» »

Cene piva skočile v nebo

Cene piva skočile v nebo

1
...
3 4
5
»

Scaramouche ::


Eh ne vem od kod je to teorijo privlekel. Poznam primere ko so prijatelji stopili skuoaj, dali denar na kup in speljali zadevo. Pri teh pivovarnah je verjetno podobna zgodba. Sam... normalne ljudi najt. To je bistveno večja umetnost kot firmo zalaufat.


Jest sem že to probu ne vem kok jih ti poznaš ki jim je uspelo skupaj firmo narest samo ponavadi je to zelo težko ker če bi bilo lahko, bi vsi to delali.

Jaz sem dolgo časa probal s kolegom pa je vedno nekaj not skočilo, al smo se pri cajtu falil al pa ni bilo motivacije z njegove strani...

če ti nimaš pod kontrolo svoje operacije bo to imel nekdo drug in ta bo vedno imel svoje motive in zahteve...

acter ::

Unknown_001 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ta nekdo je večinoma iz ene podjetniške familije, ki ima osnovne življenske potrebe pokrite.

Njemu so stvari kot kredit za stanovanje neznane, ker mu ponavadi že vse to fotr kupi. Ali pa ga spravi v pravi biznis, da si to lahko sam kupi.

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...


torej edini ki bi rad kaj naredil je nekdo ki ima bogate starše?

Potem gremo športnike samo iz bogatih družib vzemati,intelktulace tudi, sigurno bodo z lahkoto konkurirali s tujci...


Eh ne vem od kod je to teorijo privlekel. Poznam primere ko so prijatelji stopili skuoaj, dali denar na kup in speljali zadevo. Pri teh pivovarnah je verjetno podobna zgodba. Sam... normalne ljudi najt. To je bistveno večja umetnost kot firmo zalaufat.


Raptor F16 s tvojima zadnjima dvema stavkoma se pa 100% strinjam.

Unknown_001 ::

Nekaj življenjske šole sem pa že imel. Takozvana "prijateljstva" so me dostikrat "tepla". Večinaoma se v povprečni družbi lahko zaneseš le nase.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

acter ::

Unknown_001 je izjavil:

Nekaj življenjske šole sem pa že imel. Takozvana "prijateljstva" so me dostikrat "tepla". Večinaoma se v povprečni družbi lahko zaneseš le nase.


Mhm, ko se nekajkrat opečeš, potem vidiš kako stvari stojijo...to na na katerega se pa lahko zaneseš v "povprečni" družbi si pa lepo povedal.

Scaramouche ::

Zato je pa jasno da prijateljstva niso pomembna ampak hirearhija.

Ko veš kaj hočeš in kam želiš potem rabiš sodelavce ne pa veliko ljudi ki ima drugo vizijo ima pa delež v podjetju.

Država bi morala nekomu ki ima vizijo pomagati, potem bo že dobil sodelavce in inženirje za pomoč...

dokler nimamo konkretnega plana kako ustanavljati podjetniške sklade za pomoč bomo odvisni od par ljudi ki bo riskiralo hipoteko ali pa prenašalo denar od svojih prednikov in tako se dvigovalo...

acter ::

Ponavadi, če želiš dober tim, ta bazira tudi na podlagi prijateljstva.
Je pa tako, če se sestavi tim, pred začetkom odprtja podjetja ima ponavadi ta tim nekako podobno vizijo.
Glede pomoči si pa verjetno mislil na zagonski kapital za podjetje se mi zdi. Vedno je s tem problem.
Kako misliš, da bi deloval podjetniški sklad, na podlagi deleža v podjetju, na podlagi posojil z izplačilom obresti... ali kako drugače?

