» »

Televizija brez televizije, možno?

Televizija brez televizije, možno?

1
2
»

Oberyn ::

Ni se še razpletlo, ker je vikend...
V glavnem, najbolj verjetno bomo vzeli en 40-50" TV za max 500 €. Žena se je že sprijaznila, da tako velikega zaslona, ki ni TV, pač ni za normalno ceno. Naslednji teden bom še na ene par TV servisov tu okoli vprašal, če je mogoče možno odstraniti ali blokirati ta DVB-T sprejemnik, kakrkoli že to je. Če ni možno, pač smola za RTV, ker RTV davka zaradi tega ne bmo plačevali. TV signala v nobeni obliki v hišo še naprej ne mislimo pustiti, tako da se ne sekiramo. Okapi sicer pravi, da s tem goljufam samega sebe, ker TV signal zaznajo moje kosti kosti v telesu in sem s tem obvezen plačevati RTV davek, ampak jebi ga, ni vsak popoln državljan.

Vsem, ki ste mi kljub malo zmedeni tematiki dali konstruktivne nasvete, se zahvaljujem, da pa življenje ne bi postalo preveč dolgočasno, imam za malo pozneje na zalogi eno še bolj ubrisano temo, ki se bo glasila "telefon brez telefona - možno?".

Magic1 ::

Upam da se zavedaš, da bo šla garancija adijo, četudi daš samo odstranit konektor za priklop antene. Raje pokliči na uradni servis, če ti lahko oni uredijo. Za pol servisne ure bi moral it to skozi.
Magic

AC_DC ::

Zakaj bi karkoli odstranjeval iz tv-ja ??

BorutK-73 ::

Zapečatiš antenski vhod?

ProGo ::

Ni problematičen smao antenski vhod. Ampak tudi HDMI vhod, USB vhod, scart vhod. skratka vsi vhodi, saj se lakho preko vsakega (z uporabo majhne zunanje napravice) pripelje signal RTV slo do sprejemnika.

broken/link ::

potem je problem tudi vsak računalnik, tablica, mobitel, ki omogoča isto.

Okapi ::

Oberyn je izjavil:

Okapi sicer pravi, da s tem goljufam samega sebe, ker TV signal zaznajo moje kosti kosti v telesu in sem s tem obvezen plačevati RTV davek, ampak jebi ga, ni vsak popoln državljan.
Ne se po nepotrebem delati bolj neumnega, kot je nujno potrebno. TV signal sprejemaš skupaj z vsem ostalim internetom. Ko boš doma ukinil internet (v vsaki obliki), se pa lahko delaš poštenega in greš plombirat tudi sprejemni del televizorja.


broken/link je izjavil:

potem je problem tudi vsak računalnik, tablica, mobitel, ki omogoča isto.
Računalnik sam po sebi ni "problem". Če imaš internet, pa je to enako, kot če bi imel televizor - plačevati moraš prispevek RTV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ales ::

ProGo je izjavil:

Ni problematičen smao antenski vhod. Ampak tudi HDMI vhod, USB vhod, scart vhod. skratka vsi vhodi, saj se lakho preko vsakega (z uporabo majhne zunanje napravice) pripelje signal RTV slo do sprejemnika.

Važno da te "male napravice" nimaš, sicer bi po tvojem vsak ekran bil že kar TV sprejemnik. Pa ni.

Tehnika se je korenito premaknila naprej od časov, ko si enostavno dal plombo na antenski vhod in vsem oznanil, da nimaš TV in ne rabiš plačevati prispevka. Zdaj je IMHO poglavitna osebna integriteta, dokler malo bolje ne poštimajo kaj je kaj v infrastrukturi oz. dostopu do nje. Sicer pa je res v osnovi že pametni telefon dovolj za sprejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

ProGo ::

Ales je izjavil:

ProGo je izjavil:

Ni problematičen smao antenski vhod. Ampak tudi HDMI vhod, USB vhod, scart vhod. skratka vsi vhodi, saj se lakho preko vsakega (z uporabo majhne zunanje napravice) pripelje signal RTV slo do sprejemnika.

Važno da te "male napravice" nimaš, sicer bi po tvojem vsak ekran bil že kar TV sprejemnik. Pa ni.

