» »

Škandali v slovenskem zdravstvu

Škandali v slovenskem zdravstvu

Temo vidijo: vsi
««
6 / 19
»»

Wrop ::

Mato989 je izjavil:


Potrebno je naredit participacijo OBVEZNO... torej imaš 1 škatlo lekadolov FREE plačano, drugo plačaš 3EUR... Ali pa za vsako škatlico tablet doplačaš 2EUR ali 3 EUR...vsak obisk dohtarja plačaš 2EUR vsako urgenco tudi 2EUR


Te je pa res brez veze. Pa še lekadol si vzel za primer, ki je v kapitalizmu takorekoč cenejši kot bombončki. Poglej si cene na zahodu in pri nas. Kvečjemu bi morali določena zdravila prepustiti trgu, da jih lahko prodajajo v vsaki drogeriji, ne pa da so za to potrebni šolani farmacevti v požegnanih lekarnah.
Najmanj kar bi lahko takoj storili je, da se lekarniško dejavnost liberalizira in da se jo lahko odpre kjerkoli in skoraj kdorkoli.

Mato989 ::

Wrop je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Potrebno je naredit participacijo OBVEZNO... torej imaš 1 škatlo lekadolov FREE plačano, drugo plačaš 3EUR... Ali pa za vsako škatlico tablet doplačaš 2EUR ali 3 EUR...vsak obisk dohtarja plačaš 2EUR vsako urgenco tudi 2EUR


Te je pa res brez veze. Pa še lekadol si vzel za primer, ki je v kapitalizmu takorekoč cenejši kot bombončki. Poglej si cene na zahodu in pri nas. Kvečjemu bi morali določena zdravila prepustiti trgu, da jih lahko prodajajo v vsaki drogeriji, ne pa da so za to potrebni šolani farmacevti v požegnanih lekarnah.
Najmanj kar bi lahko takoj storili je, da se lekarniško dejavnost liberalizira in da se jo lahko odpre kjerkoli in skoraj kdorkoli.


No jaz sicer menim da je bolje da ne prodajamo tablet kr vsepovsod, ko je kolega bil v USA in je v marketu videl XXL packunge tablet za spanje kot je sanval ali močnejših, se pač malo vprašaš...

Bistvo je da se naredi participacvija, večkrat si pri zdravniku, več tablet konzumiraš, večkrat plačaj prispevek 1, 2, 3EUR odvisno od vrste tablet ipd...

To bi bilo najbolj fer od možnih, ne bi bilo predrago in občutek bi bil da nekdo ki več uporablja več plača, to je bistveno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pred nekaj leti sem bil na Slovaškem, Poljski, itd., tam če si se postavil v center mesta in zasukal za 360 stopinj, si videl najmanj 4 lekarne. Ne more niti tam verjetno prodajat vsak, lahko pa vsak (farmacevt) najbrž odpre lekarno. Ne pa da je tako kot pri nas, najbolj javno v Ljubljani z Jankovićem, ni pa niti drugje drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pred nekaj leti sem bil na Slovaškem, Poljski, itd., tam če si se postavil v center mesta in zasukal za 360 stopinj, si videl najmanj 4 lekarne. Ne more niti tam verjetno prodajat vsak, lahko pa vsak (farmacevt) najbrž odpre lekarno.


Pa zakaj bi? Saj to ni glavni problem dodatnega zavarovanja...

Če ti primajkuje lekarn povej, jaz nimam tegao bčutka, v radiju 2km imam 4 lekarne, to je dovolj. Problemi so drugje. Oz. bistveno večji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Problem in rešitev je točno tu. V liberalizaciji, deregulaciji. Potem se avtomatsko tudi manjša korupcija.

Jure14 ::

Utk je izjavil:

Problem in rešitev je točno tu. V liberalizaciji, deregulaciji. Potem se avtomatsko tudi manjša korupcija.

Ne, zdravila pač ne moreš deregulirat. Sploh antibiotike, pa uspavala, pa druge, ki povzročajo odvisnost.

Jaz sem za:
1. ukinitev dodatnega zavarovanja
2. uvedbo participacije (fiksni zneski za vse enako)
3. kapica na ta doplačila.
4. račun za ta doplačila pripravlja, izdaja, pošilja in izterjuje 4x letno ZZZS.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Problem in rešitev je točno tu. V liberalizaciji, deregulaciji. Potem se avtomatsko tudi manjša korupcija.

Ne, zdravila pač ne moreš deregulirat. Sploh antibiotike, pa uspavala, pa druge, ki povzročajo odvisnost.

Jaz sem za:
1. ukinitev dodatnega zavarovanja
2. uvedbo participacije (fiksni zneski za vse enako)
3. kapica na ta doplačila.
4. račun za ta doplačila pripravlja, izdaja, pošilja in izterjuje 4x letno ZZZS.


Vse ok samo zakaj kapica? Kapica zmeraj spet pomaga naredit zadevo NEFER... bistvo je da je za vse enako od nekega zneska naprej pa za vsakega dražje... kapica pomeni da spet nekomu ostali plačamo.

