» »

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10

1 2
3
»

Izbrisan_Acc ::

Jst sm mislu, da se bom s cajtom navadu, ... pa mi je skos bl cudno in mlačno vse skupej. Full je recimo problem, ker mam brutalno počasen internet in se skos nekej updejta in downloada zadej in potem vse še 100x počasnej dela. OS bi moral bit umesnik med programi in uporabnikom, tko mam pa felling, da je bolj kot ne sam sebi namen. Še tisto k pržgeš računalnik 1x na teden in potem traja 1h, da nardiš karkol ker je pač spet nekej drucga na sporedu za download...... Edge je čuden, control panel je čuden,.. ne vem ... Konstanta opozorila. Firewall on/off, updejts on/off, kr neki random on/off.

Potem ta spy-spy felling k je skos v zraku. Priznam, da sem mal paranoika in občutljiv na te privat zadeve,...ampak mam cmok v grlu. Ne znam povedat, argumentirat ali zagovarjat....pač ni mi všeč. Win10 sem pošteno in drago plačal, ne pa de sem zdej še poizkusni zajček za njihove ankete in raziskave. Da o tem, da z uporabo win10 dajem MS dovoljenje za dostop do vseh mojih stvari in še marskere druge grozote slisim?..... Ne vem....

///Jezen/razočaran sm. Ne me preveč resno jemat./// :) :) :)

bMozart ::

solatko je izjavil:

bMozart - Čemu se sploh oglašaš v temi o M$, če uporabljaš linux.
Zanimivo je, da največ pripomb, brez konkretnih problemov, dajete ravno uporabniki drugih OS.

Sam nikoli ne kritiziram stvari, katere ne uporabljam, ko pa jih poizkusim in se srečam s problemi, iščem rešitve na forumih, ki so odprti v ta namen in z linux uporabniki, sem imel pred leti zelo slabe izkušnje, saj mi brezplačno (tako kot mimogrede na win), ni hotel noben pomagat.

Zadnje čase se linux scena sicer popravlja in morda se bom v doglednem času zopet pojavil na linux sceni, nikoli pa ne kritiziram samih izdelkov linux, ios ali android, ker jih sam pač ne uporabljam, sicer jih dokaj dobro poznam, vendar mi noben od njih ne sede.


Že več let uporabljam dualboot Linux(OpenSUSE)/Win7.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Izbrisan_Acc ::

Čist mimogrede... Če si namestim nek Linux,. recimo Fedoro 23. Kakšna je možnost, da v ozadju tečejo podobni, oziroma katerikoli procesi, za katere seveda ne vem, kot v Win 10?.

bMozart ::

at solatko: Anyways tvoj komentar je podoben temu: "Čemu se sploh oglašaš v temi o avtu brez luči, če ga ne uporabljaš" :D Je pa micro$oft kaj dodal kar nebi smel, ne vzel. Kakorkoli, so ti že ostali vse zargumentirali.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

bMozart ::

at Hudobec: Možnost je zelo velika, skoraj neizbežna. Operacijski sistem je eden najkompleksnejših programov na Zemlji, težko boš držal vse procese v glavi, verjetno niti ni smiselno. :)
Razlika je seveda ta, da te procese lahko preveriš in izklopiš, če je treba. Sistem lahko po milji volji nadzoruješ. Ti, ne micro$oft.
Problem je, če so procesi kateri nebi smeli obstajati del strojne opreme(hardware) s strani proizvajalca le te, ali kasneje dodani npr od NSA. Tam pa je jeba, ki jo je veliko težje rešiti.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

modicr ::

Še en članek na to temo: http://www.infoworld.com/article/307548...
It's back! Microsoft's Get Windows 10 app, KB 3035583, reappears
(c) nisem patentiran

roli ::

Jaz bi nadgradnjo na Windows 10 odsvetoval vsem. Sploh na malenkost bolj obskurnem hardweru (ne starem, samo obskurnem).

