» »

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10

1
2
3

mat xxl ::

zee je izjavil:

Starsem sem nadomestil Windows 10 z iMacom. Brez pripomb oz. z bistveno manj pripombami kot pri nadgradnji na Windows 10.


To ti pa ne verjamem niti besede, razen, če sta že prej obvladala iMaca , pa sta se lomila na Winsh.....

Spc ::

In potem se microsoft hvali koliko miljonov računalnikov laufa windows 10.
:))
 

Jst ::

Ahim je izjavil:

Jst je izjavil:

Never10 varnostnega strokovnjaka Steve Gibson-a, ki ga tedensko poslušam v podcastu Security Now, je že pred meseci izdal v assamblerju napisan 50KB velik programček ...


Programcek Never10.exe je velik cca. 85 KB (UPX compressed; izvorno je dobrih 116 KB) in prav gotovo ni napisan v assemblerju.


Varjamem 97% Steve Gibsonu in če imaš konkretno vprašanje, ti ga bo na Tweeterju (DM), rad pojasnil. Programček Never10 JE napisan v assemblerju, ker drugega jezika iz principa noče uporabljati.

Če mu boš postavil kakšno konkretno vprašanje in se bo razvila debata, ti bo dovolil, da objaviš tukaj.

Torej: Never10 je napisan v assemblerju in že mesece, od kar je izšel, rešuje uporabnike W7, W8, W8.1,... da ne dobivamo sporočil o nadgradnji na Windows 10. Če ima kdo z Never10 slabo izkušnjo, bi bil Steve Gibson zelo zainteresiran zakaj in kako se je to zgodilo. Tako da, kar pogumno. Jaz (v vseh VMjih, kjer moram poganjati starejše verzije Windowsov) po uporabi Never10, še nikoli nisem dobil obvestila, da me čaka posodobitev na W10. In sem eden izmed stotisočih(/mesec), ki smo uporabili ta utility.


---


Če pa uporabljate druge utility-je, ki skrbijo, da se W10 ne namesti, vam ne bomo nič zamerili,... pač, vaša izbira. Tudi avtor - Steve Gibson - vam ne vsiljuje uporabo njegovega utility-ja. A ker je tako majhen in tako priročen, sam ne vem, kaj bi lahko bila boljša alternativa. (manj kot 100KB, ki po kliki izbrišeš, ali programi, ki v traybaru zasedajo eno ikono, so veliki več kot MB in še "zakomplicirani" so - v primerjavi z Never10, kjer samo enkrat klikneš, zbrišeš in tžav do sedaj nisem imeli... izbira je vseeno na vaši strani).

Security Now podcast je pa zelo zanimivih 2 uri na teden za vsakogar, ki ga zanima trenutno področje kripto tehnologij/protokolov, obrazložitve in veliko zanimivih miscellaneous stvari.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

solatko ::

cegu - Zakaj nakladaš? Uradni download windows7.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
Delo krepa človeka

737 ::

Je na voljo tudi kak pripomoček, ki preprečuje namestitev "telemetrije" na Windows 7? S tem bi se izognil prečesavanju popravkov po KB številkah.

solatko ::

737 - Takšna ali drugačna telemetrija je vgrajena v vseh elektronskih napravah, ki komunicirajo s svetom, od začetka interneta in mobilne telefonije - po ukazu tričrkovnih organizacij proizvajalcem.

M$ je med prvimi, ki te je o tem obvestil in imaš vsaj možnost, delnega vpliva na to, pri mobilnikih, GPS napravah,...... tega nimaš.
Delo krepa človeka

737 ::

Ne verjamem. Po namestitvi telemetrijskih "posodobitev" ledica na switchu utripa tudi, ko na računalniku ne delam nič. Pred namestitvijo le-teh se to ni dogajalo.

solatko ::

Vsa uradna telemetrija se da izklopit z zato narejenimi orodji (google), skrito pa sploh ne veš, da deluje, za kar je dovolj baterija, ki ti ohranja uro in datum, pri tem pa ne zasveti nobena dioda.:O
Delo krepa človeka

Thuban ::

cegu je izjavil:

Se je zgodilo mojemu fotru. Avtomatska nadgradnja, laptop pa črn (gonilnik laptopa nepodprt). Sem moral priklopiti na TV preko HDMI-ja da sem ugotovil kaj se je sploh zgodilo. Po Uri pogovora z Microsoftom, kako naj rešimo zadevo je priporočal naj grem nazaj na 7. Ni šlo - error. Sem rekel, da mi pošljejo nove Windowse (ker tile so bili na disku od prej), je rekel da ne gre.

