» »

Ryanair

Ryanair

1
2
»

jype ::

Saša> Bog je dal ljudem alkohol ravno zaradi straha pred letenjem.

Pa vrečke za bruhanje tudi :)

JOKER ::

Se zvami popolnoma strinjam in moram dodat, da mene ni strah, sem že letel, tako da tukaj ni panike.
Ta oddaja o Ryanairu pa je bila prikazana ravno teden za tem ko je začel avion vozit iz Maribora, pa sem pregovarjal ženo za en izlet.
Ko je pa to oddajo videla pa je rekla, da njo ne dobiš na avijon še najmanj pa na Ryanairov. ;)
Ahh ... saj ni panike se bo že enkrat omehčala ... silit človeka v nekaj kar mu ni všeč itaq nima smisla.

Kaj se tiče pa oddaje ... mene ni prepričala, verjamem pa da je resnična, ker če nebi bila potem bi že padale ogromne tožbe, tako da nekaj resnice ziher je.
________________________________________________________
Ka te češ ....

kekz ::

Včeraj je bila na National Geographics zanimiva oddaja o konstrukcijski napaki na hidravliki pri Boeing 737-300. Včasih (menda 3x vsega skupaj) se je zgodilo, da je zaštekal bat na smernem krmilu in potem celo začel delovati obratno. Je pilot pritisnil desno, letalo pa je zavilo levo. Svašta... 8-O

Jan987 ::

Ja to sem tudi sam že gledal. Vendar pa je kar nekaj pilotov dojelo za kaj se gre in uspešno pristalo kljub tej okvari!

lmorgh ::

a kdo ve kok komplicirajo pri ročni prtlagi?
mere so pri njih 55xXXxXXcm...moj kovček ima skupajs kolesci 56xXXxXX cm...ne bodo težili?

lp hvala

Karaya 52 ::

Kovcek mora iti v tisto skatlo. Sam imam vedno taksnega z mehkimi stranicami in po parih mucnih sekundah tisanja, kovcek vedno ustreza na zacudenje nekaterih stevardes. :)) Sem pa ze videl primere, ko so za pol manjsi kufri ostali na letaliscih, ker je kolo kufra bilo napoti. Metra nimajo, pa tudi ne tezijo pretirano. Na easyjetu so bolj zategli.

Skratka, kovec gre v skatlo. OK. Kovec ne gre v skatlo zaradi milimetra. Placaj.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Odvisno je tudi od letališča. Na Bergano (Milano) , so mi kovček samo stehtali in ga nisem rabil v rumeno ohišje tiščati.

Karaya 52 ::

Drzi, ko sem nazadnje letel so tezili samo kravatarjem s kovcki. Backpackerje so pustili pri miru. :D

M-XXXX ::

Nazadje ko sem ga na letališču na Malti tlačil v ohišje za merjenje smo bli trije potrebni da smo ga dobil ven... Pa ni nihče nič težil:D

Karaya 52 ::

Sweet. Sicer pa se je najbolje potuhniti pred vkrcavanjem. Takrat hodi naokoli stevardesa in isce prevelike kovcke. Ce uides njeni kontroli ti pred vkracanjem navadno ne tezijo, ker so s casom na tesnem. Drugace pa kapo dol Easyjetu in Ryanairu (90% letov je tocnih) v tej krizi ustvarjajo dobicek in pometajo z nacionalnimi mastodonti. Poleg tega so z nizkimi cenami mnozici Evropejvec omogocili potovanja in poskrbeli za gospodarski, turisticni boom - s tem so druzbi dali vec kot vsi uradniki na ministerstvih za promet in turizem skupaj.

Tody ::

Sej najebeš ga če ne morjo zaprt tistga kufra nad glavami potnikov :) Jest sem drugače potoval z malce večjo športno torbo, ker se jo da stlačit v vse smeri nikoli niso kompliciral :) Je pa res da je nisem mogu vozit za sabo...

AndrejS ::

Ryanair mi je nazadnje kompliciral, ker sem imel zraven kovčka vrečko z tekočinami (tekočo milo, aftershave, tekočina za leče,...)
Pred vkrcanjem v letalo mi je rekla "one bag only!" tako da sem moral vse stvari stlačiti nazaj v kovček, za menoj pa vrsta. Malo smešno je bilo vse skupaj - so pač butli nekateri

N4g4c3N ::

Hecno je ko ljudje začnejo iz kovčkov jemati obleke in jih dajati nase, da kovček lahko dovolj stisnejo. Videl sem že, da si je nekdo okrog vratu zavil veliko brisačo (kot šal) :D

Invictus ::

Ryan Air je navadno sranje. Takoj ko moraš vzeti s sabo kak kovček, ti zaračunajo noro ceno.

Tako da je včasih ceneje dobiti redno linijo.

Easy Jet je boljši. Na letalo sicer lahko neseš samo en kos prtljage. Se pravi laptop torbica + kovček odpade. Ampak je ne tehtajo. Tako da lahko neseš gor tudi 30 kil. Sam ne izgledat preveč utrujen.

Na rednih linijah brez problemov lahko neseš torbo za laptop + manjši kovček pravih dimenzij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Swiper ::

Zanima me ena stvar. Kolega je kupil povratno letalsko karto za (28. dec / 6. jan). Na njihovi strani če greš na CHECK-IN vidiš lepo da je povratna karta, lahko dodajaš in spreminjaš stvari ampak ko hočeš sprintat karto ponudi samo en list, karto za 28.dec, povratno karto ne moremo sprintat. V čem je hec? Moramo kaj počakat da je manj kot 15 dni od leta nazaj ali kaj..?

darkolord ::

Moramo kaj počakat da je manj kot 15 dni od leta nazaj
Ja

buttcrack ::

Ali je kdo v zadnjem času kaj letel z njimi, kakšen je kaj protokol pred, med in po letu?
Letim pa iz Benetk.

nodrim ::

Letel sem pred parimi tedni (Avstrija-Portugalska) .. Nič posebnega glede protokola s strani letalskih družb. Samo dobro se pozanimaj glede zahtev za teste ali cepljenja za Italijo pa tvojo ciljno državo. Najbolje, da imaš FFP2 masko (N95), ki jo sprejemajo povsod. Ostali postopki so enaki od nošenja nevarnih predmetov in tekočin itd., enako kot prej.

Egidij88 ::

Lepo piše na njihovi spletni strani, za vsako državo. Pred vrnitvijo v ITA moraš spolniti digitalni PLF. Pa seveda negativen test 48 ali 72 ur.

buttcrack ::

It shall be possible to enter Italy with a green pass from the countries in list C.

Ni to PCT opcija?

Btw, vidim, da nisem sploh napisal destinacije... let bo v Španijo in nazaj, Valencia.

Zgodovina sprememb…

nodrim ::

Na RyanAir strani majo kr lepo napisano, najbolje pa je da preveriš za vsako državo posebej na njihovih uradnih straneh, ker se je težko zanašat na kaj drugega. Za vsak slučaj naredi še screenshote uradnih strani z datumom, da imaš kaj za pokazat, kaj več kot to pa nimaš za naredit.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319041 (7252) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304108 (3432) St235
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410133 (7621) innerspace
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374902 (4054) BigWhale
»

Let z letalom na Irsko.

Oddelek: Loža
304030 (2019) MitjaM.

Več podobnih tem