» »

Škandali v slovenskem zdravstvu

Škandali v slovenskem zdravstvu

Temo vidijo: vsi
««
7 / 19
»»

Utk ::

Mato naenkrat več ne verjame v prosti trg. Jao mato...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato naenkrat več ne verjame v prosti trg. Jao mato...


Verjamem, samo na določenih področjih je včasih nekaj regulacije dobro... Žal sem poslušal zgodbe iz USA ko v Marketu dobiš XXL pakete "sanvalov" za đabe in ceneje in lažje kot sveži kruh ki ni sladek... Ne hvala.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

elektronorc je izjavil:

Utk je izjavil:

Pred nekaj leti sem bil na Slovaškem, Poljski, itd., tam če si se postavil v center mesta in zasukal za 360 stopinj, si videl najmanj 4 lekarne. Ne more niti tam verjetno prodajat vsak, lahko pa vsak (farmacevt) najbrž odpre lekarno. Ne pa da je tako kot pri nas, najbolj javno v Ljubljani z Jankovićem, ni pa niti drugje drugače.



V Mehiki jih je še in še in še, v bistvu v turističnih conah na vsake 50 metrov vidiš pharmacy store

Pa veš zakaj? Ker so v Mehiki zdravila veliko cenejša kot v ZDA in na počitnicah Američani tam na veliko kupujejo zdravila. V bližnje kraje (recimo Tijuana) pa hodijo tudi namensko samo po zdravila.

Wrop ::

Mato989 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Za redkejša in dražja zdravila se moraš že sedaj najaviti.


Ne spremeni dejstva da trenutno lekarne nudijo veliko več zdravil, kot bi jih nudila neregulirana dejavnost kjer bi imel samo top 10, 20 zdravil...


Koliko zdravil nudijo ni argument, da se jih ne bi pustilo ustanavljati vsakomur. Tudi lokalni Mecrator ne nudi vsega kot nudi večji. Pa mu nobeden ne preprečuje in daje pogojev ali bodo prodajali vse ali pa nič. Nobenega razloga ni, da ne bi mogel kupiti lekadole in ostala blažja zdravila brez recepta v Mercatorju ali pa preko spleta. Nobenega razloga ni, da ti mora lekadole predati lekarnar in za to računati 10x cene.

Mato989 ::

Wrop je izjavil:

Mato989 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Za redkejša in dražja zdravila se moraš že sedaj najaviti.


Ne spremeni dejstva da trenutno lekarne nudijo veliko več zdravil, kot bi jih nudila neregulirana dejavnost kjer bi imel samo top 10, 20 zdravil...


Koliko zdravil nudijo ni argument, da se jih ne bi pustilo ustanavljati vsakomur. Tudi lokalni Mecrator ne nudi vsega kot nudi večji. Pa mu nobeden ne preprečuje in daje pogojev ali bodo prodajali vse ali pa nič. Nobenega razloga ni, da ne bi mogel kupiti lekadole in ostala blažja zdravila brez recepta v Mercatorju ali pa preko spleta. Nobenega razloga ni, da ti mora lekadole predati lekarnar in za to računati 10x cene.


Lekarno lahko komot urediš samo pravila moraš upoštevati, tako kot lahko pod predpisi HASAPa delaš z hrano... Saj tudi notarjev je ŽNJ pa se ne pritožuješ, pa odvetnik mora dobit licenco ne pa kar vsak ki želi itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Lekarno lahko komot urediš samo pravila moraš upoštevati, tako kot lahko pod predpisi HASAPa delaš z hrano

Ni res. Brez podpisa župana ne moreš odpret lekarne. In župan ne preverja HASAPa in ne vem česa, ampak samo $$$.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Lekarno lahko komot urediš samo pravila moraš upoštevati, tako kot lahko pod predpisi HASAPa delaš z hrano

Ni res. Brez podpisa župana ne moreš odpret lekarne. In župan ne preverja HASAPa in ne vem česa, ampak samo $$$.