Končni nasvet Microsofta - naj grem na thepiratebay po image od Windows 7.


madona kako je težko v google napisat windows 7 iso download in klikniti na _prvi_ zadetek, ki je uradna stran Microsofta.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Lažnivcev nihče ne mara.

737 je izjavil:

Ne verjamem. Po namestitvi telemetrijskih "posodobitev" ledica na switchu utripa tudi, ko na računalniku ne delam nič. Pred namestitvijo le-teh se to ni dogajalo.


sem prepričan da je problem v slabem gonilniku proizvajalca strojne opreme, ki jo imaš in ne v Win10.

zee je izjavil:

Starsem sem nadomestil Windows 10 z iMacom. Brez pripomb oz. z bistveno manj pripombami kot pri nadgradnji na Windows 10.


Moja 85 let stara babica je računalnik sama posodobila iz windows 7 na windows 10, nato pa normalno uporabljala naprej za branje elektronske pošte, novic in igranje tetrisa. Ne nalagaj nam govna.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

bambam20 ::

Thuban je izjavil:


Moji 85 let stari babici se je računalnik samodejno posodobil iz windows 7 na windows 10, nato pa ga je uporabljala naprej, ker ni imela druge izbire za branje elektronske pošte, novic in igranje tetrisa.



Takole bo pravilno.

Thuban ::

Ne, sama ga je. Jo je živciralo da je tisto sranje ji ponujalo windows 10 in je namestila. Itak je blo samo sprejmem, next next next, gremo nazaj brat novice.

Kdor trdi bilokako drugače naj se mu odvzame volilno pravico. Win10 je smešno lahek za uporabo, če nisi totalen trot.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

broken/link ::

Thuban je izjavil:


Moji 85 let stari babici se je računalnik samodejno posodobil iz windows 7 na windows 10, nato pa ga je uporabljala naprej, potem si je pa se dualboot z win8.1 naredila, ker pač lahko. In lansko leto se je še programirat navadla in uporablja zastonjsko verzijo Visual Studia, ker druga orodja (beri: ne-MS) za programiranje so pač crap. Tako da ne nam nalagat dreka.



Takole bo pravilno.
Da bo bolj fanbojevsko naravnano.
Ker če kdo pove svojo izkušnjo, dreka. Drekonis pa vedno pove, tako kot je res. Good job model. Good job.

Thuban ::

seveda sem jo naučil psevdo kodo programiranja, da vsaj razume kaj delam.

Je dojela ko sem rekel:

Zavreš olje,
vržeš notri 1 zmrznjen pomfri
Če pomfri zacvrči pomeni da je dovolj vroče olje, vrži preostali pomfri v ponev

Bila cela srečna.

Starčki niso tako zabiti, da jim moraš dat Applove naprave za uporabo, ker naj Windowsov ne bi znali uporabljat. Gre se samo za debilne ljudi, ki starčke prepričajo da so Applove naprave lažje za uporabo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

TESKAn ::

Thuban je izjavil:

Moja 85 let stara babica je računalnik sama posodobila iz windows 7 na windows 10, nato pa normalno uporabljala naprej za branje elektronske pošte, novic in igranje tetrisa. Ne nalagaj nam govna.

Jaz tudi poznam enega 70+ letnika, ki je sam štartal posodobitev z win8 na win10. Nato pa je poklical mene, ker mu je računalnik zaribal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

shubell ::

Če kdo ne pozna
https://github.com/th3power/aegis-voat
Aegis for Windows 7/8.x - Blocks all known Microsoft spying and Windows 10 upgrade elements

737 ::

To sem iskal. Hvala lepa.

fujtajksel ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Uradna navodila za upravljanje z GWX oz. obvestili so tu: https://support.microsoft.com/en-us/kb/...


