» »

Nasveti za let Ljubljana-Zurich

Nasveti za let Ljubljana-Zurich

szalb ::

Zdravo,

naslednji teden imam let Ljubljana--Zurich z Adria Airways. Skoraj 3 leta bo odkar sem nazadnje letel in po pravici sem že malo pozabil, kako stvar poteka. :)

Izaso ::

- ca 2 uri. Lahko več če želiš hengat pri šalterju.
- Muller ali katera druga trgovina s plastično navlako.
- Ne nosi bombe ali eksplozivnih sredstev na letalo.

perci ::

Eno uro prej je na Brniku povsem dovolj.

Ne bit lačen in žejen, ker cene na letališču Zurich so ubijalske. To je pomembno, če ti je Zurich povezava, ne končna destinacija.

lonz ::

Po novem se vse pijače in hrana na adriinih letih plačljive, je pa res kratek let, tako da to ne sme biti problem. Letališče Zurich ima železniško postajo v "kleti" in ti je najboljša povezava v mesto.

Če si prvič v Zurichu moraš probat:
-Luxemburgerli
-Raclette
-http://www.fribourger-fondue-stuebli.ch/
...arrrrrr, shiver me timbers...

szalb ::

Hvala, v Zurichu bom dva dni, od tega imam prvi dan prost, tako da ga bom izkoristil za ogled mesta. Slisim, da je javni transport dovolj dober, da ne bom potreboval taksijev ali rent a car.

Glede bomb in ostalega ima nekaj nasvetov tudi letalisce :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: szalb ()

lonz ::

Ja, trmvajski sistem je zelo razvejan, pa tudi povezave z vlakom v predmestje so fine. Niso pa poceni. Lahko kupiš več varijant (časovnih) z raznimi kombinacijami; sam cedno kupim dnevno in mam pol mir. Splača se ti it tudi z ladjo po jezeru; v določenih primerih ti velja karta za tramvaj - če se prav spomnim. Voda na sredini jezera je tako čista, da velja za pitno btw.
...arrrrrr, shiver me timbers...

jernejl ::

Kot je povedal perci je ena ura časa na tem letališču dovolj, vseeno pa je pametno pot na letališče planirati tako, da imaš poleg tega še nekaj rezerve, če se zgodi kaj nepredvidenega (npr. prometni zastoj).

lonz ::

Pa pazljivo s telefonom in pretočnostjo podatkov - Švica ni EU in ne veljajo iste tarife.
...arrrrrr, shiver me timbers...

perci ::

Vodo dobiš na Adriji brezplačno. No, ni brezplačno - vključeno je v ceno karte.

lonz ::

Uf; nazadnje (2 meseca nazaj) na liniji Ljubljana - Brussels nisem dobil ponujeno nič več. Lani je še bil nek sendvič s sirom; lani nakoncu leta voda, sedaj pa ni bilo že nekajkrat nič. Dajem možnost, da dobiš če rečeš - ponujeno mi pa ni bilo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

szalb ::

jernejl je izjavil:

Kot je povedal perci je ena ura časa na tem letališču dovolj, vseeno pa je pametno pot na letališče planirati tako, da imaš poleg tega še nekaj rezerve, če se zgodi kaj nepredvidenega (npr. prometni zastoj).


Hvala, bom uposteval, ker je moj let pred 8 zjutraj. Verjetno je ura in pol pred letom dovolj. (Je pa res, da imam do letalisca 2 uri voznje.)

perci ::

lonz je izjavil:

Uf; nazadnje (2 meseca nazaj) na liniji Ljubljana - Brussels nisem dobil ponujeno nič več. Lani je še bil nek sendvič s sirom; lani nakoncu leta voda, sedaj pa ni bilo že nekajkrat nič. Dajem možnost, da dobiš če rečeš - ponujeno mi pa ni bilo.

Prejšnji ponedeljek sem letel v Skopje (v sredo nazaj) in je vsak dobil kozarec vode.

Je pa res, da prej tega ni bilo - verjetno nov lastnik pa to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7031809 (3495) nodrim
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923531 (20776) alexa-lol
»

letališče frankfurt par informacij...

Oddelek: Loža
4811532 (10253) AndrejO
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524047 (20980) xsum1

Več podobnih tem