Utk je izjavil:

Problem in rešitev je točno tu. V liberalizaciji, deregulaciji. Potem se avtomatsko tudi manjša korupcija.


Nikakor se ne strinjam, da bi lahko vsak farmacevt ali vsak mercator prodajal sanvale uspavalne tablete ipd... Hell, jaz bi celo omejil porabo tablet... tablete na dolgi rok prinašajo pogubo.


Antibiotic resistance occurs when bacteria change in response to the use of these medicines. Bacteria, not humans or animals, become antibiotic-resistant. These bacteria may infect humans and animals, and the infections they cause are harder to treat than those caused by non-resistant bacteria.


Overall mora bit cilj ljudi manjšat konzumacijo tablet ne večat z deregulacijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Jure14 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Dražje za koga? Če samo za redno zaposlene potem je to najslabše kar je lahko.

Ja seveda za redno zaposlene, koga pa?

1. ukinemo doatno zavarovanje
2. povečamo % prispevkov pri plači. Večina zaposlenih bo plačevala več kot zdaj, ker je treba pokrit še vse penziče.
3. V naboru storetev se odstranijo "nadstandardne" storitve in se jih prepusti zasebnim zavarovalnicam.
4. Spet moraš plačevati zasebnim zavarovalnicam za te odstranjene storitve.

V glavnem, pod črto, vsakih 10EUR prihranka te bo stalo 30EUR.


Zanimivo, kako se velik del ljudi navdušuje nad populizmom ukinitve dodatnega. Češ da "pogoltne" zavarovalnice služijo.

Meni se zadeva zdi zelo 'fishy', ker ne vem ali bo to tako preprosto nadomestiti.

Plačnik naj bi bil delodajalec in znesek 35 EUR se bo samo prenesel. Tu ne razumem, kaj so sploh dosegli, večjo bruto obremenitev plač?

Skeptičen sem do tega, da bo znesek enoten, ker "ljucvo" in "delouci" že pritiskajo naj bo znesek progresiven glede na plačo. Tisti, ki so "bogati" naj plačajo več!

Ne vem, po mojem je to vse skupaj čisto zmedeno. Po drugi strani se pa daje subvencije za inženirje .........


Jaz in verjetno večina se strinja da bi prenesli plačevanje Dodatnega iz Generalija, Vzajemne ipd. na ZZZS... ampak to je to... še vedno naj vsak plača fiksno cifro...

Če se dodatno ukine, se tudi strinjam ampak ne na račun povišanja prispevkov na BRUTO ali BRUTO 2 plače ampak če gremo na participacijo, torej vsak obisk zdravnika 2EUR, vsak recept oz. škatlica tablet 2 EUR ali 3 EUR itd...


To da bi zdaj PROGRESIVNO zaposleni plačevali vsek ki zdaj plačujejo dodatno od naših plač je pa nateg stoletja.



Kaj pa bi rad, brezplacno zdravstvo, ki je ze itak bolj izropano od golega otoka, medtem ko se zavarovalnice mastijo z milijonski dobicki in stavbami takimi, ki jih lahko javno zdravstvo samo sanja.

Pricakovana in dobrodosla sprememba, cetudi samo kratkorocna. Glavno da se pristrize peruti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Kaj pa bi rad, brezplacno zdravstvo, ki je ze itak bolj izropano od golega otoka, medtem ko se zavarovalnice mastijo z milijonski dobicki in stavbami takimi, ki jih lahko javno zdravstvo samo sanja.

Pricakovana in dobrodosla sprememba, cetudi samo kratkorocna. Glavno da se pristrize peruti.


Rad bi participacijo, tisti ki več koriti naj plača več, simpl, to se najlažjen aredi tako:

Vsak obisk družinskega zdravnika = 2EUR
Vsaka predpisana škatlica tablet = 2EUR
Vsak predpisana škatlica tablet ki stane nad 20EUR = 3EUR
Več kot 1 operacija ali poseg na leto = participacija 20EUR
Več kot 1 injekcija protibolečinska = 5EUR
ipd...

Na tak način bi lahko UKINILI dodatno v celoti in bi pač nekdo ki več porabi plačal več.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Vse ok samo zakaj kapica?

Kapica je tisti "socialni/solidarnostni" korektiv, ki omogoči (olajša) dostop do zdravnika res težkim/kroničnim bolnikom.
Brez tega je na prvi pogled res nekaj prihranka v zdravstveni blagajni, na dolgi rok pa mora blagajna financirati dosti težje in dražje primere. Preventiva je boljša kot kurativa. Ceneje je celo življenje financirati zdravila proti maščobi, pritisku,... kot pa ena sama hospitalizacija zaradi infarkta.

Utk ::

Ne, zdravila pač ne moreš deregulirat. Sploh antibiotike, pa uspavala, pa druge, ki povzročajo odvisnost.