Ne nisem mislil tega, to samo potlači notifikacijo. Je en fleg v registryju da ne dovoliš upgradea OSa. Mislim da je v domeni tudi možnost preko group policy.
Tole:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/...
https://answers.microsoft.com/en-us/win... (tale priporoča da GWX najprej deaktiviraš ročno če ga že imaš)

AC_DC ::

737 je izjavil:

Je na voljo tudi kak pripomoček, ki preprečuje namestitev "telemetrije" na Windows 7? S tem bi se izognil prečesavanju popravkov po KB številkah.

Seznam
https://slo-tech.com/forum/t674523/p516...

btw, kar je v win update označeno samo kot "update", je 90% telemetrija in podoben junk.

Looooooka ::

To, da vam prodajalci strojne opreme v vseh teh letih niso pripravljeni posodobit gonilnika je pa ok?
Ta nateg z njihove strani moti samo mene?
Dejansko bolj kot vsiljevanje posodobitev in ti nadležni popupi. No-update je zame hujši nateg.
Kupiš nek printer za 400-500 eur pa se jim ne da na 2-3 leta posodobit gonilnika. Rajši čakajo, da pizdimo čez Microsoft, vržemo zadevo v smeti, onesnažimo okolje in jim ponovno damo 400 eur samo zato, da bodo lahko isto ponovili čez 2-3 leta. S tem denarjem bi pa vmes dejansko kupil par licenc za windows in office.
Ampak ja...kriv je definitivno SAMO microsoft :)

opeter ::

Looooooka je izjavil:

To, da vam prodajalci strojne opreme v vseh teh letih niso pripravljeni posodobit gonilnika je pa ok?
Ta nateg z njihove strani moti samo mene?
Dejansko bolj kot vsiljevanje posodobitev in ti nadležni popupi. No-update je zame hujši nateg.
Kupiš nek printer za 400-500 eur pa se jim ne da na 2-3 leta posodobit gonilnika. Rajši čakajo, da pizdimo čez Microsoft, vržemo zadevo v smeti, onesnažimo okolje in jim ponovno damo 400 eur samo zato, da bodo lahko isto ponovili čez 2-3 leta. S tem denarjem bi pa vmes dejansko kupil par licenc za windows in office.
Ampak ja...kriv je definitivno SAMO microsoft :)


Tudi na Windows 10 lahko brez težav uporabiš Windows 7 gonilnike, če so bili ti dobro napisani.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mat xxl ::

737 je izjavil:

Je na voljo tudi kak pripomoček, ki preprečuje namestitev "telemetrije" na Windows 7? S tem bi se izognil prečesavanju popravkov po KB številkah.



DWS_lite Ne samo, da onemogoči nadgradnjo, tudi po želji uniči vso telemetrijo od W7 do W10 in odinštalira popravke, kateri so želja organizacij na 3 črke....

http://dws.wzor.net/ Uporabljam že 5 mesecev na W7 in W10 in potrdim, da ni nobenih težav....

Ko pa se , če se odločimo iti na W10 npr v podjetju zaradi licenc pa greste tule čez : http://www.racunalniske-novice.com/trik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Matako ::

Ko jim bo šlo _res_ za nohte, bodo iz penzije potegnili Clippyja in ga namestili v tisto okence kot kako kurbo iz izložbe. Bojte se!
:))

Ok, ampak resno koliko vas verjame, da bodo s 29.7. nehali težiti z nadgradnjo, kot marsikdo upa?

Po mojem bo tik pred koncem "velikodušno" raztegnili rok ...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

andromedar ::

Matako je izjavil:

Ko jim bo šlo _res_ za nohte, bodo iz penzije potegnili Clippyja in ga namestili v tisto okence kot kako kurbo iz izložbe. Bojte se!
:))

Ok, ampak resno koliko vas verjame, da bodo s 29.7. nehali težiti z nadgradnjo, kot marsikdo upa?

