» »

BlackBerryjev androidni Priv se prodaja katastrofalno

BlackBerryjev androidni Priv se prodaja katastrofalno

Slo-Tech - BlackBerry je veliko pričakoval od svojega pametnega telefona, na katerem teče Android. Toda Priv se do danes potencialnim kupcem ni prikupil. Kot so povedali viri v podjetju AT&T, ki telefone prodaja v svojih paketih, je prodaja zelo slaba, delež vračil pa večji od želenega.

Priv ni bil nikoli poceni telefon za množice, saj je bil s 700 dolarji celo dražji od osnovnih iPhonov. Luksuzni segment pa je precej omejen, saj tam prevladujeta Samsung in Apple, kar priznava tudi BlackBerryjev izvršni direktor John Chen in dodaja, da izdaja tako dragega telefona najbrž ni bila najmodrejša poteza. Po neuradnih podatkih se pripravljata dva cenejša androidna telefona (za okrog 400 dolarjev), ki bosta bržkone že odločila o prihodnosti tega oddelka v BlackBerryju. Chen je namreč že oktobra dejal, da bodo resno premislili o vztrajanju v tem poslu, če leta 2016 ne bodo sklenili z dobičkom.

In trenutno se to kaže kot težko dosegljiv cilj. V prvem letošnjem četrtletju so nameravali prodati vsaj 850.000 pametnih telefonov Priv, a so jih zgolj 600.000. To je tudi manj, kot so jih prodali v predhodnem četrtletju. AT&T pravi, da so Priv kupovali zlasti zapriseženi uporabniki BlackBerryjevih naprav, ki so imeli radi fizično tipkovnico. Toda izkazalo se je, da je prehod z BlackBerry OS na Android težavnejši od pričakovanj, zato so številni telefone tudi vrnili.



56 komentarjev

«
1
2

FireSnake ::

Vseskozi sem trdil, da je tožba Samsung - Apple samo reklama za oba.

Folk se o drugih telefonih sploh ne pogovarja več.

Zato nimam telefona iz nobenega od teh dveh taborov :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Pa folk pravi, da bi android resil nokio.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DJ-DUST ::

Edini minus tega telefona je android, zato verjetno ni zanimanja. Osebno mi je enkraten telefon, zato sploh prebavljam android na njemu...
Je imel dve posodobitvi zadnja dva meseca, se nekako izboljšuje, moje mnenje pa je da bi morali razvijati svoj OS naprej...

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

Pa folk pravi, da bi android resil nokio.
če bi skočili na android leta 2009/10 bi bila zgodba verjetno zelo drugačna
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bambam20 ::

mtosev je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa folk pravi, da bi android resil nokio.
če bi skočili na android leta 2009/10 bi bila zgodba verjetno zelo drugačna



Dvomim. Nokio bi pokopal design, ker bi bili na ravni tega Blackberrya.

FireSnake je izjavil:

Vseskozi sem trdil, da je tožba Samsung - Apple samo reklama za oba.

Folk se o drugih telefonih sploh ne pogovarja več.

Zato nimam telefona iz nobenega od teh dveh taborov :)



Verjetno imaš propadajoči Windows Phone. :))

mtosev je izjavil:

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.



katerimi to? Ne poznam nobenega,ki bi ga imel. To so ameriške bučke.

DJ-DUST je izjavil:

Edini minus tega telefona je android, zato verjetno ni zanimanja. Osebno mi je enkraten telefon, zato sploh prebavljam android na njemu...



zato jim svetuj, da dajo nanj Windows OS, ker ta je pa zakon.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

DJ-DUST ::

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...

SaXsIm ::

bambam20 je izjavil:


mtosev je izjavil:

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.



katerimi to? Ne poznam nobenega,ki bi ga imel. To so ameriške bučke.



Poznal sem jih precej. Tudi sam sem ga uporabljal. Tako, da ameriške bučke to ravno niso.
SaXsIm

bambam20 ::

SaXsIm je izjavil:

bambam20 je izjavil:


mtosev je izjavil:

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.



katerimi to? Ne poznam nobenega,ki bi ga imel. To so ameriške bučke.



Poznal sem jih precej. Tudi sam sem ga uporabljal. Tako, da ameriške bučke to ravno niso.



ja seveda. Izstopi iz svojega balončka. treba gledat na široko. V življenju sem srečal mogoče 10 osebkov, ki so želeli izstopat in so imeli Blackberrya. Izstopat.