Po nadgradnji iz Windows 8 (OEM sistem, ki je bil prej gor) na 10 so se začele same zabavne reči. Po skoraj vsaki nameščeni posodobitvi crkne wifi. Reboot seveda pomaga. Ampak zakaj že bi moral laptop, ki ga hočem potegnit iz torbe in uporabljat rebootat vse preveč pogosto? Ob major popravkih crkne driver za touchpad. Seveda se dokaj hitro najde novejša verzija za kak laptop, ki uporablja enak touchpad. Ampak zakaj? Kaj MS dela, da zjebejo prokleti driver za touchpad vsakih nekaj mesecev? Enako vprašanje bi seveda lahko zastavil tudi Asusu (oziroma Elanu) kateri so krivi za glup driver. Ampak prav briga me kdo je odgovoren. Jaz nisem kupil računalnika, da se bom jebal z driverjem. Potem je tu še asusov utility za preklapljanje med zunanjim in notranjim ekranom (obskuren hardware - laptop z dvema ekranoma), ki se mu sfuzla in noče več preklapljati med zaslonoma. Pa touch panel, ki začne kar naenkrat producirati touch evente brez, da bi imel kdorkoli prste blizu.

Vse to je prej na Windows 8.1 magično delovalo brez težav. Zanimivo sicer na desktopu z novim hardwerom kjer sem sveže namestil Windows 10 vse deluje ok.

Na koncu je tu še kup bedarij, ki bi jih ms lahko rešil pa jih ni. Naprimer najslabšo podporo za multi-monitor setup kar sem jih kdaj videl. Pa naj kdorkoli reče kaj proti Applu - ampak multi-monitor support je svetlobna leta spredaj. Zakaj bi torej nadgrajeval na 10? Sure, če kupuješ laptop ali desktop z novih hardwerom potem že. Ampak obstoječih mašin z 8 pa osebno nebi nadgradil. In te avtomatske nadgradnje so velik no-no.
http://www.r00li.com

Izbrisan_Acc ::

Hehe,... Jest sem si zdej na domačem računalu inštaliral Fedoro 23. Nekej cajta sm razmišlal al bi jo dal zravn win10, na drug disk... potem sem pa reku nič,... zbrišmo ta spyware forever. :)

solatko ::

broken/link - Na novem HW dela 100%-no, na starejših zadevah pa odvisno od kvalitete gonilnikov. En primer - Intel ne bo spisal gonilnikov za gma 3100 (izključno samo za w7), če prav je nameščen v cca 3 mio napravah.
Na forumih je odgovor Intel-a, da je veliko drugih procesorjev, ki podpirajo w8, w8,1 in w10, pa naj si uporabniki pač kupijo now HW.

In potem je seveda kriv M$, ker njegov najnovejši sistem ne morejo narediti tako, da bi podpiral miljone različnih gonilnikov.

bMozart - Čemu dual boot, če ti M$ crap ni všeč.

Verjetno je nekaj na tem, da je pač windows sam po sebi najuporabnejši sistem, navkljub dokaj visoki ceni. Alternative, ki bi popolnoma nadomestila Win in ob tem nebi bilo potrebno doktorirat iz 0 in 1, enostavno ni, kar se vidi tudi v %-tu uporabnikov. Pri tem je najpomembnejša podpora, ki je pri linux-u, zaradi toliko različnih distribucij, pač zanič ali pa je brezplačno, sploh ni.

Pa je vse zastonj.

Kar se tiče tablic in telefonov - tablice z W 8.1 so bile neprimerno dražje, kot tiste z Androidom, telefone pa M$ kar lepo prodaja, samo v segmentu najdražjih so malo zaostali, nove 950xl pa gredo kar dobro v prodajo, sodeč po podatkih.

Saj, če pogledamo v druge segmente SW, je tudi nekaj izdelkov, ki so extremno dragi, pa jih alternativne, zastonj zadeve, enostavno zaradi nepopolne uporabnosti, ne morejo zamenjat.
Delo krepa človeka

PARTyZAN ::

Sodec po podatkih MS prodaja svojo mobilno divizijo. Beres novice?

Rias Gremory ::

Alternative, ki bi popolnoma nadomestila Win in ob tem nebi bilo potrebno doktorirat iz 0 in 1, enostavno ni, kar se vidi tudi v %-tu uporabnikov.