Po mojem bo tik pred koncem "velikodušno" raztegnili rok ...


Jaz jim niti slučajno ne verjamem. Preveč krat so že napi**ili uporabnike, da bi jim še bilo za verjeti.

Verjetno bodo "due to unbelievable demand" širokogrudno in velikodušno rok podaljšali še za kako leto.
Eh?

solatko ::

Kar nebi bilo nič narobe, saj se še vedno najdete pacienti, ki trenutno nočete napredka. Večina niti poizkusit.
Delo krepa človeka

bMozart ::

TESKAn je izjavil:

Thuban je izjavil:

Moja 85 let stara babica je računalnik sama posodobila iz windows 7 na windows 10, nato pa normalno uporabljala naprej za branje elektronske pošte, novic in igranje tetrisa. Ne nalagaj nam govna.

Jaz tudi poznam enega 70+ letnika, ki je sam štartal posodobitev z win8 na win10. Nato pa je poklical mene, ker mu je računalnik zaribal.

Tale bo pravilna. :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

bMozart ::

solatko je izjavil:

Kar nebi bilo nič narobe, saj se še vedno najdete pacienti, ki trenutno nočete napredka. Večina niti poizkusit.


Napredek se spremlja tule. Ko ga boš spremljal vsak dan 4 leta skupaj, si boš zamislil nad tem kar si napisal.

On topic:
Napredek na tem področju se spremlja tukaj. :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Tomay ::

Sicer pišem z windows 10 in sem v glavnem zadovoljen moti me občasno nedelovanje vseh usb portov na asus h61 plati. Potrebno je ponovno namestit intel inf.
Nepodprta grafika ati HD4000 serije. (sicer namizje deluje a 3d ni v redu)
Če hočeš uporabit nepodpisan gonilnik je kar težava, sploh če gre za lpt pos printer.
Če 10 namestiš v vmware se po nekaj časa sama izklopi. (mogoče je feature)
V hyper-v pod 10 namesti gonilnike za gosta prek windows update :(, zaenkrat sem vzel vmguest.iso od 8.1.
Pri nekaj uporabnikih se je pojavil bsod bad system config na mašinah kjer je prej 7 ali 8 deloval bp. Brez jasnega vzroka.

Še kaj bi se našlo. Res je, da del težav povzroča starejši hw, a ravno zato bi moral imeti uporabnik možnost izbire, ki nam jo m$ tudi s svojimi nadležnimi/nepotrebnimi posodobitvami vedno bolj jemlje.
Voodoo 4Ever

R1710 ::

solatko je izjavil:

Kar nebi bilo nič narobe, saj se še vedno najdete pacienti, ki trenutno nočete napredka. Večina niti poizkusit.
In imamo vso pravico.

Kupil sem T520 z Windows 7 in bom uporabljal Windows 7. OS služi moji potrebi, novejše/hitrejše/boljše/napredneje... me ne zanima.

Kupil Nokio E52. Telefon služi moji potrebi po klicarjenju, kvazipametni WP me ne zanima. Pa telefon še vedno dela, brez jebenih nadgradenj.

Kupil nov avto letnik 2012. EURO5 motor še vedno vozi po cesti, čeprav je aktualen EURO6 z AdBlue. Ne potrebujem novejšega.

Česa ne razumeš?

Mimogrede, berem o samodejnih nadgradnjah čez noč, kaj pa če ne sprejmem pogojev? Vseeno sam nadgradi na bolitekurac in jebiveter?

solatko ::

Od cca 300 računalnikov, katerim sem naredil posodobitev, jih ni ostalo temnih niti 10%-ov, nekaj jih sploh ni hotelo nadgraditi, ker HW (cpu) ni ustrezal, vsi ostali pa delujejo b.p. in so uporabniki izredno zadovoljni.
Sistem sam je veliko odzivnejši, kot 7-ica in 8-ica v vseh svojih izvedenkah, vse neželjene stvari se da na enostaven način izklopit, deluje stabilno in omogoča enkratno sinhronizacijo z drugimi napravami, o čemer so uporabniki do sedaj lahko samo sanjali.
Windows phone, windows tablice in windows računalniki delujejo kot eden, brez kakršnega koli truda. Brez kakršnih koli dodatkov, lahko z enim orodjem nadziraš vso pošto iz vseh naslovov, takoj, ko jo dobiš.
Office uporabljaš na vseh napravah, skupinsko delo pa še nikoli ni bilo tako enostavno.
Med orodji najdeš odličen bralnik, multimedijske predvajalnike, osnovi PS,...........