Pa Boštjan Nachabra ga uporablja. Ne bi vedel, če tega ne bi vsaj 15-krat omenil v skoraj vsakem svojem podcastu.

boolsheat ::

Edini, ki služi z Androidom je Samsung pa nekateri Kitajci (pravzaprav imajo Kitajci malo profita, verjetno so nekje na 0 in se jim zaenkrat gre samo za markwtshare), ostali propadajo na veliko in res ne vem kaj so pri BBju razmišljali, ko so šli na pot obsojeno na propad že v startu. Z BB10 so imeli, imajo, dobre temelje za nekaj unikatnega, tu morajo vztrajati.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...


Točno tako. Ni kaj dodati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

boolsheat je izjavil:

Edini, ki služi z Androidom je Samsung pa nekateri Kitajci (pravzaprav imajo Kitajci malo profita, verjetno so nekje na 0 in se jim zaenkrat gre samo za markwtshare), ostali propadajo na veliko in res ne vem kaj so pri BBju razmišljali, ko so šli na pot obsojeno na propad že v startu. Z BB10 so imeli, imajo, dobre temelje za nekaj unikatnega, tu morajo vztrajati.


Heh kitajci na 0 z android telefoni......Samsung/apple ni 700eur zaradi cene hw-ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bambam20 ::

mihec87 je izjavil:



Heh kitajci na 0 z android telefoni......Samsung/apple ni 700eur zaradi cene hw-ja..


Mogoče pa ima tukaj zasluge oblika, odzivnost, hitrost, kvaliteta izdelave ? Mogoče.

Gregor P ::

opeter je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...


Točno tako. Ni kaj dodati.

Pa opevana varnost, ki je očitno bila samo mit (in zaradi tega tudi pod razno ne mislim kupovati tako "nevarnih" mobilnikov).:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DJ-DUST ::

Kot pri vseh ostalih, s tem da je tu še bolj padla ker so obesili android gor...

bambam20 ::

Gregor P je izjavil:

opeter je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...


Točno tako. Ni kaj dodati.

Pa opevana varnost, ki je očitno bila samo mit (in zaradi tega tudi pod razno ne mislim kupovati tako "nevarnih" mobilnikov).:|



Oblika te ne moti, da je to vizuleno izjemno grd telefon in da konkurenca enostavno ponuja več? Rad hodiš naokoli z grdim telefonom?

DJ-DUST je izjavil:

Kot pri vseh ostalih, s tem da je tu še bolj padla ker so obesili android gor...



Spet tvoja osebna refrerenca, ker si imel android fon za 100€. Sicer ne boš prizal, da je trenutni Galasy S7 vrhunski. AMpak ne. Dajmo živet v preteklosti in godrnjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

DJ-DUST ::

Beri malo, govorim točno o modelu BB Priv katerega si lastim sedaj in je moj prvi android telefon, pravim da je samo še senca pravega BB-ja, zaradi samega androida..

bambam20 ::

DJ-DUST je izjavil:

Beri malo, govorim točno o modelu BB Priv katerega si lastim sedaj in je moj prvi android telefon, pravim da je samo še senca pravega BB-ja, zaradi samega androida..



Vsi BB_ji so bili grdi. ta ni nobena izjema.

McMallar ::

bambam20 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

bambam20 je izjavil:


mtosev je izjavil:

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.



katerimi to? Ne poznam nobenega,ki bi ga imel. To so ameriške bučke.



Poznal sem jih precej. Tudi sam sem ga uporabljal. Tako, da ameriške bučke to ravno niso.



ja seveda. Izstopi iz svojega balončka. treba gledat na široko. V življenju sem srečal mogoče 10 osebkov, ki so želeli izstopat in so imeli Blackberrya. Izstopat.

Pa Boštjan Nachabra ga uporablja. Ne bi vedel, če tega ne bi vsaj 15-krat omenil v skoraj vsakem svojem podcastu.


Pri nas jih je bilo pred 2 leti enih 600...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

DJ-DUST ::

bambam20 je izjavil:

Vsi BB_ji so bili grdi. ta ni nobena izjema.