Ah, shilling this hard.
M$ sure pays enough. 8-)

Gotta love FUD.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

broken/link ::

solatko je izjavil:

broken/link - Na novem HW dela 100%-no, na starejših zadevah pa odvisno od kvalitete gonilnikov. En primer - Intel ne bo spisal gonilnikov za gma 3100 (izključno samo za w7), če prav je nameščen v cca 3 mio napravah.
Na forumih je odgovor Intel-a, da je veliko drugih procesorjev, ki podpirajo w8, w8,1 in w10, pa naj si uporabniki pač kupijo now HW.

In potem je seveda kriv M$, ker njegov najnovejši sistem ne morejo narediti tako, da bi podpiral miljone različnih gonilnikov.

Microsoft posiljuje z nadgradnjo na win10. tudi če gonilniki za win10 niso spisani. Kdo je potem kriv?
Samo čakam, da se najde en bistroum in zvali krivdo na uporabnika, ker ni naredil vsega v njegovi moči, da bi preklical posodobitev na win10.

solatko je izjavil:


Verjetno je nekaj na tem, da je pač windows sam po sebi najuporabnejši sistem, navkljub dokaj visoki ceni. Alternative, ki bi popolnoma nadomestila Win in ob tem nebi bilo potrebno doktorirat iz 0 in 1, enostavno ni, kar se vidi tudi v %-tu uporabnikov. Pri tem je najpomembnejša podpora, ki je pri linux-u, zaradi toliko različnih distribucij, pač zanič ali pa je brezplačno, sploh ni.

Pa je vse zastonj.

Najuporabnejši sistem? Kaj sploh je najuporabnejši sistem?
Alternativa je. Amapak nekateri smo zaradi software-a, ki podpira samo Windows okolje, priklenjeni nanj. Žal. In tu se skriva odgovor, zakaj je še vedno večina na M$-ju. Ne zaradi superiornosti windowsov.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Razlogi so lahko različni, dejstva so pač taka kot so. Če se nočeš preveč ukvarjat s samim OS, boš pač vzel tistega, ki ti to nudi. Glede na število uporabnikov, je trenutno (že dolgo) tak sistem Windows v wseh svojih izdajah.

Tudi IBM je svojo proizvodnjo prenosnikov in delovnih postaj prodal, ko je pripravil dobro osnovo in postavil neke standarde.
Delo krepa človeka

djurodrljaca ::

Me je danes klical, da je na prenosniku predvajal muziko in se je nekaj zaustavilo, zaslon je bil pa črn ... čez eno uro se je prišel prenosnik "k sebi" ... in je imel gor Windows 10 :D

Ker sem se spomnil na tole novico, ga vprašam, če je dobil kakšna obvestila o nadgradnji na 10 in pravi, da se je parkrat pojavilo pa da je vsakič zaprl obvestilo ... jaz sem se pa začel (bolj potiho) smejat :P

mtosev ::

djurodrljaca je izjavil:

Me je danes klical, da je na prenosniku predvajal muziko in se je nekaj zaustavilo, zaslon je bil pa črn ... čez eno uro se je prišel prenosnik "k sebi" ... in je imel gor Windows 10 :D

Ker sem se spomnil na tole novico, ga vprašam, če je dobil kakšna obvestila o nadgradnji na 10 in pravi, da se je parkrat pojavilo pa da je vsakič zaprl obvestilo ... jaz sem se pa začel (bolj potiho) smejat :P

Reči še, če mu je nov wins všeč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djurodrljaca ::

Ni še zadosti uporabljal, da bi lahko komentiral, ga pa malo skrbi kaj bo s tem sedaj. Že v win7 (oz na splošno) ni bil najbolj "spreten", tako da predvidevam, da bo imel v win10 še več problemov ... potencialno tudi s kompatibilnostjo nekaterih programov (je radioamater in oni imajo kar nekaj "čudnih" programov :P ).