Tisto, kar ne rabiš, pa enostavno izključiš in imaš mir.

Tistega sledenja, pobiranja podatkov in trženja z njimi, je pa veliko manj, kot v FB, Google, Yahoo, Chrome, Apple-u in seveda v prejšnjih edicijah Windows-a, kjer je bilo vse to početje skrito očem in so o tem vsaj malo vedeli samo dobri IT-jevci. Iz informacij, ki odtekajo na MS, boste težko dobili reklame neke Čungalunga firme, kar se dogaja pri Google-u, nit vas na njihovem računu Hotmail, ne bodo obremenjevali, razen z najnovejšimi spremembami M$ programja in HW.
Delo krepa človeka

R1710 ::

Katero distribucijo Linux priporočaš?

bMozart ::

---------------------

solatko je izjavil:

Od cca 300 računalnikov, katerim sem naredil posodobitev, jih ni ostalo temnih niti 10%-ov, nekaj jih sploh ni hotelo nadgraditi, ker HW (cpu) ni ustrezal, vsi ostali pa delujejo b.p. in so uporabniki izredno zadovoljni.
Sistem sam je veliko odzivnejši, kot 7-ica in 8-ica v vseh svojih izvedenkah, vse neželjene stvari se da na enostaven način izklopit, deluje stabilno in omogoča enkratno sinhronizacijo z drugimi napravami, o čemer so uporabniki do sedaj lahko samo sanjali.
Windows phone, windows tablice in windows računalniki delujejo kot eden, brez kakršnega koli truda. Brez kakršnih koli dodatkov, lahko z enim orodjem nadziraš vso pošto iz vseh naslovov, takoj, ko jo dobiš.
Office uporabljaš na vseh napravah, skupinsko delo pa še nikoli ni bilo tako enostavno.
Med orodji najdeš odličen bralnik, multimedijske predvajalnike, osnovi PS,...........

Tisto, kar ne rabiš, pa enostavno izključiš in imaš mir.

Tistega sledenja, pobiranja podatkov in trženja z njimi, je pa veliko manj, kot v FB, Google, Yahoo, Chrome, Apple-u in seveda v prejšnjih edicijah Windows-a, kjer je bilo vse to početje skrito očem in so o tem vsaj malo vedeli samo dobri IT-jevci. Iz informacij, ki odtekajo na MS, boste težko dobili reklame neke Čungalunga firme, kar se dogaja pri Google-u, nit vas na njihovem računu Hotmail, ne bodo obremenjevali, razen z najnovejšimi spremembami M$ programja in HW.

---------------------
Sarkazem off. (ti še manjka :))
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

bMozart ::

R1710 je izjavil:

Katero distribucijo Linux priporočaš?

Odvisno od tega kaj hočeš/rabiš.

Če se bi zdajle odločal mislim da bi izbral Debian z KDE Plasma okoljem.
Mint in OpenSUSE sta tudi testirano vredu.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

R1710 ::

Letelo je na tistega MS genija na drogah o nadzoru OS-a.

Drugače Debian itak, za Plasma 5 prvič slišim, zgleda dobro.

Alexius Heristalski ::

solatko je izjavil:

cegu - Zakaj nakladaš? Uradni download windows7.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

To je za retail različico. Če vpišeš OEM ključ, ne dela, razen z redkimi izjemami - je pa treba poskusiti. Še vedno velja, da licence OEM reinštalira OEM.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Also, heidoc.net je ponudil orodje za prenos ISO Windows 7, 8.1, 10 in Office 2007, 2010: https://heidoc.net/joomla/technology-sc...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

solatko ::

bMozart - Čemu se sploh oglašaš v temi o M$, če uporabljaš linux.
Zanimivo je, da največ pripomb, brez konkretnih problemov, dajete ravno uporabniki drugih OS.

