» »

brisanje mape v win2k

brisanje mape v win2k

Jakka ::

Alo
Mam en velik problem. Torej zbrisat želim eno mapo, ob brisanju mi pa javi tole napako.
Zagnal sem scandisk, defrag, probal zbrisat v varnem načinu in iz dosa (win98 zagonski cd). Vendar datoteka je še vedno vidna.

Ko dam lastnosti ne pokaže imena mape niti ostalih podatkov. Ne da se premikat in preimenovat mape, lahko pa de daje not fajle ter se jih briše.

Ma kdo kako idejo kako bi tole lohk zbrisu? ker men jih je zmanjkal.

Lith ::

da nimaš to v skupni rabi, ali pa imaš kak program (trojan, virus...), ki ima zagnano kak servis. dej sliko še procesov, mogoče je tam kak ki ne sme bit
pri men kaže to sliko


drugače pa bi jaz probal zagon s CDja win98 in scandiska od tam (če imaš seveda FAT32 pod winsi 2000)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Jakka ::

Probu, še vedno enako. ;((

Ma kdo kak drug predlog?

Duhec ::

Naredi scandisk, ampak tistega v 'DOS'-u. Ob bootu F8 in izbereš Samo MS-DOS ,nato SCANDISK in popraviš/fiksiraš napake.

Lith ::

dej, kaj pa imaš to eno mapo, a moje dokumente al kaj. Ker teh doc. se ne morš rešit kot če odj... MS Office in nekaj podobnih, menda pa se tud v registru kje pojavi ta mapa (če greš malo poiskat), lahko pa, da imaš na compu še kakega drugega uporabnika z administr. pravicami, pa ti je mapo lepo zaklenil (ah kaj pišem, sej imaš menda FAT32 ?)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Jakka ::

Alo.
Mapa je na namizju, nastala pri odzipavanju.
Na compu ni nobenga drugega userja. Bi vedu če je.
Je pa FAT32 ja.
Ideja?

Jakka ::

Duhec: sem zagnal scandisk od win98 z zagonske diskete, pa vseeno ni pomagal.
Če mi pa lahko prosim poveš kako v win2k v tistem načinu k si reku, torej command prompt zaženem scandisk.
Hvala :)

Duhec ::

Sem spregledal, da se gre za win2000. Torej ne moreš scandiska delat pod DOS-om ker ga ni.
Poizkusi izrezati mapo ( CTRL+X) in jo prilepiti na C disk.
Ali pa jo preimenuj in potem preizkusi z brisanjem, premikanjem ali izrezom.

pingo76 ::

Ima mapa kake čudne znake? Spremeni kodno tabelo v angleško (pa ne na dolgo, samo klikni tam spodaj:D ) in poskusi zdaj zbrisat.
Nekaj podobnega sem že mel tako da mi je to takrat pomagalo.
Siliši se bedno, priznam. Probati pa ni greh ne?
Good luck.

DSmidgy ::

Probi resetirat in pol zbrisat. Pr men to ponavad pomaga.

Samo nism za zih da je ta error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Jakka ::

Duhec: se je ne da preimenovat, ne premikat. Vedno isti error.

pingo76: mapa nima mobenih čudnih znakov. Kako se pa kodne tabele tam spodi menja pa ne vem.

Dsmidgy: to je prva stvar k sm probu.

Še kdo drug kaka ideja?

SkIDiver ::

Ravno zanč sm zbrisal dva fajla k sta mela podobne težave. Če maš win 2k al pa xp ob zagonu stisneš (ko ti premelje bios čez) F8 da prideš v meni in tam izbereš safe mode with command prompt. Ko se ti vse lepo naloži ti odpre command prompt in iz tam lepo zbrišeš datoteko. To bi moralo delovat.

ToniT ::

Meni se je to zgodilo, ker mi je nekako uspelo narediti mapo, ki je imela na koncu presledek ali nek čuden znak, ki ni viden na ekranu.
Zbrisal sem jo tako, da sem šel v command prompt in jo zbrisal z dosovskim imenom (8 znakov).
Npr. rd mojama~1

Jakka ::

Pa mi je le uspelo.
Lepo v dos pa zbrisat mapo v kateri je mapa bila. :D
Se nism tega prej spomnu...

Hvala vsem za pomoč.

SkIDiver ::

hundey to si zapomen, da stari dobri dos in delo v njem obradi sadove>:D . Jz sm zanč frendu na laptopu brisu 2 videa. Nobenega se ni dalo zbrisat v xp-jih. Sem pač rebootal v safe mode with command prompt in lepo zbrisal prvega, drugi pa je bil Video 2 in nikakor ni hotelo delat z znakom za presledek. Obstaja pa še vedno brisanje fajlov z neko končnico>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izbrisati datoteko ?!??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
332642 (2241) ahriman
»

Nikakor ne morem zbrisati fajla

Oddelek: Pomoč in nasveti
131196 (996) r5r
»

Datoteka se ne da pobrisat - premaknit

Oddelek: Pomoč in nasveti
121159 (998) Matev
»

Brisanje fajlov

Oddelek: Operacijski sistemi
7850 (785) iration
»

Scandisk traja in traja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6787 (711) ERGY

Več podobnih tem