Scaramouche ::

acter je izjavil:

Ponavadi, če želiš dober tim, ta bazira tudi na podlagi prijateljstva.
Je pa tako, če se sestavi tim, pred začetkom odprtja podjetja ima ponavadi ta tim nekako podobno vizijo.
Glede pomoči si pa verjetno mislil na zagonski kapital za podjetje se mi zdi. Vedno je s tem problem.
Kako misliš, da bi deloval podjetniški sklad, na podlagi deleža v podjetju, na podlagi posojil z izplačilom obresti... ali kako drugače?


Ni dobro biti res preveč dober frend celo v športu govorijo da so vsi dobri teami bili zelo tekmovalni znotraj.

Če nekdo zajebe potem se z emocijami na prijateljstvo ven meče, zato pa so vsa državna podjetja ki so jih v Sloveniji skupaj sestavili z teami frendov iz politike ali ekonomije propadla ali pa šlepajo in vedno rabijo pomoč!

Človek se mora dovolj bati da ve da gre zares mora pa imeti vsaj neko prepričanje da ga rabijo(ne mora biti frend ali redno na večerjah)...

vizija je ponavadi samo dejmo neki narest, potem zrasteš, eni hočejo da rataš koncern drugi hočejo da si mini lokalc..

sam sem to doživel, kolega ki sva bla res dobra frenda je vedno zamujal ali pa odlašal. In nč o tega..



Ne rečejo zastonj don't mix business with pleasure!

Tarzan ::

Scaramouche, ti imaš zelo moderen pogled na svet, upam samo, da ne bo dolgo trajalo. Kliče po tem, da kdor koga (prej) zajebe, ta zmaga. Dog eat dog. Bi bili še vedno opice, če se ne bi vzeli skupaj in grupno lovili mamutov in podili levov. Če bi resno zastavila zadevo ne bi zamujal oziroma bi bil dovolj angažiran, da ne bi bilo težav. Krivda ni enostranska.

Scaramouche ::

Tarzan je izjavil:

Scaramouche, ti imaš zelo moderen pogled na svet, upam samo, da ne bo dolgo trajalo. Kliče po tem, da kdor koga (prej) zajebe, ta zmaga. Dog eat dog. Bi bili še vedno opice, če se ne bi vzeli skupaj in grupno lovili mamutov in podili levov. Če bi resno zastavila zadevo ne bi zamujal oziroma bi bil dovolj angažiran, da ne bi bilo težav. Krivda ni enostranska.


Ne biti naiven, poglej najbolj razvite dežele, poglej njihov team work, vse je delano na performansi in ja točno to je DOG Eat Dog, tisti ki zmagajo ratajo večji in jedo manjše, poglej kako je z našimi pivovarnami, pojedle so jih večje..

Team work ne pomeni da moraš imeti nekoga rad, biti delavec pomeni da veš kaj od tebe zahtevajo in da daš 110%, frende si pa najdeš drugje..

Jaz nikjer nisem omenil da moraš nekoga zajebat, govorim o tem da emocije niso pomembne, še več v visoko tekmovalnem svetu so celo minus.

Če ti tekmuješ medtem pa imaš v teamu kolege ki izkoriščajo tebe in zamujajo zaradi tega ker ste frendi in vedo da jim boš odpustil ne boš dolgo tekmoval!

Sam sem to spoznal ko sem hotel z najboljšim frendom odpret firmo, vedel je da lahko vedno dela po svoje ker smo kolegi, kar jaz nebi toleriral en dan od osebe ki bi meni prišla na razgovor kot neznanec...

Raje bi s tabo, ker vem da bi imela profesionalen odnos ki bi temeljil na odgovornosti in programu kot pa s kolegom, nikoli več!

acter ::

Scaramouche je izjavil:

acter je izjavil:

Ponavadi, če želiš dober tim, ta bazira tudi na podlagi prijateljstva.
Je pa tako, če se sestavi tim, pred začetkom odprtja podjetja ima ponavadi ta tim nekako podobno vizijo.
Glede pomoči si pa verjetno mislil na zagonski kapital za podjetje se mi zdi. Vedno je s tem problem.
Kako misliš, da bi deloval podjetniški sklad, na podlagi deleža v podjetju, na podlagi posojil z izplačilom obresti... ali kako drugače?