Saj brez podpisa Države tudi Magne niso mogli zgradit pa kaj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pol ne govori, da lahko vsak odpre lekarno kot trgovino ali frizerki salon. Ker ne more. In ne vem po čem se lahko ena lekarna primerja z Magno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pol ne govori, da lahko vsak odpre lekarno kot trgovino ali frizerki salon. Ker ne more.


Zakaj ne je obrazloženo good enough... pod enakimi pogoji lahko vsi odprejo kot tiste ki so odprte... saj tudi trgovina mora met hasap lekarna pa ne, pa ne pizdiš... enako restavracija.

Skoraj VSAKA dejavnost ima neko regulacijo, če ne drugega ZDR1
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

En komentar iz Twitterja, kaj bi se lahko zgodilo:

"Prvi korak bo podražitev DZZ iz 35 na 50-55 EUR. Če so prej ljudje imeli izbiro in dopolnilnega zavarovanja niso sklenili, sedaj te izbire ne bo. Vsak bo moral plačati vsako podražitev. Potem bo prišel Luka in začel kričati, kako ni fer, da čistilka in direktor plačujeta isti znesek."
"Zato bodo prispevek preoblikovali iz fiksnega v delež plače. Da se ljudem ne bi znižala neto plača, bodo prispevek definirali kot "prispevek delodajalca". Kar pomeni, da se bodo stroški dela ponovno zvišali. In to manj kot leto dni po tem, ko so rekordno zvišali minimalno plačo."


Pa še en thread o praktičnih posledicah uvedbe nove ureditve:
1/7 "Predlog zakona o spremembah DZZ je kar zanimivo branje . V uvodu ne predvideva finančnih posledic, kakor tudi ne drugih posledic. Morda živim v vakumu, a po moje posledice bodo in tako iz glave jih lahko kar nekaj naštejem. 1/7 "
2/7 "Od zdaj bomo DZZ plačevali vsi, torej tudi tisti, ki si tega do sedaj niso mogli privoščiti. Tem bo potrebno doplačati v okviru socialnih mehanizmov. Torej potrebno bo zagotoviti sredstva, popraviti SW, izšolati uradnike in pripraviti pravila za CSD, ZRSZ in še kaj."
3/7 "Plačila bo zbiral ZZZS, ki bo tudi izplačeval zavodom. Ker to ni bilo do sedaj urejeno, bo potrebno prilagoditi SW, izšolati uradnike, pripraviti procese in zaposliti kar nekaj novih uradnikov, da to lahko izvajajo (ne, ne bo šlo samo od sebe). "
4/7 "Odločbe o novo nastalih obveznostih bo moral izdati davčni organ tudi za posebne kategorije, kot so zavezanci za plačilo katastrskega dohodka. Prilagoditi SW, napisati pravila, odpreti račune, izšolati uradnike, (le, da tu verjetno malo manj, ker so že vajeni vsega hudega...)"
5/7 "Prispevek bo izplačeval delodajalec, torej bo potrebno prilagoditi vse SW, ki računajo izplačilo plač. Pa še kakšen zaplet bo. Npr. v primeru, da je zavezanec zaposlen pri več delodajalcih, mora prispevek odtegniti prvi delodajalec, torej se morajo tudi o tem zmenit."
6/7 "Zanimiva posledica bo ob razpustitvi vzajemnih zavarovalnic. Rezervacije, ki so npr. pokrile izgubo lanskega leta, in so zato v zavarovalnicah, se bodo razdelile med člane. Torej še tisti buffer, ki obstaja za nepredvidljive dogodke (kot je bil C19), se bo razdelil in zgubil. "
7/7 "Če bi tole merjenje dolžine med GS in SDS imelo trohico iskrenosti in bi res hoteli kontrolirati cene, bi lahko enostavno naredili DZZ znotraj ZZZS in ga ponudili po 35e na trgu. Nič ne bi bilo potrebno spreminjati in dobili bi čas, da se zmenijo kako naprej."
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Seveda je to nateg... nujno moramo nazaj na participacijo, progresija je rop!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Neko regulacijo ja, ne pa da mora minister odobriti, da se lahko odpre neka podružnica lekarne v nekem kraju.
Saj tudi regulacijo za mesarje, da lahko vodi edino mesnico in prodajalno mesa v kraju, ki je požegnana od župana in ministra za gospodarstvo, nimamo. V tem primeru bi tudi vsi jokali, zakaj je kila piščanca po 50 €.