Eno je, da za zdravilo rabiš recept, drugo pa da ti to zdravilo lahko da v roke samo tista farmacevtka, ki je spala z županom (včasih dobesedno). Dejmo to malo ločit, bi šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Niso tezava pacienti, ampak zasebniki in seveda lobisti, ki unicujejo javno zdravstvo.

Ce si pa ti nemaren in se ne zanimas za lastno zdravtsveno stanje, pa ne bodo zato placevali tisti vec, ki se.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vse ok samo zakaj kapica?

Kapica je tisti "socialni/solidarnostni" korektiv, ki omogoči (olajša) dostop do zdravnika res težkim/kroničnim bolnikom.
Brez tega je na prvi pogled res nekaj prihranka v zdravstveni blagajni, na dolgi rok pa mora blagajna financirati dosti težje in dražje primere. Preventiva je boljša kot kurativa. Ceneje je celo življenje financirati zdravila proti maščobi, pritisku,... kot pa ena sama hospitalizacija zaradi infarkta.


Neumnost, jaz govorim o participacijah v rangu nekaj 10EUR..

Če bi vsak obisk zdravnika plačali 2EUR in vsako predpisano škatlico tablet 2EUR itd... bi tudi brez kapice se nabralo dovolj da bi lahko pri operacijah doplačila bila nekaj 10EUR... torej nič strašnega.

Bistveno je to

Če si 10x operiran plačaj 10x če si operiran 5x plačaj 5x XY Ne pa da je nekdo operiran 9x in plača 9x nekdo pa 19x in plača 10x... ker je kapica 10, to razvrednoti vso bistvo sistema, plačaj več če več porabiš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unilseptij ::

Sprememba je zal samo lepotna. Point je odpraviti nepravicen pavsal in vpeljati progresivno lestvico, tako kot ze obstaja za obvezno zavarovanje... sploh ne razumem, kaj delamo tukaj in kako so si Golobovi to zamislili. Kar se bo zgodilo, je da bo zdaj prispevek, ki je formalno prostovoljen, postal obvezen, pri cemer ga bodo morali placevati ljudje iz svojega zepa, ne bo trgano od place. Kdor ga ne bo placal, predvidevam, da ne bo imel nobenega zavarovanja, zdaj imajo vsaj osnovno. In ker bo obvezno, bo seveda ZZZS moral izterjati neplacane prispevke, vecinoma od revezev, z vsem kar pride zraven - rubezi, obresti, stroski izterjave, itd...

Zdravstvo je sistem solidarnosti med zdravimi in bolnimi... logika, da mora nekdo, ker je bolan, prispevati vec, je spet cisto zgresena v sistemu javnega zdravstva, kot ga imamo pri nas. Priznam, da vcasih ze malo obupujem... vlada se prav trudi, da vse dobre ideje, ki so jih zapisali v koalicijsko pogodbo, skazijo do neprepoznavnosti in neuporabnosti.

Mato989 ::

Unilseptij je izjavil:

Sprememba je zal samo lepotna. Point je odpraviti nepravicen pavsal in vpeljati progresivno lestvico, tako kot ze obstaja za obvezno zavarovanje... sploh ne razumem, kaj delamo tukaj in kako so si Golobovi to zamislili. Kar se bo zgodilo, je da bo zdaj prispevek, ki je formalno prostovoljen, postal obvezen, pri cemer ga bodo morali placevati ljudje iz svojega zepa, ne bo trgano od place. Kdor ga ne bo placal, predvidevam, da ne bo imel nobenega zavarovanja, zdaj imajo vsaj osnovno. In ker bo obvezno, bo seveda ZZZS moral izterjati neplacane prispevke, vecinoma od revezev, z vsem kar pride zraven - rubezi, obresti, stroski izterjave, itd...

Zdravstvo je sistem solidarnosti med zdravimi in bolnimi... logika, da mora nekdo, ker je bolan, prispevati vec, je spet cisto zgresena v sistemu javnega zdravstva, kot ga imamo pri nas. Priznam, da vcasih ze malo obupujem... vlada se prav trudi, da vse dobre ideje, ki so jih zapisali v koalicijsko pogodbo, skazijo do neprepoznavnosti in neuporabnosti.


Vidiš tu se motiš, zaradi mene ne rabi bolan nič prispevat, ker ti si lahko bolan in se pozdraviš popolnoma brez tablet (recimo gripa ipd...) lahko pa žreš tablete, zdaj pa ti meni povej zakaj meniš da bi morali vsi plačevat ljudem konzumacijo neznanskih količin tablet?

Prispeva naj več ne zato ker je bolan AMPAK ker PORABI več... na tak način nagrajuješ racionalne obiske k dohtarju in konzumaciji tablet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Če si 10x operiran plačaj 10x če si operiran 5x plačaj 5x XY Ne pa da je nekdo operiran 9x in plača 9x nekdo pa 19x in plača 10x... ker je kapica 10, to razvrednoti vso bistvo sistema, plačaj več če več porabiš.