Ni dobro biti res preveč dober frend celo v športu govorijo da so vsi dobri teami bili zelo tekmovalni znotraj.

Če nekdo zajebe potem se z emocijami na prijateljstvo ven meče, zato pa so vsa državna podjetja ki so jih v Sloveniji skupaj sestavili z teami frendov iz politike ali ekonomije propadla ali pa šlepajo in vedno rabijo pomoč!

Človek se mora dovolj bati da ve da gre zares mora pa imeti vsaj neko prepričanje da ga rabijo(ne mora biti frend ali redno na večerjah)...

vizija je ponavadi samo dejmo neki narest, potem zrasteš, eni hočejo da rataš koncern drugi hočejo da si mini lokalc..

sam sem to doživel, kolega ki sva bla res dobra frenda je vedno zamujal ali pa odlašal. In nč o tega..



Ne rečejo zastonj don't mix business with pleasure!


Pri skupinskih športih je bistvo teama, da so usklajeni znotraj teama npr. košarka, vaterpolo, odbojka...Za individualce je potem bolje tek, tenis itd...

To glede "ne more biti frend ali redno na večerjah" te niti nisem razumel.

Glede frenda je pa tako, bil je tak človek sprejel bi ga takega kot je. Poizkusil bi ga motivirat. Lahko je bil strokovnjak na svojem področju, imel je le to hibo pač, da ni bil odločen. Si pomislil, če bi ga znal motivirat, da bi bila mogoče zmagoviti team. Verjemi, motivacija je zlata vredna. To je tudi delo. Nekdo zna to, drugi zna to.

Vse kar si pa zgoraj naštel, kaj pa vem, a ima kakšno vezo z užitkom :-) Se mi zdi, da se pogovarjamo o poslu, ne pa o užitku!

acter ::

Scaramouche je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Scaramouche, ti imaš zelo moderen pogled na svet, upam samo, da ne bo dolgo trajalo. Kliče po tem, da kdor koga (prej) zajebe, ta zmaga. Dog eat dog. Bi bili še vedno opice, če se ne bi vzeli skupaj in grupno lovili mamutov in podili levov. Če bi resno zastavila zadevo ne bi zamujal oziroma bi bil dovolj angažiran, da ne bi bilo težav. Krivda ni enostranska.


Ne biti naiven, poglej najbolj razvite dežele, poglej njihov team work, vse je delano na performansi in ja točno to je DOG Eat Dog, tisti ki zmagajo ratajo večji in jedo manjše, poglej kako je z našimi pivovarnami, pojedle so jih večje..

Team work ne pomeni da moraš imeti nekoga rad, biti delavec pomeni da veš kaj od tebe zahtevajo in da daš 110%, frende si pa najdeš drugje..

Jaz nikjer nisem omenil da moraš nekoga zajebat, govorim o tem da emocije niso pomembne, še več v visoko tekmovalnem svetu so celo minus.

Če ti tekmuješ medtem pa imaš v teamu kolege ki izkoriščajo tebe in zamujajo zaradi tega ker ste frendi in vedo da jim boš odpustil ne boš dolgo tekmoval!

Sam sem to spoznal ko sem hotel z najboljšim frendom odpret firmo, vedel je da lahko vedno dela po svoje ker smo kolegi, kar jaz nebi toleriral en dan od osebe ki bi meni prišla na razgovor kot neznanec...

Raje bi s tabo, ker vem da bi imela profesionalen odnos ki bi temeljil na odgovornosti in programu kot pa s kolegom, nikoli več!


Citiram:"Ne biti naiven, poglej najbolj razvite dežele, poglej njihov team work, vse je delano na performansi in ja točno to je DOG Eat Dog, tisti ki zmagajo ratajo večji in jedo manjše, poglej kako je z našimi pivovarnami, pojedle so jih večje.."