Verjeno nabijaš v prazno, Priv pa S7, kje je takšna huda razlika da je Priv grd, saj sta si zelo podobna razen vogalov katere ima en na rob drugi zaobljene? Pustimo stare modele.
Še dobro da je toliko izbire, priznam ti lahko le da jaz Samsunga ne bi imel za rezervo v predalu ne pa da je vrhunski, niti ne trdim da je Priv vrhunski...

boolsheat ::

bambam20 je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

Beri malo, govorim točno o modelu BB Priv katerega si lastim sedaj in je moj prvi android telefon, pravim da je samo še senca pravega BB-ja, zaradi samega androida..



Vsi BB_ji so bili grdi. ta ni nobena izjema.



Passport je lep.

klinker ::

bambam20 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

opeter je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...


Točno tako. Ni kaj dodati.

Pa opevana varnost, ki je očitno bila samo mit (in zaradi tega tudi pod razno ne mislim kupovati tako "nevarnih" mobilnikov).:|



Oblika te ne moti, da je to vizuleno izjemno grd telefon in da konkurenca enostavno ponuja več? Rad hodiš naokoli z grdim telefonom?

DJ-DUST je izjavil:

Kot pri vseh ostalih, s tem da je tu še bolj padla ker so obesili android gor...



Spet tvoja osebna refrerenca, ker si imel android fon za 100€. Sicer ne boš prizal, da je trenutni Galasy S7 vrhunski. AMpak ne. Dajmo živet v preteklosti in godrnjat.


Vrhunski v stevilkah in designu, SW je pa crap.
Si en tistih ki kupijo fon samo za se kurcit zgleda...kot una na simobilu uceraj, ko sem spraseval za Nexusa, mi blekne...a si siguren da bi Nexusa, ker to je ze passe :))
Oprani mozgani od reklam, nic drugega.

SaXsIm ::

bambam20 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

bambam20 je izjavil:


mtosev je izjavil:

Slabo je tole za blackberry. Med poslovnimi uporabniki naj bi nekaj pomenili.



katerimi to? Ne poznam nobenega,ki bi ga imel. To so ameriške bučke.



Poznal sem jih precej. Tudi sam sem ga uporabljal. Tako, da ameriške bučke to ravno niso.



ja seveda. Izstopi iz svojega balončka. treba gledat na široko. V življenju sem srečal mogoče 10 osebkov, ki so želeli izstopat in so imeli Blackberrya. Izstopat.

Pa Boštjan Nachabra ga uporablja. Ne bi vedel, če tega ne bi vsaj 15-krat omenil v skoraj vsakem svojem podcastu.


Predlagam, da ti izstopiš iz svojega "balončka." Praktično vsak resen biznismen je imel blackberryja. So jih potem sicer iPhoni prehiteli, toda razširjenost je bila ogromna. Podjetja so imela celo svoje BES strežnike. Da pa ne omenjamo, da so se blackberryji na polno uporabljali tudi med navadnimi uporabniki.
SaXsIm

bambam20 ::

SaXsIm je izjavil:


Predlagam, da ti izstopiš iz svojega "balončka." Praktično vsak resen biznismen je imel blackberryja. So jih potem sicer iPhoni prehiteli, toda razširjenost je bila ogromna. Podjetja so imela celo svoje BES strežnike. Da pa ne omenjamo, da so se blackberryji na polno uporabljali tudi med navadnimi uporabniki.



Moj balon je ogromen. Sploh tisti fancy poslovneži v oblekah za 100€ . Večina z gazelcami :))

na polno? A ti misliš, da jaz živim na Marsu? Od leta 1995 , ko sem prišel v prvi stik s mobilniki in do danes, sem mogoče srečal 10 ljudi, da bi si lastili BB.

Na polno je rekel. Takšne pravljice prodajaj črnčkom v afriki.

klinker je izjavil:



Vrhunski v stevilkah in designu, SW je pa crap.
Si en tistih ki kupijo fon samo za se kurcit zgleda...kot una na simobilu uceraj, ko sem spraseval za Nexusa, mi blekne...a si siguren da bi Nexusa, ker to je ze passe :))
Oprani mozgani od reklam, nic drugega.