Jure14 ::

Wrop je izjavil:



Koliko zdravil nudijo ni argument, da se jih ne bi pustilo ustanavljati vsakomur.

Seveda je argument.
Če bi nabor zdravil prepustil trgu, bi ostal zalo hitro brez "nezanimivih" zdravil.
In bi kot v Yu, hodil v Avstrijobpo zdravila. Oz. se to še zdsj počne za posamezne zadeve.

MrStein ::

Še tule : Kako to, da zasebne zavarovalnice z dopolnilnim zavarovanjem kujejo dobiček, ko zadevo prevzame država pa je takoj minus in se išče kje vzeti dodaten denar?

Povezana novica : Je ukinjanje dopolnilnega zavarovanja prelomna točka ali populizem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Wrop ::

Jure14 je izjavil:


Seveda je argument.
Če bi nabor zdravil prepustil trgu, bi ostal zalo hitro brez "nezanimivih" zdravil.
In bi kot v Yu, hodil v Avstrijobpo zdravila. Oz. se to še zdsj počne za posamezne zadeve.


V bistvu ni. V najboljšem primeru pa precej slab.
Danes sem ravno bil v lekarni. Pred vrati je bilo obvestilo, da je zaradi pomanjkanja kadra delovanje lekarne moteno in je podaljšan čas čakanja. Pomagajo si s študenti. Za škatlico Lekadola sem rabil slabih 10 minut. Ob tem mi je lekarnar hotel prodati še neke druge stvari, ki jih nisem niti rabil niti prišel iskat. Za 30 tablet sem plačal 8,68 €. Eni bi hoteli, da se poleg te cene da še dva evra prispevka. Ker razlogi. Preveč tablet pojemo, pa preveč k zdravniku hodimo. Na sletu lahko pogledaš cene za UK. 32 tablet 1.99 GBP oziroma 2,26 €. Za 5,67 € se v UK dobi 100 tablet. Zakaj že? Pa tam bi morale že vse lekarne propasti. Pri nas ne samo, da dobimo manj, še več plačamo. Pa ne samo 2 € na škatlico povsem običajnih tablet, ampak večkratnik po 2 €. Mato bi rad še dodatna 2 € na škatlo, čeprav imamo že 6 € dodatnih €.
Pa še pred mano je bil gospod, ki je prišel po tablete na recept. Ko naj bi vse imeli na zalogi. Lekarnar mu je rekel da pač tega nimajo. Naj gre drugam, če jih rabi. Še dobro, da je imela stranka še za 3 tedne zaloge.
Najbolj prodajana zdravila brez recepta komot prevzamejo trgovine. Lekarne bodo imela zdravila na recept + ostalo, pa kakega lekarnarja manj. Big deal. Bo pa več konkurence, za kupce pa nekaj nižje cene.

Unilseptij ::

MrStein je izjavil:

Še tule : Kako to, da zasebne zavarovalnice z dopolnilnim zavarovanjem kujejo dobiček, ko zadevo prevzame država pa je takoj minus in se išče kje vzeti dodaten denar?

Povezana novica : Je ukinjanje dopolnilnega zavarovanja prelomna točka ali populizem?