Če bi bilo tako, verjetno nebi bilo malih pivovarjev. In ja, nekaterim gre prav dobro.

Citiram:"Če ti tekmuješ medtem pa imaš v teamu kolege ki izkoriščajo tebe in zamujajo zaradi tega ker ste frendi in vedo da jim boš odpustil ne boš dolgo tekmoval!"

Če imaš v teamu kolege, ki te izkoriščajo moraš biti toliko inteligenten, da to ugotoviš. In potem jim pokažeš njihovo ogledalo. Če se spremenijo je vredu, v nasprotnem primeru pa ne sodeluješ več z njim.

Citiram: "Raje bi s tabo, ker vem da bi imela profesionalen odnos ki bi temeljil na odgovornosti in programu kot pa s kolegom, nikoli več!"

Res pa, da včasih ugotoviš, da misliš, da si z nekom "frend" v bistvu pa sploh nisi. To sem obdelal že v postu malo gor, kjer je bilo napisano, da se v povprečni družbi oziroma v povprečnem prijateljstvu zaneseš lahko le nase.

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

Daniel je izjavil:


Povej bolj točno lokacijo, imam slabo urco do tja po lokalnih cestah.


+1, nazadnje sem bil tam v Sparu, cene nič pretresljivo nižje kot pri nas.

Se pa splača skočit še v Lenti terme, okoli 9€ je celodnevna karta, nafto torej hitro dobiš not.
http://lentifurdo.hu/ujweb/?setlang=slo

Tukaj desno zavijes dol, pa se peljes do konca. Splaca se it pa pogledat.
https://www.google.de/maps/@46.6152381,...!3m6!1e1!3m4!1sChqGuLgFMAYIaa0ZeTggLg!2e0!7i13312!8i6656

Stalne stranke ko kupujejo po "pol palete" in znajo mickeno madzarsko se seveda se malo pogajajo. Al pa vzames koga s sabo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

Hvala. Je to Hegyalya U.? Nekaj mi link dela težave in mi ga odpre na polni povečavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Scaramouche ::

Če bi bilo tako, verjetno nebi bilo malih pivovarjev. In ja, nekaterim gre prav dobro.


Koliko od teh ima probleme, koliko od teh so ustanovili skupaj z frendi?



Če imaš v teamu kolege, ki te izkoriščajo moraš biti toliko inteligenten, da to ugotoviš. In potem jim pokažeš njihovo ogledalo. Če se spremenijo je vredu, v nasprotnem primeru pa ne sodeluješ več z njim.


Samo potem je problem ker imajo delež podjetja! ne moreš jih kar ven vržti če oni mogoče želijo da ti oddideš.Ker v njihovi glavi je njihova vizija prava...

Res pa, da včasih ugotoviš, da misliš, da si z nekom "frend" v bistvu pa sploh nisi. To sem obdelal že v postu malo gor, kjer je bilo napisano, da se v povprečni družbi oziroma v povprečnem prijateljstvu zaneseš lahko le nase.


Potem si sebi odgovoril najobolje, točno to kar jaz trdim, da je najbolje sam začeti in okoli sebe imeti sodelavce in ne prijatelje.

Tako bo tvoja beseda zadnja in ne bodo imeli vpliv na vodenje podjetja, kvečjem bodo dobri delavci in to je pojem moje debate, s frendi ni za delat firme!

Unknown_001 ::

Posel je posel in nič globjega/osebnega, če zaključimo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

acter ::

Scaramouche je izjavil:

Če bi bilo tako, verjetno nebi bilo malih pivovarjev. In ja, nekaterim gre prav dobro.


Koliko od teh ima probleme, koliko od teh so ustanovili skupaj z frendi?