No, če bi prišel k meni, tega ne bi slišal :). Nexus je ok :). Kwa naj jaz zdej, če tam dela ena nerazgledana :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

knesz ::

Na AT&T se ne bi preveč zanašal, ker če je le možno, se folk kar izogiba nakupa pri njih, razlog so pa posodobitve, ki jih skoraj ni, medtem ko kupci aparatov v prosti prodaji dobivajo posodobitve redno.
Drugi razlog za slabo prodajo je po mojem mnenju Chen, ki ne podaja informacij, kakšne plane imajo z BBOS10 in obstoječimi napravami. Po eni strani še vedno oglašujejo Passport, po drugi strani pa puščajo uporabnike na suhem glede posodobitev in aplikacij, kar odvrača še tisti slab procent uporabnikov, da bi ostali zvesti BlackBerryu.
Sicer pa mislim, da so naredili napako, da so šli delati High End telefon z Androidom, ki je dražji od iPhoneov in Galaxyev. Namesto tega bi verjetno morali ostati na BBOS10 in malo več delati na marketingu :)
Še glede BlackBerrya in poslovnega sveta, BB10 je superioren glede upravljanja komunikacij (elektronske pošte, SMS...), ampak jeba je, ker danes rabiš telefon še za kaj drugega in moraš potem s sabo nositi dva telefona...

Izbrisan_Acc ::

Jst mam po dveh ifonih in treh windows fovnih zdej BB Classic in mi je od omenjenih telefonov se najbolj usec. Dost špartanska stvar z nekej osnovnimi funkcijami in tipkovnico! To je pomembno,..ker pr men ene 3/4 komunikacije poteka prek SMS / Email. Ne predstavljam si več, da bi se z onscreen tipkovnico pobijal.... :P .... Dejansko nimam kej rečt in moj naslednji telefon bo zagotovo spet BB z njihovim OS. ... če bodo preživel tok cajta. :)

FireSnake ::

bambam20 je izjavil:


Verjetno imaš propadajoči Windows Phone. :))




Četudi bi ga imel, kaj ima to veze s čemer koli?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izbrisan_Acc ::

Drugač pa, ... mogoče mal blesavo. :) ...amapa z Nokie 1020 na BB sem šel za to, ker je mela nokia smešno tiho slušalko. Dejansko se ni slišalo skorej nič ko si s kom govoru. Sej je cel internet tega, k se folk buni. Ne vem, osnovna funkcija telefona je telefoniranje in če že to ne dela kot bi moralo,... (pa še iz kavča, cca 30cm višine mi je padla na laminat in se je displey stovku. Tok o neuničlivosti nokij....)
Za BB sem pa slišal, da je to popedenano in res, slušalka je glasna, zvok je čist, zvonenje je tako kot se zagre,..ne pa nek pip pip pip.... :P. ...

harvey ::

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...

Točno tako. BB se ve zakaj ga kupiš, ne pa neke ostale viže z različnimi napevi....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

harvey je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

BlackBerry ima lahko samo BB OS da bo pristen kot je bil, vse ostalo odpade...

Točno tako. BB se ve zakaj ga kupiš, ne pa neke ostale viže z različnimi napevi....



In zakaj ga kupiš? Še nisem slišal niti enega res konretnega razloga, zakaj bi bil pa BB pravi za nakup.

Me razsvetliš prosim? Izgled mu ni v plus.

pirat ::

Jaz imam BB zaradi fizicne tipkovnice. Odtehta vse ostalo. Touchscreene tezko prenasam, ze prej sem imel Nokio E6, itd.... Tisto kar rabim pa prav tako deluje out of the box, tako da sploh ni razloga, zakaj ne bi imel BB...

skyy779 ::

+1 za Opero na desktopu 8-)

Izbrisan_Acc ::

Sej pravim. Za classica sem se odločil ker gre za precej robusten in enostaven telefon, OS kot tak in sama izdelava telefona. Ni lih neki načičkan in poln enga sr.anja... Telefon to get job done. Tud izdelava je poštena. Kovinski in precej težek. Da maš res feeling da neki v rok drzis. :) Potem je tukej fenomenalna kakovost klica. To, da z nekom govoriš in ga slišiš brez problemov,..šumenja,..pokanja...na glas. Pr ostalih telefonih je bla bl žalost. Tipkovnica!!! Brez nje mi živeti ni. :) Baterija zdrzi opazno dlje.... Ne vem,... jst res težko najdem kakšen minus. To, da ni postenga appstora me ne moti cist nic. Angry birdsov na svojem telefonu ne rabim in nočem.

bambam20 ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Sej pravim. Za classica sem se odločil ker gre za precej robusten in enostaven telefon, OS kot tak in sama izdelava telefona. Ni lih neki načičkan in poln enga sr.anja... Telefon to get job done. Tud izdelava je poštena. Kovinski in precej težek. Da maš res feeling da neki v rok drzis. :) Potem je tukej fenomenalna kakovost klica. To, da z nekom govoriš in ga slišiš brez problemov,..šumenja,..pokanja...na glas. Pr ostalih telefonih je bla bl žalost. Tipkovnica!!! Brez nje mi živeti ni. :) Baterija zdrzi opazno dlje.... Ne vem,... jst res težko najdem kakšen minus. To, da ni postenga appstora me ne moti cist nic. Angry birdsov na svojem telefonu ne rabim in nočem.