Sam nikoli ne kritiziram stvari, katere ne uporabljam, ko pa jih poizkusim in se srečam s problemi, iščem rešitve na forumih, ki so odprti v ta namen in z linux uporabniki, sem imel pred leti zelo slabe izkušnje, saj mi brezplačno (tako kot mimogrede na win), ni hotel noben pomagat.

Zadnje čase se linux scena sicer popravlja in morda se bom v doglednem času zopet pojavil na linux sceni, nikoli pa ne kritiziram samih izdelkov linux, ios ali android, ker jih sam pač ne uporabljam, sicer jih dokaj dobro poznam, vendar mi noben od njih ne sede.
Delo krepa človeka

Jupito ::

solatko je izjavil:

in seveda v prejšnjih edicijah Windows-a, kjer je bilo vse to početje skrito očem in so o tem vsaj malo vedeli samo dobri IT-jevci.


Če ste izklopli ueip servise in collectorje so vas dali na tenoristični seznam in potem se je drkonisova stara mama ponoči vtihotapila v vašo bajto in odnesla vaše podatke (na 3,5 disketi). dun-dun-dun.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Rias Gremory ::

R1710 je izjavil:

Katero distribucijo Linux priporočaš?

https://ubuntu-mate.org/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Thuban ::

Jupito je izjavil:

solatko je izjavil:

in seveda v prejšnjih edicijah Windows-a, kjer je bilo vse to početje skrito očem in so o tem vsaj malo vedeli samo dobri IT-jevci.


Če ste izklopli ueip servise in collectorje so vas dali na tenoristični seznam in potem se je drkonisova stara mama ponoči vtihotapila v vašo bajto in odnesla vaše podatke (na 3,5 disketi). dun-dun-dun.


vseeno je 85 stara babica bolj sposobna od večine forumašev slo-techa. Kar je smešno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

gruntfürmich ::

kar navadite se.

korporacije nam bodo diktirale življene.

namestite win10 in se konformirajte... namestite še facebook (če ga še niste), da vam ne bodo tega prisiljeni storiti z zakonom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

solatko je izjavil:

Od cca 300 računalnikov, katerim sem naredil posodobitev, jih ni ostalo temnih niti 10%-ov, nekaj jih sploh ni hotelo nadgraditi, ker HW (cpu) ni ustrezal, vsi ostali pa delujejo b.p. in so uporabniki izredno zadovoljni.

če je win10 _posodobitev_, ne bi bi smel biti "niti 0.1%", kaj šele "niti 10%".

solatko je izjavil:


Windows phone, windows tablice in windows računalniki delujejo kot eden, brez kakršnega koli truda. Brez kakršnih koli dodatkov, lahko z enim orodjem nadziraš vso pošto iz vseh naslovov, takoj, ko jo dobiš.
Office uporabljaš na vseh napravah, skupinsko delo pa še nikoli ni bilo tako enostavno.
Med orodji najdeš odličen bralnik, multimedijske predvajalnike, osnovi PS,...........

Koliko je windows tablic? koliko je windows phone-ov (da ne boš iskal: pod 1% trga). Office stane. in ne malo. in office nima nobene veze z windowsi.

solatko je izjavil:


Tisto, kar ne rabiš, pa enostavno izključiš in imaš mir.

