku. Sicer objaviš 2x ceno, na katero se bo prijavil samo vnaprej dogovorjeni kupec. Ki ti potem vrne pol kupnine in je stvar opravljena.

O.

Ja, ampak vedno prideš do istega problema - zaupanje.

Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

Temu primerno si plačeval tudi davek.
Ne. Kupil, začel zidati, oprostitev 5 let.

Okapi ::

Ja, ampak vedno prideš do istega problema - zaupanje.
Če hočeš prodati ravno nekemu določenemu kupcu (sorodniku, prijatelju ...), potem mu očitno že dovolj zaupaš.

waterdrop ::

Okapi je izjavil:

Ja, ampak vedno prideš do istega problema - zaupanje.
Če hočeš prodati ravno nekemu določenemu kupcu (sorodniku, prijatelju ...), potem mu očitno že dovolj zaupaš.

Recimo, da ja. V mojem primeru pa je bil lastnik meni nepoznan, je pa bil za prodajo šele potem, ko sem stopil z njim v stik...

noraguta ::

Okapi je izjavil:

Ja, ampak ne nujno od tistega, ki bi ga hotel imeti za soseda.
če imaš že z obstoječimi probleme si ne išči novih sovražnikov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

???? Kaj ima to veze s tem, o čemer debatiramo? Čisto nič.

Če hočeš kmetijsko zemljišče prodati svojemu prijatelju, ki ni kmet, moraš na nek način preprečiti, da bi ga kupil nek kmet, ki ima predkupno pravico. In kako lahko to najbolj učinkovito preprečiš? Da nastaviš (fiktivno) ceno, ki je dovolj višja od tržne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

noraguta ::

Seveda še županu plačaš da mal priredi prostorski načrt pa si zmagal. Potem se pa pizdit pri kmetu da ti smrdi gnojevka in da krave mukajo. Krasote slovenskega urbanizma.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

A to ti kar nekaj naključno pišeš? Ker namreč nima čisto nič skupnega s to temo.

noraguta ::

Tud tvoji Jaklič manevri so povsem off topic, če že dlakocepiš.

Ob tem da ontopic še nisi prispeval nič.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224811 (3977) bf4ed
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310043 (9135) Daniel
»

Cena kmetijskega zemljišča

Oddelek: Loža
2411068 (10371) boss-tech
»

Kako do kontakta lastnika nepremičnine

Oddelek: Loža
166800 (6077) BeremPišem

Več podobnih tem