Sem mu pa rekel, da naj nekaj časa uporablja in če mu ne bo všeč, da naj bi obstajal način kako vrniti nazaj staro inštalacijo ... če se ne motim je bilo v eni od win10 novic (tukaj?) rečeno, da je možno vrniti staro inštalacijo še 30 dni po posodobitvi. (upam da ga nisem zavedel :P )

andromedar ::

solatko je izjavil:

Na novem HW dela 100%-no,


Bojim se, da ti ni najbolj jasno kaj pomnita številka 100 in znak "%" ena za drugim, da kvasiš take neumnosti.

solatko je izjavil:


Verjetno je nekaj na tem, da je pač windows sam po sebi najuporabnejši sistem,...


Z 10ko je je Windows postal vse kaj drugega kot najuporabnejši sistem. Je na primer sistem, kjer moreš doktorirati iz upgradov in registryja, da bi se izognil največjim vdorom v zasebnost in ostalim nesmislom, ki se idiotom v Redmondu zdijo "dobre ideje". Sprašujem se, kaj dela EU, da jim še ni stopila na prste.

solatko je izjavil:


Kar se tiče tablic in telefonov - tablice z W 8.1 so bile neprimerno dražje, kot tiste z Androidom, telefone pa M$ kar lepo prodaja, samo v segmentu najdražjih so malo zaostali, nove 950xl pa gredo kar dobro v prodajo, sodeč po podatkih.


Sodeč po podatkih, se telefoni z Windows prodajajo tako obupno slabo (v zadnjem četrtletju so padli na 0.7% trga), da se MS s tem nesmislom ne bo več ukvarjal. Če sploh še kaj, bodo morda naredili še en "flagship" telefon za poslovne uporabnike. Za "domače uporabnike" se zgodba z ukinitvijo vseh Lumia telefonov pravkar končuje. Zunanjih proizvajalcev telefonov več ali manj ni. Še v temi "Windows 10 Mobile" lastniki W10Phone obupujejo nad sistemom in se sprašujejo na kateri Android telefon je najbolje presedlati.

Tablic z W10 tudi več ali manj ne bo več, saj je intel preklical razvoj in ukinil X86 procesorje (SoFIA, Atom X3 in X5), namenjene telefonom in poceni tablicam, ter se umika iz tega segmenta in ga prepušča Qualcommu in Mediateku. Skratka Windows na prenosnih napravah (x86 in ARM) je več ali manj mrtev.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Gavran ::

solatko je izjavil:

Od cca 300 računalnikov, katerim sem naredil posodobitev, jih ni ostalo temnih niti 10%-ov,


Torej ti je mikrošit namenoma onesposobil TRIDESET mašin in ti si zadovoljen...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

solatko ::

Gavran - Ja, ker gre za nekaj starejših primerkov, ki že na 8-ici niso delali. Po 8-10-ih letih, je pa menda že čas, nabavit novejši HW, ki v najosnovnejši izvedbi (cca 200€), nekaj 10x presega zmogljivosti teh starin.
Je pa zanimivo, da raritete z Atomčkom 270 delajo b.p., ednino kar jih hebe, je možnost samo 1,5GB RAM-a in so zato hitro zabasane, sicer pa odzivnost precej boljša, kot na xp, visti, 7 ali 8.1.

W10 je čisto v redu sistem, pa tudi paranoikom se ga da naštimat tako, da jim ne posega v zasebnost, za aplikacije pa itak ni pomembno kaj vse sledijo in komu vse prodajajo naše "zasebne" podatke - prednjači Google z Androidom.
Delo krepa človeka

jest10 ::

Ja, ker gre za nekaj starejših primerkov, ki že na 8-ici niso delali.

Torej kaj ima MS tlačiti skropucalo od W10 na računalnik, ki je "kao zastarel", če dobri stari, do leta 2020 podprti W7 deluje normalno?

Izbrisan_Acc ::

Men se recimo c2d E8500/8GB na Asus p5ql noče nadgradit. Tak računalnik bi bil za net čez glavo ...

Invictus ::

jest10 je izjavil:

Ja, ker gre za nekaj starejših primerkov, ki že na 8-ici niso delali.

Torej kaj ima MS tlačiti skropucalo od W10 na računalnik, ki je "kao zastarel", če dobri stari, do leta 2020 podprti W7 deluje normalno?