Ne govorim o operacijah. Ampak o kroničnih bolnikih. Takih je večina.
In nadzor kronične bolezni je veliko cenejši od kakršnekoli hospitalizacije.
In če bo treba plačati za čisto vsak obisk, vsako kontrolo in vsak recept, bodo ljudje začeli opuščati obiske/kontrole/zdravila.
Nekaj leto bo še mogoče šlo, potem pa človeka stisne en infarkt, pa grejo vsi "prihranki" zdravstvenega sistema v luft.
Ceneje je zagotoviti človeku 50€ zdravil/leto za naslednjih 20 let, kot pa eno hospitalizacijo plačat.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če si 10x operiran plačaj 10x če si operiran 5x plačaj 5x XY Ne pa da je nekdo operiran 9x in plača 9x nekdo pa 19x in plača 10x... ker je kapica 10, to razvrednoti vso bistvo sistema, plačaj več če več porabiš.

Ne govorim o operacijah. Ampak o kroničnih bolnikih. Takih je večina.
In nadzor kronične bolezni je veliko cenejši od kakršnekoli hospitalizacije.
In če bo treba plačati za čisto vsak obisk, vsako kontrolo in vsak recept, bodo ljudje začeli opuščati obiske/kontrole/zdravila.
Nekaj leto bo še mogoče šlo, potem pa človeka stisne en infarkt, pa grejo vsi "prihranki" zdravstvenega sistema v luft.
Ceneje je zagotoviti človeku 50EUR zdravil/leto za naslednjih 20 let, kot pa eno hospitalizacijo plačat.


Vprašaj se ali bo oseba raje hospitalizirana po infarktu ali plačala 12x (mesečna kontrola) 2EUR za kontrolo in potem še 2 ali 4EUR za tablete? to je še zmeraj cca 60EUR/leto... če ti zdravje pomeni manj kot 60EUR pol pa jebiga, a zdaj pa 35EUR na mesec ni problem?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Vprašaj se ali bo oseba raje hospitalizirana po infarktu ali plačala 12x (mesečna kontrola) 2EUR za kontrolo in potem še 2 ali 4EUR za tablete? to je še zmeraj cca 60EUR/leto... če ti zdravje pomeni manj kot 60EUR pol pa jebiga, a zdaj pa 35EUR na mesec ni problem?

Ni problem, koliko bo posameznik manj plačal.
Problem je, koliko bo zdravstvena zavarovalnica morala zaradi tega več plačat.

Utk ::

Kako je pa zdaj? Namesto, da bi ljudi porihtali čim prej, jim plačuje zavarovalnica po pol leta bolniške, ker čaka na nek brezvezen pregled, ki stane 80 evrov. Šparat je treba, pa naj stane kar hoče.
Jaz sem tudi imel eno malenkost, ampak sem bil bedak, pa nisem niti vzel bolniške, in še sam plačal 70 evrov, lahko bi bil pa doma na račun države 2-3 mesce. ZZZS-ju sem prišparal vsaj 5 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vprašaj se ali bo oseba raje hospitalizirana po infarktu ali plačala 12x (mesečna kontrola) 2EUR za kontrolo in potem še 2 ali 4EUR za tablete? to je še zmeraj cca 60EUR/leto... če ti zdravje pomeni manj kot 60EUR pol pa jebiga, a zdaj pa 35EUR na mesec ni problem?

Ni problem, koliko bo posameznik manj plačal.
Problem je, koliko bo zdravstvena zavarovalnica morala zaradi tega več plačat.


Kako pa veš da bo morala več plačat? Dejansko bi tu obiski zdravnika in participacija pri predpisanih tabletah financiralo ravno te kronične zadeve...

Pomisli, moj sorodnik je zdravnik ima cca 50-70 pacientov na dan ko je v ordinaciji... to je 50-70 x 2EUR po mojem predlogu... to je cca 120EUR/dan... če dela 20 dni na mesec je to 2.400/mesec samo od obiskov pri 1 družinskem zdravniku? Če v povprečju predpiše 3 škatlice tablet po osebi ali pa še kakšno storitev za katero se doplača 5-20EUR je to cca 60x rečva od oka 16EUR ali cca dodatno slabega jurčka na dan... torej govoriva o cca. 22.000EUR/mesec ali 250k na leto po družinskem zdravniku (to je zdaj pavšalna ocena)

Pa sem verjetno dal precej konzervativne ocvene, bi lahko pomnožil KRAT 2 ali 3 če gledam včasih spodaj v lekarni ko folk hodi ven z VREČAMI tablet...

Koliko jih je v SLO?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če si 10x operiran plačaj 10x če si operiran 5x plačaj 5x XY Ne pa da je nekdo operiran 9x in plača 9x nekdo pa 19x in plača 10x... ker je kapica 10, to razvrednoti vso bistvo sistema, plačaj več če več porabiš.