Evo. S takšnimi konkretnimi razlogi si me pa sedaj kar navdušil nad zadevo. Hvala za čas in trud. :).
Viber deluje na BB-ju ?

roli ::

Jaz sploh nisem vedel, da ta stvar obstaja. Drugače mi je oblikovno zelo všečen telefon. Ker po pravici povedano zelo pogrešam fizično tipkovnico na telefonu. Na žalost je takih telefonov praktično nič v današnjem svetu.

Na žalost ga nebi imel tudi, če bi vedel, da obstaja. Preprosto zaradi cene. Xperio Z5 (ki jo imam sedaj) ima mobitel za 18€ na mesec, Priv pa za 31€. Pa sta oba zmogljiva high-end android telefona. Tipkovnice pa definitivno ne rabim toliko, da bi bil zanjo pripravljen plačati skoraj še enkrat več.
http://www.r00li.com

Stipex ::

BB10 je super mobilni OS. Hitro delovanje, preprost in pregleden vmesnik. BB Hub je tudi zakon, obvestila na lock screenu tudi. Dejansko je skoraj nemogoče spregledati kak neodgovorjen klic.
Passport je pravi stroj z impresivno kvaliteto tipkovnice, izdelave in kvaliteto kamere - če to kdo ne verjame, imam fotke 1:1 primerjavo z iPhone 6, ki naredi za odtenek slabšo fotko v skoraj vsakem pogoju.

BB10 Manjka "le" večina popularnih mobilnih aplikacij, obstoječe pa že počasi ostajajo brez support ali pa celo izginejo iz BB app stora. Brez aplikacij postane tak aparat samo težka cigla za klice, maile, smse in fotkanje. Sicer se da dostopat do FB, Instagrama... tudi preko weba ali kake 3rd party aplikacije, ampak izkušnja ni enaka kot na Androidu ali iOSu.

Amazon app store z androidnimi aplikacijami je zelo pust. Passport sicer zna z nekaj hekanja poganjati tudi večino Android aplikacij, ampak delajo precej slabše kot native na Android napravi, ali pa sploh ne.

Škoda da BB10 ni šel korak z ostalimi. Nekje se je zalomilo. Verjetno že pri marketingu. Za piko na i pa BB pozablja tudi na svoje najbolj zveste entuziaste in BB10 developerje. Zakaj bi developer vlagal svoj čas v razvoj BB10 aplikacij, če niti BB ne želi imeti več opravka z lastno platformo?

In ja. Priv je predrag, ponuja pa nič kaj drugačno uporabniško izkušnjo kot pol cenejši androidni aparat.

printer ::

Tisti, ki pisete, da BlackBerry ima lahko samo BB OS dajte skupaj mozgancke napet, pa se vprasat zakaj sploh v osnovi so dali android gor, ce dobro pomislite ni tako tesko ugotoviti :)). Kaj to tolko, da pisete po forumih al IQ povprecnega Slovenca pada?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

kirvaMredep ::

printer je izjavil:

Tisti, ki pisete, da BlackBerry ima lahko samo BB OS dajte skupaj mozgancke napet, pa se vprasat zakaj sploh v osnovi so dali android gor, ce dobro pomislite ni tako tesko ugotoviti :)). Kaj to tolko, da pisete po forumih al IQ povprecnega Slovenca pada?