Tehnika se je korenito premaknila naprej od časov, ko si enostavno dal plombo na antenski vhod in vsem oznanil, da nimaš TV in ne rabiš plačevati prispevka. Zdaj je IMHO poglavitna osebna integriteta, dokler malo bolje ne poštimajo kaj je kaj v infrastrukturi oz. dostopu do nje. Sicer pa je res v osnovi že pametni telefon dovolj za sprejem.



Ne po moje, po RTVjevo. Gre se samo za to, da bi lahko vsi odjavili ta prisilni davek, kupili ogromne računalniške monitorje, in potem v njih imeli preko HDMIja in pametnega telefona signal rtvslo, tako TV, kot radijski. Ko poznovi inšpektor, daš kabel HDMI ven in si clear. Čeprav je obiskov inšpektorjev skoraj nično število na leto.

Oberyn ::

Okapi je izjavil:

Ne se po nepotrebem delati bolj neumnega, kot je nujno potrebno. TV signal sprejemaš skupaj z vsem ostalim internetom. Ko boš doma ukinil internet (v vsaki obliki), se pa lahko delaš poštenega in greš plombirat tudi sprejemni del televizorja.

Kaj pa vem, samo jaz osebno mislim, da samo dostop do interneta sam po sebi še ni dostop do RTV sporeda. Spletna stran RTV je pač spletna stran in ne RTV spored. Končno jo lahko obišče tudi g. Smith iz Avstralije, pa ni zaradi tega obvezen plačati prispevka. Dodatno mislim, da je bil v osnovi smisel tega zakona tak, da prispevek plačujejo tisti, ki storitev koristijo, in ne vsi. Iz tega razloga je v podzakonskih aktih definiran razmeroma širok nabor izjem. Med drugim tisti, ki nimajo naprave, s katero bi lahko program spremljali. Tudi recimo gluhe osebe (zanimnivo, slepe pa ne, če nisem česa spregledal). Če bi bil cilj, da plačujejo vsi, bi bila dikcija lahko povsem enostavna in brez izjem, še lažje bi šlo pa kar avtomatsko (kot gre veliko drugih davkov in prispevkov). Dodatno pa je vse skupaj povozil čas. Lahko se pa seveda tudi motim:P.

Okapi ::

Seveda se motiš. Lepo je v zakonu napisano, da prispevek plačujejo vsi, ki so tehnično dovolj dobro opremljeni, da bi lahko spremljali televizijski program, če bi to hoteli. A ga dejansko spremljajo ali ne, ni pomembno. Kakor tudi ni pomembno, kako točno si opremljen za potencialno gledanje slovenske državne tv.

In prispevek velja samo za prebivalce Slovenije. Avstralci lahko gledajo našo tv brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tarzan ::

kaj je zdaj spet naval takih tem? Se je jajo odločil shebat nacionalno TV do konca (delno mu je že pred časom uspelo, večkrat...)...

St235 ::

Oberyn je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne se po nepotrebem delati bolj neumnega, kot je nujno potrebno. TV signal sprejemaš skupaj z vsem ostalim internetom. Ko boš doma ukinil internet (v vsaki obliki), se pa lahko delaš poštenega in greš plombirat tudi sprejemni del televizorja.

Kaj pa vem, samo jaz osebno mislim, da samo dostop do interneta sam po sebi še ni dostop do RTV sporeda. Spletna stran RTV je pač spletna stran in ne RTV spored. Končno jo lahko obišče tudi g. Smith iz Avstralije, pa ni zaradi tega obvezen plačati prispevka. Dodatno mislim, da je bil v osnovi smisel tega zakona tak, da prispevek plačujejo tisti, ki storitev koristijo, in ne vsi. Iz tega razloga je v podzakonskih aktih definiran razmeroma širok nabor izjem. Med drugim tisti, ki nimajo naprave, s katero bi lahko program spremljali. Tudi recimo gluhe osebe (zanimnivo, slepe pa ne, če nisem česa spregledal). Če bi bil cilj, da plačujejo vsi, bi bila dikcija lahko povsem enostavna in brez izjem, še lažje bi šlo pa kar avtomatsko (kot gre veliko drugih davkov in prispevkov). Dodatno pa je vse skupaj povozil čas. Lahko se pa seveda tudi motim:P.


