» »

Scandisk traja in traja...

Scandisk traja in traja...

Sydk ::

Imam precej sveze nalozene win XP professional, serv. pack 1 + vse ostale posodobitve, en mesec ze lavfajo brez problema, danes sem pa defragmentiral disk, vse lepo in prav a zdaj se mi ob zagonu winsev vkljuci scandisk, ki za razliko od prej to delo opravlja celih 15-20 minut!!! prej se je tudi kdaj pa kdaj vklopil a je to delo opravil v 20 sec., jaz sumim defrag ker se je to zgodilo tocno po njem...

je ze kdo izkusil podobne tezave in kako jih je odpravil...?
LP

Sydk ::

BUMP:D

ERGY ::

Z bootaj v safe mode in dej se enkrat defragmentacijo do konca naj opravi delo in potem se enkrat zaloadi winse normal pa bo morda brz tezav naredu in verjetno mas FAT32 dat. sistem ki je obcutljiv na vse take fore dej si rajsi NTFS.
LP

Sydk ::

ERGY: hvala za nasvet, bom poskusu...je pa res da imam FAT32, v NTFS si nisem upal nikoli pretvorit ker so potem neki problemi iz dosa ali kaj ze, pa baje je nekaj malega pocasnejsi kot fat32....tko da ne vem kaj pa sploh pridobis pri NTFS? kot jaz berem po netu NTFS omogoca samo boljso security, na to se pa itak pozvizgam saj imam na kompu samo nekaj igric :))

ERGY ::

Pr NTFS je sistem manj obcutljiv na "HARD RESET", ko kaj zalomis pa ga moras resetirat in takrat ne jamra tolk kokr bi FAT32, ki si zeli ob vsakem zagonu nekaj pregledati, seveda napake nikoli ne popravi in to traja celo vecnost. Nabavi si partition magic 7/8 in si spremeni particije v NTFS, nekateri pravijo, da s tem upocasnis sistem vendar ga imam jast v NTFS in mi dela hitreje kot FAT32.:)
LP

bobby ::

ne rabiš PM 7/8
imajo že win 2k/xp vgrajeno funkcijo convertiranja it fat v ntfs.

kopirano iz Win helpa:

To convert a volume to NTFS from the command prompt
Open Command Prompt.
In the command prompt window, type
convert drive_letter: /fs:ntfs

For example, typing convert D: /fs:ntfs would format drive D: with the ntfs format.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ERGY ::

Ja vem d mas to v winsih, toda ce ti bo stanje se slabse bos pa moral poseci po tem programu tko d ga enkrat instaliri in nardi kar je treba je tudi precej bolj preprost in zna v vse formate pretvort brez formata.:)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493773 (3026) Stoyc
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131267 (1267) Mr.B
»

FAT32 pretvorba v NTFS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172337 (2063) astras
»

WIN 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
6908 (845) Blisk
»

NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
121389 (1240) andrej

Več podobnih tem