Ne govorim o operacijah. Ampak o kroničnih bolnikih. Takih je večina.
In nadzor kronične bolezni je veliko cenejši od kakršnekoli hospitalizacije.
In če bo treba plačati za čisto vsak obisk, vsako kontrolo in vsak recept, bodo ljudje začeli opuščati obiske/kontrole/zdravila.
Nekaj leto bo še mogoče šlo, potem pa človeka stisne en infarkt, pa grejo vsi "prihranki" zdravstvenega sistema v luft.
Ceneje je zagotoviti človeku 50€ zdravil/leto za naslednjih 20 let, kot pa eno hospitalizacijo plačat.


Saj na to cilja Mato. Stare ljudi bi on prepustil naravi, jih ne bi zdravil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zigerion ::

Mato bo še naprej nezadovoljen s sistemom zdravstvenega zavarovanja in dopolnilnim zavarovanjem s ključno razliko, da če ga je do sedaj plačeval prostovoljno, ga bo odslej obvezno :-).

Jure14 ::

fikus_ je izjavil:


Saj na to cilja Mato. Stare ljudi bi on prepustil naravi, jih ne bi zdravil.

Saj ni problem, da narava poskrbi na koncu.
Težava je, ker bo pred tem tak človek en mesec v bolnici po infarktu ležal. Ni važno, al preževi al umre, predstavlja strošek za zavarovalnico.

Malidelničar ::

Mene predvsem moti, ker bo zadeva na dolgi rok zopet izpadla progresivno. Vse, da se tepe po srednjem razredu. Dodatno je bilo ena redkih zadev, ki je bila za vse bolj ali manj fiksna.
Ker po mojem je to njihov dolgoročni plan, ne samo prenos istega zneska na osnovno, ampak preračun progresije z večjim zneskom.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Normalno, in raja bo to podprla. 600,000 penzičev je avtomatsko za, pa še 1/3 okoli minimalne plače.

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

Normalno, in raja bo to podprla. 600,000 penzičev je avtomatsko za, pa še 1/3 okoli minimalne plače.

Kako se torej temu izogniti? Kakšna ideja?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

LeQuack ::

Davčne utaje. Če imaš podjetje se temu reče tudi davčna optimizacija. Uglavnem ne smeš biti redno zaposlen. Ali pa tujina. To sta edini opciji.

Drugače pa upokojenci so rekli da nočejo več plačevati, sicer bodo stavkali.

V iniciativi Glas upokojencev napovedali vložitev svojega predloga
Ob tem poudarjajo, da ne sme ostati zgolj pri prvem koraku. "Čeprav položnic ne bo več, temeljna nepravičnost dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja še vedno ne bo ukinjena," so zapisali v sporočilu za javnost in dodali, da je treba ukiniti ureditev, kjer vsi prebivalci ne glede na dohodke za zdravstveno zavarovanje plačujejo enak znesek.
Kot je za Televizijo Slovenija poročal novinar Nejc Furlan tega, kjer bi dobili denar, Rupar ni točno pojasnil. Dejal pa je, da bi ga lahko vzeli iz postavk, ki so zdaj namenjene "tujcem, beguncem in ministrstvu za kulturo, ki financira določene umetnike".


https://www.rtvslo.si/slovenija/institu...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Utk ::

Malidelničar je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, in raja bo to podprla. 600,000 penzičev je avtomatsko za, pa še 1/3 okoli minimalne plače.

Kako se torej temu izogniti? Kakšna ideja?

Vzet volilno pravico vsem, ki volijo Levico?
Hec.

Ni je. Lahko se samo upiramo kolk se lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

SasoS ::

je treba ukiniti ureditev, kjer vsi prebivalci ne glede na dohodke za zdravstveno zavarovanje plačujejo enak znesek.

Jaz mislim da je to temeljna nepravičnost vsega. Zakaj kruh v trgovini stane enako ne glede na to koliko zaslužiš...pa mleko, pa avto...? Nekdo ki zasluži več si lahko privošči bistveno več kot nekdo ki je na minimalcu!!

Predlagam da se vse cene oblikujejo na način, da hodimo naokoli s plačilno listo in ti ceno odmerijo glede na dohodek. Več kot zaslužiš, več plačaš - to bo edino pravično do vseh! In vsi bomo prispevali enako, vsak po svojih najboljših možnostih!!

Mato989 ::

SasoS je izjavil:

je treba ukiniti ureditev, kjer vsi prebivalci ne glede na dohodke za zdravstveno zavarovanje plačujejo enak znesek.

Jaz mislim da je to temeljna nepravičnost vsega. Zakaj kruh v trgovini stane enako ne glede na to koliko zaslužiš...pa mleko, pa avto...? Nekdo ki zasluži več si lahko privošči bistveno več kot nekdo ki je na minimalcu!!

Predlagam da se vse cene oblikujejo na način, da hodimo naokoli s plačilno listo in ti ceno odmerijo glede na dohodek. Več kot zaslužiš, več plačaš - to bo edino pravično do vseh! In vsi bomo prispevali enako, vsak po svojih najboljših možnostih!!