Kaj ti misliš je povsem irelavantno. Vsako gospodinjstvo v RS, ki ima elektriko je dolžno plačevat prispevke , če obstaja možnost gledanja/poslušanja programa (zakon opredeljuje izjeme, recimo slepe...). Pri tem je popolnoma vseeno na kakšnem tipu naprave LAHKO sprejemaš signal, kakor je tudi povesem vseeno ali dejansko to tudi počneš. Torej, če imaš v hiši prenosnik in internet potem si v skladu z zakonom dolžan plačevat prispevek.

Zdaj lahko se delaš bolj papeškega od papeža in na TV tlačiš plombo in delaš bedaka iz sebe ali pa se sprijazniš z dejstvom, da kršiš zakon.

Oberyn ::

St235 je izjavil:

Zdaj lahko se delaš bolj papeškega od papeža in na TV tlačiš plombo in delaš bedaka iz sebe ali pa se sprijazniš z dejstvom, da kršiš zakon.

Ok Lakotnik, glede zakonskega pogleda tebi verjamem, ampak v bistvu me niti ne zanima. Nisem se niti preveč hotel poglabljati v to stran problema. Žena je pred časom uspela likvidirati televizijo iz življenja, potem ko je dojela, da je resno zasvojena, to je vključevalo slovesni odvoz delujoče televizije in vseh škatel zraven na odpad (to je bila še katodna), odjavo prispevka in to. Zdaj gleda samo še te filme iz knjižnice, pa si je želela en večji zaslon od 15" prenosnika. Ker sva sklenila, da televizije ne bo več v hiši, sem tule vprašal, kako do metrskega zaslona, ki ni televizija in ne stane pol premoženja, samo to. Gre za interno trmo, nič drugega. Sem mislil, da obstaja metrski zaslon, ki ni televizija, samo da jaz tega ne vem, pa sem pač vprašal. Z legalnostjo je Okapi začel težiti. Midva tukaj bova komot zadostila svoji trmi / fiksni ideji tako, da bova dala blokirati antenski vhod ali kaj podobnega. Sem mislil, da bo mogoče kaj drugega kot televizija prišlo na obzorje, pa pač ni. Glede zakona pa, kaj naj rečem. V življenju sem že kradel, lagal, goljufal, ponarejal, bil okraden in ogoljufan, bil sem obsojen pred civilnim in pred vojaškim sodiščem. Človek ima včasih kakšen slab trenutek, pa se po pol stoletja zna nabrati. Za ene stvari mi je žal, za ene ne in bi še enkrat, za ene sem debelo plačal. Če bom še takole benigno kršil en zakon o RTV, bom prenesel.

scipascapa ::

Tarzan je izjavil:

kaj je zdaj spet naval takih tem? Se je jajo odločil shebat nacionalno TV do konca (delno mu je že pred časom uspelo, večkrat...)...


Zakaj politiko? 13€ za nekoga predstavlja kar zajeten denar. Recimo pri 400-500€ penzije/plače je to 1 dan preživetja ali 1/2 položnice za kaj drugega.

tikitoki ::

Za cca. 500 EUR si lahko narocis racunalniski zaslon in je problme resen in racunalniski zaslon je brez dvoma bolj uporaben za dodatno delo z racunalnikom, ce je zazeljeno.
Ne da se mi skati vec po netu, sam cisto spodoben minotor s 40+ inci, brez problema narocis iz nemcije.
Da ne omenjam, da je 4k, mogoce zena nekoc presalta na bluraye:).

34054 ::

St235 je izjavil:

Kaj ti misliš je povsem irelavantno. Vsako gospodinjstvo v RS, ki ima elektriko je dolžno plačevat prispevke , ...


Nekdo je prej prilepil člen tega zakona, ki pravi:

> Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov.

Osredotočimo se zgolj na televizijo in si zamislimo da ima oseba zgolj PC/notebook, in navaden mobilni telefon. Na PCju ni naloženega Flash vtičnika (niti ta drugega, ki ga oz. ga je RTV zahteval, nekaj na O...). Karkoli že. Ta naprava torej dejansko ne omogoča sprejema televizijskih programov. Kam torej tukaj pade PC ki je sila modularna naprava?

