» »

Težave z napajalnikom

Težave z napajalnikom

barossa45 ::

Pozdravljeni

moj namizni računalnik se noče več prižgati
in sicer so težave z napajalnikom. Če ga čisto odklopim in mu dam kontakt (8 in 13 pin), se prižge in deluje čisto počasi ventilator. Čim pa ima breme pa se sesuje takoj, samo mrkne malo. Z drugim napajalnikom deluje računalnik normalno. Gre se za ATX LC power LC420H-12, se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe z njim, ali ga naj vržem stran?
Če je tako, katerega potem priporočate da kupim nadomestnega? Želim malo boljšega če bom v prihodnosti nadgrajeval karkoli (na I5 procesor, grafična R7 370, 8gb rama..)

MIHAc27 ::

To se na 2-3 leta menja, če kupuješ šrot (kamor sodi tudi tale LC), oziroma na 5 let če kupiš kaj, kar stane malce več kot 60€

kixs ::

MIHAc27 je izjavil:

To se na 2-3 leta menja, če kupuješ šrot (kamor sodi tudi tale LC), oziroma na 5 let če kupiš kaj, kar stane malce več kot 60€


Potem bi moram js svojega Corsaira zamenjat ze 2-3x? :)) Od kje to pobiras? 8-O

AC_DC ::

barossa45
Tvoj psu je zanič.

V kakšni sestavi si ga imel (cpu, gpu) ?



kixs
Za kakšen desktop sistem z intel pentium/i3 cpu+ igpu je dovolj dober.Ali mogoče low budget gamer z intel pentium 1150/1151 + gtx 750.
Na vse ostalo pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

barossa45 ::

Jaz sem bil zadovoljen z njim, saj je delal že od konca leta 2008.
Ni pa to gamerski komp ki laufa 24/7

kixs ::

AC_DC je izjavil:


kixs
Za kakšen desktop sistem z intel pentium/i3 cpu+ igpu je dovolj dober.Ali mogoče low budget gamer z intel pentium 1150/1151 + gtx 750.
Na vse ostalo pozabi.


Ce mislis na LC, imas seveda prav. Za boljse PSU-je pa vsekakor ne - kar je bila tudi moja replika.

hojnikb ::

pri tek lcjih radi zatajijo kondenzatorji, tko da če se ti da hecat, lahko preveriš in menjaš.
#brezpodpisa

Miha 333 ::

hojnikb je izjavil:

pri tek lcjih radi zatajijo kondenzatorji, tko da če se ti da hecat, lahko preveriš in menjaš.

Glede na to, da je cena novega takega LCja nekje 18 EUR, res ne vem, če ima smisel. Če že hočeš imet LCja.

hojnikb ::

če dobiš kondezatorje za evro,dva..
#brezpodpisa

AC_DC ::

In se sami zamenjajo, samo lepo jih pogledaš in zapoješ Kumbaya My Lord.

hojnikb ::

pri teh napajalnikih običajno pocrkajo 1000 in 2200uF 10V. Strošek cirka 2$, če jih zamenjaš sam seveda.
#brezpodpisa

AC_DC ::

Saj pravim, proper spajkalnik in RL znanje, kako zamenjati kondije prinesejo dobre vile, medtem ko spiš.

hojnikb ::

Če nimaš možnosti potem pač neseš na garancijo oz. kupiš novega. Ni to neke znanosti.
#brezpodpisa

barossa45 ::

Znam sam zamenjati kondenzatorje, imam vso orodje.
Sem vse pregledal, pa ni nobeden izgledal napihnjen ali poškodovan. Razen če je na zunaj brez vidnih napak

barossa45 ::

hojnikb je izjavil:

pri teh napajalnikih običajno pocrkajo 1000 in 2200uF 10V. Strošek cirka 2$, če jih zamenjaš sam seveda.

Sem našel 1000uF 10V da je malenkost napihnjen. Bom probal če je to to

MIHAc27 ::

kixs je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

To se na 2-3 leta menja, če kupuješ šrot (kamor sodi tudi tale LC), oziroma na 5 let če kupiš kaj, kar stane malce več kot 60€


Potem bi moram js svojega Corsaira zamenjat ze 2-3x? :)) Od kje to pobiras? 8-O


Corsair ni v isti klasi kot noname šrot in LC. Ta more delat 5let BP. Lahko seveda tudi več. Lahko imaš tudi smolo in ravno tvoj crkne že po 1 mesecu čez garancijo.

Najcenejši corsair je pa trenutno 69€ na Mimovrste.