Kar butlji (ne ti) ne razumejo je to da če bi vzeli tvoj sarkastičen predlog bi na koncu bilo vseeno ali zaslužiš minimalca ali 100k na mesec... torej zakaj bi delal za 100k mesečno če bi bilo VSE progresivno v procentih od plače

Progresivnost je smrt napredka in želje po boljših plačah in ustvarjalnosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ripmork ::

Utk je izjavil:

Kako je pa zdaj? Namesto, da bi ljudi porihtali čim prej, jim plačuje zavarovalnica po pol leta bolniške, ker čaka na nek brezvezen pregled, ki stane 80 evrov. Šparat je treba, pa naj stane kar hoče.
Jaz sem tudi imel eno malenkost, ampak sem bil bedak, pa nisem niti vzel bolniške, in še sam plačal 70 evrov, lahko bi bil pa doma na račun države 2-3 mesce. ZZZS-ju sem prišparal vsaj 5 jurjev.

Dober prikaz zavoženega sistema pri nas. Država je izrazito slab gospodar, ampak rabi še več keša. Najbolj ironično pri vsem je, da poznam precej izobražene in po vseh merilih sposobne ljudi, ki jim verovanje v ideologije preprečuje, da bi dojeli situacijo in so permanentno na mentalnem planetu "Država (aka ZZZS) je super vodena, za blaginjo je treba davke povišat, v Jugi je blo vse bolje!" Informacije, ki se tepejo z idealizirano podobo pa enostavno zavrnejo in vtaknejo glavo v pesek, ker ideologija je pač non-negotiable.

Utk je izjavil:

Vzet volilno pravico vsem, ki volijo Levico?
Hec.

:))

Mato989 ::

Ena stvar katera bi se morala pogledat je tudi kaj vse sofinancira osnovno zavarovanje? Je res potrebno vse to, je to ŽIVLJENJSKO pomembno?

Osebno menim da bi morali naredit sledeče:

Košarico pravic sofinanciranih od OS zavarovanja skrčit, ampak preostale storitve 100% krit in ekspresno, torej brez čakanja več kot 30 dni.

Ostalo pa naj nudijo zavarovalnice na prostem trgu ali samoplačniško.

Prav tako nekatere storitve ki se krijejo 100% spremenit v omejeno število storitev NA LETO... torej recimo krije ZZZS 2 operaciji nečesa, 3. je samoplačniška razen če si zavarovan pri privat zavarovalnici.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Kako je pa zdaj? Namesto, da bi ljudi porihtali čim prej, jim plačuje zavarovalnica po pol leta bolniške, ker čaka na nek brezvezen pregled, ki stane 80 evrov. Šparat je treba, pa naj stane kar hoče.
Jaz sem tudi imel eno malenkost, ampak sem bil bedak, pa nisem niti vzel bolniške, in še sam plačal 70 evrov, lahko bi bil pa doma na račun države 2-3 mesce. ZZZS-ju sem prišparal vsaj 5 jurjev.


Kdo te je tako grdo nalagal?

Po 1 mesecu oceni komisija, ce lahko delas. Ponavadi lahko.

Noben ni doma, ker caka na pregled. Kaj je s teboj?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako je pa zdaj? Namesto, da bi ljudi porihtali čim prej, jim plačuje zavarovalnica po pol leta bolniške, ker čaka na nek brezvezen pregled, ki stane 80 evrov. Šparat je treba, pa naj stane kar hoče.
Jaz sem tudi imel eno malenkost, ampak sem bil bedak, pa nisem niti vzel bolniške, in še sam plačal 70 evrov, lahko bi bil pa doma na račun države 2-3 mesce. ZZZS-ju sem prišparal vsaj 5 jurjev.


Kdo te je tako grdo nalagal?

Po 1 mesecu oceni komisija, ce lahko delas. Ponavadi lahko.

Noben ni doma, ker caka na pregled. Kaj je s teboj?


Bullshit, poznam osebo ki je doma že 6 mesecev ker ima preiskave
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NuMaN ::

Malidelničar je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, in raja bo to podprla. 600,000 penzičev je avtomatsko za, pa še 1/3 okoli minimalne plače.

Kako se torej temu izogniti? Kakšna ideja?


Pobit penziče in tisto tretjino na minimalcu?

Ali pa bolj pozitivni pristop: zbiranje zamaškov za uboge zavarovalničarje in gratis akcije s strani teleoperaterjev 1919 pošlji sms 5 (1 bi bilo za to posebno klientelo premalo).

PrihajaNodi ::

NuMaN je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, in raja bo to podprla. 600,000 penzičev je avtomatsko za, pa še 1/3 okoli minimalne plače.

Kako se torej temu izogniti? Kakšna ideja?


Pobit penziče in tisto tretjino na minimalcu?