Če imaš v teamu kolege, ki te izkoriščajo moraš biti toliko inteligenten, da to ugotoviš. In potem jim pokažeš njihovo ogledalo. Če se spremenijo je vredu, v nasprotnem primeru pa ne sodeluješ več z njim.


Samo potem je problem ker imajo delež podjetja! ne moreš jih kar ven vržti če oni mogoče želijo da ti oddideš.Ker v njihovi glavi je njihova vizija prava...

Res pa, da včasih ugotoviš, da misliš, da si z nekom "frend" v bistvu pa sploh nisi. To sem obdelal že v postu malo gor, kjer je bilo napisano, da se v povprečni družbi oziroma v povprečnem prijateljstvu zaneseš lahko le nase.


Potem si sebi odgovoril najobolje, točno to kar jaz trdim, da je najbolje sam začeti in okoli sebe imeti sodelavce in ne prijatelje.

Tako bo tvoja beseda zadnja in ne bodo imeli vpliv na vodenje podjetja, kvečjem bodo dobri delavci in to je pojem moje debate, s frendi ni za delat firme!


Ja to je večna dilema.

Glede na to, če z nekom začneš posel moraš imeti skupno vizijo. V nasprotnem primeru ga še vedno lahko izplačaš.

Če imaš ob sebi prijatelje, oziroma družbenike, je lažje, ker na začetku lahko malo počakajo z izplačili, da se podjetje dobro zažene, saj se sredstva porabijo za razvoj podjetja. Če imaš delavce, pričakujejo plačilo takoj.

Zakaj družbeniki v podjetju? Zato, da lažje pridobijo zagonski kapital. Če imaš sam toliko kapitala, potem ni problema ustanoviš firmo sam.

Ni nujno, da narediš firmo z enim prijateljem, lahko jih je več. Tako je najbolje, saj se podjetje upravlja na podlagi večinskega odločanja.

Če sta pa samo dva družbenika in želita imeti enakovredne deleže pa je najbolje, da dodelita 2% zunanjemu podjetniškemu svetovalcu, ki jima bo v pomoč pri odločevalnih konfliktih.

Poznam kar nekaj firm, ki so jih ustanovili družbeniki, npr Google, Youtube itd...

Zato tudi obstajajo družbe, ki imajo več družbenikov oziroma lastnikov, večina večjih firm so delniške družbe.

Scaramouche ::


Ja to je večna dilema.

Ko smo že pri tem, koliko pa stane mini pivovarna?

So kakšne točne cene?

borisk ::

Scaramouche je izjavil:



Če si malo gambler lahko greš po vmesni poti pa poiščeš relativno solidnega kitajca pa vse skupaj pripelješ iz kitajske


Kok gambler pa za to moraš bit?


odvisno od vložka :) Sam sem na primer letos uvozil 1 40" in en 20" kontejner strojev iz kitajske, ravno za izdelavo posod, primernih za pivovarske posle. Če se greš to preko Alibabe, in je prodajalec v njihovem trade assurance programu, je alibaba ob plačilu na alibabino banko kot escrow agent, ki zadrži denar, dokler ne potrdiš da je vse v redu in tudi morebitne reklamacije gredo preko tega (preizkušeno).
Princip je, da plačaš kakšnih 30% ob naročilu, ostalo pred pošiljanjem. preden plačaš zadnji obrok, ti morajo za stroj poslati CE izjavo o skladnosti, stroj moram biti označen z CE znakom in potrebuješ vsaj angleška navodila, ker bo vse tri stvari moral tvoj špediter predložit carinski službi ob uvozu (poleg fakture).

Za takšen blok kot je v mojem postu bi kontaktiral kitajca in se peljal na izlet na kitajsko, ker tole imajo zagotovo serijsko proizvodnjo. Moraš pa biti ziher, kaj kupuješ, tehnologija ti mora biti poznana, kitajci načeloma prodajajo postorjenja, ki jih ne uporabljajo sami. TI pa lahko prilagodijo sistem po tvojih zahtevah, ampak jih moraš točno specificirat. ČE točno veš kaj želiš pa lahko prideš tudi k meni, pa ti dam ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

issak ::

Scaramouche je izjavil:

Se strinjam, ko sem tukaj poslušal hvalisanje hudih pirov sem šel probat par belgijskih in niso nič posebnega, kaj šele za 5x ceno...

