» »

kako nastaviti Router?

kako nastaviti Router?

fantasycamp ::

Imam D link router, dva računalnika, vse je povezano na optiko t2, zanima me kako zvem kakšen je nov ip laptopa ker sta obe kište različne?
  • premaknil iz Loža: ahac ()

kloko ::

Imam hišo, dvonadstropno, izhod iz garaže je na asfaltno cesto, zanima me kako zvem, kakšna je hišna številka, ker je eno stanovanje zgoraj drugo pa spodaj?

Excavator ::

fantasycamp je izjavil:

Imam D link router, dva računalnika, vse je povezano na optiko t2, zanima me kako zvem kakšen je nov ip laptopa ker sta obe kište različne?


ipconfig "Default Gateway"

kloko je izjavil:

Imam hišo, dvonadstropno, izhod iz garaže je na asfaltno cesto, zanima me kako zvem, kakšna je hišna številka, ker je eno stanovanje zgoraj drugo pa spodaj?
:))

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

IP masine na notranji mrezi zves s komando ipconfig (windows) ali ifconfig (linux).

Zunanji IP pa ponavadi pise ko se prijavis v router konfiguracijo ali pa gres na kako spletno stran ala whatismyip.com.

SeMiNeSanja ::

Naštimaš si DHCP rezervacije na routerju, pa bo vsak računalnik imel vedno isti IP naslov. Tistega si boš pa že zapomnil.

Spc ::

Statično napišeš IP v OS-u in boš takoj vedel kakšen IP uporablja računalnik.
 

peko_deko ::

Spc je izjavil:

Statično napišeš IP v OS-u in boš takoj vedel kakšen IP uporablja računalnik.

če boš šel po tej poti na routerju nastavi da dhcp ne dodeljuje teh ipjev

Kocka ::

kloko je izjavil:

Imam hišo, dvonadstropno, izhod iz garaže je na asfaltno cesto, zanima me kako zvem, kakšna je hišna številka, ker je eno stanovanje zgoraj drugo pa spodaj?

Pogledaš na osebno. Tam ti na zadnji strani piše ena številka levo zgoraj

fantasycamp ::

Spc je izjavil:

Statično napišeš IP v OS-u in boš takoj vedel kakšen IP uporablja računalnik.


problem je ker mi routerja ne zazna, povezan sem z utp kablom v glavni router, na laptopu mi ne zazna, pa ima wireless sposobnost, kaj delam narobe?

Excavator ::

Kateri router? ponavadi je nek software za nastavljat router? vsaj pri meni je bilo tako

fantasycamp ::

Excavator je izjavil:

Kateri router? ponavadi je nek software za nastavljat router? vsaj pri meni je bilo tako


D300 cloud router dir 605l

Imam software samo ni nč gor kot navodila...

smacker ::

Navadno odpreš browser in vtipkaš 192.168.1.1. Če ne dela, odpreš google, vtipkaš ime ruterja + "admin panel", ti navadno vrže kak lep tutorial:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

fantasycamp ::

smacker je izjavil:

Navadno odpreš browser in vtipkaš 192.168.1.1. Če ne dela, odpreš google, vtipkaš ime ruterja + "admin panel", ti navadno vrže kak lep tutorial:


to sem že videl, men na laptopu ne zazna povezave med routerjem !
Ko na win 10 probam povezat napiše da ne najde!

smacker ::

Ethernet driver namesti

fantasycamp ::

smacker je izjavil:

Ethernet driver namesti


https://downloadcenter.intel.com/downlo...
a to?

smacker ::

Za tvojo mrežno.. če maš laptop pol najboljše da na strani proizvajalca poiščeš model in od tam potegneš, za stacionarca pa pogledaš model matične plošče in isto na strani proizvajalca preneseš.

fantasycamp ::

smacker je izjavil:

Za tvojo mrežno.. če maš laptop pol najboljše da na strani proizvajalca poiščeš model in od tam potegneš, za stacionarca pa pogledaš model matične plošče in isto na strani proizvajalca preneseš.


Tuki jih je kar nekaj
http://www.dell.com/support/home/ed/en/...

smacker ::

Pod network > Realtek RTL8106E-US & RTL8111G-US Ethernet Controller Driver. Link: http://downloads.dell.com/FOLDER0201321...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

fantasycamp ::

smacker je izjavil:

Pod network > Realtek RTL8106E-US & RTL8111G-US Ethernet Controller Driver. Link: http://downloads.dell.com/FOLDER0201321...


Nastavil, resetiral in nič, kupil nov utp kabel, spet nič, kaj narest...

Excavator ::

Poskusi druge porte? Modem? probaj drugi router?

smacker ::

Tipkaš http://192.168.0.1 v brskalnik? Drugače pa kot pravi Ficko + probaj ruter priklopit na drug PC (če imaš). Lučke nad LAN porti (modem in PC) kjer je kabel utripajo?

fantasycamp ::

smacker je izjavil:

Tipkaš http://192.168.0.1 v brskalnik? Drugače pa kot pravi Ficko + probaj ruter priklopit na drug PC (če imaš). Lučke nad LAN porti (modem in PC) kjer je kabel utripajo?


ok sem tukaj gateway adress
primary dns server

ta network key, si ga moram zapomnit...

kje to zvem?

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

od kje ti to?

fantasycamp ::

Excavator je izjavil:

od kje ti to?




ip adress
subnet mask
gateway adress
primary dns server

napiše mi Wan gateway ip adress must be within the wan subject

gateway in primary dns se mi pod ipconfig najdeta kot enaka,delam kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Daj svojo lokacijo in najdi nekoga, ki ve kaj dela.
Tako ne bo šlo.

t2 uporablja dhcp za "wan type".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

smacker ::

Navodila za izpolnitev IP, subnet, gateway in DNS najdeš pri ponudniku. Nekateri majo da samo vklopiš DHCP ali kak "automatic" pa se avtomatsko nastavi, pri drugih moraš pa ročno vpisat. Če se ne znajdeš, lahko tud tech support od ponudnika pokličeš, pa te bojo vodili čez nastavitve.

fantasycamp ::

Ne moreš verjet kak smeh, ne dovolijo več kot dveh kišt na T2, tako da tretjega moraš čakat po 18 uri da se ti nek ip sam določi in priklopi, samo nesmeš potem več Dlinka ugašat.

XS!D3 ::

Verjetno ti ne dajo več kot dveh naslovov IPv4 in še to je veliko za današnje čase. Ravno zato imaš ponavadi doma usmerjevalnik in vse naprave za NAT. Sicer pa vrjetno nič ni treba čakat, samo sprostit bi moral naslov na napravi, ki je ne boš več uporabljal, tako pa je en naslov zaseden dokler ne poteče lease time.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813928 (12517) styled
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386252 (4681) Daniel
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611443 (10219) turob2
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475836 (2819) OmegaBlue
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4210973 (9641) SasoS

Več podobnih tem