Nekako njihov sistem ni zagotavljal varnosti kot so obljubljali. Tudi Android ga ne.
Zakaj kupiti BB danes? Ne vem.
Vem pa, zakaj bi kupil kitajca ( Xiaomi) ali Appla.. Zaradi ekosistema.

secerko ::

bambam20 je izjavil:

Izbrisan_Acc je izjavil:

Sej pravim. Za classica sem se odločil ker gre za precej robusten in enostaven telefon, OS kot tak in sama izdelava telefona. Ni lih neki načičkan in poln enga sr.anja... Telefon to get job done. Tud izdelava je poštena. Kovinski in precej težek. Da maš res feeling da neki v rok drzis. :) Potem je tukej fenomenalna kakovost klica. To, da z nekom govoriš in ga slišiš brez problemov,..šumenja,..pokanja...na glas. Pr ostalih telefonih je bla bl žalost. Tipkovnica!!! Brez nje mi živeti ni. :) Baterija zdrzi opazno dlje.... Ne vem,... jst res težko najdem kakšen minus. To, da ni postenga appstora me ne moti cist nic. Angry birdsov na svojem telefonu ne rabim in nočem.



Evo. S takšnimi konkretnimi razlogi si me pa sedaj kar navdušil nad zadevo. Hvala za čas in trud. :).
Viber deluje na BB-ju ?


Ne trolaj! Poznam vsaj 250 ljudi v Sloveniji, ki uporabljajo BB aparate zadnje generacije. Gre za spodobne poslovne telefone, namenjene varni in kvalitetni komunikaciji ter pregledovanju in dostopu do dokumentov. Žal mi bo, če bodo opustili hardwerski del, žal niso našli pravega recepta za združitev pop aplikacij (android) in poslovne odličnosti. POP: Za prosti čas, navigacijo, netflix, spotify...pa uporabljam iphone, aparat za igrat. Kot so ti rekli kolegi, stopi iz svojega balona; in ja viber dela na BBju, vendar ne vem kdo pri zdravi pameti ga uporablja ?
he who dares - wins!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secerko ()

bajsibajsi ::

mtosev je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa folk pravi, da bi android resil nokio.
če bi skočili na android leta 2009/10 bi bila zgodba verjetno zelo drugačna


Tocno tako, ce bi dobrega pol desetletja nazaj nehali srati s Simbianom, Maego itd... in bi imeli nek soliden Android izdelek, konkurencen takratnima Samsung Galaxy S in HTC Desire, bi prav verjetno lahko bila zgodba drugacna.
Sem tu na ST ~5 let nazaj komentiral in se spraseval kaj za vraga cakajo pri Nokiji. Ne samo, da so vztrajali na Simbianu - spomnim se, da takrat ocitno pri Nokiji sploh niso imeli vizije, niti vedeli, kaj pocnejo, ker so razvijali en kup sistemov, ko bi se morali osredotociti na prihod Androida, s katerim so se na trg ze prebijale znane in manj znane znamke.

R1710 ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Sej pravim. Za classica sem se odločil ker gre za precej robusten in enostaven telefon, OS kot tak in sama izdelava telefona. Ni lih neki načičkan in poln enga sr.anja... Telefon to get job done. Tud izdelava je poštena. Kovinski in precej težek. Da maš res feeling da neki v rok drzis. :) Potem je tukej fenomenalna kakovost klica. To, da z nekom govoriš in ga slišiš brez problemov,..šumenja,..pokanja...na glas. Pr ostalih telefonih je bla bl žalost. Tipkovnica!!! Brez nje mi živeti ni. :) Baterija zdrzi opazno dlje.... Ne vem,... jst res težko najdem kakšen minus. To, da ni postenga appstora me ne moti cist nic. Angry birdsov na svojem telefonu ne rabim in nočem.

I don't get it... kakovostna komunikacija, I guess.

poweroff ::

Glavni problem BBja je, da se je s svojim BB OS zaprl v nek milni mehurček. Če si hotel poganjati kakšno aplikacijo, je bilo težko najti ekvivalent na BB OS, pa še draga je bila.

Recimo ko sem hotel kolegu urediti prejemanje GPG šifrirane pošte, smo končno našli neko aplikacijo, ki je to omogočala, ampak je izgledala obupno in stala 30+ EUR. Enaka aplikacija je na Androidu brezplačna.

Da ne govorim o messengerjih. BBM Mesenger je sicer naredil korak naprej, ko so prišli na Android, ampak zadeva niti približno ni tako varna kot Signal ali kakšna podobna sodobna aplikacija, ki omogoča end-to-end šifriranje.

To so bili zame osebno glavni razlogi proti BB-ju. Ko je prešel na Android sem si rekel super. Zdaj je to končno postal spodoben oz. uporaben telefon (če hočeš komunicirati IZVEN njihovega mehurčka). Ampak cena je pa povsem previsoka.

Tudi design je meni osebno grd (in telefon prevelik), edina prednost je tipkovnica.