Sem pa probal temno točeno češki Budweiser pa rečem res dobro za to ceno, tudi Union če dobiš sveže točeno je res dobro, filtrirano iz trgovine tudi...

Tudi če probaš tuje in je res dobro ni boljše za tisti 3-5x denar...


Meni tudi belgijski niso dobri, sicer sem probal samo ene 3 različne, ampak se mi noben ni dopadel. Se mi bolj dopade Ale stil, Pale ale, IPA, Session IPA ipd. Ni treba dajati 5€ za stelkenico, zelo dobre Fullers pive dobiš v kakšni akciji pod 2€/0.5L stelkenico, se splača probati London Pride, India Pale Ale, London Porter, in še posebaj ESB. Tudi slovenske mikropivoravne se da dobiti pod 2€, trenutno imajo v Hofru Tektonik NorMal za 1,99€, ki je zelo dober, v Leclercu imajo vsake toliko "Sejem piva", kjer je veliko piva v akciji (varjanta 30% nazaj na kartico ali kaj takega). Bevog se takrat dobi tam za 1,75€ na piksno, kar je najmanj kar sem jih kdaj videl. V Hofru imajo vsake toliko neko dansko pivo, Oppigårds ki je tudi kar dober in krepko pod 2€/0,33L. Jasno da je še vedno več kot Union/Laško, ampak ni razlike 4€. Sem probal sicer tudi par tistih za 4€/0,33L, in je bil res vrhunski kakšen, nekateri pa niti ne tako zelo. Ampak ne bom zdaj kupil gajbe teh po 4€ seveda.

Malo dražja je kakšna black IPA, ker je več sestavin noter verjetno, ampak paše sem in tja kdaj, je zanimivega okusa.

Union nefiltritan je kar dober, drži. Bom probal enkrat še tisto nepasterizirano Laško. Če ne drugega, je poplava craft piva vsaj prisilila Union/Laško da naredita še kaj drugega kot klasično rdeče/zeleno.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

Jaz sem nabavil vse Bevoge enkrat direkt v tovarni, cene relativno visoke za tako malo ime, je pa treba placat fensi nalepko in reklamo.

Od vseh teh, ki smo jih kupli sta bila dobra le dva. Ostalo pa ni bilo za moj okus.

Po dolgem dnevu mi najbolj zapase lahko, nenasitno pivo.

Recimo za primer, poljski radlerji so _zelo_ dobri, ampak jih ne sede toliko spit kot recimo slovenskih radlerjev oz. maltov. Enostavno so presladki po okusu pa se veliko alkohola imajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

Ja niso vsi Bevogi za poleti zvečer, Baja in Ond sta bolj zimska, za poleti so super Zo, Tak in Deetz (lahki, sveži, ne premočni), za zvečer pa Kramah (čez celo leto).
Ime niti ni več tako malo, so kar razpaseni po celi Evropi se mi zdi. Cena je pa kar visoka, zato pa se splača kakšno akcijo zagrabit :)

Kje se dobi kakšen poljski radler pri nas? Meni je Union Grenivka zanič, čisto presladek, Limona mi je pa super, ampak se je zadnjih par let sploh ni dobilo, letos je pa nazaj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

NikolormousB ::

Invictus je izjavil:

Predvsem imajo radi denar.
Drugače pa vse te slovenske mikropivovarne samo posnemajo tuje recepte. Pa ja ne verjamete, da so se sami spomnili recepta ?!?!?!