To velja povsod. s to razliko, da na win7 ne rabiš izklapljat skoraj nič, pri win10 pa moraš skoraj doktorat naredit, ker večine stvari nočeš.

solatko je izjavil:


Tistega sledenja, pobiranja podatkov in trženja z njimi, je pa veliko manj, kot v FB, Google, Yahoo, Chrome, Apple-u in seveda v prejšnjih edicijah Windows-a, kjer je bilo vse to početje skrito očem in so o tem vsaj malo vedeli samo dobri IT-jevci. Iz informacij, ki odtekajo na MS, boste težko dobili reklame neke Čungalunga firme, kar se dogaja pri Google-u, nit vas na njihovem računu Hotmail, ne bodo obremenjevali, razen z najnovejšimi spremembami M$ programja in HW.

z eno besedo: bullshit. MS ima v pogojih zapisano, da lahko cel dump pošlje Microsoftu. To pomeni lahko tudi par giga podatkov. pa sploh da ne omenjamo cortane. S tem, da ne morš vreči vseh teh firm v isti koš.
Za kaj vse bo pa MS uporabil te podatke pa ne moreš vedet. Ker konec koncov, z njimi lahko naredijo ravno kar se jim sprdne.

zmaugy ::

solatko je izjavil:

Kar nebi bilo nič narobe, saj se še vedno najdete pacienti, ki trenutno nočete napredka. Večina niti poizkusit.


Je rekel model, ki leta 2016 joka za jugoslavijo.

andromedar ::

solatko je izjavil:

Od cca 300 računalnikov, katerim sem naredil posodobitev, jih ni ostalo temnih niti 10%-ov, ...


Ti se hecaš, kajne? Mater ej, to še niti polizdelek ni. Daleč od zrelosti za uporabo v kakem poslovnem okolju. Pri 10% neuspešnosti nadgradnje, bi jaz rekel, da gre za izdelek v alpha stadiju razvoja.

Ne vem sicer kaj in kje delaš, ampak tvoje stranke so verjetno babice in mulci iz ulice, ki jim je vseeno, če bodo do nadaljnega brez računalnika. Ne bodo imeli 10k ali 100k škode zaradi idiotov iz Redmonda.

Vzdrži se raje takšnih neumnosti, kot si jih napisal zgoraj, če ne bi rad izpadel to, kar si izpadel zdaj.
Eh?

mtosev ::

Kot info tudi service packi lahko povzročijo, da kaki software/driver ne deluje oz ne deluje pravilno. Win10 pa kolk vem ima novejši kernel, tak da je normalno, da so kakšni problemi s kakšnim softwareom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

broken/link ::

Še en razlog več proti obvezni posodobitvi na win10.

gvido ::

gruntfürmich je izjavil:

kar navadite se.

korporacije nam bodo diktirale življene.

namestite win10 in se konformirajte... namestite še facebook (če ga še niste), da vam ne bodo tega prisiljeni storiti z zakonom.


Hudič je, ker je to postalo normalno. Take slišiš od uporabnikov ki živijo v milnem mehurčku in "ničesar ne skrivajo". Važno da dela FB.

In rešitev je "kar navadite se". Ne bomo. Nikoli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gvido ()

andromedar ::

mtosev je izjavil:

Kot info tudi service packi lahko povzročijo, da kaki software/driver ne deluje oz ne deluje pravilno. Win10 pa kolk vem ima novejši kernel, tak da je normalno, da so kakšni problemi s kakšnim softwareom


O moj Bog....brainwash je naredil svoje.
Eh?

mtosev ::

broken/link je izjavil:

Še en razlog več proti obvezni posodobitvi na win10.

Saj ni obvezna. Glede, da če zelo paziš ti nič ne upgrada. Lahko pa si vedno sp1 odinštaliraš pa nikoli ne bo nič reklo za upgrade
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ToniT ::

mtosev je izjavil:

broken/link je izjavil:

Še en razlog več proti obvezni posodobitvi na win10.

Saj ni obvezna. Glede, da če zelo paziš ti nič ne upgrada. Lahko pa si vedno sp1 odinštaliraš pa nikoli ne bo nič reklo za upgrade

In potem jokaš, ker ti zlonamerni programi grenijo življenje....

RuskiSnajper ::

ful hočejo win10 ker je prava fešta za data mining, tako da kar devajo free upgrejde in razno znižanje

zamaskiran klovn tudi ponuja zastojn sladoled vaši hčerki preden jo nategne 5 krat okoli
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712386 (7825) Pimoz
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7123855 (17051) orreel
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935848 (31749) vostok_1
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737887 (33637) zmaugy
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663568 (50926) MrStein

Več podobnih tem