Ja, ta članek je malo čuden, pač sodobno uravnoteženo poročanje, kjer samo citirajo vsa možna mnenja. Dodatnih 130 milijonov za zdravstvo do konca leta je drobiž, če to reši problem financiranja zdravstva. Ne razumem tudi, kako je možno ta primanjkljaj povezati z nameravano ukinitvijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, če pa je jasno, da skoraj 100 milijonov letno pokurijo zavarovalnice za "stroške", ki bodo zdaj precej manjši, ZZZS bo mogoče moral zaposliti par dodatnih ljudi, to je pa tudi to. Poleg tega bo po novem prispevek plačevalo več zavezancev, ker bo zadeva postala obvezna, menda naj bi se to poznalo nekje okoli 50 milijonov. Če je razlika v tem, da država po novem pokriva večji delež tistim, ki niso sposobni plačevati, je pa to treba odkrito povedati, ker gre potem za socialni ukrep, ki je sicer čisto OK, ampak ločena zadeva od ukinitve same. Spet se malo meša megla, se mi zdi... ne vem zakaj je vladi tako težko dati konkretne številke na mizo. Saj so morali pohiteti, da ni svojega zakona prej vložila opozicija, ampak nikakor mi ni jasno, kako poteka sam postopek priprave te (in drugih) reform. Ali sploh kdo resno dela na tem in razume, kaj je cilj in smisel vsega... kaj pa vem, bom še malo počakal :D

Mato989 ::

Wrop je izjavil:

Jure14 je izjavil:


Seveda je argument.
Če bi nabor zdravil prepustil trgu, bi ostal zalo hitro brez "nezanimivih" zdravil.
In bi kot v Yu, hodil v Avstrijobpo zdravila. Oz. se to še zdsj počne za posamezne zadeve.


V bistvu ni. V najboljšem primeru pa precej slab.
Danes sem ravno bil v lekarni. Pred vrati je bilo obvestilo, da je zaradi pomanjkanja kadra delovanje lekarne moteno in je podaljšan čas čakanja. Pomagajo si s študenti. Za škatlico Lekadola sem rabil slabih 10 minut. Ob tem mi je lekarnar hotel prodati še neke druge stvari, ki jih nisem niti rabil niti prišel iskat. Za 30 tablet sem plačal 8,68 €. Eni bi hoteli, da se poleg te cene da še dva evra prispevka. Ker razlogi. Preveč tablet pojemo, pa preveč k zdravniku hodimo. Na sletu lahko pogledaš cene za UK. 32 tablet 1.99 GBP oziroma 2,26 €. Za 5,67 € se v UK dobi 100 tablet. Zakaj že? Pa tam bi morale že vse lekarne propasti. Pri nas ne samo, da dobimo manj, še več plačamo. Pa ne samo 2 € na škatlico povsem običajnih tablet, ampak večkratnik po 2 €. Mato bi rad še dodatna 2 € na škatlo, čeprav imamo že 6 € dodatnih €.
Pa še pred mano je bil gospod, ki je prišel po tablete na recept. Ko naj bi vse imeli na zalogi. Lekarnar mu je rekel da pač tega nimajo. Naj gre drugam, če jih rabi. Še dobro, da je imela stranka še za 3 tedne zaloge.
Najbolj prodajana zdravila brez recepta komot prevzamejo trgovine. Lekarne bodo imela zdravila na recept + ostalo, pa kakega lekarnarja manj. Big deal. Bo pa več konkurence, za kupce pa nekaj nižje cene.


Ne jaz bi 2eur ce dobis na recept

Samolpacnisko ostane enako

Zamesal si
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Unilseptij je izjavil:

Spet se malo meša megla, se mi zdi... ne vem zakaj je vladi tako težko dati konkretne številke na mizo. Saj so morali pohiteti, da ni svojega zakona prej vložila opozicija, ampak nikakor mi ni jasno, kako poteka sam postopek priprave te (in drugih) reform. Ali sploh kdo resno dela na tem in razume, kaj je cilj in smisel vsega... kaj pa vem, bom še malo počakal :D

Da mešajo meglo? Daj no, gre za jagodni izbor strokovnjakov in diplomatov!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SasoS ::

SasoS je izjavil:

In vsi bomo prispevali enako, vsak po svojih najboljših možnostih!!

Levica: Za zavarovanje naj vsak prispeva po svojih zmožnostih

Really?! Popolnoma brez domišljije :D

Mato989 ::

Jah glejte smo napovedali

Namesto janseve dohodninske olajsave smo dobili progresivni davek stevilka koliko ze

Prfukneno res
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Pa saj so volilci to hoteli. Sedaj bodo plačevali manj, če verjameš. Če se enačba ne izide, toliko slabše za matematiko.