Neumnost. Seveda imajo svoje recepte. Zakaj naj bi bilo, po tvoje, tako težko razviti svoje recepte?

m0LN4r ::

issak je izjavil:

Ja niso vsi Bevogi za poleti zvečer, Baja in Ond sta bolj zimska, za poleti so super Zo, Tak in Deetz (lahki, sveži, ne premočni), za zvečer pa Kramah (čez celo leto).
Ime niti ni več tako malo, so kar razpaseni po celi Evropi se mi zdi. Cena je pa kar visoka, zato pa se splača kakšno akcijo zagrabit :)

Kje se dobi kakšen poljski radler pri nas? Meni je Union Grenivka zanič, čisto presladek, Limona mi je pa super, ampak se je zadnjih par let sploh ni dobilo, letos je pa nazaj.

Nebi vedel, jaz jih dobim od soseda. Majo pa tok razlicnih da joj. Recimo chilli&hruska je meni fenomenalen
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Scaramouche je izjavil:


Ja to je večna dilema.

Ko smo že pri tem, koliko pa stane mini pivovarna?

So kakšne točne cene?


Preveč splošno vprašanje. Od par 100k do par milijonov. Znanec postavlja za ca pol milijona samo za kotle in to šaro. Prostor že ima.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

infiniteLoop ::

Ima kdo kakšne izkušnje z nakupi piva na Češkem? Za vikend se peljem skozi, pa me zanima, kam zaviti, da bo solidna izbira.
Ne zanimam se toliko za butično ponudbo, bolj me zanima kakšna je kaj izbira lokalnih piv v večjih centrih (a la češki Mercator), da se ne bi ravno podal v nekega kjer bi imeli bolj borno ponudbo.
None of us is as dumb as all of us.

buttcrack ::

malo ponetkaj če ima kakšen tesco ali kja podobnega akcijo

globoko grlo ::

kup črne kruševice v 0.4 l piksni
Piksna bi morala pridt zlo, ampak zlo :) pocen.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jest10 ::

Invictus je izjavil:


Drugače pa vse te slovenske mikropivovarne samo posnemajo tuje recepte. Pa ja ne verjamete, da so se sami spomnili recepta ?!?!?!


Komot si sami spomnejo recept. Sploh ni težko

jype ::

Zdaj mi je žal, da nisem kupil piva, ko je bilo še poceni. Zdaj bi lahko prodal in bil bogat!

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Zdaj mi je žal, da nisem kupil piva, ko je bilo še poceni. Zdaj bi lahko prodal in bil bogat!


You have my upvote sir.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

globoko grlo ::

se prav če se v nedeljo vračam iz balatona lohka kupm pir v Lentiju? Al majo v nedeljo vse zaprt?
A ma slučajno kdo kak link do kakšnih odpiralnih časov teh štacun?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

SonoR ::

Daniel je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pejte v Lenti (Hun), je ena lokacija kjer prodajajo pivo (ja tudi lasko in union in nase slovenske radlerje).
Sam se veckrat letno tja zapeljem, ker so cene dobesedno smesne. Kupim nekaj platojev nase ponudbe in nekaj madzarske (visnjev, hruskov, bezgov), kozli, heinekeni ipd. Pa se kake fine druge stvari se najdejo oz. dajo narocit.

Pogosto vidim tudi kakega "gostilnicarja" oz. organizatorja neke "feste" drustva iz slovenije ki nafila pol Europalete piva v svoj avto.
Tablice sn pa videl ze tut "CE" "MB" itd. - Ocitno se tut takim iz Celja splaca it tja po pijaco.


Povej bolj točno lokacijo, imam slabo urco do tja po lokalnih cestah.


Že imamo bolj natančno lokacijo?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pivo

Oddelek: Loža
325908 (694) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312432 (1330) marvin42
»

Ali se kdo dela svoje pivo?

Oddelek: Loža
132931 (2288) errhec
»

Pivo Union

Oddelek: Loža
194363 (2985) [D]emon

Več podobnih tem