Kje pobiram take? Vidim na servisu kjer delam, kaj najpogosteje gre, in koliko zdrži. Popravljat v servisu se pa ne splača, ker stane nov LC 35€, servisna ura + kondenzatorji pa stanejo vsaj toliko (pa vprašanje če je šel samo 1 kondič ali dva). Kdor se pa odloči kupit malo boljši napajalnik, se pa še kmalu ne oglasi več.

P.S.: Vse moje cene temeljijo iz mimovrste, se pa zavedam da se da kje drugje, še posebaj v tujini dobiti kaj dobrega tudi za manjši denar.

Riff ::

men LC 550W dela kar že več kot 3 leta tako da ni vsak LC tako slab kot vsi pravijo :D

AC_DC ::

http://imgur.com/UOu1Vq6
corsair ima nekaj robe v tier1, nekaj v tier 2-3, tako da je potrebno biti natančen.


Riff
Ti si caR.

kixs ::

MIHAc27 je izjavil:

kixs je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

To se na 2-3 leta menja, če kupuješ šrot (kamor sodi tudi tale LC), oziroma na 5 let če kupiš kaj, kar stane malce več kot 60€


Potem bi moram js svojega Corsaira zamenjat ze 2-3x? :)) Od kje to pobiras? 8-O


Corsair ni v isti klasi kot noname šrot in LC. Ta more delat 5let BP. Lahko seveda tudi več. Lahko imaš tudi smolo in ravno tvoj crkne že po 1 mesecu čez garancijo.

Najcenejši corsair je pa trenutno 69€ na Mimovrste.

Kje pobiram take? Vidim na servisu kjer delam, kaj najpogosteje gre, in koliko zdrži. Popravljat v servisu se pa ne splača, ker stane nov LC 35€, servisna ura + kondenzatorji pa stanejo vsaj toliko (pa vprašanje če je šel samo 1 kondič ali dva). Kdor se pa odloči kupit malo boljši napajalnik, se pa še kmalu ne oglasi več.

P.S.: Vse moje cene temeljijo iz mimovrste, se pa zavedam da se da kje drugje, še posebaj v tujini dobiti kaj dobrega tudi za manjši denar.


Imam Corsair HX620W, letnik 2006. Nimam pojma koliko je kostal - verjetno prevec. Kupil sem ga pa ravno zato, ker so mi trije LC 550W Green serija crknili zaporedoma v parih mesecih - vse kupljeno pri nas. Takrat sem imel kar precej navito mashino AMD64 X2 in ocitno niso sfolgal. Zadnjih 6 let pa AMD Phenom II X6. "Mora" pa zdrzati se vsaj 5 let 8-)

BorutK-73 ::

8 let za LC in bi ga rad popravil? Vrž v koš pa nabavi novega, magari LC jajc.

Riff ::

AC_DC je izjavil:

http://imgur.com/UOu1Vq6
corsair ima nekaj robe v tier1, nekaj v tier 2-3, tako da je potrebno biti natančen.


Riff
Ti si caR.



hehe hvala za poklon enako tud ti si car ;), rad delim svoje izkušne tako slabe kot dobre, sem imel pa LC 420W pa sm gor obesu HD 2900XT skupaj z C2 procem pa je napajalnik celo zdržal 1 tedn predn je zasmrdelo z njega :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

SaXsIm ::

Če ne odleti kondi, pa odleti kakšen MOSFET. Vse te zadeve zamenjaš za par EUR.

Se pa seveda strinjam, da je za performance mašine potrebno vzeti kaj boljšega. Ampak za osnovna online opravila na pentiumu / i3 bo pa tudi LC povsem dober.
SaXsIm

barossa45 ::

Zamenjal kondenzator in ni nobene spremembe, tako da je romal v koš.
Naročil novega cooler master 500. Upam da bo v redu.

d4vid ::

Seveda se zamenjajo za par €, če je cel napajalnik 20€.

Ne splača se menjat, ko odleti ga menjaš. To se ne splača. Če se pa splača kupit boljši napajalnik kot LC, mora pa OP vedit. Rinit LC zraven i5 je bedarija, za kak c2d pa čist kul, ker tam samo čakaš kaj bo crnilo po 10 letih.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403956 (2911) Yohan del Sud
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
301939 (1286) Enite
»

Poceni napajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14334292 (31830) filip007
»

kaj se dogaja z pcjem ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253385 (2832) Nummy
»

Kateri napajalnik kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
759401 (7269) Tomson

Več podobnih tem