Mato989 ::

volilci so butli...

Problem vidim predvsem v tem da bodo zdaj spet penzičem za volilne glasove to šenkali a oni NAJVEČ potrošijo...

Dajmo že uvest participacijo in ukinit ta DZZ
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Te vladajoče so izvolili visokoizobraženi kritični misleci.
Penzičem se veliko ne bo poznalo. 35 € danes izpuhti takoj. Inflacija in odrast bo ta "prihranek" požrla, oz. ga je že. Samo še slabše bo.
Participacija ne reši nič. Tu štejemo cekinčke v primerjavi z zbranim denarjem.
DZZ je pred ukinitvijo, celo zavarovalnice so začele to zahtevati :)), bomo pa v zameno dobili nov progresivni davek, ki ga je hotela Levica.

MrStein ::

Novi davki.

Z davki se počutimo varne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

Če ni novih davkov, potem denar zapravljamo za neumnosti.

LeQuack ::

Saj davki so zapravljeni za neumnosti. Vsekakor ne v dobro državljanov.
Quack !

fikus_ ::

Pravijo da denar pokvari človeka.
Kaže da naša vlada skrbi za nas. Lepo od njih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LeQuack ::

Quack !

Jure14 ::

Wrop je izjavil:


DZZ je pred ukinitvijo, celo zavarovalnice so začele to zahtevati, ...

Čisto možno, da so se zavarovalnice hotele znebiti tega DZZja, ker je minus prinašal. Pa po zakonu na enostaven način tega ne smejo ukinit.

In zmanipuliraš nekaj levakov, da v državnem zboru sami sprožijo ukinitev DZZja. In se zavarovalnice brez dodatnih stroškov rešijo tega bremena.

StarMafijec ::

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.

Prav tako manj upokojenci in vsi z nizkimi (uradnimi) plačami (večina zaposlenih).

Še bolj obdavčen višji srednji sloj.

Wrop ::

Jure14 je izjavil:

Wrop je izjavil:


DZZ je pred ukinitvijo, celo zavarovalnice so začele to zahtevati, ...

Čisto možno, da so se zavarovalnice hotele znebiti tega DZZja, ker je minus prinašal. Pa po zakonu na enostaven način tega ne smejo ukinit.

In zmanipuliraš nekaj levakov, da v državnem zboru sami sprožijo ukinitev DZZja. In se zavarovalnice brez dodatnih stroškov rešijo tega bremena.


Delajo z neko pozitivno nulo. Npr. Vzajemna od dobička plača davek, ostalo pa prenese na naslednje leto. Ostale podobno.
Zanimivo, ZZZS je leta 2020 dobil 3,25 milijarde € prihodkov. Leta 2022 pa 3,94 milijarde €. V dveh letih 21 % rast. ZZZS je k dopolnilnim zavarovanjem prenesel še dodatne stvari, ki jih morajo pokriti in verjeno nekatere stvari še v večjem deležu.
Generali je podražal za 30 %. Torej s podražitvijo bi spet samo neko pozitivno nulo delal. Z zamrznitvijo delajo krepki minus in normalno, da se ga hočejo v takem primeru znebiti.

Vzajemna lahko gre samo v stečaj, ker nekih hudih rezerv nimajo. Triglavu bo lastnik pokrival izgube. Torej pretežno posredno država. Generali pa hoče čim prej zaključiti s tem.

Levaki se nikoli niso vprašali zakaj nimamo cel kup nekih zavarovalnic z dopolnilnimi zavarovanji, če pa tako bajno služijo. Le zakaj.

StarMafijec je izjavil:

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.

Prav tako manj upokojenci in vsi z nizkimi (uradnimi) plačami (večina zaposlenih).

Še bolj obdavčen višji srednji sloj.