Tja gor ga ne daje MS, ampak butast, vohrn uporabnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

s tem, ko se odpre update popup in uporabnik klikne na X (to je namreč jedro debate v tej temi).

cegu ::

solatko je izjavil:

cegu - Zakaj nakladaš? Uradni download windows7.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...



Ne nakladam. Kakšne IT-jevce zaposlujejo me pa tudi ne zanima.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ker če tisti update zbrišeš, ga bo en od naslednjih nazaj dal.



modicr je izjavil:

Še en članek na to temo: http://www.infoworld.com/article/307548...
It's back! Microsoft's Get Windows 10 app, KB 3035583, reappears

No, kot sem rekel:
"If you previously hid KB 3035583, it’s now unhidden. !"

Še enkrat, dva ključa v register (en klik z https://www.grc.com/never10.htm ) in je problem rešen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Rias Gremory je izjavil:

Alternative, ki bi popolnoma nadomestila Win in ob tem nebi bilo potrebno doktorirat iz 0 in 1, enostavno ni, kar se vidi tudi v %-tu uporabnikov.

Ah, shilling this hard.
M$ sure pays enough. 8-)

Gotta love FUD.

Končno!
Lahko izdaš ime te boljše rešitve?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izbrisan_Acc ::

Windows dejansko v nekaterih primerih ni več optimalna rešitev. Sam delam v grafiki in OSX je kle standard. Zadeva je pregledna, robustna in računalnik delat brez mrdanja. Dejansko stvari postaviš in to je potem to. Leta in leta potem računalnik na nekam delovnem mestu služi kot orodje. Ne predstavljam si, da bi mi skos neki popupi o updejtanju skakal ven. Al pa da fabrka stoji 2uri ker se randomly nekej updejta. To je neresno in neprofesionalno celo do te mere, da nekateri zavračajo win10 celo za domačo uporabo.

Izbrisan_Acc ::

Pa še to je treba rečt. Pomoje je cilj MSja nekje enkrat windowse nardit brezplačne in potem služit z rudarjenjem podatkov. Tko kot to dela npr facebook, google,... To bo za Windowse pokop, ker jih v resnem okolju nihče več ne bo uporabljal.

win64 ::

@Hudobec: sem delal z macom nekaj časa(bolj po sili razmer). Popup za update mi je metalo ven praktično vsak dan. In v tem popupu ni možnosti "ne želim". Vse kar lahko je da prestaviš na pozneje. Res pa je, da mi ni samodejno nadgradilo. In podatki se pošiljajo tudi Applu, če ne nastaviš drugače(primer: http://arstechnica.com/security/2014/10... ). Ni kaj, bolj slabe argumente si izbral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

opeter ::

solatko je izjavil:

Kar nebi bilo nič narobe, saj se še vedno najdete pacienti, ki trenutno nočete napredka. Večina niti poizkusit.


Napredek? Podobno kot recimo TTIP?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

opeter - Si pa našel primerjavo. Za trgovinske sporazume imaš alternativo, za operacijski sistem, je skoraj nimaš (gledano po %-ih uporabnikov).

Imaš še vedno Abak-a?
Delo krepa človeka

opeter ::

solatko je izjavil:

opeter - Si pa našel primerjavo. Za trgovinske sporazume imaš alternativo, za operacijski sistem, je skoraj nimaš (gledano po %-ih uporabnikov).

Imaš še vedno Abak-a?


Ravno za trgovinske sporazume dejansko nimaš alternative, sploh, ker nam jo bodo dotično vsilili. Ampak pustimo zdaj to ...

Na srečo imaš alternativo ravno pri op. sistemih: v raznih in neštetih odprtokodnih sistemih (na Linux, BSD itn. osnovi), ter plačljivih kot je macOS, iOS ...
Abaka se dandanes zelo redko uporablja (vsaj na "razvitem" Zahodu z veliko začetnico kamor naj bi se štela tudi naša kokoška). Jaz ga osebno nisem nikdar.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712386 (7825) Pimoz
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7123859 (17055) orreel
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935856 (31757) vostok_1
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737897 (33647) zmaugy
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663599 (50957) MrStein

Več podobnih tem