Ali pa bolj pozitivni pristop: zbiranje zamaškov za uboge zavarovalničarje in gratis akcije s strani teleoperaterjev 1919 pošlji sms 5 (1 bi bilo za to posebno klientelo premalo).


Aneksirat Slovenijo Avstriji, zapret obcine, zmetat vso nesnago v javnem sektorju ven. Tudi zdravnike, te pa se uvozi iz juga. Reseno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

NuMaN ::

Preoblikovati verske skupnosti v poslovne subjekte, ukiniti državni svet, ukiniti ustavno sodišče, ne toliko zaradi tega ker bi bilo popolnoma nepotrebno, ampak ker je zadnja leta merilo uravnoteženost namesto strokovnosti.

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:



Aneksirat Slovenijo Avstriji, zapret obcine, zmetat vso nesnago v javnem sektorju ven. Tudi zdravnike, te pa se uvozi iz juga. Reseno

Tiho romunček, ne mešaj se v debato civiliziranega sveta.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MrStein ::

Zatrdil je(Loredan), da sta "za razliko od predhodnikov s finančnim ministrom usklajena". Zato se po njegovih trditvah ni treba bati, da denarja, ki bo najverjetneje zmanjkal, ne bi našli v proračunu.

Kako manjkal? Zasebne zavarovalnice s temi prispevki tolčejo milijonske dobičke, državna pa že vnaprej napoveduje minus?

(vir: https://www.rtvslo.si/slovenija/prispev... )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Košarico pravic sofinanciranih od OS zavarovanja skrčit, ampak preostale storitve 100% krit in ekspresno, torej brez čakanja več kot 30 dni.

Kaj bi pa rezal? Onkološke zadeve? Mogoče biološka zdravila.
Operacije? Lepotne mogoče. Pa zmanšanje želodca?
Kronične terapije?
Urgenco?

Mato989 je izjavil:


Ostalo pa naj nudijo zavarovalnice na prostem trgu ali samoplačniško.

Zavedaj se, da komercialna zavarovanja NE kriejo že obstoječih stanj.

Mato989 je izjavil:


Prav tako nekatere storitve ki se krijejo 100% spremenit v omejeno število storitev NA LETO... torej recimo krije ZZZS 2 operaciji nečesa, 3. je samoplačniška razen če si zavarovan pri privat zavarovalnici.

Prevsem bi bilo treba omejiti trajanje bolniške. Več kot 2 leti je avtomatsko invalidska.
Če ne jemlješ predpisane terapije, konec bolniške. Če ne greš na pregled, konec bolniške. Veliko psihičnih bolnikov na ta način podaljšuje bolniško.
Simulanti, ki imajo "neopredeljene bolečine" v vratu, rokah,... in ne morejo delati, vsi k MDPŠju in naj vozniško vzame, če je res tako hudo. Sicer delat.

Utk ::

Po 1 mesecu oceni komisija, ce lahko delas. Ponavadi lahko.

Katera komisija te bo poslala delat, če si doma en mesec in nisi prišel še niti na prvi preiskavi na vrsto? S tako komisijo se nimamo sploh kaj menit, dokler ne vejo kaj ti je. Pa tudi če smo že pri tem, tudi en "pregled" pri tej komisiji je najbrž dražji od večine drugih pregledov, samo da komisija sigurno ne bo nič rešila.

SasoS ::

Jure14 je izjavil:


Mato989 je izjavil:


Košarico pravic sofinanciranih od OS zavarovanja skrčit, ampak preostale storitve 100% krit in ekspresno, torej brez čakanja več kot 30 dni.

Kaj bi pa rezal? Onkološke zadeve? Mogoče biološka zdravila.
Operacije? Lepotne mogoče. Pa zmanšanje želodca?
Kronične terapije?
Urgenco?

Mato989 je izjavil:


Ostalo pa naj nudijo zavarovalnice na prostem trgu ali samoplačniško.

Zavedaj se, da komercialna zavarovanja NE kriejo že obstoječih stanj.


Režeš stvari ki niso življenskega pomena. Vsak lekadol ne rabi bit na recept. To dodatno participacijo naj krije dopolnilno zav., država naj postavi standarde KAJ in KAKO naj krijejo (vključno z zakonom ki bi upošteval obstoječa stanja, da ne ostaneš na cesti pred vrati), ostalo naj krijejo komercialne zavarovalnice. Če trg deluje pri avtomobilih in vseh ostalih zavarovanjih, zakaj ne bi tudi pri dopolnilnem? Koliko dobičkov delajo pri vseh teh ostalih zavarovanjih pa nobenega ne moti? Če je toliko dobička, kupi delnice in vleči dividende...

elektronorc ::

Utk je izjavil:

Pred nekaj leti sem bil na Slovaškem, Poljski, itd., tam če si se postavil v center mesta in zasukal za 360 stopinj, si videl najmanj 4 lekarne. Ne more niti tam verjetno prodajat vsak, lahko pa vsak (farmacevt) najbrž odpre lekarno. Ne pa da je tako kot pri nas, najbolj javno v Ljubljani z Jankovićem, ni pa niti drugje drugače.