Od dividend, oddajanja stanovanj in kapitalskih dobičkov se ne plačuje davkov? :))
Komedija.
Golobja vlada bo poskrbela, da srednji sloj ne bo imel viška, da bi sploh pomislili, da bodo kaj vlagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

MrStein ::

Wrop je izjavil:


Levaki se nikoli niso vprašali zakaj nimamo cel kup nekih zavarovalnic z dopolnilnimi zavarovanji, če pa tako bajno služijo. Le zakaj.

StarMafijec je izjavil:

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.

Prav tako manj upokojenci in vsi z nizkimi (uradnimi) plačami (večina zaposlenih).

Še bolj obdavčen višji srednji sloj.


Od dividend, oddajanja stanovanj in kapitalskih dobičkov se ne plačuje davkov? :))
Komedija.
Golobja vlada bo poskrbela, da srednji sloj ne bo imel viška, da bi sploh pomislili, da bodo kaj vlagali.

Ja, eni verjamejo v te pravljice.
Toliko jih je celo, da se pozna na volitvah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

feryz ::

Wrop je izjavil:

Levaki se nikoli niso vprašali zakaj nimamo cel kup nekih zavarovalnic z dopolnilnimi zavarovanji, če pa tako bajno služijo. Le zakaj.
Katera pa manjka!? Cela ena?
Ali pa mogoče misliš, da bi se šle tuje zavarovalnice birokracijo pri nas za usranih par deset milijonov prihodkov? Toliko dobijo, če zavarujejo en blok v večjem mestu. Ne pri nas, seveda, mi mest sploh nimamo.

Wrop ::

Seveda se ne bodo šli.
Kdo pa bi odpiral in ponujal zavarovanja, pri katerem ti državni zavod - država, čez noč predpiše nove pogoje, spreminja košarico in višino, ko pa prilagodiš cene, ti jo pa zamrznejo, ker so kritični misleci tako zahtevali :))
Potem pa moraš delati izgubo.
V Švici imajo 4x več ljudi, pa 50x več zavarovalnic, ki ponujajo univerzalno zdravstevno zavarovanje. Dobro, mi nismo Švica.

McMallar ::

Imajo, imajo. Poglej pa tudi, kaj zavarovanja vsebujejo, kaksni so pogoji in cene...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

StarMafijec ::

Wrop je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.

Prav tako manj upokojenci in vsi z nizkimi (uradnimi) plačami (večina zaposlenih).

Še bolj obdavčen višji srednji sloj.


Od dividend, oddajanja stanovanj in kapitalskih dobičkov se ne plačuje davkov? :))
Komedija.
Golobja vlada bo poskrbela, da srednji sloj ne bo imel viška, da bi sploh pomislili, da bodo kaj vlagali.


Da, plačuje se davke. Zdravstveno zavarovanje se pa plačuje kot občan. To je cca. 30 € na mesec. Kar je pa manj kot pa nekdo, ki je zaposlen.

Tudi levičarka naša predsednica se hvali, da je prejemala zelo malo plačo, ostalo pa si je izplačala iz dobička. Zakaj? Da je manj plačala za zdravstvo, kot bi sicer. Čeprav je leva in bi pričakovali, da bo rade volje plačala čim več za zdravstvo.

Wrop ::

Da se od dividend, oddajanja, dobičkov ne plačuje davkov smo prišli, da se plačuje davke. In to ne tako male.
Večina k zdravstvenemu zavarovanju prispevajo zaposleni. 3/4 direktno. 1/8 še iz skladov socialnega zavarovanja, še nekaj direktno iz proračuna, ostalo je bagatela.
Njen problem od kje si je izplačala. Ko si je izplačala dobiček, je bila obdavčena do 20 % od dobička. Za zdravstvo pa porabi nič kaj več tko povprečni državljan njenih let. Kam država da denar od pobranega davka na dobiček, pa ni več stvar Musarce. Leva ali ne.

MrStein ::

McMallar je izjavil:

Imajo, imajo. Poglej pa tudi, kaj zavarovanja vsebujejo, kaksni so pogoji in cene...

Ja, ful slabo imajo. Celo protestirajo na ulici zato.
Aja ne, protesti so tam kjer imajo eno državo zavarovalnico. Čudno. Must be a glitch in the matrix.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spura ::

StarMafijec je izjavil:

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.
A lahko nehas lagat? Od vsega nastetega se placuje davke.

