» »

Sm vedu da more bit tut neki pozitivnega v "učinku tople grede"

Sm vedu da more bit tut neki pozitivnega v "učinku tople grede"

||_^_|| ::

DavidJ ::

Obup! Jst hiram od vročine zdle ko je 37° C.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

darh ::

jest sem se pa kake pol leta nazaj preselil en štuk nižje -- stara bajta, debeli zidovi... mislm.. zdejle sem komej v kratkih hlačah notr... me kr mal zebe... in to brez klime :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Roadkill ::

Mah sej s pametno uporabo luftanja™ in rulet™, se da povsot obdržat temp pod 30° tut zdej... Razn, če ma kdo res kako katastrofalno izolacijo.
Edin problem je, da je men vroče vse kar je nad 22° in mi je idealna temperatura tam 18°-20°.
Morm se preselt na švedsko... :)

Nekateri so za hladne. :)


Je pa tale link prov zanimiv in sem vesel, da si ga prpopal, da se bom lohka smejal vsem, ki govorijo "industrija bo vse uničla.." :).

||_^_|| ::

Roadkill: itak:))

Klemenn ::

xbite: jzst sem na istem (na začetku leta sem se preselu v spodnji štuk, kjer je zdaj lepo hladno, medtem ko je pa gor 40 stopinj.

sm je pa tut slaba stran: topla voda mi pozimi ne pride v radiatorje ;€ , ker mamo v srednjem (glavnem) štuku termostat in se ful hitrej segreje gor in potem mene dol velikokrat zebe ;|

drgač pa zdej se komej familije rešm, pa zaklepam, dan iso vsi pr men pa televizjo buljo ;D

darh ::

jebediah - centralno zamenjat (najbrž...)... ta tehnologija tud napreduje... mi so mel ene 8 let eno staro.. smo 2-3 nazaj zamenjal in je izkoristek MNOGO večji -- manjša poraba olja, bolj toplo ipd... nahecej tastare da se splača :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Pred kakima dvema letoma je tukaj bila že debata o tem. Takrat sem bil še precej osamljen, ko sem zatrjeval, da zaradi tople grede se puščave krčijo.

Takrat je bilo še v modi to, da "puščave se širijo".

Ko je bilo na Zemlji za ene 5° topleje kot danes, ke bila Sahara zelen gozd. Še se najdejo debla pod peskom kje. Izpred 6000 let.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538917 (11988) urosh
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042859 (34841) kixs
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16523079 (15967) branimirII
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821301 (13146) vinetu

Več podobnih tem