V Mehiki jih je še in še in še, v bistvu v turističnih conah na vsake 50 metrov vidiš pharmacy store

Malidelničar ::

elektronorc je izjavil:

Utk je izjavil:

Pred nekaj leti sem bil na Slovaškem, Poljski, itd., tam če si se postavil v center mesta in zasukal za 360 stopinj, si videl najmanj 4 lekarne. Ne more niti tam verjetno prodajat vsak, lahko pa vsak (farmacevt) najbrž odpre lekarno. Ne pa da je tako kot pri nas, najbolj javno v Ljubljani z Jankovićem, ni pa niti drugje drugače.



V Mehiki jih je še in še in še, v bistvu v turističnih conah na vsake 50 metrov vidiš pharmacy store


Tega vidika osebno nikoli nisem razumel. Zakaj centralizacija lekarništva pri nas?????
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Badwolff ::

Kaj pa je problem z lekarnami ? Sej je ja za vsakim vogalom ena...

Wrop ::

Malidelničar je izjavil:


Tega vidika osebno nikoli nisem razumel. Zakaj centralizacija lekarništva pri nas?????


Ker je tam denar. Veliko denarja, ki ga je mogoče prekanalizirati k sebi in svojim prijateljem. Če bi lahko skoraj vsakdo odprl lekarno, potem bi vsak lastnik posebej gledal, da bo imel nižje stroške in z nižjo ceno privabljal kakšno stranko več, ob tem pa še kaj zaslužil in imel zaposlene, ki bi jih lahko plačal bolje.

Badwolff je izjavil:

Kaj pa je problem z lekarnami ? Sej je ja za vsakim vogalom ena...


Trgovine imamo na vsakem vogalu, pa lahko še vedno odpreš eno vmes. Ej, pri trgovinah pa ni problem, tudi pri lekarnah ni treba, da je problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Jure14 ::

Malidelničar je izjavil:

Tega vidika osebno nikoli nisem razumel. Zakaj centralizacija lekarništva pri nas?????

Saj ni centralizacija, ampak so za odprtje določeni pogoji.
Predvsem ta, da mora lekarna zagotavljati vsa zdravila. Ne samo vitaminčke, pa lekadol, pa ospen, ostalo pa prosta prodaja.
Zagotavljati mora tudi tista malo bolj "redka" zdravila, pa malo "dražja" (1000€ škatlica), ... in ker zakonodaja na eni strani zahteva veliko zalogo (ki dostikrat propade), pač isti zakon na drugi strani malo omejuje odpiranje lekarn in konkurenco.
Potem je tu še pokritje manjših krajev z lekarnami. Ker vsi bi najraje v centu Lj odprli lekarno, v Vnanjih Goricah pa ne ravno.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Tega vidika osebno nikoli nisem razumel. Zakaj centralizacija lekarništva pri nas?????

Saj ni centralizacija, ampak so za odprtje določeni pogoji.
Predvsem ta, da mora lekarna zagotavljati vsa zdravila. Ne samo vitaminčke, pa lekadol, pa ospen, ostalo pa prosta prodaja.
Zagotavljati mora tudi tista malo bolj "redka" zdravila, pa malo "dražja" (1000EUR škatlica), ... in ker zakonodaja na eni strani zahteva veliko zalogo (ki dostikrat propade), pač isti zakon na drugi strani malo omejuje odpiranje lekarn in konkurenco.
Potem je tu še pokritje manjših krajev z lekarnami. Ker vsi bi najraje v centu Lj odprli lekarno, v Vnanjih Goricah pa ne ravno.



Tako je in to se meni zdi eden redkih dobrih primerov pri nas, če ignoriramo probleme jankovičevih lekarnark zaposlitev... ampak to ne spremeni dejstva da

1. Lekarne v SLO so hitro dosegljive
2. jih je dovolj

Če to dereguliramo bo kot je rekel Jure... vsepovsod boš dobil top 10 zdravil, ko boš pa rabil kaj malo redkejšega boš pa moral klicat ali laufat po 10, 15, 20 lekarnah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

StarMafijec ::

Za redkejša in dražja zdravila se moraš že sedaj najaviti.

Mato989 ::

StarMafijec je izjavil:

Za redkejša in dražja zdravila se moraš že sedaj najaviti.


Ne spremeni dejstva da trenutno lekarne nudijo veliko več zdravil, kot bi jih nudila neregulirana dejavnost kjer bi imel samo top 10, 20 zdravil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
6 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo. (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Problemi človeštva
1337133867 (1908) 111111111111
»

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
74257626 (24869) Lonsarg

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271160889 (55401) 111111111111
»

Plača srednje medi. sestre (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26339783 (31440) Malidelničar
»

Korupcija v UKC Ljubljana: deveterica pravnomočno oproščena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13220626 (15631) donvitoc

Več podobnih tem