MrStein ::

Ne more. Kar je en od virov težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SasoS ::

Eno so davki, drugo so prispevki.
Od zgoraj navedenih prihodkov se ne plačujejo prispevki.
OK...primankljaj v blagajnah kamor se stakajo prispevki bo kril proračun iz ostalih davkov, ampak to še vedno pomeni da je v teh blagajnah primankljaj...kar potem daje vladi razlog za povečevanje prispevkov.

MrStein ::

Mesec: Progresivni obvezni zdravstveni prispevek


A ta predlog upošteva socioekonomski status?

Ali kar isti znesek za samske in poročene?

Stare in mlade?

Take z tremi otroci in take z nič?

Invalide in zdrave?



Nepravično, I say!

Nepravično!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Spura je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Bogataši bodo za zdravstvo plačevali manj (od dividend, oddajanja stanovanja, kapitalskih dobičkov) se ne plačuje davkov.
A lahko nehas lagat? Od vsega nastetega se placuje davke.


Ja, saj sem potem popravil. Davke se plačuje, zdravstveno zavarovanje se pa plačuje kot občan, če nisi zaposlen. V zdravstvo večinoma plačujejo le zaposleni, predvsem višji srednji sloj.

Bogatašem pač ni treba. Oziroma plačujejo kot občan, torej za njih skoraj nič.

Wrop ::

Prihaja pravičnejše in cenejše dodatno obvezno zavarovanje.

Jure14 ::

Pa saj je že Golob (al Mesec) ob predlogu, da bi prenesli to zavarovanje na ZZZS, rekel, da bo morebitno izgubo ZZZSja zaradi tega prenosa pokril proračun.

Utk ::

1. reku, reku...
2. proračun polnemo mi, ki že itak preveč vplačujemo vanj.

k4vz0024 ::

Pomota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

MoRp ::

Če bi dobil vse storitve, ki jih potrebujem za 45€/mesec doplačila podpišem takoj, ma celo 90€ podpišem. Saj trenutno zgleda zadeva tako, da plačujem mesečno 35€ za dopolnilno, 20€ za specialiste, 20€ za zobozdravstvo, 3€ za tujino = 78€ (krat 2 še za ženo, plus cca 60€/mesec za dva otroka za podobne stvari) skupaj torej cca 216€/mesec za zavarovanja. Prejšnji teden smo prišli od ortodonta (privat), ker je čakalna doba v javnem do 2028, s predračunom za prvi del zdravljenja (širjenje čeljusti) cca 1200€. Bravo mi!

LeQuack ::

Predvidljivo.

"Interventni zakon za zmanjševanje čakalnih vrst v zdravstvu ni prinesel rezultatov
Jeseni sprejeti interventni zakon, s pomočjo katerega je vlada želela odpraviti čakalne vrste z neomejenim plačevanjem vseh storitev, ni prinesel rezultatov, saj so se izvajalci marsikje usmerili predvsem v enostavnejše storitve."

https://www.rtvslo.si/zdravje/intervent...
Quack !

LeQuack ::

Še iz 24ur. Lol javno zdravstvo, več denarja kot notri vržeš, slabše deluje. In zdaj bodo še dopolnilno zavarovanje dali direktno v ZZZS. To bo polom stoletja.
https://www.24ur.com/novice/svet/tudi-u...

"Čakalne dobe v zdravstvu so rak rana našega zdravstvenega sistema, in namesto da bi lani sprejet interventni zakon čakalne dobe skrajšal, jih je marsikje podaljšal. "
Quack !
««
7 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo. (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Problemi človeštva
1337136759 (4800) 111111111111
»

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
74258757 (26000) Lonsarg

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271163468 (57980) 111111111111
»

Plača srednje medi. sestre (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26341040 (32697) Malidelničar
»

Korupcija v UKC Ljubljana: deveterica pravnomočno oproščena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13221073 (16078) donvitoc

Več podobnih tem