Menim da se s podpisom izjave tukaj: http://www.rtvslo.si/files/RTV_prispeve... oseba v bistvu zaveže da naprave ki lahko sprejema RTV program, ne poseduje, dokler torej ne naloži Flash vtičnika, oz. RTV ne nadgradi svojega portala, prav nič ne krši zakona.

Torej v tem primeru to, da oseba naloži Flash vtičnik, predstavlja nakup TV sprejemnika in posledično zahteva, da to spremembo sporoči in nadaljuje s plačevanjem.

Ne vem, mogoče sem kaj spregledal, ampak:

> Vsako gospodinjstvo v RS, ki ima elektriko je dolžno plačevat prispevke

... ne drži, razen če je to zapisano v zakonu. Če zgoraj naveden člen drži, in upoštevajoč zgoraj prilepljen obrazec za odjavo, bi lahko rekli da prostor za debato in interpretacije vsekakor je. Mogoče so to obrobni primeri, ampak, vsekakor so realni.

Pa pardon za rahel off-topic.

broken/link ::

v pravilniku RTV-ja o elektriki piše tako:
Šteje se, da ima radijski ali televizijski sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalec oziroma plačnik električne energije v javnem električnem omrežju oziroma za katero RTV Slovenija pridobi podatke v skladu s 15. e členom ZRTVS, razen če poda izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.

vir: http://www.rtvslo.si/strani/p-r-a-v-i-l...

Okapi ::

Oberyn je izjavil:

Z legalnostjo je Okapi začel težiti.
Ne podtikati. Z legalnostjo si začel težit kar sam, v samem vprašanju. Naj ti osvežim spomin.
Ampak televizije pa v hiši ne želimo imeti, najprej iz principa, potem pa še iz legalnih vzrokov, ker ne plačujemo RTV davka in smo dali izjavo, da nimamo TV sprejemnika.

Jaz sem ti samo povedal, da dokler imaš internet in računalnik, imaš "tv sprejemnik".

O.

Ales ::

Zakon dejansko ni v skladu s sedanjimi razmerami, kar se tehnologije tiče. Če je bil namen zakona, da tistim, ki dejansko ne gledajo TV omogoči odjavo od plačevanja prispevka, te naloge trenutno ne opravlja.

Sam sem sicer mnenja, da je neodvisna nacionalna televizija ena od pridobljenih družbenih pravic in se jo še kako splača financirati... drugo pa je, koliko ta naša nacionalka kvalitetno, učinkovito in neodvisno opravlja svoje primarne naloge v praksi.

St235 ::

34054 je izjavil:


Ne vem, mogoče sem kaj spregledal, ampak:

> Vsako gospodinjstvo v RS, ki ima elektriko je dolžno plačevat prispevke

... ne drži, razen če je to zapisano v zakonu. Če zgoraj naveden člen drži, in upoštevajoč zgoraj prilepljen obrazec za odjavo, bi lahko rekli da prostor za debato in interpretacije vsekakor je. Mogoče so to obrobni primeri, ampak, vsekakor so realni.

Pa pardon za rahel off-topic.


Seveda si spregledal. Preberi cel stavek, ki sem ga napisal:
Vsako gospodinjstvo v RS, ki ima elektriko je dolžno plačevat prispevke , če obstaja možnost gledanja/poslušanja programa (zakon opredeljuje izjeme, recimo slepe...).

34054 ::

V redu. Ampak primer ki sem ga podal vsekakor opravičuje odjavo in mislim da v tem primeru ne kršiš zakona. Se kdo ne strinja?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad na pametne televizorje prek prizemnega signala

Oddelek: Novice / Varnost
4913604 (10725) Okapi
»

DVB-T TV signal (RTVSlo davek = 12,75 EUR) - ali tehnologija omogoča "blokiranje" pos

Oddelek: Znanost in tehnologija
91534 (1325) PaX_MaN
»

RTV prispevek v primeru TV brez programov

Oddelek: Loža
334996 (3958) Looooooka
»

Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10218103 (15570) TESKAn
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729619 (7974) gzibret

Več podobnih tem