Ko daš vse na tehtnico, se pa izkaže, da to pač ni dovolj. In trg je to jasno pokazal.
sudo poweroff

Invictus ::

Glavni problem BB je enak kot je bil takrat pri Nokii.

Odstotnost touch telefona z lastnim OSom Oz. so bili precej prepozni.

Apple + Android sta ljudi navadila na touch ekrane, ki pa jih niti Nokia, še manj pa BB nista bila sposobna/pripravljena pravočasno implementirati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Thuban ::

R1710 je izjavil:

Izbrisan_Acc je izjavil:

Sej pravim. Za classica sem se odločil ker gre za precej robusten in enostaven telefon, OS kot tak in sama izdelava telefona. Ni lih neki načičkan in poln enga sr.anja... Telefon to get job done. Tud izdelava je poštena. Kovinski in precej težek. Da maš res feeling da neki v rok drzis. :) Potem je tukej fenomenalna kakovost klica. To, da z nekom govoriš in ga slišiš brez problemov,..šumenja,..pokanja...na glas. Pr ostalih telefonih je bla bl žalost. Tipkovnica!!! Brez nje mi živeti ni. :) Baterija zdrzi opazno dlje.... Ne vem,... jst res težko najdem kakšen minus. To, da ni postenga appstora me ne moti cist nic. Angry birdsov na svojem telefonu ne rabim in nočem.

I don't get it... kakovostna komunikacija, I guess.



haha ta slika lepo ponazarja nesposobnost blackberrija. Na trg streljajo v prazno, brezciljno. Samo upajo da bo nekdo kupil njihov telefon zaradi stare slave ali pa ker je trapast in bo nasedel hypu, da je danes kul imet telefon ki ima zanič app store.

secerko je izjavil:

Ne trolaj! Poznam vsaj 250 ljudi v Sloveniji, ki uporabljajo BB aparate zadnje generacije. Gre za spodobne poslovne telefone, namenjene varni in kvalitetni komunikaciji ter pregledovanju in dostopu do dokumentov.


čisto nič varnejši ni od androida, če na android telefon ne nameščaš facebook in podobnih aplikacij.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Bili so zelo dobri, dokler jim ni stopilo v glavo in so izdali zaupanje uporabnikov z deljenjem dostopa raznim tajnim službam tretjerazrednih držav z veliko prebivalci. Zdaj so v riti tudi zaradi tega (seveda ne samo zato - moj BB pred leti ni podpiral WiFi...WTF?!).
Isto se bo zgodilo Micrococku z vsiljivim porivanjem svojega spywarea uporabnikom.

robida ::

bambam20 je izjavil:

DJ-DUST je izjavil:

Beri malo, govorim točno o modelu BB Priv katerega si lastim sedaj in je moj prvi android telefon, pravim da je samo še senca pravega BB-ja, zaradi samega androida..



Vsi BB_ji so bili grdi. ta ni nobena izjema.


Ne nakladaj in ne mlati prazno slamo.
Lepota je pač subjektivna. Meni osebno je BB Priv lep.

Thuban ::

v bistvu se strinjam z rupsijem. Priv je grd, izgleda kot 10 let stari telefoni ki so imeli drsno tipkovnico. In kakor se spomnil se je drsnik pri tistih starih Nokiah kvaril izjemno pogosto, tako da ne hvala.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Izbrisan_Acc ::

Ej,...kokr hočete. Noben vam klele nič ne prodaja. Če mislte, da ste z plastik fantastik random azijsko znamko dobil dovolj za svoj denar in ste s tem zadovoljni je to to.

          ::

BB je včasih nekaj pomenil, ker se ga je držal sloves "poslovne" naprave, zaradi oglaševane varnosti. Po besedah fotra, ki se giblje v poslovnih krogih (Švica in nekoliko tudi Slovenija), pa se sedaj v tem rangu v veliki večini uporabljajo iPhoni in sem ter tja kakšen Android.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BlackBerryjev androidni Priv se prodaja katastrofalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5619886 (17166)          
»

BlackBerry potrdil androidni telefon še letos

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
117266 (5328) Stari maček
»

MWC: BlackBerryjev skok naprej

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
64706 (3101) ZigaZiga
»

BlackBerry po dolgem času z dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
105365 (4487) TESKAn
»

BlackBerry odpušča

Oddelek: Novice / Rezultati
86180 (4368) metalc

Več podobnih tem